הכל על - תחבורה והתניידות ברומא
 
דף הבית >> הכל על רומא >> רומא מידע שימושי >> תחבורה והתניידות ברומא


הכל על רומא

עוד תחת רומא מידע שימושי:


עוד תחת הכל על רומא:

פרסומות
 
 
 
 
בניית חופשה ברומא:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל| השכרת רכב
Booking.com

הצעות חמות למלונות 
 


תחבורה והתניידות - טבלת ניווט מהיר
כבישים ודרכים ראשיות ברומא
רכבות ברומא
מטרו ברומא
אוטובוסים ברומאקווי לילה, הזמנת כרטיסים
שדה התעופה ברומא
מוניות
המלצות
לעזרה בתכנון חופשה ברומא

רומא נוחה מאד לתיור ולהתניידות, המרכז התיירותי העירוני שלה קטן יחסית ומאפשר לכסות את רוב האזור התיירותי והאטרקציות בתוך העיר בהליכה ברגל. מערכות המטרו והאוטובוסים (בעיקר) פעילות ומרושתות מאוד. בנוסף הן גם יעילות ולא יקרות, אם כי לעיתים הן קצת עמוסות ולא נוחות.
פרסומת
 
 

כבישים ודרכים ראשיות ברומא

דרך Grande Raccordo Anular - הכביש הטבעתי של רומא (תרשים של J0mb)

רומא מוקפת כביש טבעתי ששמו Grande Raccordo Anulare. הנסיעה דרך כביש זה קלה יחסית (כאשר הוא לא פקוק) והוא מאפשר להגיע לכל ערי הלווין ולפרברים של רומא, או לצאת לנסיעה לכיוון מילאנו, נאפולי ופירנצה.

חשוב לדעת: תושבים רבים ברומא משתמשים בכלי רכב פרטיים לצורכי הגעה לעבודה. מסיבה זו נאסר בימים ושעות מסוימים להיכנס עם רכבים פרטיים למרכז העיר רומא. כביש הטבעת שמקיף את העיר פקוק גם הוא רוב שעות היום.

הרכבת של רומא

העיר רומא מרושתת היטב מבחינת רכבות ומטרו. בעיר מספר תחנות רכבת, כשהמרכזית ביניהן היא Termini - שהיא גם התחנה המרכזית של האוטובוסים בעיר. מתחנת הרכבת של העיר תוכלו לקחת את רכבת ה"יורוסטאר" (יקרה ונוחה) לערים רבות באיטליה ובאירופה בצורה מהירה, או רכבות זולות יותר ואיטיות יותר.
(אנו מציעים לשקול את היורוסטאר ברצינות - לא נעים לנסוע לפירנצה 3 וחצי שעות כדי לחסוך 20 יורו). 


טרמיני - תחנת הרכבת המרכזית של רומא
(צילום: Ingolf, רישיון)
 

מטרו ברומא

ברומא פועלים שני קווי מטרו החוצים את העיר ומובילים לחלקים שונים בעיר. הם נפגשים בתחנה המרכזית טרמיני, כאשר נכון לשנת 2009 הקו השלישי עוד בבנייה. בנוסף, ישנו קו מטרו המוביל משדה התעופה לעיר (למפת המטרו של רומא). בסופו של דבר ניתן לומר כי המטרו (הקרוי "מטרופוליטנה") הוא טוב וקל להבנה אך אינו מכסה את כל העיר (עקב האיסור לחפור מתחת לעתיקות). בנוסף הוא קצת מפחיד לנסיעה בלילות.
 
מפת המטרו של רומא - לתמונה מוגדלת >>
(צילום: Arbaleteרישיון)
שעות פעילות: 5:00-24:00, הרכבת יוצאת כל 5-10 דק'.
קווי המטרו:
קו A – קו כתום (עובר באזור המדרגות הספרדיותאזור הוותיקן).
קו B - קו כחול (עובר באזור הקולוסיאום).
קו C - קו ירוק (עובר באזור הקולוסיאום). 
אתר האינטרנט של המטרו ברומא: http://www.atac.roma.it/


אוטובוסים ברומא

רומא היא עיר מרושתת מאוד מבחינת אוטובוסים, ויש בה אוטובוסים כמעט לכל נקודה בעיר (האוטובסים מופעלים על ידי שלוש חברות שונת, כך שאל תתפלאו מהצבעים השונים של האוטובוסים).
זמן הפעילות של האוטובסים הוא 5:00-24:00 ובלילה ישנם קווים מעטים הנקראים קווי לילה - תחנתם מסומנת על ידי סמל של ינשוף.


חשוב לדעת!

א. הסתכלו על גבי עמוד התחנה על הטבלה בה מצוינים קווי האוטובוס. חלק מקוי האוטובוס תמצאו את האות U שפירושה Urban, משמעותה שאותו קו אוטובוס נוסע רק במשך היום!, מעל מספרי הקווים בהם מצויינית האות N שפירושה Night (לילה) יסעו האוטובוסים גם בלילה (ראה מידע מפורט יותר על קווי הלילה בהמשך).

ב. האוטובוסים ברומא בעונת התייריות מאוד צפופים וקורה לעתים שאין בהן מיזוג - כדאי להיות מוכנים מראש.
ג. ישנו גם קו הטראם (חשמלית) החוצה את רומא, אך הוא לא מרושת היטב והוא סגור בימי א'. 

ד. אוטובוסי התיירים. הם טובים בעיקר כאטרקציה בפני עצמה ופחות כאמצעי התניידות פר אקסלנס - הכוללים הסברים באוזניות, ומנוחה קלה לרגליים (12 יורו לאדם ליומיים, כולל עליה וירידה ללא הגבלה).
 

קווי לילה ברומא

קווי הלילה של רומא פועלים בין השעות 24:30-5:30 בלילה, כאשר שאר קווי האוטובוס אינם פעילים - שימו לב שלעיתים מסלול הקו משתנה בשעה זו. הקווים העיקריים הכלולים בשירות זה הם:
קו 78, קו 40N (מחליף את קו מטרו B). קו 55N (מחליף את קו מטרו A) וקו
29N. האות N מסמנת כמובן "Night".


כרטיסים לתחבורה הציבורית של רומא

כרטיסים לתחבורה הציבורית ברומא ניתן לקנות בדוכני הטבק (קיוסקים מקומיים) ומכירת הכרטיסים או במכשירים האוטומטיים (נמצאים בכניסה לכל תחנת מטרו), הנותנים שירות גם באנגלית. לא ניתן לקנות כרטיסים על המטרו או על האוטובוסים עצמם

פרסומות
הכרטיסים לנסיעה בתוך רומא מחולקים ל: כרטיס ליום (B.I.G), שלושה ימים (B.T.I) ושבוע (C.I.S). ישנם גם כרטיסים במחיר של 1 יורו התקפים ל- 75 דקות. אנו מציעים לבדוק את כרטיס רומא פאס, שהמחזיקים בו נוסעים בחינם בתחבורה הציבורית של רומא בכל זמן שהותם. בכל מקרה יש להחתים את הכרטיס בעלייה לרכבת, לאוטובוס או לטראם כדי להימנע מקנסות ואי נעימויות אחרות. 

ישנם גם כרטיסים המאפשרים נסיעה חופשית במטרו ובאטובוסים (ואפילו בחלק מהרכבות) לפרטים נוספים: http://www.atac.roma.it/


שדה תעופה ברומא

שדה התעופה של רומא קרוי על שמו של ליאונרדו דה וינצ'י, אך כינויו בפי בני העיר הוא "פיוּמיצ'ינוֹ" (מסומן בשלטים FCO), על שם הפרבר בו הוא שוכן. הנסיעה ברכב בין שדה התעופה לעיר אורכת כחצי שעה. (יש ברומא שדה תעופה נוסף, אך הוא קטן ומיועד לטיסות מקומויות).
כדי לקבל מידע נוסף על ההגעה משדה התעופה לעיר קרא עוד בדף טיסות לרומא. ובעמוד המידע על שדה התעופה של רומא.

מוניות ברומא:

מוניות ברומא הן מוניות בצבע לבן ניתן למצוא אותם או בתחנות מוניות או בנקודות מרכזיות בהן הם עומדות ומחכות לתיירים (נקודות פופלאריות כגון אילו הם בפיאצה דל פופולו, כיכר ונציה, קולסיאום באזור הותיקן ובאזור הטרמיני). ניתן לעצור מונית בהרמת יד בכבישים הראשיים - אך יותר מסובך.  נהגי המוניות הן לרוב אדיבים והוגנים לנסיונינו, והם מחוייבים לעבוד עם מונה או לפי תעריפים מאושרים מראש.

המלצות על תחבורה ברומא:

  • לרוב אין צורך לנסוע באוטובוס ברומא. בין מרבית האתרים ניתן ואפילו רצוי לנוע ברגל (כך גם רואים יותר מהעיר). הדברים אמורים הן למעבר בין אתרים באזור של רומא העתיקה (כמו הפורום והקוליסאום), הן לאתרים באזור הותיקן (מוזיאון הותיקן, כנסיית סנט פטרוס) והן לאתרים של רומא הרנסאנסית כמו פיאצה נבונה והמדרגות הספרדיות.
  • נוסעים באוטובוס? היו עירניים. אין שלט שמראה הגעה לתחנה מבוקשת והאוטובוס עוצר בכל תחנה לזמן קצר (חשוב לזכור לצלצל בפעמון, אחרת אם אף נוסע אחר לא צלצל בפעמון לפני התחנה - הנהג לא יעצור).
  • ברחבי רומא תלויים שלטים שמתריעים על נסיעה במוניות שאינן מורשות וממליצים לקחת מוניות מורשות בלבד. ולא בכדי, ישנם מספר דיווחים על הונאה של תיירים על ידי נהגי מונית לא מורשים ולא מפוקחים. ההמלצה שלנו היא תמיד לקחת מונית מורשית ותמיד לבקש נסיעה עם מונה.
  • באוטובוסים ורכבות (בהן אין כרטיס מקום שמור) ברומא נהוג לפנות מקום ישיבה לקשישים אם אין מקומות אחרים פנויים.
  • למעוניינים האפליקציית אובר עובדת ברומא ומאוד פופלארית - לדעתנו עדיף לעשות בה שימוש ולא במוניות המקומוית - אך כמובן זה עניין אישי ולא כולם עוד מרגישים נוח עם השירות.

צריך עזרה בתכנון החופשה ברומא? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם בברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאלונדוןמדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


               
                                     
                                     
                                      
 


חזרה אל:

 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica