השכרת רכב באגם קומו (2024) – הנחה בלעדית ומידע מקיף

עדכון פברואר, 2024

אנו נמצאים בעיצומה של תקופת החורף בה הביקוש לרכבים באגם קומו הינו הנמוך ביותר, כך שיש רכבים פנויים. לכן, גם מי שלא יזמין רכב זמן רב מראש יוכל למצוא רכבים במרבית הקטגוריות. לאלה שמתכננים את חופשת האביב שלהם ומעוניינים לשכור רכב, מומלץ להזמין רכב כבר מעכשיו עם אפשרות ביטול מאחר והביקוש לרכבים עולה ככל שמתקרבים לקיץ, וזמינות הרכבים יורדת. המלצה זו רלוונטית במיוחד במידה ואתם זקוקים לרכב מקטגוריה מסויימת כמו רכב המתאים ליותר מ-5 נוסעים, רכב עם גיר אוטומטי או ג'יפ למשל. לחצו כאן להשכרה מתוך מגוון רכבים עם אפשרות ביטול | לחצו כאן להשכרת רכב עם 10% הנחה באגם קומו.

המדריך המקוצר לשוכרים רכב באגם קומו

רבים בוחרים לשכור רכב באגם קומו במהלך החופשה שלהם באיטליה, שכן זוהי הדרך הטובה ביותר להנות מהמרחבים, הנופים והמקומות הפחות נגישים שבאגם קומו, או אפילו להרחיק ולהגיע לשוויץ. אפשר למצוא תחנות השכרת רכב באגם קומו אשר מרוכזות בבגדה המערבית ובגדה המזרחית של אגם קומו. רכב שכור משדרג את החופשה באגם קומו ויאפשר לכם לכל המקומות המקסימים ביותר באגם קומו אליהם קשה להגיע עם תחבורה ציבורית.
שימו לב כי הביקוש לרכבים באגם קומו גבוה, לכן אנו ממליצים לבצע את ההזמנה מראש, אפילו מספר שבועות או חודשים מראש (תלוי בעונה בה אתם מגיעים לאגם קומו). במידה ואתם חוששים מההתחייבות תוכלו לבצע הזמנה עם אפשרות ביטול בחינם בקישור הזה. אנו ממליצים על הזמנה זמן רב מראש במיוחד כאשר מדובר על חופשה בקיץ או אם אתם מחפשים רכב מרווח שמתאים למשפחה, ג’יפ, ואן ורכבים אוטומטיים – שכן הביקוש עבורם גבוה וההיצע נמוך. במידה ומספיק לכם רכב ידני וקטן אפשר לעשות הזמנה במועד קרוב יותר לחופשה, אולם גם במקרה זה נמליץ להזמין מראש ולא לעשות את ההזמנה בתחנת ההשכרה באגם קומו. הזמנה מראש תאפשר לכם גם לערוך השוואה בין הרכבים השונים וגם תוכלו להזמין רכבים בהנחה – למשל בקישור הזה עם 10 % הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

האם צריך לשכור רכב באגם קומו?

באופן כללי, השכרת רכב באגם קומו, בניגוד לערים הגדולות כמו מילאנו, דווקא מומלצת מאוד. מדובר במספר לא מבוטל של עיירות הפרוסות על שפת האגם, התחבורה הציבורית ברוב העיירות שסביב לאגם קומו מגיעה לעתים רחוקות מאוד, ולרוב גם מסורבלת ודורשת החלפות רבות. לאנשים שחושבים להגיע לאגם קומו למספר ימים, השכרת רכב יכולה לחסוך לכם זמן וכאב ראש.

אין זה אומר שאי אפשר להסתדר באגם קומו ללא רכב פרטי, אך במידה ותרצו את החופש להגיע ליותר עיירות חוץ מהיכן שאתם בוחרים ללון, בחלק גדול מהמקרים דרך ההגעה הנוחה ביותר היא עם רכב (למעט במקרים מסוימים בהם אתם רוצים להגיע לעיירה שאליה מגיעה המעבורת או תחבורה ציבורית, ואז ניתן ואפילו עדיף להשתמש גם בה). מה גם שמרבית מקומות הלינה מציעים גם חניה (עוד על כך אפשר לקרוא כאן), במקרים רבים אף בחינם. המגיעים לאזור מגיעים כחלק מטיול כולל ומתגלגל באגם קומו וסוג כזה של טיול לא אפשרי לעשות ללא רכב שכור.

במידה ובחרתם לשכור רכב, מאוד מומלץ לשים לב שמקום הלינה שלכם מציע לכם חניה כלולה במחיר, מה שמרבית המקומות אכן מציעים, ובנוסף לשים לב אם יש יעדים שעדיף באופן בוטה לקחת תחבורה ציבורית או מעבורת ולא רכב שכור – עיירה שכבישי הגישה אליה מפותלים ולא נוחים או עיירה שאוסרת כניסת רכבים אליה וקיים בה מיעוט מקומות חניה. לעיתים מעבורת או פוניקלור יהוו תחליף טוב ואפילו הפסקה מבורכת מהנהיגה.

חוף אגם קומו במנאג'יו, איטליה

השכרת רכב מאפשרת להגיע גם לעיירות הפחות נגישות באגם קומו

חברות מומלצות להשכרת רכב באגם קומו

Rentalcars - זירת ההזמנה הגדולה ביותר בעברית

מאפשרים הזמנת רכב באגם קומו עם אפשרות ביטול בחינם ומערכת השוואת מחירים בעברית עם שירות לקוחות באנגלית. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב באגם קומו דרך חברת Rentalcars
🚗 קומו
🚗 לקו
🚗 ברגמו

←לחצו כאן להזמנה עם אפשרות ביטול
AutoEurope - שירות לקוחות מלא בעברית והנחה בלעדית לגולשי הכל על

הנחה בלעדית לגולשי הכל על של 10% ממחיר ההשכרה עם אפשרות ביטול חינם עד 48 שעות לפני מועד לקיחת הרכב ובמחירים תחרותיים ביותר במרבית ההשוואות שביצענו. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב באגם קומו דרך חברת AutoEurope
🚗 קומו
🚗 לקו
🚗 ברגמו

←לחצו כאן להזמנה עם הנחה בלעדית
Ofran - שירות לקוחות צמוד בעברית

Ofran מצטיינת בשירות הלקוחות שלה, ונותנת מענה מקצועי ומהיר בעברית לאורך כל שלבי השכרת הרכב - משלב הזמנת הרכב ועד שמחזירים אותו. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב באגם קומו דרך חברת Ofran
🚗 קומו
🚗 ברגמו
🚗 ורסה

←לחצו כאן להזמנה עם שירות בעברית
Economybookings - זירת הזמנת רכבי הלואו קוסט הגדולה בעולם

מגוון אפשרויות רכבים ב בדגש על רכבי לואו קוסט. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב באגם קומו דרך חברת Economybookings
🚗 קומו
🚗 לקו
🚗 ברגמו

←לחצו כאן להצעות רבות לרכבי לואו קוסט
Discover Cars - פלטפורמת השוואה בינלאומית להשכרת רכב

מציעים מגוון רחב של ספקים ואת המחירים הנוחים ביותר מבין שאר פלטפורמות ההשוואה ב. למידע נוסף...

ערים מרכזיות להשכרת רכב באגם קומו דרך חברת Discover Cars
🚗 קומו
🚗 לקו
🚗 ברגמו

←לחצו כאן להזמנה ממגוון גדול של ספקים
טיפים להשגת המחיר הטוב ביותר לרכב באגם קומו

  • ההמלצה הטובה ביותר היא להזמין רכב מראש ולא לחכות לדקה ה-90. אם תחכו עם השכרת הרכב עד שתגיעו לאגם קומו לא רק שיתכן שלא ישארו רכבים, אלא גם המחירים לא יהיו נמוכים יותר. אפשר להזמין בקישור הזה רכבים עם אפשרות ביטול, ככה שתוכלו להיות בראש שקט אבל גם להשאיר מקום לשינויים במידה ותוכנית הטיול שלכם באיטליה תשתנה או אם תמצאו הצעה טובה יותר לרכב.
  • חפשו הנחות להשכרת רכבים, למשל הנחה בלעדית לגולשי הכל על בקישור הזה של 10%, הנחה שהופכת למשמעותית מאוד כאשר שוכרים את הרכב למספר ימים ועלות ההשכרה גבוהה.
  • חשבו איפה אפשר לצמצם. תמיד חשוב להבין איזה רכב בדיוק אתם צריכים ובכך לא להוציא יותר מידי (ולחלופין לא להתנייד עם רכב חלש או קטן מידי). רכב עם הילוכים יהיה זול יותר, כך גם רכב קטן וכדומה (אם אתם זוג, רכב מקטגוריית רכבים קטנים יכול להספיק לכם). אם אתם לא מתכננים לסוע בדרכים אתגריות, עליות קשות או בדרכים שאינן סלולות, אין צורך ברכב גדול וחזק מידי. אם אתם יותר מזוג וכו’ אל תתפשרו על גודל הרכב ועוצמתו, זה יכול מאוד לפגוע לכם בטיול.
  • ברכבי לואו-קוסט רבים יכולה להיות הגבלת קילומטרז’ על ההשכרה (לרוב בין 150 ל-300 קילומטרים ליום), אם אתם לא מתכננים לעבור את כמות הקילומטרים הזו, כמו רוב התיירים שמטיילים באגם קומו מעולה, רכב לואו קוסט יחסוך לכם משמעותית מעלות הרכב- אפשר לבחור מבין מגוון אפשרויות לואו קוסט בקישור הזה. אם יש סיכוי אפילו קטן שתצטרכו לחרוג מהגבלה זו, למשל טיול לאורך כלל איטליה או מעבר למדינות שכנות מומלץ לא להתפתות למחיר הנמוך שיכול לקפוץ משמעותית.
  • שמרו על נהיגה במהירות המותרת! ישנן מכמונות מהירות, במיוחד בכבישים המחברים בין יעדים מתויירים במיוחד וערים מרכזיות. לא נעים ויכל לבאס מאוד כאשר מקבלים את הדוח הביתה אחרי שחוזרים מהחופשה באגם קומו.

לקיחת רכב באגם קומו והחזרתו במקומות אחרים

לקיחת רכב מתחנה אחת והחזרתו בתחנה שניה תלווה לרוב בתוספת תשלום – כאשר הסכום תלוי בהתאם למקרה הספציפי. במידה ומדובר בשתי תחנות באותה עיר (למשל רכב שנלקח בשדה והוחזר במרכז העיר או להיפך) לרוב לא תהיה תוספת תשלום או תוספת נמוכה מאוד. לקיחה והחזרה באותה מדינה, למשל לקיחת רכב באגם קומו והחזרתו בטורינו תלווה בתוספת יקרה יותר (גם במקרה זה חלק מהחברות לא דורשות תשלום נוסף בעבור חלק מהמקרים), כאשר התוספת הגדולה ביותר תהיה לקיחה והחזרה בשתי מדינות שונות, למשל החזרת הרכב בשוויץ. לעיתים עדיף להחזיר את הרכב באיטליה לעבור את הגבול למדינה השכנה ברכבת או תחבורה ציבורית לעיר שכנה ושם לקחת רכב אחר להמשך הטיול מכמה בחינות – מבחינת התוספת לעלות ההשכרה, מבחינת הגבלות הקילומטרים שישנה לעיתים וגם מאחר וחלק מהחברות גובות תשלום נוסף על עצם מעבר הגבול גם אם מחזירים את הרכב באותה התחנה.

החזרת הרכב בשוויץ תהיה כרוכה בעמלה ברוב הפעמים

תחנות איסוף רכבים באגם קומו

ישנו מגוון רחב של חברות בינלאומיות ומקומיות להשכרת רכבים ואפילו גם טוסטוסים באזור אגם קומו. אך יש שלושה מוקדים עיקריים של חברות להשכרת רכב באגם קומו, משתי גדות האגם- המזרחית והמערבית.
לדוגמא בגדה המערבית בחלקה הצפוני ישנה הסוכנות Alto Lario Driver שפתוחה 24 שעות ביממה, ובחלקה הדרומי את Hertz Car Rental ששעות הפתיחה שלה מגוונות ויש להתעדכן על כך. בגדה המזרחית ישנה CORTI RENTAL Vespa Lake Como שמאפשרת השכרת אופנועים, ואת סוכנות הרכב RENT ITINERIS ששעות פתיחתה גם הן מגוונות.
בנוסף לאופציות אלו כדאי לדעת, שלרוב תיירם מגיעים לאזור קומו עם רכב, אותו שוכרים במילאנו, ברגמו או ורונה – אליהן מגיעות הטיסות הישרות מישראל, לכן אנו ממליצים להסתכל גם על העמודים:

התניידות וחניה באגם קומו

רוב מגרשי החניה נמצאים בצידו המערבי של האגם כיוון שהוא האזור המתויר ביותר, בעיקר ניתן למצוא ריכוז גדול של חניונים בעיירה קומו שבקצה בדרומי של האגם, וכמעט בכל עיירה או בסמוך אליה יהיה חניון כלשהו ואפילו כמה מהם, חלקם בתשלום וחלקם גם חינמיים.

שימו לב שמי שמטפס לעיירות מעל האגם, גם שם המצב לא נוח מבחינת חניה למשל מומלץ לבחון היטב את החניה שלכם בביקור בעיירות כמו ברונטה ואף לבחון אם לעלות אליהן עם הרכב השכור, החניונים מעטים, קטנים נמצאים בקצוות של העירות ועולים סכומי כסף לא מבוטלים.

בעיירה קומו יש מעל ל-15 חניונים, שזה ריכוז החניונים המאסיבי ביותר סביב האגם. אם אתם מחפשים חניונים מומלצים בקומו, חניון מומלץ בתשלום שפתוח 24/7 נמצא לא רחוק ממרכז העיר בכתובת – Viale Lecco, 9, 22100 Como CO. חניון מומלץ נוסף, como parking נמצא בכתובת Via A. Sant’Elia, 6, 22100 Como CO וגם הוא בתשלום ופתוח 24/7.

בעיירה בלאג’יו ישנו מספר לא מבוטל של חניונים, למשל החניון Parcheggio gratuito cimitero הוא חניון חינמי שקרוב יחסית לכביש הראשי המוביל לבלאג’יו – שני יתרונות עצומים לטובתו. החסרון הוא שהוא יחסית רחוק ממרכז העיירה. כתובת – Via Alessandro Volta, 45, 22021 Bellagio CO. לאלה שמעדיפים להחנות קרוב למרכז בלאג’יו, אנחנו ממליצים על Parking Lido, חניון בתשלום אך במרחק הליכה מכל מה שחשוב ומעניין, פתוח 247. כתובת – Via Lungolago Europa, 5, 22021 Bellagio CO.

בעונת הקיץ חשוב לדעת כי הכניסה לתוך העיירות והטיילות באזור קומו (במיוחד בחלק הדרומי העמוס יותר) הן פקוקות ועמוסות מאוד, ולעיתים גם אסורות. מומלץ ואף עדיף לחנות מחוץ בחניונים בתשלום ולהגיע רגלית למרכזי העיירות.

השכרת רכב בשדה התעופה של אגם קומו

אומנם אין טיסות ישירות לאגם קומו, אבל אפשרות פופולארית היא לשכור רכב כבר בנמל התעופה מלפנסה במילאנו (MXP) וכך להתחיל מיד את הטיול עם הרכב השכור. מבחינת לקיחת הרכב השכור – הדבר תלוי בשעות הפעילות של תחנות ההשכרה. במידה והטיסה שלכם עתידה לנחות בשעות אחר הצהריים המאוחרות או שעות הערב מומלץ לוודא שחברת ההשכרה תמתין לכם גם במקרה של עיכוב בטיסה. חברות גדולות לרוב יותר מקפידות על כך, אך חברות לואו קוסט עשויות לדרוש מכם להגיע לאסוף את הרכב ביום למחרת (ואז תיאלצו למצוא מקום לינה ליד שדה התעופה ברגע האחרון). מבחינת החזרת הרכב השכור בשדה התעופה מרבית החברות מאפשרות להחזיר את הרכב בכל שעה – מומלץ לצלם אותו בשעת ההחזרה אם אתם מחזירים בלילה, גם אם עשיתם ביטוח הכולל ביטול השתתפות עצמית.
לקיחה של רכב בשדה התעופה תאפשר לכם יותר אופציות של חברות השכרה מאשר לקיחת רכב במרכז העיר, אולם לעיתים השכרת הרכב בעיר עצמה תהיה זולה יותר. לכן מומלץ לערוך השוואת מחירים לפני הזמנת הרכב, תוכלו לעשות זאת כאן. בנוסף, אם אתם בוחרים לשכור רכב בשדה התעופה, מומלץ לבחון האם הלקיחה של הרכב היא בשדה עצמו או במגרש מרוחק, זה יכול להיות משמעותי בכמעט שעה-וחצי עיכוב, אבל קחו בחשבון שרכב מתוך השדה עצמו יהיה יקר יותר.
שדה התעופה

רבים בוחרים לשכור רכב כבר בשדה התעופה

שאלות נפוצות על השכרת רכב באגם קומו

כן, זהו אגם גדול ומרהיב עם מגוון אטרקציות לכל אורכו של האגם ומשני צידיו.

כן בהחלט, אין עומסי תנועה באיזור והכבישים מסודרים ונוחים לנסיעה.

לא, יש המון חניונים חלקם חינמיים וחלקם בתשלום
ראו מפת חניונים מצורפת

מפת תחנות השכרת רכב באגם קומו