1. עמוד הבית
  2. »
  3. איטליה 2024 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אגם מג’ורה, איטליה 2024 – המדריך המקיף ביותר בעברית | Lago Maggiore
  6. »
  7. האיים הבורומאים, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Borromean Islands

האיים הבורומאים, איטליה – סיורים מודרכים, מלונות מומלצים ואיך מגיעים | Borromean Islands

המדריך המקוצר לתייר

האיים הבורומאים (The Borromean Islands) היא קבוצה של איים קטנים באגם מאג’ורה אשר מפורסמים בזכות ארמונות הבארוק המדהימים והגנים המרהיבים שלהם, כמו אלה באי בלה (Isola Bella) ובאי מאדרה (Isola Madre), המציעים לתיירים הצצה לאורח החיים המפואר של האי, משפחת בורומיאו וחיי נהנתנות שלווים. מדובר באחד מאזורי הטיול הפופולאריים באזור אגם מג’ורה אליהם יוצאים סיורים מודרכים וסירות המאפשרות הגעה נוחה לאיים השונים (ולכן כדאי להזמין מקום מראש, ראו כאן מספר אופציות עם אפשרות ביטול בחינם). תיירים המגיעים לאיים יכולים להתפעל בנחת מארמון הבארוק המעוטר פלאצו בורמאו (Palazzo Borromeo) והגנים המפוארים שנמצאים באי בלה, Giardini Botanici dell’Isola Madre, לחקור את הגנים הבוטניים השופעים ואת הוילה הרנסנסית באי מאדרה, וליהנות מהאווירה המקסימה של כפר הדייגים המסורתי באי דיי פסקטורי (Isola dei Pescatori), עם הרחובות המיוחדים והמסעדות על קו המים.

גני פלאזו בורומיאו באיי בורומיאן

הגנים היפים של פלאצו בורמאו

טיולי יום לאיים הבורומאים

מאחר ואיים הבורומאים מהווה מוקד משיכה כה משמעותי לתיירים, ישנם מספר סיורים מאורגנים שיוצאים אל האיים הבורומאים ומילאנו וישנן סירות היוצאות מסטרזה אל האיים ומאפשרות הגעה נוחה לתיירים החפצים בכך. טיולי היום לאיים הבורומאים פופולאריים מאוד כיוון שהם מאפשרים הגעה נוחה ללא צורך בהשכרת רכב ו/או נסיעה בתחבורה ציבורית. ישנן מספר אפשרויות לסיורים אילו, חלקם יתמקדו באיים הבורומאים בלבד, וחלקם ילוו בנקודת עניין אחת או שתיים נוספות או זמן חופשי. סיורי היום שיוצאים ממילאנו עוברים גם בסטרזה וכוללים ליווי של מדריך דובר אנגלית. בשל הפופולאריות של הסיורים הללו מומלץ להבטיח את מקומכם מראש (ראו כאן מספר אפשרויות עם ביטול בחינם), בקיץ כדאי להזמין אפילו כמה שבועות מראש.

סטרזה איטליה

טיולי היום ממילאנו עוברים גם בסטרזה היפה

איך מגיעים לאיים הבורומאים

ישנן כמה דרכים בהן ניתן להגיע לאיים הבורומאים באופן מאורגן או עצמאי.

הגעה בסיור יומי מאורגן – הדרך המפנקת והמסקרנת (אבל היקרה)

ניתן כאמור להגיע לאיים הבורומאים כחלק מטיול יום מאורגן ומילאנו (למשל סיור זה). זו אופציה יקרה אומנם, ומאפשרת פחות גמישות מאחר ומוגבלים בזמן בו מבלים באיים הבורומאים, אבל זו אופציה נוחה ופופולארית מאוד, ולכן כדאי להזמין מקום מראש, במיוחד בקיץ.

איך מגיעים לאיים הבורומאים בתחבורה ציבורית – הדרך הזולה

על מנת להגיע באופן עצמאי עם תחבורה ציבורית יש קודם כל להגיע לסטרזה, ישנן רכבות שיוצאות ממילאנו כך שנוח וקל להגיע. ניתן לבדוק את אפשרויות ההגעה השונות, הזמנים בהם יש תחבורה ציבורית ואף להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה (מומלץ, במיוחד בקיץ). לאחר שמגיעים לסטרזה יש לקחת סירה שמגיעה לאיים, יש מגוון אופציות, תוכלו לשריין לעצמכם מקום בשייט לאיים בקישור הזה עם ביטול בחינם, ולהעביר את הזמן בנחת בכל אחד מהאיים.

סירה ליד האיים הבורומאים

אחרי שמגיעים לסטרזה צריך לקחת בירה לאיים הבורומאים

איך מגיעים לאיים הבורומאים עם רכב שכור – האופציה הנוחה והגמישה ביותר

אפשרות נוספת למי שרוצה להגיע באופן עצמאי לאיים הבורומאים היא להגיע עם רכב שכור לסטרזה, אותו לרוב שוכרים במילאנו משם מרבית התיירים שמגיעים למקום יוצאים, ולאחר מכן לקחת סירה לאיים. אנו ממליצים מאוד להזמין רכב מראש, בעיקר לתקופת הקיץ, בשל הביקוש הרב לרכבים במיוחד לרכבים מרווחים למשפחות, רכבים אוטומטיים, ואנים וג’יפים. תוכלו להזמין בקישור הזה עם ביטול בחינם, כך שלא צריך לחשוש מההתחייבות לרכב, למי שרוצה לחסוך בעלות הרכב אנו ממליצים להזמין בקישור הזה עם הנחה בלעדית לגולשים של הכל על.

לינה באיים הבורומאים

בקרב מי שבוחר להגיע באופן עצמי לאיים הבורומאים יש רבים שבוחרים ללון באזור, ונהנים ממה שיש לאיים הבורומאים להציע או יוצאים מכאן לטיולים נוספים באזור אגם מג’ורה. כמה ממקומות הלינה המומלצים באיים הבורומאים הם Albergo Ristorante Il Verbano או Belvedere שבאי דיי פסקטורי או Boutique Hotel Elvezia שבאי בלה. באיים עצמם יש מספר מועט מאוד של מקומות לינה, ופופולארי יותר ללון בסטרזה היפה במקומות כמו Hotel La Locanda, Hotel Royal, Hotel Flora או Grand Hotel Bristol. ישנן כמובן אופציות לינה נוספות באזור, בקישור הזה תוכלו לראות את כלל מקומות הלינה ולהזמין מראש עם אפשרות ביטול – כך שתוכלו לשמור לעצמכם את האפשרות להיות גמישים (אך שימו לב לתאריך עד אליו ניתן לבטל בחינם את השהות). למגיעים עם רכב לסטרזה כדאי כמובן לבחור מקום לינה שמספק חניה, למשל אחד ממקומות הלינה שבקישור הזה. למי שרוצה לחסוך בעלות הלינה אנו ממליצים להסתכל על המבצעים וההנחות למלונות בקישור הזה לראות האם יש משהו רלוונטי עבורכם.

אי די פסקטורי באיים הבורומאים

האיים קטנים ומקומות הלינה בהם מועטים, אם תרצו ללון על אחד מהם כדאי להזמין מקום זמן רב מראש
למי שמתעניין בעמוד זה כדאי לקרוא גם: