השכרת רכב באמאלפי (2024) – הנחה בלעדית ומידע מקיף

המדריך המקוצר לשוכרים רכב באמאלפי

רבים בוחרים לשכור רכב באמאלפי במהלך החופשה שלהם באיטליה, שכן זוהי הדרך הטובה ביותר להנות מהמרחבים, הנופים והמקומות הפחות נגישים שבאמאלפי, או אפילו להרחיק ולהגיע לסלובניה. אפשר למצוא תחנות השכרת רכב באמאלפי אשר מרוכזות בבשדה התעופה הבינלאומי בנאפולי ובעיר אמאלפי עצמה. רכב שכור משדרג את החופשה באמאלפי ויאפשר לכם לכל המקומות המקסימים ביותר באמאלפי אליהם קשה להגיע עם תחבורה ציבורית.
שימו לב כי הביקוש לרכבים באמאלפי גבוה, לכן אנו ממליצים לבצע את ההזמנה מראש, אפילו מספר שבועות או חודשים מראש (תלוי בעונה בה אתם מגיעים לאמאלפי). במידה ואתם חוששים מההתחייבות תוכלו לבצע הזמנה עם אפשרות ביטול בחינם בקישור הזה. אנו ממליצים על הזמנה זמן רב מראש במיוחד כאשר מדובר על חופשה בקיץ או אם אתם מחפשים רכב מרווח שמתאים למשפחה, ג’יפ, ואן ורכבים אוטומטיים – שכן הביקוש עבורם גבוה וההיצע נמוך. במידה ומספיק לכם רכב ידני וקטן אפשר לעשות הזמנה במועד קרוב יותר לחופשה, אולם גם במקרה זה נמליץ להזמין מראש ולא לעשות את ההזמנה בתחנת ההשכרה באמאלפי. הזמנה מראש תאפשר לכם גם לערוך השוואה בין הרכבים השונים וגם תוכלו להזמין רכבים בהנחה – למשל בקישור הזה עם 10 % הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

האם צריך לשכור רכב באמאלפי?

הדרך התיירותית של אמאלפי נחשבת כאחת הדרכים היפות בעולם. רבים בוחרים לעשות אותה באופן עצמאי עם רכב שכור. גם התקנות שנכנסו לתוקף ב2023 (ראו פירוט בהמשך) שמביאות את הנוסעים ברכב בעונות התיירות לתכנון מפורט יותר – לא יצמצמו באופן דרסטי את המוני התיירים שבוחרים להשכיר רכב באזור. התחבורה הציבורית ברוב העיירות שסביב לאמאלפי מגיעה לעתים רחוקות מאוד, ולרוב גם מסורבלת משום שלעתים היא דורשת החלפה של 2 קווים (ולפעמים אף יותר!). אין זה אומר שאי אפשר להסתדר באמאלפי ללא רכב פרטי, אך במידה ותרצו את החופש להגיע ליותר עיירות חוץ מהיכן שאתם בוחרים ללון, בחלק גדול מהמקרים דרך ההגעה הנוחה ביותר היא עם רכב (למעט במקרים מסוימים בהם אתם רוצים להגיע לעיירה שאליה מגיעה המעבורת או תחבורה ציבורית, ואז ניתן להשתמש גם בה). מה גם שמרבית מקומות הלינה מציעים גם חניה.

הגבלות על נסיעת רכבים שכורים בכבישי אמאלפי התירותיים

כללי הנהיגה החדשים באמלפי משפיעים על החלק העמוס ביותר של כביש S.S. 163, שהוא רצועת החוף בין פוזיטנו ל-Vietri sul Mare. התקנות נאכפות על ידי מערכת המבוססת על הספרה האחרונה של לוחית הרישוי של הרכב: בימים זוגיים אסור לעלות על הכביש מכוניות עם לוחיות המסתיימות במספר זוגי, ובימים אי זוגיים יש מניעה מעליה על הכביש של מכוניות עם לוחיות מסתיימות במספר אי זוגי.הגבלות אלו חלות על מכוניות שכורות. אין הגבלה על תושבי 13 העיירות לאורך החוף, מוניות, NCC (מכוניות עם נהגים מקצועיים של החברות המקיימות את הסיורים היומיים בחוף), תחבורה ציבורית ורכבי משטרה ורכבי חירום​. הכללים הללו בתוקף בימי העמוס התיירותי בסופי שבוע מה-15 ביוני ועד ה-30 בספטמבר, ובכל יום במהלך כל חודש אוגוסט, בין השעות 10:00-18:00. בנוסף, הם יאכפו במהלך השבוע הקדוש סביב חג הפסחא והתאריכים מ-24 באפריל עד 2 במאי, הכולל את יום השחרור (25 באפריל) ויום העבודה (1 במאי)​.

פתרונות למי שמגיע לאזור עם רכב שכור לימים בהם אזור לנסוע עם הרכב על הכביש התיירותי המפורסם:

  1. לכו לדרכים אחרות בימים בהם אסור לכם לנסוע בכביש של אמאלפי (למשל סעו לחוף של סורנטו או למפרץ נאפולי)
  2. הצטרפו לDAY TRYP – לחברות המוציעות סיורים עם טרזניטים בקבוצות קטנות וגדולות באזור מותר לנסוע בכל הימים (לחצו כאן לפרטים והזמנה של סיורים מומלצים באמאלפי עם אפשרות ביטול).

בטבלה זו תוכלו למצוא השכרת רכב בנאפולי שבה רוב המבקרים באמלפי שוכרים רכב

חברות מומלצות להשכרת רכב בנאפולי

Rentalcars - זירת ההזמנה הגדולה ביותר בעברית

מאפשרים הזמנת רכב בנאפולי עם אפשרות ביטול בחינם ומערכת השוואת מחירים בעברית עם שירות לקוחות באנגלית. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת Rentalcars
🚗 נמל התעופה הבינלאומי של נאפולי
🚗 נאפלי-אזור הנמל
🚗 ויה נואבה דל קמפו

←לחצו כאן להזמנה עם אפשרות ביטול
AutoEurope - שירות לקוחות מלא בעברית והנחה בלעדית לגולשי הכל על

הנחה בלעדית לגולשי הכל על של 10% ממחיר ההשכרה עם אפשרות ביטול חינם עד 48 שעות לפני מועד לקיחת הרכב ובמחירים תחרותיים ביותר במרבית ההשוואות שביצענו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת AutoEurope
🚗 נמל התעופה נאפולי
🚗 תחנת הרכבת גריבלדי
🚗 מסוף המעבורת של נאפולי

←לחצו כאן להזמנה עם הנחה בלעדית
Ofran - שירות לקוחות צמוד בעברית

Ofran מצטיינת בשירות הלקוחות שלה, ונותנת מענה מקצועי ומהיר בעברית לאורך כל שלבי השכרת הרכב - משלב הזמנת הרכב ועד שמחזירים אותו. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת Ofran
🚗 נמל התעופה נאפולי
🚗 מרכז העיר נאפולי

←לחצו כאן להזמנה עם שירות בעברית
Economybookings - זירת הזמנת רכבי הלואו קוסט הגדולה בעולם

מגוון אפשרויות רכבים ב בדגש על רכבי לואו קוסט. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת Economybookings
🚗 נמל התעופה נאפולי
🚗 תחנה מרכזית נאפולי
🚗 מרכז העיר נאפולי

←לחצו כאן להצעות רבות לרכבי לואו קוסט
Discover Cars - פלטפורמת השוואה בינלאומית להשכרת רכב

מציעים מגוון רחב של ספקים ואת המחירים הנוחים ביותר מבין שאר פלטפורמות ההשוואה ב. למידע נוסף...

תחנות מרכזיות להשכרת רכב בנאפולי דרך חברת Discover Cars
🚗 נמל התעופה נאפולי
🚗 תחנת הרכבת נאפולי
🚗 מרכז העיר נאפולי

←לחצו כאן להזמנה ממגוון גדול של ספקים
טיפים להשגת המחיר הטוב ביותר לרכב באמאלפי

  • ההמלצה הטובה ביותר היא להזמין רכב מראש ולא לחכות לדקה ה-90. אם תחכו עם השכרת הרכב עד שתגיעו לאמאלפי לא רק שיתכן שלא ישארו רכבים, אלא גם המחירים לא יהיו נמוכים יותר. אפשר להזמין בקישור הזה רכבים עם אפשרות ביטול, ככה שתוכלו להיות בראש שקט אבל גם להשאיר מקום לשינויים במידה ותוכנית הטיול שלכם באיטליה תשתנה או אם תמצאו הצעה טובה יותר לרכב.
  • חפשו הנחות להשכרת רכבים, למשל הנחה בלעדית לגולשי הכל על בקישור הזה של 10%, הנחה שהופכת למשמעותית מאוד כאשר שוכרים את הרכב למספר ימים ועלות ההשכרה גבוהה.
  • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחלופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה (אם אתם זוג, רכב מקטגוריית רכבים קטנים יכול להספיק לכם). אם אתם לא מתכננים לסוע בדרכים אתגריות, עליות קשות או בדרכים שאינן סלולות, אין צורך ברכב גדול וחזק מידי. אם אתם יותר מזוג וכו’ אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
  • ברכבי לואו-קוסט רבים יכולה להיות הגבלת קילומטרז’ על ההשכרה (לרוב בין 150 ל-300 קילומטרים ליום), אם אתם לא מתכננים לעבור את כמות הקילומטרים הזו, כמו רוב התיירים שמטיילים באמאלפי מעולה, רכב לואו קוסט יחסוך לכם משמעותית מעלות הרכב- אפשר לבחור מבין מגוון אפשרויות לואו קוסט בקישור הזה. אם יש סיכוי אפילו קטן שתצטרכו לחרוג מהגבלה זו, למשל טיול לאורך כלל איטליה או מעבר למדינות שכנות מומלץ לא להתפתות למחיר הנמוך שיכול לקפוץ משמעותית.
  • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! ישנן מכמונות מהירות, במיוחד בכבישים המחברים בין יעדים מתויירים במיוחד וערים מרכזיות. לא נעים ויכל לבאס מאוד כאשר מקבלים את הדוח הביתה אחרי שחוזרים מהחופשה באמאלפי.

לקיחת רכב באמאלפי והחזרתו במקומות אחרים

לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה לרוב בתוספת תשלום – כאשר הסכום תלוי בהתאם למקרה הספציפי. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) לרוב לא תהיה תוספת תשלום או תוספת נמוכה מאוד. לקיחה והחזרה באותה מדינה, למשל לקיחת רכב באמאלפי והחזרתו בבארי תלווה בתוספת יקרה יותר (גם במקרה זה חלק מהחברות לא דורשות תשלום נוסף בעבור חלק מהמקרים), כאשר התוספת הגדולה ביותר תהיה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות, למשל החזרת הרכב בסלובניה. לעיתים עדיף להחזיר את הרכב באיטליה לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול מכמה בחינות – מבחינת התוספת לעלות ההשכרה, מבחינת הגבלות הקילומטרים שישנה לעיתים וגם מאחר וחלק מהחברות גובות תשלום נוסף על עצם מעבר הגבול גם אם מחזירים את הרכב באותה התחנה.

החזרת הרכב בסלובניה תהיה כרוכה בעמלה ברוב הפעמים

תחנות איסוף רכבים באמאלפי

תיירים רבים מגיעים לאמאלפי עם רכב שכור מנאפולי (עוד על השכרת רכב בנאפולי כאן), אך יש מעטים אשר בוחרים להגיע לאמאלפי עם תחבורה ציבורית ולשכור רכב בחצי האי. מרביתם ישכרו רכב בעיר אמלאפי עצמה. בין חברות השכרת הרכב אשר מציעות רכבים באזורים אלו ניתן למנות את Amalfi Coast Rental ו-Amalfi Rent Point. אפשרות נוספת היא לשכור רכב ברוולו, שמהווה מוקד מרכזי נוסף ברצועת החוף. מומלץ לבחור את תחנת השכרת הרכב בהתאם לשעות הפעילות שלה (לתחנות ההשכרה השונות יש לפעמים שעות פעילות שונות) ובהתאם למגוון הרכבים שמציעות. שימו לב כי מרבית תחנות השכרת הרכב באמאלפי אינן פתוחות ביום ראשון, ולכן כדאי לתכנן את זמן לקיחת והחזרת הרכב בהתאם.

התניידות וחניה באמאלפי

לרוב ההתניידות והחנייה באמאלפי נוחה מאוד (מלבד כניסה לאזורים תיירותים בעונות העמוסות באזור). ולכן ניתן להתנייד בקלות יחסית עם רכב, ולמצוא מקומות חנייה. כמו כן, מלונות רבים באזור מציעים לאורחים חניה, חלקם בתוספת תשלום על עלות הלינה. אנו ממליצים לבדוק האם החניות שהמלונות מציעים הינן חניות אותן ניתן (או צריך) להזמין מראש, או שהן מבוססות על מקום פנוי.

השכרת רכב בשדה התעופה של אמאלפי

אומנם אין טיסות ישירות לאמאלפי, אבל אפשרות פופולארית היא לשכור רכב כבר בשדה התעופה הבינלאומי נאפולי (NAP) וכך להתחיל מיד את הטיול עם הרכב השכור. מבחינת לקיחת הרכב השכור – הדבר תלוי בשעות הפעילות של תחנות ההשכרה. במידה והטיסה שלכם עתידה לנחות בשעות אחר הצהריים המאוחרות או שעות הערב מומלץ לוודא שחברת ההשכרה תמתין לכם גם במקרה של עיכוב בטיסה. חברות גדולות לרוב יותר מקפידות על כך, אך חברות לואו קוסט עשויות לדרוש מכם להגיע לאסוף את הרכב ביום למחרת (ואז תיאלצו למצוא מקום לינה ליד שדה התעופה ברגע האחרון). מבחינת החזרת הרכב השכור בשדה התעופה מרבית החברות מאפשרות להחזיר את הרכב בכל שעה – מומלץ לצלם אותו בשעת ההחזרה אם אתם מחזירים בלילה, גם אם עשיתם ביטוח הכולל ביטול השתתפות עצמית.
לקיחה של רכב בשדה התעופה תאפשר לכם יותר אופציות של חברות השכרה מאשר לקיחת רכב במרכז העיר, אולם לעיתים השכרת הרכב בעיר עצמה תהיה זולה יותר. לכן מומלץ לערוך השוואת מחירים לפני הזמנת הרכב, תוכלו לעשות זאת כאן. בנוסף, אם אתם בוחרים לשכור רכב בשדה התעופה, מומלץ לבחון האם הלקיחה של הרכב היא בשדה עצמו או במגרש מרוחק, זה יכול להיות משמעותי בכמעט שעה-וחצי עיכוב, אבל קחו בחשבון שרכב מתוך השדה עצמו יהיה יקר יותר.
שדה התעופה

רבים בוחרים לשכור רכב כבר בשדה התעופה

שאלות נפוצות על השכרת רכב באמאלפי

מומלץ להיות עם רכב באמאלפי, למי שמתכנן להסתובב ולראות אם כל הנופים המרהיבים שיש לקו החוף הזה להציע.

ההתניידות עם רכב באמאלפי נוחה לרוב אך יכולה להיות עמוסה מעט בשיא הקיץ.

באמאלפי יש לא מעט מקומות חניה מוסדרים כך שניתן למצוא חניה למגיעים עם רכב.

מפת תחנות השכרת רכב באמאלפי