השכרת רכב באגם קומו

בנה לעצמך חופשה
רכב
מלונות
טיסות
כדורגל

האם צריך לשכור רכב באגם קומו

באופן כללי, השכרת רכב באגם קומו, בניגוד לערים הגדולות כמו מילאנו, דווקא מומלצת מאוד. התחבורה הציבורית ברוב העיירות שסביב לאגם קומו מגיעה לעתים רחוקות מאוד, ולרוב גם מסורבלת משום שלעתים היא דורשת החלפה של 2 קווים (ולפעמים אף יותר!). אין זה אומר שאי אפשר להסתדר באגם קומו ללא רכב פרטי, אך במידה ותרצו את החופש להגיע ליותר עיירות חוץ מהיכן שאתם בוחרים ללון, בחלק גדול מהמקרים דרך ההגעה הנוחה ביותר היא עם רכב (למעט במקרים מסוימים בהם אתם רוצים להגיע לעיירה שאליה מגיעה המעבורת או תחבורה ציבורית, ואז ניתן להשתמש גם בה). מה גם שמרבית מקומות הלינה מציעים גם חניה, במקרים רבים אף בחינם.
המגיעים לאזור מגיעים כחלק מטיול כולל ומתגלגל באגם קומו וסוג כזה של טיול לא אפשרי לעשות ללא רכב שכור.

טבלת חיפוש רכבים והשוואת מחירים

מטה נמצא תיבת חיפוש להשכרת רכבים והשוואת מחירים בין חברות ההשכרה השונות, במידה ויש לכם חוסם קבצי קוקיס פעיל לא תוכלו לראות אותה. תוכלו להיכנס במקום ישירות לאתר רטנלקארס, המפעיל את מנוע החיפוש.

**פרסומת**טיפים למציאת ההצעה הטובה ביותר להשכרת רכב באגם קומו

 • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחילופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה (אם אתם זוג, רכב מקטגוריית “מיני” יכול להספיק לכם). אם אתם לא מטפסים יותר מידי להרים אין צורך ברכב גדול וחזק מידי. אם אתם יותר מזוג וכו’ אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
 • השתדלו להביא מכשיר ניווט (GPS) משלכם, להגיע עם חבילת גלישה או לקנות כרטיס סים מקומי. הוספת המכשיר על בסיס חברת ההשכרה יקרה מאוד! מצד שני לא מומלץ לנסוע באזור ללא מכשיר ניווט. בימינו כשלרוב האנשים יש סמטרטפון אפשר להשתמש די בקלות באפליקציות ניווט בפלאפון. המלצה שלנו- כדאי להוריד את האזור בו אתם מטיילים ״אופליין״ לאפליקציה כך שהוא יהיה זמין לכם גם אם אתם מסתובבים בלי כרטיס סים מקומי / בינלאומי. אפשרות אחרת היא להירשם לאחת מהחבילות לשימוש בוויז או גוגל נוויגטור ללא הגבלה.
 • בעונות התיירות (כלומר- בקיץ) – הזמינו מספיק זמן מראש. דגש זה הוא בעיקר לרכבים בעייתים כמו רכבי 4*4, קארוונים ורכבים גדולים. אם לא תזמינו מראש ישארו לכם מעט אופציות ותצטרכו לשלם מחיר מופקע. לעיתים גם לא תמצאו את הרכב אותו אתם רוצים. בעוד שבטיסות ברגע האחרון אפשר למצוא דילים, ומלונות ברגע האחרון הרבה פעמים תמצאו דילים מעולים – לרכב שכור כמעט אף פעם אין משמעות לרגע האחרון (פשוט יש מחיר שלחברות ההשכרה לא משתלם להשכיר את הרכב שלהם). מניסיון שלנו- אין הצדקה להזמנת הרכב בזמן החופשה עצמה, המחירים באגם קומו עצמו כמעט תמיד יקרים יותר ויכולתכם לבצע השוואת מחירים טובה נפגעת. תוכלו לחפש הצעות להשכרת רכב במנוע השוואת המחירים המצורף כאן, או להשאיר פרטים ונחזור אליכם.
 • נסו לתכנן את הטיסה שלכם לאגם קומו בסופה של תקופה עמוסה (בסוף הקיץ, אחרי החגים הנוצריים), או בתחילת החורף. במילים אחרות, לפני ואחרי המוני התיירים. כך תשיגו דילים טובים גם לטיסות למלונות וגם לרכבים השכורים.
 • אם אתם מתכננים נסיעה קצרה, אנו ממליצים להסתפק בחברות מקומיות ולואו קוסט – יש להן הצעות טובות וזולות. אם אתם מתכננים נסיעות וטיולים ארוכים יותר, ובמיוחד אם הנכם מתכננים לעבור את הגבול למדינות שכנות – אנו ממליצים לקחת רכב מחברה גדולה ובינלאומית (גם במקרה זה יש לוודא את כמות הנהגים בתוכנית ההשכרה שלכם, והאם יש או אין הגבלת קילמוטרז’ ליום השכרה – היבטים בעייתים לרוב בעיקר בחברות לואו קוסט אך לעתים גם בחברות אחרות).
 • לקיחה של רכב בשדה התעופה אוריו אל סריו שנמצא מצידו המזרחי של האגם או משדות התעופה מילאנו מלפנסה ומילאן לינאט מצידו המערבי תאפשר לכם יותר אופציות של חברות השכרה מאשר לקיחת רכב במרכז העיר
 • אם אתם בוחרים לשכור רכב בשדה התעופה אוריו אל סריו או מילאנו מלפנסה, מומלץ לבחון האם הלקיחה של הרכב היא בשדה עצמו או במגרש מרוחק, זה יכול להיות משמעותי בכמעט שעה-וחצי עיכוב, אבל קחו בחשבון שרכב מתוך השדה עצמו יהיה יקר יותר.
 • לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה בתוספת תשלום. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) התוספת תהיה נמוכה. לקיחה והחזרה באותה מדינה (למשל לקחת במילאנו ולהחזיר בונציה או ורונה) תלווה בתוספת יקרה יותר, כאשר התוספת הגדולה ביותר תהייה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות (למשל לקיחת רכב במילאנו והחזרה בשוויץ) – לעיתים עדיף להחזיר את הרכב בתוך המדינה בה הוא נלקח איטליה במקרה הזה, לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול
 • ברכבי לואו-קוסט רבים יכולה להיות הגבלת קילומטרז’ על ההשכרה, אם אתם לא מתכננים לעבור את הקילומטרים הנ”ל, כמו רוב התיירים שמטיילים באגם קומו מעולה, זה יחסוך לכם מעלות הרכב, אם יש סיכוי אפילו קטן שתצטרכו לחרוג מהגבלה זו, למשל טיול לאורך כל איטליה או מעבר למדינות שכונות מומלץ לא להתפתות למחיר הנמוך שיכול לקפוץ משמעותית

תחנות השכרת רכב באגם קומו

ישנם שלושה מוקדים עיקריים של חברות להשכרת רכב באגם קומו: משתי גדות האגם- המזרחית והמערבית ניתן לראות שפרוסים מגוון רחב של חברות בינלאומיות ומקומיות להשכרת רכבים ואפילו גם טוסטוסים.
לדוגמא בגדה המערבית בחלקה הצפוני ישנה הסוכנות Alto Lario Driver שפתוחה 24 שעות ביממה, ובחלקה הדרומי את Hertz Car Rental ששעות הפתיחה שלה מגוונות ויש להתעדכן על כך. בגדה המזרחית ישנה CORTI RENTAL Vespa Lake Como שמאפשרת השכרת אופנועים, ואת סוכנות הרכב RENT ITINERIS ששעות פתיחתה גם הן מגוונות.
ראו מפת השכרת רכבים המצורפת מטה.
בנוסף לאופציות אלו כדאי לדעת, שדווקא רוב המגיעים לחופשה באגם קומו דווקא משכירים את הרכב במילאנו או בברגמו– אליהן מגיעות הטיסות הישירות מישראל (אל אגם קומו לרוב אין טיסות ישירות, למידע מפורט ראו טיסות לאגם קומו ).

דברים נוספים שכדאי לדעת על השכרת רכב באגם קומו

חניה באגם קומו

כפי שניתן לראות במפה מטה רוב מגרשי החניה נמצאים בצידו המערבי של האגם, חלקם בתשלום וחלקם גם חינמיים.
לדוגמא מגרש החניה Parcheggio Libero הינו מגרש חינמי ונוח במידה ומצליחים למצוא בו מקום חניה, הוא במרחק של כמה דקות הליכה מהאגם כמו גם מסעדות באיזור.
גם Parcheggio gratuito via Roma הינו חניון חינמי ונוח, יש בו כ-40 חניות ו-1 לנכים, הוא אפילו מוצל ברובו.
לעומת זאת, החניון Parcheggio via Leoni הינו בתשלום של יורו לשעה ושעות הפתיחה שלו הן מ7:00-20:00.
גם בגדה המזרחית ישנם מספר חניונים, לדוגמא Parcheggio gratuito via per Esino שהוא חניון חינמי וניתן לחנות בו 24 שעות ביממה
המלצות כלליות למטיילים עם רכב שכור באגם קומו

המלצות כלליות למטיילים עם רכב שכור באגם קומו

 • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! ישנן מכמונות מהירות, במיוחד בכבישים המחברים בין יעדים מתויירים במיוחד וערים מרכזיות. לא נעים ויכל לבאס מאוד כאשר מקבלים את הדוח הביתה אחרי שחוזרים מהחופשה.
 • למי שאוספים את הרכב בשדות התעופה מילאנו מילאפנס או שדה התעופה אוריו אל סריו , מומלץ לקחת עגלה למזוודות לטובת ההליכה לאזור השכרת הרכב.
 • משמעות רבה באזור זה יש לשעות של איסוף והחזרת הרכב בדגש על איסוף והחזרה בשדה התעופה. בכל שדות התעופה בסביבה עמדות השכרת הרכב אינן פעילות 24 שעות בעוד שלהחזרת הרכב בשעות מאוחרות ישנו פיתרון לחלק מהחברות. איסוף של רכב באמצע הלילה משדות תעופה אילו אינו דבר אפשרי ברוב המקרים. לכן בתכנון הטיול רצוי למצוא לינה סמוך לשדה התעופה ולאסוף את הרכב בבוקר שלמחרת.
 • שימו לב כי מרבית תחנות השכרת הרכב בערים עצמן אינן פתוחות ביום ראשון, ולכן כדאי לתכנן את זמן לקיחת והחזרת הרכב בהתאם.

תשובות לשאלות נפוצות על השכרת רכב באגם קומו

מפת תחנות השכרת רכב באגם קומו