הנחיות הקורונה באגם גארדה

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.5.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה באגם גארדה

הנחיות הקורונה באגם גארדה בשלב זה מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות במקומות מסויימים ובדיקת מסמכים בכניסה למדינה. הנחיות הקורונה באגם גארדה עצמה והנחיות הכניסה לאיטליה משתנות בהתאם למצב התחלואה במחוז, באיטליה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור באגם גארדה בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 67%, במנת החיסון השנייה 80% ובמנת החיסון הראשונה85%, אך עדיין ישנם 26,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף באיטליה כולה, ולכן למרות ההקלות נשארו מספר הגבלות. חלה חובה על עטיית מסכה בעת שימוש בתחבורה ציבורית מכל סוג, טיסה, ואולמות (בין אם אולמות תיאטרון, אולמות קולנוע או אולמות ספורט).

ממשלת איטליה ביטלה את הצורך בשימוש בתו ירוק בכניסה למקומות, כך שהשהות במלונות ומקומות לינה שונים כמו דירות לא כרוכה יותר בהצגת תו ירוק, כמו גם הכניסה למוזיאונים וגלריות, פארקי שעשועים (כמו גארדה לנד) ומסעדות.
מבחינת תחבורה אין הגבלת תפוסה על השימוש בתחבורה ציבורית עירונית ורכבות מהירות (למשל הרכבת המהירה מרומא לפירנצה), אך השימוש בה כאמור מחייב עטיית מסכה.

רחובות איטליה ריקים בקורונה (צילום: N i c o l a)

מי יכול להיכנס לאגם גארדה

נכון להיום ממשלת איטליה מאפשרת כניסה של ישראלים במידה והם מחוסנים באופן מלא, מחלימים או מציגים תוצאת בדיקת קורונה שלילת.

מחוסן באופן מלא נחשב מי שהתחסן בשתי מנות חיסון ועברו שבועיים מקבלת מנת החיסון השנייה שלהם, אבל לא יותר משישה חודשים מקבלת מנת החיסון השנייה, או מחוסנים בשלוש מנות חיסון. נכון לעכשיו אין הגבלת זמן בו מנת החיסון השלישית תקפה, וכל עוד התחסנתם במנת חיסון שלישית אתם נחשבים כמחוסנים באופן מלא.

גם מחלימים מחצי השנה האחרונה (כל עוד עברו יותר מ-11 ימים מאז תוצאת הבדיקה החיובית) מישראל ראשיים להיכנס לאיטליה.

מי שאינו מחוסן ואינו מחלים יכול להציג בדיקת קורונה שלילית.

כל מי שנכנס לאיטליה צריך למלא טופס איתור נוסעים.

איזה מסמכים ובדיקות צריך כדי לטוס לאדם גארדה

לפי הנחיות ממשלת ישראל

ממשלת ישראל הקלה בהנחיות הקורונה ליוצאים לחו”ל ולכן אין יותר צורך נכון לעכשיו במילוי טופס נוסע יוצא כאשר טסים לאיטליה כפי שהיה נהוג בעבר.

לפי הנחיות ממשלת איטליה

תיירים מחוסנים הטסים לאיטליה ידרשו להציג את תעודת החיסון שלהם עם הכניסה למדינה אשר מעידה על כך שעומדים בתנאים שפורטו מעלה. על המידע בתעודת החיסון להופיע גם באנגלית.

תיירים מחלימים נדרשים להציג תעודת החלמה המצביעה כל כך שעברו יותר מ-11 ימים מקבלת תוצאת הבדיקה החיובית, אך לא יותר מחצי שנה, הפרטים בתעודה צריכים להופיע באנגלית.

החל מתאריך 1.3.2022 ישראלים שמגיעים לאיטליה ואינם מחוסנים או מחלימים יכולים להציג תוצאת בדיקת קורונה שלילית מסוג אנטיגן שנעשתה ב-48 השעות לפני ההמראה או תוצאת בדיקה מסוג PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה..

בנוסף לכך על כל נוסע למלא תופס איתור נוסעים לפני הטיסה, תוכלו למלא אותו באמצעות הקישור הזה.

**פרסומת**חזרה מאגם גארדה לישראל

נכון להיום איטליה מסווגת כמדינה כתומה והטיסה אליה מותרת.

החל מתאריך 1.3.2022 נכנסו לתוקפן ההנחיות החדשות בנוגע לכניסה לישראל מחו”ל בעבור תושבי ואזרחי המדינה.

במסגרת ההנחיות החדשות בוטלה הדרישה לביצוע בדיקת קורונה לפני ההמראה חזרה לישראל.

לפני הטיסה חזרה לישראל יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

כמו כן, החל מתאריך 20.5.2022 בוטלה ההנחיה לביצוע בדיקת PCR עם הנחיתה בנתב”ג ויחד איתה ההנחיה לבידוד של 24 שעות או עד קבלת תוצאת הבדיקה.

בדיקות קורונה באגם גארדה

במידה ותצטרכו מסיבה כלשהי לבצע בדיקת קורונה באגם גארדה להלן פירוט כיצד והיכן לעשות זאת. באזור אגם גארדה יש הרבה עיירות קטנות ואין עיר גדולה ממש סביב האגם, דבר אשר מקשה על ביצוע בדיקות קורונה באזור זה. ככל הידוע לנו בכל העיירות סביב האגם ישנו מרכז בדיקות רק בדסנזאנו דל גארדה הנמצאת בחלקו הדרומי של האגם. מרכז זה מבצע בדיקות קורונה מסוג PCR ומסוג אנטיגן. מאחר ובכל האזור ישנו רק מרכז בדיקות אחד אנו מאוד ממליצים להזמין תור מראש במידה ועליכם לבצע את הבדיקה באזור האגם ואין באפשרותכם להגיע לעיר גדולה. הזמנת תור מראש גם תאפשר לכם להיות רגועים ובטוחים כי תהיה לכם את הבדיקה הנחוצה בזמן ביד וגם לא תצטרכו לבזבז זמן טיול יקר על המתנה בתורים.

מרכז הבדיקות בדסנזאנו דל גארדה הוא של חברת SYNLAB וניתן לזמון תורים לבדיקות בו בקישור הזה. שימו לב כי האתר באיטלקית ולכן תיעזרו בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת לעשות את הזמת התור באופן נכון, תוך שימת דגש על ביצוע בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן וביצוע הבדיקה בזמן הדרוש אך גם שתספיקו לקבל את התוצאות בזמן.

בעבור בדיקות מסוג PCR מקבלים את התוצאות או תוך כמה שעות עד יומיים – תלוי בסוג הבדיקה שעושים. ככל שזמן קבלת התוצאות קצר יותר כך עלות הבדיקה גבוהה יותר. מאחר ויש באזור אגם גארדה מרכז בדיקות אחד אין זמינות תורים גבוהה במיוחד, ולכן במידה ואתם רוצים לעשות בדיקת PCR חשוב וכדאי להזמין תור לבדיקה מראש. אפשרות נוספת היא לבצע בדיקת PCR מהירה, שתעלה יותר, באחת הערים הגדולות או בשדות התעופה – במידה ויש אפשרות כזו בשדה התעופה ממנו אתם ממריאים.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה באגם גארדה

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאן

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל