הכל על - רכבות באיטליה
 
דף הבית >> כמה מילים על >> כמה מילים על איטליה >> רכבות באיטליה
 

תכנון חופשה עם הכל 

השכרת רכב בחו"ל

השכרת רכב בחו"ל
למצוא את ההצעה הטובה ביותר עבורך

הכל על מלונות

הכל על מלונות
למצוא את ההצעה הטובה ביותר למלון המתאים לך!

ספורט והופעות

ספורט והופעות
הופעות וספורט מסביב לעולם

מידע על ספקי תיירות לתייר הישראלי

מידע על ספקי תיירות לתייר הישראלי
מידע על נותני השירות הגדולים ברשת בתחום התיירות בישראל (בעיקר) ובעולם

רכבות באירופה

רכבות באירופה לנסוע באירופה ברכבות היבשת

עדכונים של אתר הכל על

עדכון אתר הכל על פברואר 2015

-פרסומת-

 


הזמנת כרטיסים לרכבות באירופה
*אם אינך רואה את מנוע החיפוש - לחץ/י כאן
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה באיטליה:
מלונות | טיסות | כדורגל והופעות | השכרת רכב
למידע נוסף יעוץ אישי למלונות
Booking.com

 

פרסומות 

 

 

רכבות באיטליה

מידע למבקשים לנסוע ברכבת באיטליה


 

 רכבות באיטליה - מידע כללי 

איטליה ארץ המגף היא ארץ רחבת ידיים. אחת הדרכים המומלצות לראות את איטליה היא באמצעות נסיעה ברכבות ברחבי ארץ המגף.
 
מפת הרכבות המהירות של איטליה (Sinigagl)

סוגי רכבות באיטליה

ברומא הבירה פועלים מספר סוגי רכבות שונים, כאשר לכל תייר יש את סוג הרכבת המתאים לו. להלן סקירה קצרה של הרכבות באיטליה. (לא הכנסנו פה רכבות עירוניות כמו מטרו או חשמליות). הרכבת הלאומית של איטליה היא Trenitalia והיא מאגדת בתוכה חברות משנה רבות (לאתר של טרנס איטליה).

קווים ארציים:

היורוסטאר (Eurostar) - רכבות היורוסטאר הפועלות באיטליה הן הרכבות המהירות ביותר והמפוארות ביותר (כמו בכל אירופה). רכבות אלו נוסעות גם בין היעדים השונים של איטליה וגם מחוץ למדינה. הנסיעה ברכבת זו דורשת לא פעם תשלום רב יותר (גם מרכבות מהירות אחרות), אך היא מאפשרת נסיעה נוחה ומהירה בין הערים השונות באיטליה. היורוסטאר מפעילה מספר סוגי רכבות באיטליה:
Italia Alta Velocità - היוקרתי והמהיר.
Eurostar City Italia - רכבת היורוסאטר שמחברת בין הערים השונות של איטליה.
EuroCity - הרכבת האירופית שמחברת בין הערים השונות של אירופה, כולל ערי איטליה.

AV Frecciarossa - רכבת מהירה החוצה את איטליה במהירות גבוהה תוך עצירה במספר קטן של ערים חשובות. הקווים החשובים של רכבת זו הם קו מילאנו-רומא (2:45 שעות) ,טורינו-רומא (4:30 שעות).
הרכבות הללו מציעות תנאי נסיעה נוחים ונסיעה מהירה במיוחד, אך מחירי הכרטיסים יקרים.


AV Frecciargento - רכבת מהירה מאוד הפועלת רק במספר קווים מצומצם. החשוב ביניהם הוא קו רומא-ונציה. תנאי נסיעה נוחים ונסיעה מהירה במיוחד, אך המחירים יקרים.

Treno Espresso - רכבת ארצית הפועלת ומחברת בין אזורי איטליה השונים. רכבת זו אינה רכבת מהירה במיוחד והיא זולה יותר מהיורסטאר והרכבות המהירות האחרות. ישנן גם רכבות לילה הפועלות בחברת רכבת זו (לאתר הרכבת).

File:NTV .italo.jpg
הרכבת המהירה של Treno
(
.Italo Treno - NTV S.p.A.) 

InterCity - רכבות פחות מהירות, אך עדיין עוצרות במספר מועט של תחנות ולכן יהיו יקרות יותר ומהירות יותר מהרכבות המאספות.

רכבות לילה:

Eghturoni - רכבת הלילה שמאפשרת לנסוע מאיטליה לערים שונות ברחבי אירופה בשעות הלילה, תוך כדי נסיעה בתנאים המאפשרים שינה ומנוחה. בדרך זו ניתן לחסוך תשלום למלון ולנצל את הימים לטיולים. 

Intercitynotte - רכבות אלו הינן רכבות ליליות הנוסעות רק בתחומי איטליה וגם בהם ניתן לישון במהלך הנסיעה. רכבות פחות מאובזרות ומפוארות. 


רכבות מחוזיות:

Diretto - רכבות מחוזית (מהירה יותר).

Regionale - רכבת מחוזית או בין מחוזית. נחשבת לרכבת הכי פחות מהירה עם הכי הרבה תחנות ביניים, לכן גם הזולה ביותר. 


Interegionale - רכבת מחוזית ומקומית איטית יחסית אך זולה.


רכבות בין מדינות:

מאיטליה ולאיטליה יוצאות ונכנסות רכבות מכל אירופה, כאשר הקווים החשובים הם למדינות השכנות, כמו צרפת. הרכבת המפורסמת ביותר שיוצאת מאיטליה לכל אירופה היא כמובן היורוסטאר (עליה תוכלו לקרוא למעלה). 

קווים פופולאריים הנכנסים לאיטליה ממדינות אחרות:
איטליה-צרפת
איטליה-ספרד
איטליה-הונגריה 
איטליה-גרמניה

 

יתרונות בשימוש ברכבות

 • ישנם אתרים רבים שזו היא הדרך הזולה והיעילה ביותר לנסוע ביניהם.
 • אפשרות לראות נוף (סביבתי ואנושי) מגובה העיניים, שלא רואים ממטוס.
 • הגעה ישירה למרכז העיר בלי צורך לעבור טרמינלים שונים ומשונים - אין צורך להחתים דרכונים או לחכות למזוודות. לא פעם חוסך כסף וזמן. 
 • ישנם כרטיסי הנחה המאפשרים נסיעה חופשית בתוך איטליה לתקופה מוגבלת.
 • מושבים מרווחים ונוחים בהרבה מהמושבים במטוס.
רכבות באיטליה רכבות באיטליה
רכבת החוף האיטלקית (http://www.bahnbilder.ch/picture/8276) ודוגמה למחלקה הראשונה ברכבות באיטליה

חסרונות בשימוש ברכבות

 • מחיר יקר יותר. לרוב הרכבת תהיה יקרה יותר מאשר טיסה מיעד ליעד. לפני הזמנת הכרטיס וודאו שאין אופציה זולה יותר מרכבת, כמו אוטובוס או טיסה.
 • ישנן נסיעות רבות בהן הנסיעה במטוס מהירה בהרבה (פשוט צריך לעשות חישוב לפני ההזמנה - זכרו שיש לקחת בחשבון את זמן הנסיעה לשדה, הבידוק, הפקדת המזוודות, מיסי נמל כאלו או אחרים בשיקול זה).

המלצות נוספות לרכבות באיטליה

 • בדקו את שעות הנסיעה ברכבת (לא כדאי לפספס אותה). השתדלו להגיע מוקדם - תכנות רכבת בערים גדולות הן ענקיות ולא פשוט להתמצא בהן (הטרמיני ברומא הוא גדול לפחות כמו שדה תעופה).
 • אנו ממליצים להשתמש ככל הניתן ברכבות של היורוסטאר או של Treno, שהן ברורות יותר ומתאימות יותר לתיירים. את הרכבות האזוריות או המאספות תשאירו למקומיים שיש להם זמן ויודעים בדיוק באיזו תחנה לרדת ואיך למצוא מקום לשבת. (לא תמיד זה אפשרי, כאשר נוסעים לעיירה קטנה לדוגמה לא תמיד תהיה רכבת מהירה שתגיע עליה).
 • באופן כללי, לדעתנו רצוי מאוד להכין כרטיסים מראש (בין אם בהזמנה אינטרנטית ובין אם הזמנה בתחנה לפני הנסיעה). בקופות שבתחנות משתרך לו לפעמים תור ארוך, ואם בלית בררה אתם נזקקים לקופת התחנה - השתדלו לא להגיע אליה ברגע האחרון.
 • לא תמיד מומלץ להזמין כרטיס רכבת. לפעמים עדיף לשכור רכב (ראה השכרת רכב באיטליה תחת השכרת רכב בחו"ל). בנוסף, לא פעם יצא זול יותר להזמין רכבת באתרים של חברות הרכבת המקומיים ו/או בקופות עצמן.
 • ברכבות שאין בהן שירותי בר ומסעדה כדאי להצטייד מראש בקצת שתייה ומזון, על אחת כמה וכמה כשמדובר בנסיעה לא קצרה.
 • ישנן רכבות בהן אין מקום שמור, בדקו זאת ובמידה וזה המצב - השתדלו להגיע מוקדם יותר כדי שיהיה לכם בוודאות מקום לשבת, גם אם הרכבת תהיה עמוסה מאוד.
 • השירותים ברכבות לא תמיד נקיים. במידה ומדובר ברכבות המהירות והיקרות יותר המצב יותר טוב (אך לא תמיד).
 • לפעמים זול הוא יקר. לנסוע מפירנצה לרומא ברכבת פרברית בשלוש וחצי שעות (או אפילו 9 שעות ברכבת מאספת!) כדי לחסוך מאה ש"ח, יכולה להתברר כהחלטה לא כל כך טובה. לפעמים עדיף לשלם יותר ולנסוע ברכבת מהירה. עדיף לבחור בקו של היורוסטאר שעושה זאת בשעתיים וחצי, אפילו שהמחיר כפול. 
 • במידה ואתם רוצים להחליף כרטיסים שהוזמנו מראש, ניתן לעשות זאת בדלפק הכרטיסים של כל תחנה בתנאי שהגעתם לפני זמן הנסיעה הרשום בכרטיס. שינוי הכרטיס כרוך בקנס כספי.
 • לא לשכוח להחתים את הכרטיסים בעליה לרכבת! רק כך זה נחשב כאילו קניתם את הכרטיס (מצד שני, לשים לב לא להחתים כרטיס חזור בנסיעה הלוך).
 • מומלץ לכתוב על דף את שמות התחנות המבוקשות מראש, ולהציג אותם למוכרים או למי שמחפשים ממנו מידע על תחנות בהן ניתן לרדת.
 • יש לקחת בחשבון איחורים של הרכבת, ושביתות (מראות נפוצים גם ברכבות באיטליה). 

דרך מי להזמין כרטיס לרכבות באיטליה?

 • כרטיסים לרכבות האזוריות ניתן לקנות בתחנות עצמן, לעיתים על הרכבת עצמה. כרטיסים לרכבות המהירות ולרכבות הנוסעות בין הערים הגדולות (ובודאי הרכבות היוצאות מחוץ לאיטליה) יש להזמין מראש (ככל שיותר זמן מראש כך ייטב). ניתן לקנות כרטיסים בכל הדוכנים בתחנות ובמכונות האוטומטיות (המדברות גם באנגלית) המוצבות בתחנות המרכזיות. 
 • באתר של RailEurope האתר הרשמי של ענקית שיווק הרכבות הגדולה באירופה, שמאפשר הזמנת כרטיסים בצורה נוחה ומהירה. ברוב המקרים, כמו במקרה של רכבות בספרד, אפשר להזמין כרטיס אלקטרוני (כמו כרטיס טיסה) ולהימנע מאיבוד הכרטיס. כדאי לשים לב שלא תמיד מוצאים באתר זה את המחיר הזול ביותר ויש דמי כירטוס המתווספים להזמנת הכרטיס.
 • דרך סוכנויות תיירות שונות (באיטליה ובארץ).

סוגי כרטיסים לרכבות באיטליה

ישנם מספר סוגי כרטיסים לרכבות באירופה. כל אחד מהם מתאים לתיירים מסוג שונה ובעלי צרכים אחרים. כל סוגי הכרטיסים מתחלקים למחלקה ראשונה (היקרה והמפוארת יותר) ומחלקה שנייה (העממית יותר).
 • כרטיסי נסיעה מתחנה לתחנה - כרטיס לנסיעה בודדת או הלוך ושוב. ישנם כרטיסים המיוחדים לצעירים או לפנסיורים. 
 • כרטיס Italy Pass - כרטיס זה מאפשר נסיעה חופשית בכל הרכבות באיטליה (לחלק מהרכבות יש צורך בתשלום נוסף עבור שמירת המקום). 
 • כרטיס נסיעה חופשית למדינות נוספות. (Eurail Select Pass) - מאפשר נסיעה חופשית ברכבת ומעברות ימיות ב-4-5 מדינות באירופה (כמו צרפת, פורטוגל וכמובן ספרד). אפשר לבחור את משך הזמן שבו הכרטיס יהיה תקף (משפיע על מחירו של הכרטיס). כרטיס זה מתאים למי שמתכנן סיור ביותר ממדינה אחת ובין מדינות שגובלות זו בזו. אפשרות אחרת היא להזמין את הכרטיס Eurail Global Pass שמאפשר נסיעה חופשית בכל אירופה (לא רק 4-5 מדינות) ומיועד למי שנוסע לזמן רב יותר וליעדים רבים יותר. 

המלצות ותגובות של גולשים על רכבות באיטליה:

 • טוני: לצערי ברכבת באיטליה פשוט לא נוח, את הטיול "האמיתי" לאזורים הכפריים האיטלקיים האמיתיים ניתן לראות רק עם רכב. הרכבת היא פתרון נחמד לטיול עירוני בלבד. רכב לעיתים הופך את הטיול נוח מהיר ואף לעיתים יותר זול.
  • ​מערכת אתר הכל על: טוני, תודה על ההמלצה! לדעתנו עדיף להשכיר רכב לטיול ברחבי איטליה ולא רק בערים (ראה גם השכרת רכב באיטליה), אך עדיין יש תיירים שהנסיעה ברכבת עדיפה להם.
 
   
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica