1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אמאלפי, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Amalfi
  6. »
  7. רוולו, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Ravello

רוולו, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Ravello

המדריך המקוצר לתייר

רוולו (Ravello) היא עיר יפהפייה ושלווה, הממוקמת במקום מבודד ברצועת החוף של אמאלפי ומציעה נוף מדהים. היא מעט פחות מוכרת מאשר ערי חוף אחרות באזור, מה שזיכה אותה בכינוי “הגן הנסתר של איטליה”. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור נאפולי אליהם יוצאים סיורים מודרכים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). אולם יש עוד דברים לעשות באזור למי שבוחר להגיע ליותר מיום טיול אחד, למשל להנות מהנופים עוצרי הנשימה של גני וילה רופולו (Villa Rufolo), מהאווירה ההיסטורית והשלווה של וילה צ’ימברונאה (Villa Cimbrone), ובמידה והתמזל מזלכם והגעתם בזמן שמתקיים פסטיבל רוולו תוכלו להנות מהמוזיקה בפסטיבל שנערך מידי שנה בקיץ.

הגנים בוילה רופולו ברוולו

הגנים המקסימים בוילה רופולו

טיולי יום לרוולו

מאחר ורוולו מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל רוולו מנאפולי וסרונטו. טיולי היום לרוולו פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו ברוולו בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. ברוב המוחלט של הסיורים לרוולו מדובר בסיורים של יום שלם, בין 10-6 שעות, בהם עוברים בערים ועיירות נוספות כמו פוזיטינו למשל. חלקם גם כוללים שייט כך שגם הדרך לאמאלפי חוויתית, כדאי לדעת שהכבישים באזור אמאלפי וסורנטו נחשבים בעייני רבים לכבישים היפים ביותר בעולם, כך שגם הנסיעה לאזור לא משעממת. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

הרוחובות ברוולו

הרחובות המקסימים של רוולו

איך מגיעים לרוולו

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לרוולו באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לרוולו כחלק מטיול יום מאורגן מנאפולי וסרונטו (למשל סיור פופולארי זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים ברוולו, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לרוולו בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

כדי להגיע לרוולו באמצעות תחבורה ציבורית, תוכלו לקחת רכבת לסלרנו או לסורנטו, ולאחר מכן לעלות על אוטובוס SITA שנוסע לאורך חוף אמלפי, רדו באמלפי (עליה שמה נקראת גם רצועת החוף), ומשם, קחו אוטובוס מקומי ישירות עד לרוולו. דרך זו מסורבלת ולכן רבים בוחרים להימנע מהגעה בתחבורה ציבורית לרוולו. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ).

אוטובוס בכביש בחוף אמאלפי

אפשר להגיע לרוולו גם עם אוטובוס, אבל זו דרך פחות מומלצת בגלל החלפת הקווים הרבים

איך מגיעים לרוולו עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לרוולו היא להגיע עם רכב שכור, אותו לרוב שוכרים בנאפולי משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה ברוולו

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לרוולו יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לרוולו להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור נאפולי. האזור המרכזי בו תיירים רבים בוחרים לקחת מלון או דירה הוא אזור כיכר Piazza del Vescovado. כמה ממקומות הלינה המומלצים ברוולו הם Villa Piedimonte, Casa Vacanze Vittoria ו-Maera B&B Ravello. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

הכיכר המרכזית של רוולו

הכיכר המרכזית של רוולו