נסו, אגם קומו – המדריך המקיף ביותר בעברית | Nesso

נסו בכמה מילים

עיירה שנמצאת באמצע הדרך בין קומו לבלאג’יו שאסור לפספס בשום מחיר, ולמרות זאת היא אחת מנקודות העצירה הפחות מתוירות סביב אגם קומו. עיירה שבנויה על צלע של הר ויורדת ממש עד קו המים, ברמה שהמים של האגם זורמים בין הבתים ובתוך הסמטאות (אל תדאגו, לא נרטבים). ובכלל מדובר בעייריה ססגונית ומיוחדת, משהו בה יכול להזכיר את הגרסא מוקטנת של ונציה, עם גשר אייקוני שמאפיין את העיירה עם מפל קטן ומקסים מאחוריו ונמלים מזעריים בין הבתים. למרות שהיא לא על שביל החומוס, ואולי בזכות זה, כדאי לבקר בה. בד”כ נהוג לשלב אותה כחלק מביקור באזור בלאג’יו, אז אם אתם בסביבה, בניגוד לארג’ניו שמאוד מתוירת (שגם בה כדאי מאוד לבקר), הביקור בנסו יכול לתת לכם שקט ושלווה וכמובן נוף עוצר נשימה אל האגם.

העיירה נסו על שפת המים (צילום: Civvi, רישיון)

מה עושים בנסו

בנוסף לשיטוט בין סמטאות העיירה שהיא הרפתקאה בפני עצמה שמחזירה אתכם 100 שנים אחורה, קצת הזכירה לנו את ונציה עם מים שזורמים בין הבתים שבנויים ממש על קו המים, אחת החוויות המומלצות בביקור בעיירה נסו היא שחייה וצלילה מתחת לגשר ההיסטורי בעיירה Ponte della Civera, גם אם בוחרים לא להיכנס אפשר למצוא שם תמיד כמה שחיינים בתוך האגם וזה כייף להסתכל ולספוג את האווירה. מאחורי הגשר יש גם מפל קטן ממש באמצע העיירה שנותן נופח יפהפה ורומנטי נוסף. וכמו בכל עיירה סביב אגם קומו גם בנסו יש כנסייה Church of Saints Pietro and Paolo שנמצאת מטרים ספורים מקו המים עם נוף יוצא דופן ומגדל שעון שמייחד אותה על פני שאר הכנסיות סביב האגם. הכנסייה נמצאת באזור העיר העתיקה והשתמרה יפה מאוד. היא לא ייחודית כמו הכנסייה בגראבדונה, אבל יש בה יופי ופשטות ששובים את הלב.

לינה בנסו

אפשרויות הלינה בנסו הן יחסית מצומצמות לעומת העיירות אחרות סביב אגם קומו מפאת גודלה והיותה לא מאוד מוכרת ומתוירת לעומתן. ישנם מלונות שלושה וארבעה כוכבים, ויש דירות נופש, ואם אתם מתקשים למצוא (הגיוני מאוד בעונת התיירות) תמיד לינה בבלאג’יו הקרובה היא אופציה, בלאג’יו משמשת כנקודת יציאה לרבות מהעיירות בסביבה. ואכן, רוב התיירים מגיעים לנסו למספר שעות ואף ליום שלם, ולא רבים נשארים לישון בה. הלינה בנסו מתאימה למי שבוחר לעשות טיול סובב אגם ברכב, או למבקרים שרוצים לשהות בנסו ללילה בשל היופיה וקסמה.

טווח המחירים רחב בעיקר תלוי ברמת האירוח שאתם מצפים לה והמרחק שלכם מהאגם, כמו בשאר יעדי אגם קומו. אם אתם מחפשים להתארח במלון כדאי לבדוק את Hotel Tre Rose שכוללת ארוחת בוקר שמוגשת במקום ואופציה לסעוד ארוחת ערב במסעדה של המלון, למי שמחפש דירות נופש, שמומלצות בעיקר למשפחות או חבר’ה דתיים Casa Vacanza Castagna היא אופציה נהדרת.
המלצות "הכל על" למבקרים בנסו

  • נסו נמצאת לצד הנגדי לבלאג’יו ומומלץ לשלבם יחד, אפשר לקחת ביניהן מעבורת ולבלות זמן עצמאית בשתי העיירות, ואפשר אף לקחת שייט לנסו כחלק מביקור בבלאג’יו שנחשבת לעיירה מרכזית באגם קומו.
  • כאשר אתם מגיעים לנסו, כדאי להקדיש תשומת לב לקולינריה המקומית, שכולל בעיקר דגים וטעמים של צפון איטליה, ירקות וגבינות.

נסו דרך רחפן

תשובות לשאלות נפוצות

התקופה המומלצת לביקור בנסו מבחינת מזג אוויר הוא אזור הקיץ, בין מאי לספטמבר, כששיא העומס מבחינת תיירות הוא יולי-אוגוסט כמובן. יש עומס מאסיבי של תיירים בחודשים האלו, אז אם אפשרי לכם, ממליצים להיצמד לשוליים של העונה, לפני שנהיה עמוס או קר מידי (תלוי מאיזה קצה של העונה מדברים)

אנחנו ממליצים לפנות כמספר שעות עד יום שלם בעיירה, זה בהחלט זמן מספק כדי להנות ולחוות את כל מה שיש לעיירה להציע.

למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: