קמפיונה דל גארדה | Campione del Garda

עיירה אולטימטיבית לספורט ים ורוח באגם גארדה ואחת העיירות הייחודיות מבחינה גיאוגרפית

מידע כללי

קמפיונה דל גארדה (Campione del Garda) היא עיירה חביבה הנמצאת על שן אדמה צרה הבוקעת אל תוך אגם גארדה, התחומה מצד אחד על ידי האגם ולחוצה מצד שני אל צוקי הר מרשים. מספיק להסתכל בתמונה של העיירה מלמעלה כדי להבין את מבנה ייחודי זה. העיירה נמצאת במועצה איזורית טרמוסינה שבנפת ברשה, במחוז לומברדיה, צפון איטליה והיא נמצאת בחלקו הצפוני של פארק אלטו גארדה. העיירה היא אחת העיירות הייחודיות ביותר שיש באזור, פחות בגלל מה שיש בתוכה ויותר בגלל הגיאוגרפיה הייחודית שלה, והיא מושכת אליה מבקרים רבים העוברים בתוכה או צופים בה במהלך שייט על האגם.

**פרסומת**לקמפיונה היסטוריה ארוכה ככפר שליבתו הכלכלית היא תעשייה ומסחר. החל מהמאה ה-16 ובמרוצת המאות כלכלת הכפר התבססה על ייצור נייר, לאחר מכן על מטחנות, ייצור כותנה ועוד. כפי שהכפר שינה סוגי תעשייה כך גם היו עליות וירידות, ולבסוף בשלהי המאה ה-20 לאחר משבר כלכלי הכפר ראה ירידה משמעותית. בשנים האחרונות החל תהליך שיקום של הכפר, המביא לתוכו תיירות, איזורי קניות, מלונות ואוניברסיטת שייט.

הכפר נגיש אומנם  גם בכביש החצוב בהר (מראה מרתק שלעצמו) אך רוב המגיעים אליו, מגיעים במעבורת מעיירות כמו סירמיונהדסנזאנו דל גארדהסאלוגארדונה ריביירהטוסקולאנו מדראנוגרניאנו, וריבה דל גארדה.

קמפיונה הייחודית מבחינה גיאוגרפית (צילום: flomuxxx, תחת CC BY-SA 3.0)

מה רואים?

כאמור עיקר האטרקציה היא המיקום הייחודי של הכפר וזה משהו שלא רואים כל יום. בנוסף, זהו אזור בו יש רוחות תמידיות מעל האגם בכל עונות השנה, מה שמאפשר ספורט הקשור בים וברוח- גלישת רוח, גלישת קיט, שיט ועוד (חשוב להזכיר את “אוניברסיטת השייט” שבכפר המוכרת לאנשים שבקיאים בתחום), למידע מורחב בנושא תוכלו לקרוא בעמוד התוכן ספורט באגם גארדה.

בקמיופנה יש חופים יפים, ואופציה נחמדה היא הליכה לאורך המרינה החדשה של העיירה. כמו כן ניתן לצאת ממנה לטיולים אל פארק אלטו גארדה.

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • העיירה חביבה ביותר ללינה. אם אתם לנים באזור שווה לעבור בה, כחלק מסיור יבשתי או שייט על האגם. אך אם אתם לנים באזור אחר של האגם- אין מה להגיע אליה במיוחד, יש עיירות אחרות עם יותר עניין מעיירה זו. היא מתאימה לתיירים חובבי ספורט ימי, או המחפשים אזורים המותאמים לסיורים רגליים, וסיורים בטבע. כמו גם לחובבי גלישת צוקים – עיירה זו היא אופציה מצויינת לשמש כנקודת המוצא לחופשה שלכם באזור.
  • שוק מקומי שבועי ובו ניתן לרכוש מוצרים מקומיים- גבינות, שמן זית, דבש, עתיקות, בגדים ועוד- מתקיים בקמפיונה בימי שלישי.
  • למי שמעוניין לחסוך מעט בהוצאות הלינה קמפיונה דל גארדה היא בחירה מעולה, אך יש לקחת בחשבון כי רוב אפשרויות הלינה כאן הן הוסטלים וכמובן לא מלונות פאר. הלינה בקמפיונה מתאימה לצעירים ואוהבי גלישה וספורט ים ורוח. למידע נוסף על מלונות בקמפיונה דל גארדה ומלונות באגם גארדה.
  • להמלצות כלליות על אגם גארדה- ראו אגם גארדה מידע כללי – המלצות.

מידע שימושי על קמפיונה דל גארדה

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי