הכל על - סגרדה פמיליה - Sagrada Familia
 

 


דף הבית >> הכל על ברצלונה >> אתרים מרכזיים בברצלונה >> סגרדה פמיליה - Sagrada Familia

 
הכל על ברצלונה
עוד מידע באתר על ברצלונה:
 ברצלונה מידע כללי 
 אזורים מרכזיים בברצלונה 
 אתרים מרכזיים בברצלונה 
 ברצלונה מידע שימושי 
 מלונות בברצלונה 
 טיסות, חבילות וטיולים מאורגנים לברצלונה וצפון ספרד 
 לוח משחקי כדורגל הופעות ואירועים בברצלונה 
 כרטיסים ברצלונה 
 השכרת רכב בברצלונה 
 אטרקציות בברצלונה 


עוד תחת אתרים בברצלונה:
 קתדרלת יוליה הקדושה - La Seu Cathedral 
 שוק לה בוקריה - סנט ג’וזף La Boqueria 
 סגרדה פמיליה - Sagrada Familia 
 מוזיאון הכדורגל של ברצלונה - FC Barcelona Museum 
 פארק גואל - Parc Güell 
 קאסה באליו - בית העצמות Casa Batlló 
 כיכר אספניה - Placa Espana 
 כיכר קטלוניה - Placa Catalunya 
 האקווריום של ברצלונה - Barcelona Aquarium 
 לה פדררה - קאסה מילה La Pedrera – Casa Mila 
 המוזיאון לאמנות עכשווית של ברצלונה - MACBA 
 בית החולים סיינט פאו - Saint Pau Hospital 
 מוזיאון חואן מירו - Fundacio joan miro 
 מוזיאון סלבדור דאלי - Teatro-Museu Dali 
 מוזיאון פיקאסו - Museu Picasso 
 מוזיאון השוקולד 
 פארק סיוטאדלה - Parque de la Ciudadela 
 פארק השעשועים בטיבידבו - Parc d'atraccions Tibidabo 
 מצודת מונז'ואיק - Montjuïc Castle 
 פסל קולומבוס - Mirador de Colom 
 בית הכנסת מאיור (בית הכנסת העתיק של ברצלונה) - Sinagoga Major de Barcelona 
 מנזר מונסראט - Montserrat 
 מוזיאון המדע - Cosmo Caixa 
 פסאז' דה גרסיה - Passeig de Gràcia 
 כנסיית סנטה מריה דל מאר - Santa Maria del Mar 
 ארמון המוזיקה הקטלנית בברצלונה - Palau de la Música Catalana 
 אצטדיון ליואיס קומפאניס - Estadi Olímpic Lluís Companys 
 מוזיאון השעווה בברצלונה - Museu de Cera 
 הכפר הספרדי - Poble Espanyol 
 תיאטרון ליסאו - Gran Teatre Liceu 
 ארמון גואל - Palau Güell 
 שוק האוכל והפרחים קונספסיו - Mercat de La Concepció 
 כיכר סנט ג'אומה - Plaça de Sant Jaume 
 שדרות דיאגונל - Avinguda Diagonal 
 טורה אגבר - Torre Agbar 
 ארכיון הסרטים של קטלוניה - Filmoteca de Catalunya 
 רחוב פרלל - Avinguda del Paral-lel 

פרסומות
 

 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בברצלונה:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל | השכרת רכב
Booking.com  

הצעות חמות למלונות 


 
 

סגרדה פמיליה - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי
ההיסטוריה של הקתדרלה
סיפור תכנון הקתדרלה על ידי גאודי
מה רואים בקתדרלה?
הסמלים המופיעים בקתדרלה
המלצות
מפה ומידע שימושי
להוספת תמונות, המלצות או תגובות על הסגרדה פמיליה
עזרה בתכנון חופשה בברצלונה

קתדרלת הסגרדה פמיליה (Sagrada Familia) קתדרלת המשפחה הקדושה היא עבודתו המרכזית של אנטוני גאודי לה הקדיש את שנות חייו האחרונות מאז שנת 1882, ומעולם לא זכה להשלימה. גאודי חתום הן על תכנונה של הקתדרלה וכן על הבנייה שלה (עד למותו) ועל פיסול של פסלים רבים המרכיבים את המבנה. למעשה, גאודי והקתדרלה הפכו כמעט לשמות נרדפים כאשר חי בה לבדו במשך שש עשרה שנים וגם החליט להיקבר בה בקריפטה הנמצאת בתחתית הכנסייה.

לא יכול להיות שביקרת בברצלונה ולא ביקרת בסגרדה פמיליה - זהו האתר שהפך להיות סמלה המסחרי של העיר. הקתדרלה מציגה את מיטב בניית המודרניסטה של גאודי והיא ללא ספק אחד מהמבנים המוכרים והמיוחדים בעולם כולו. זהו אתר התיירות המרכזי של ברצלונה והוא זוכה ללמעלה מ-2 מיליון מבקרים בשנה!
 

ההיסטוריה של הסגרדה פמיליה: 

בתחילה, בניית הקתדרלה לא הייתה בידיו של גאודי, אלא של אדריכל בשם אי-לוסאנו, הבנייה עברה לגאודי בהמשך. הסגרדה פמיליה היא כנראה הכנסייה המיוחדת ביותר באירופה, ולא סתם היא הצליחה להפוך לאחד האייקונים המרכזיים של ברצלונה. סיפור בנייתה הארוך כולל את הפסקת הבנייה בזמן מלחמת האזרחים והחזרה לבנייתה בסיום המלחמה על פי תכנוניו של גאודי, הכל על בסיס משלם המיסים הקטלוני, עד ימינו אנו.
פרסומת

 
סרטון הדרכה על הקתדרלה מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

התכנון של גאודי לקתדרלה ומותו בזמן בנייתה: 

גאודי עיצב את הסגרדה פמיליה באופן דקדקני ומלא פרטים, שאיפשר לחקור אותה במשך שעות מבלי להבין למה בדיוק התכוון האדריכל וקבלן הבנייה של המקום.
כמו כל אמן גדול, גאודי סיים את חייו בעודו עובד על פרויקט חייו כאשר נדרס על ידי הרכבת החשמלית בשנת 1926 בסמוך לקתדרלה בזמן עבודתו. ישנן עדויות שטוענות כי הדבר אירע בעודו צועד לאחור, מחזיק בתכניות הבנייה של הקתדרלה ומסתכל אל על לעבר מגדליה הנבנים. בניית הקתדרלה טרם הסתיימה עד היום הזה והתכניות של עיריית ברצלונה הן לסיים את העבודות עד שנת 2026, לרגל חגיגות 100 שנים למותו של גאודי.

 
חזית הייסורים (צילום מקורי)

מה רואים בקתדרלה?

מבנה הכנסייה מורכב כיום משמונה מגדלים הבנויים בגובה של 100 מ'. בסוף תהליך הבנייה מתוכננים להיות שניים עשר מגדלים, שאמורים לסמל את 12 השליחים של ישו שנשלחו אחרי מותו להפיץ את הנצרות בעולם. צריח נוסף, הצריח המרכזי, המתוכנן לגובה של 170 מ' אמור לסמל את ישו עצמו. סביב הצריח של ישו אמורים להיבנות ארבעה מגדלים נמוכים נוספים ועוד מגדל אחד מאחוריו שאמור לסמל את מריה הקדושה.דוגמא למודלים ששמשו את בניית הקתדרלה מופיע בתוך המוזיאון שלה בקומת המרתף (צילום מקורי). 
 
בתוך המבנה תמצאו את הקאפלה התת קרקעית - הקריפטה בה קבור גאודי. הכנסייה כוללת עמודים מחורצים המאפשרים כניסה של אור למבנה, מדרגות לוליניות המאפשרות טיפוס אל כל אחד מהמגדלים ומעניקות תמורה של נוף מרשים לאותם אלו שטיפסו 400 מדרגות בממוצע, וחזיתות מרשימות של שני צידי הכנסייה.

החזית הצפונית נקראת "חזית הייסורים" והיא כוללת דמויות מפחידות ברוח המודרניסטה הניאו-גותית (הקיר נראה כמו שילוב של ציורי פיקאסו ובנייה גותית עתיקה). תכנן ובנה אותה ז'ז'פ סוביראקוס ברוחו של גאודי והיא כוללת סמלים רבים וייחודים לסיפור הסבל של ישו, סיפורי הבגידה של יהודה איש קריות (אחד משנים עשר השליחים שהסגיר את ישו לרומאים), ההלקאה וצליבתו של ישו. כל אלה מלווים כאן בדמויות לא אנושיות ומפחידות שלא התקבלו בשוויון נפש על ידי כל תושבי העיר. 

פרסומת
 

החזית הדרומית היא "חזית הלידה" שנבנתה על פי תכנוניו המפורטים של גאודי ומספרת את לידתו וילדותו של ישו. חזית זו בעלת סמלים רבים הבנויים בצורה מאופקת, מה שמקשה על הזיהוי של רוב הפסלים. התכנון המקורי היה להפוך את חזית זו לבעלת צבעים רבים, אך לפחות עד ימינו תכנון זה לא הוגשם ולא נראה שהוא יוגשם לעולם.

מערכת האורות והתאורה בתוך הקתדרלה -צילום מקורי

הסמלים המופיעים בקתדרלה:

קצת על הסמלים בחזית זו שיאפשרו להבין אותה ואת הסמלים בהם השתמש גאודי: הסמלים לקוחים מהמסורת הגותית הנוצרית והמסורת הקטלונית. בחזית הלידה ניתן למצוא בעלי חיים כמו תרנגול הקשור לקיראת התרנגול בזמן הסעודה האחרונה של ישו, צבים, המסמלים את עוצמתה ויציבותה של הנצרות מחד, שתי לטאות המסמלות את השינוי והקידמה של הנצרות והתפתחותה המתמדת מאידך, ושקנאי המסמל את לידתו של ישו. היא כוללת סמלים של כלי עבודה - רמז ליוסף, אביו המאמץ של ישו שהיה נגר. הפסל של יוסף דומה מאוד לגאודי ורוב הפרשנים סוברים שזו היא מחווה של כבוד של הבנאים לאדריכל לאחר מותו.


סמלי בעלי חיים כמו תרנגול, זיקית ואריות מופיעים רבות בקתדרלה - הם קשורים במיתולוגיה הנוצרית ולסיפורים הקשורים בהם
 

 

פרסומת 

המלצות "הכל על" למבקר בסגרדה פמיליה:                                                                    
 • חשוב להכיר שהמראה של הכנסייה מבחוץ מעניין ומרשים לא פחות מאשר המבט בפנים לכן גם אם אתם מוותרים על הכניסה מטעמי דת, חסכון כספי וחסכון בזמן - מומלץ לעבור ולהביט מבחוץ - גם שהאתר מעט מרוחק ממרכז העיר. למי שמעוניין להיכנס. כדאי להזמין כרטיסים לקתדרלה מראש, גם בחורף וגם בקיץ - התוספת קטנה והחיסכון בזמן גדול.
 • מומלץ במיוחד לבקר בקתדרלה גם בשעות החשיכה כאשר הכנסייה מוארת בזרקורים משני צידיה.
 • למי שלא הזמין כרטיסים מראש. בעונות התיירות לא מומלץ להגיע לקתדרלה אחרי השעה 8:30, ככל שעוברות השעות התור במקום משתרך (למגיעים אחרי 10:00 ממתינה לפעמים ציפייה של שעתיים בתור לפני הכניסה). 
 • שימו לב. ישנם שני תורים: האחד של אלה שהזמינו כרטיסים מראש ואחד של אלה שלא הזמינו - ההזמנה מראש יכולה להיות באתר שלנו או באתר של הסגרדה פמיליה, או בסיור מודרך עם אחד המדריכים המוכרים של הסגרדה (למשל סיור כמו זה). אם הזמנתם כרטיסים מראש וודאו שאתם בתור הנכון כדי שלא תמתינו סתם, מצד שני אל תעמדו בתור של המזמינים מראש אם לא הזמנתם, כיוון שאז יעבירו אתכם לתחילת התור של אלה שלא הזמינו וסתם תיגרם לכם עוגמת נפש.
 • ניתן לרכוש במקום מדריך קולי שהופך את החוויה להרבה יותר נוחה ומעניינת, כמו כן תוכלו לנוע בקצב שלכם ולחקור כל חלק בסגרדה. קיימת גם גרסה מיוחדת עבור ילדים. זמין בספרדית, אנגלית, רוסית, צרפתית, גרמנית ועוד. אורך הסיור - 75 דקות (הגרסה של הילדים 40 דקות). 
 • אם מחליטים לעמוד בתורים הארוכים ולבקר בכנסייה לא לפספס את ההזדמנות לעלות במעלית (או ברגל, לאמיצים שביניכם - מדובר ב400 מדרגות) לראש אחד המגדלים ולזכות בתצפית על רחבי העיר ברצלונה כולה (כרטיסי עליה למגדלים יש לרכוש בנפרד מכרטיס הכניסה הרגיל בעלות של 2.5 יורו ולא תמיד נשארים כרטיסים, אז אם אתם רוצים לעלות למגדלים כדאי להזמין מראש באתר).
 • בביקוריכם נסו לאתר על קירות המבנה את הדמויות המפורטות בכל אחת מהחזיתות שתיכנן גאודי - משימה לא פשוטה כלל
 • שימו לב - הכניסה לאתר בלבוש צנוע, ואסור לאכול ולשתות בכנסייה. מאידך לאור שאלות רבות שנשאלנו נדגשי שמותר לצלם ואפילו רצוי. 
 •  
  סרגרדה פמילה חזית היסורים
  מידע בעברית והתחייבות למחיר הזול ברשת
  אנו לא ממליצים לכולם להזמין מלון בקרבת הסגרדה, בגלל המיקום שהוא טיפה מרוחק מהאתרים המרכזיים והאזור לא מאוד מעניין מלבד הקתדרלה. מצד שני, היתרון של מלונות באזור זה הוא מחיר זול יותר (ראה לינה זולה בברצלונה) מהמלונות באזורים המבוקשים (כיכר קטלוניה, כיכר אספניה), ונגישות גבוהה יחסית (קל להגיע באמצעות המטרו לכל מקום). מאפיינים אילו הופכים את הלינה באזור למתאימה למי שמחפש מחיר טוב לרמת המלון אותה הוא מקבל ומוכן להתרחק מעט מהמרכז עבור זה (משפחות למשל ימצאו באזור זה פיתרון לא רע - ראה מלונות למשפחות בברצלונה). מלונות מומלצים באזור לדוגמא: סנסיישן סאגרדה פאמיליה (Sensation Sagrada Familia)מלון קטלוניה סגרדה פמיליה (Catalonia Sagrada Familia Hotel) ומלון אקטה אנטיבס (Acta Antibes Hotel). ראה גם מלונות בברצלונה, מלונות מומלצים בברצלונה, ומלונות ליד סגרדה פמיליה. 
 • אנו ממליצים להגיע לסגרדה פמיליה עם מטרו הכולל תחנה ממש מתחת לאתר. לא להתקרב עם רכב פרטי, שאינו מומלץ באופן כללי להתניידות בברצלונה. למגיעים עם רכב בכל זאת באזור הכנסיה ישנם שני חניונים יש רק לקחת בחשבון שהם יקרים יחסית (ראה מידע נוסף השכרת רכב בברצלונה והשכרת רכב בספרד).
 • הסגרדה פמיליה וילדים: גם ילדים יהנו מהמבנה המרשים של הכנסייה היוצאת דופן הזאת. מומלץ להסביר להם על הייחודיות שלה. ילדים עד גיל 10 נכנסים חינם. יש לכנסייה גם אפשרות להדרכה מותאמת לילדים. (ראה גם ברצלונה עם ילדים)
  • ​המלצות של ילדים (משתמשי ערכת ההדרכה שלנו, השמות בדויים):
   יוני (בן 13): בחוץ הכנסייה הייתה יפה, בפנים היה משעמם.
   עומר (13): אבא ניסה להיכנס בתור של אלו שהזמינו כרטיס מראש, וכשהגענו לקופה העיפו אותנו לתחילת התור, פאדיחות, אבל בפנים היה פשוט יפה - הציורים על הזכוכית (הכוונה לויטראז'ים - תוספת שלנו), הפסלים - באמת מדהים. אבל הכי כיף היה הטיול אופניים שלקחנו משם לחוף.   
   רון (בת 12): הכנסייה הייתה יפה, במיוחד הפסלים. היה כיף, אבל התבאסתי בתור.
סגרדה לה -פמילה
תמונות מחזית הלידה שתוכננה על פי תכנון מדויק של גאודי! 
הזכויות לתמונות המדהימות הן של אדי - לתמונות נוספות
 
המלצות גולשי האתר "הכל על" לסגרדה פמיליה:
 • קרנית: התור לסגרדה ארוך מאוד, לכן אני ממליצה להזמין כרטיסים מראש באינטרנט, כיוון שהכניסה היא מיידית וללא תור בכלל. 
  שימו לב שהכרטיסים הם לתאריך ושעה מסוימים ולא תמיד זמינים בהזמנה של הרגע האחרון. המלצה נוספת - מצאנו שמדריכי האודיו לסגרדה ולשאר אתרי גאודי הם מעניינים ומעשירים את החוויה!
  • מערכת הכל על: קרנית, תודה על ההמלצה, מסכימים. שימו לב רק שההזמנה מראש דורשת תשלום נוסף ויש לקחת זאת בחשבון בתכנון שלכם.
    
 • Zeev Becker: המלצה לגבי הסגרדה פמיליה. החלק הפנימי הושלם ומאד כדאי לבקר בתוכה. אנחנו הגענו באמצע שבוע בשעה 10 בבוקר והיה תור קצרצר, אבל כשיצאנו בערך שעה וחצי אח"כ היה תור ארוך מאוד קחו זאת בחשבון!   
  • מערכת הכל על: Zeev, תודה על ההמלצה והעדכון.
    
 • מעיין גלילי: זה אתר חובה בברצלונה, לא לפספס.  אני ממליצה לא לוותר על העלייה למגדל, הוא מרשים גם מבפנים וגם כנקודת תצפית.
  • מערכת הכל על: תודה לך מעיין :)  
    
 • נתנאל: שימו לב, בתוך המתחם גם מחוץ לבניין אסור לאכול או לעשן (גם במבנה וגם מחוץ לו) יש להתכונן לכך. באזור הכנסייה יש גם פארק גדול שאפשר לנוח בו ולקנות גלידה (יקרה במיוחד). דרך אגב אנחנו רכשנו גם הדרכה קולית לסיור באתר לדעתי אין בכך צורך.
  • מערכת הכל על: נתנאל, תודה :)
    
 • יואב ג.: כרטיסים לכנסייה חשוב לקנות מראש. גם אם מגיעים למקום מוקדם בבוקר, התור לרכישה לא נגמר! גם בחורף!
 • אייל אבידן: מצטרף בהחלט להמלצות לרכוש כרטיסים מראש. אנחנו הגענו לשם ב-8:00 מתוך ידיעה שהסגרדה נפתחת ב-9:00, ונדהמנו לראות תור לקופות שהקיף חצי מהמבנה (וזה המון!). אחד מאנשי הצוות הסתובב שם והודיע שהכניסה הבאה לסגרדה תהיה ב-14:00. מצאנו ויי-פיי קרוב וקנינו כרטיסים לשעה 15:00, בכך אמנם חסכנו את העמידה בתור המטורף לקופות, אבל נאלצנו לשנות את סדר היום שתכננו עד לשעה 15:00.
  אם קונים כרטיסים מראש, לעומת זאת, מגיעים בשעה שאליה כיוונתם, ונכנסים מיידית, כמו מלכים.
  דבר נוסף וחשוב - אפשר בהחלט לוותר על העלייה למגדלים! חבל על הכסף שלכם! אנחנו קנינו כרטיסים שכוללים עלייה לאחד המגדלים של הסגרדה. התור למעלית של המגדל גם הוא תור מתיש למדי ויכול להימשך גם למעלה מחצי שעה. 
  וגם לאחר שהגיע הרגע המיוחל ונכנסתם למעלית, מסתבר שהנוף מלמעלה ממש לא שווה את הטרחה ואת הכסף. תוחבים אתכם, ביחד עם עוד המון אנשים, במסדרון קטנטן של כמה מטרים בודדים, כאשר זויות התצפית גרועות ביותר ואתם מקבלים פיסות נוף צרות מאוד שברובן "מככבים" בעיקר המנופים שליד הסגרדה...
  בקיצור, מיותר לגמרי. הנוף מפארק גואל ומהר המונטז'ואיק, לעומת זאת, הרבה יותר מרהיב ורחב.
 

התור המזורז בכניסה לקתדרלה למי שהזמין מראש - מוצדק בעיקר בקיץ, בחגים ובסופי שבוע - אמצע שבוע בחורף התורים יחסית יותר קטנים (צילום מקורי)
 
 

מידע שימושי על סגרדה פמיליה Sagrada Familia:

 • כתובת: Mallorca 401
 • איך מגיעים?
  • אוטובוס: קווים מס' 51, 54, 50, 43
  • מטרו: קו 5 (כחול) וקו 2 (סגול) - לרדת בתחנת La Familia
 • שעות פתיחה:  אוקטובר-מרץ 9:00-18:00, אפריל-ספטמבר 9:00-20:00 (לשירותים שונים אותם הקתדרלה מספקת יש שעות סיום שונות, מומלץ להתעדכן באתר לפני הגעה).
 • מחיר: המחיר הרגיל הוא 12.5 יורו, על תוספת מדריך קולי (Audio Guide) תוסיפו 4 יורו. תוכלו לקנות בקתדרלה בתוספת של 2 יורו כרטיס משולב לכנסייה ולמוזיאון בפארק גואל (אי אפשר לקנות את הכרטיס במוזיאון, כך שעדיף לבוא קודם לכנסייה או לחלופין לקנות כרטיסים מראש). סטודנטים/גימלאים משלמים רק 10.5 יורו. 
 

מפת האתרים המרכזיים של גאודי בברצלונה:

 

 
 


 
צריך עזרה בתכנון החופשה בברצלונה? אנחנו יכולים לעזור!

כבר זמן רב שאנו מסייעים לתיירים רבים בתכנון החופשה שלהם בחו"ל (במיוחד בערים ברצלונה, לונדוןפראג, מדריד ורומא).
 
arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      
 
 

 
חזרה אל:

 
   
 
 

Go Back  Print  Send Page

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica