הכל על - מצודת לונדון - Tower of London
 
דף הבית >> לונדון 2018, המדריך התיירותי, המקיף ביותר בעברית >> אתרים מרכזיים בלונדון >> מצודת לונדון - Tower of London

הכל על לונדון
עוד תחת אתרים בלונדון:


עוד תחת לונדון:
פרסומות

 
 
 
 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בלונדון:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל | השכרת רכב
Booking.com  

הצעות חמות למלונות 


 מצודת לונדון

 Tower of London
 


 


 

מידע על המצודה העתיקה בלונדון

על מצודת לונדון מלונות באזור המצודה תמונות  אטרקציות וסיורים במצודה  שאלות תשובות טיפים והמלצות
 


טבלת ניווט מהיר - מצודת לונדון
מידע כללי
ההיסטוריה של מצודת לונדון
מה רואים במצודה?
גשר מצודת לונדון
המלצות
מידע שימושי
הזמנת כרטיסים למצודת לונדון (לונדון טאוור)
עזרה בתכנון חופשה בלונדון
להוספת תגובה, המלצה או תמונה על היעד

מידע כללי

מצודת לונודון (Tower of London) היא מבנה המשמש כארמון וכמצודה מלכותית אשר שמו המלא הוא Her Majesty's Royal Palace and Fortress, למרות שכולם מכנים אותו "מצודת לונדון" או פשוט "הטאוור" (Tower of London).

 

מצודת לונדון היא למעשה היא טירה מלכותית השוכנת על גבעת המצודה, שנמצאת על גדות התמזה ברובע הקרוי על שמה - רובע הטאוור האמלטס (London Borough of Tower Hamlets). השם טאוור הוא על שמו של המגדל הלבן שנמצא במרכזה.

אטוור אוף לונדון
מצודת לונדון וגשר מצודת לונדון (צילום: User:Arpingstone)
 
במהלך השנים הטירה שמשה כבית סוהר, מקום המגורים של מלכי בריטניה, מחסן נשק, בית אוצר, גן חיות, מקום משכנה של המטבעה המלכותית, משרד למסמכים ציבוריים, ומקום משכנם של תכשיטי הכתר של הממלכה המאוחדת. כיום היא משמשת כאתר תיירות בלבד.
   *פרסומת*   

רבות הן האגדות שנקשרו בטירה, מרוחות רפאים המהלכות בה, וכלה באמונה מקומית שהעורבים החיים בה מעניקים לאנגלים את השליטה בה. כיום המצודה היא אטרקציית תיירות אהובה ביותר באנגליה ובלונדון, ורבים הם המבקרים בה על מנת לצפות במגדלים, בשומרים לובשי האדום וכמובן בעורבים.


מצודת לונדון

ההיסטוריה של מצודת לונדון

המצודה הוקמה במאה הראשונה לספירה בעת כיבוש אנגליה על ידי הנורמנים בהנהגתו של ויליאם הכובש, כדי לממש את שליטתו בעיר, שכבר אז הייתה הגדולה בערי אנגליה. בניית הטירה, יחד עם מנזר ווסטמינסטר ונמל לונדון, הפכו את לונדון למרכז הבלתי מעורער של בריטניה. בתחילת דרכה הייתה השליטה בטירה ובגבעה שלה נכס אסטרטגי. כל מי ששלט בה שלט בלונדון ולמעשה בבריטניה כולה.

בשנים אלו, בהן פיאודלים שונים נלחמו ביניהם על השליטה באדמות, ובין השליטים לבני המעמד העירוני של לונדון היו עימותים רבים, הטירה שמשה כמקום בו ניתן להגן ולהתגונן מפני התקוממות עממית ולהגן על בני חסות.

במהלך שנותיה מלכים רבים הרחיבו את הטירה ושינו את צורת בנייתה כדי להתאמיה לצרכי הלחימה של תקופתם. צורת המבנה כיום שייכת לתקופתם של המלכים הנרי השלישי ואדוארד הראשון.

 
במהלך המאה ה-17 הטירה הפכה להיות בית כלא של נסיכים ומלכים (המלכה אליזבת נכלאה בה למשל). מלבד נסיכים נכלאו בה גם אנשים רבי מעלה אחרים. במהלך מלחמת האזרחים האגלית שימשה המצודה את כוחותיו של קרומוול והפרלמנט כאתר בו התקיימו בתי עינויים וכמקום הוצאות להורג, אשר רובן נערכו על הגבעה מחוץ למצודה. רשימת ה"סלבריטאים" ההיסטוריים שהיו עצורים או הוצאו להורג בטירה ארוכה וכוללת אישים כמו המלכה ג'ין גריי, לורד ראסל ורבים אחרים. תוכלו לראות רשימה חלקית בערך אודות המצודה בויקיפדיה.
 
במהלך המאות ה-18 וה-19 ירדה חשיבות המצודה כמקום הגנה (כשיש תותחים חומות לבנים לא יעזרו). הטירה התרוקנה מיושביה, ולאחר מלחמת העולם השנייה הפכה להיות אתר תיירות. בין לבין, בתקופת המלחמות הגדולות, היא שימשה שוב כבית כלא וכמקום הוצאה להורג. המפקד הנאצי רודולף הס היה העצור המפורסם ביותר שהוחזק בה. 

ב-1974 התפוצצה פצצה בחדר המרגמה שבמגדל הלבן, וכתוצאה מכך נהרג אדם אחד ו-35 נפצעו. אף גוף לא לקח את האחריות על הפיצוץ, אך החשד הרווח הוא שה-IRA עמד מאחוריו.

כרטיסים, סיורים מודרכים ופעילויות מומלצות באזור מצודת לונדון

 

מה רואים במצודת לונדון?

 • מבנה המצודה והחומות - המצודה היא למעשה מתחם, משוחזר בחלקו, של מספר מבנים. תוכלו לראות את חומות המגן הבנויות בצורת טבעות והחפיר ששימש למניעת הגעת חי"ר לחומות המצודה. כמו כן תראו את חומת ההגנה המאוחרת יותר שנבנתה במקום בו עמד חפיר זה. בחומה זאת משובצים 13 מגדלי הגנה: בל (ששימש ככלא למיוחסים שנחשבו בוגדים במלכות), בושאמפ, דוורו, פלינט, בויאר, בריק, מרטין, קונסטבל, ברואד ארו, סולט, לנת'ורן, וייקפילד ומגדל הדמים (שקיבל את שמו בעקבות העובדה שבתחתיתו נמצאו גופתיהם של שני בניו של המלך אדוארד הרביעי. השניים נרצחו כנראה על ידי דודם, או עושה דברו, שרצה לזכות במלוכה). תפקיד המגדלים הללו היה כפול - הם סיפקו עמדות שמהן ניתן היה להמטיר אש צולבת כנגד יריבים פוטנציאליים, וכן שימשו למגורים וכמבני מלכה בזמני השלווה.
  מבחינה צבאית (לקצינים שבנינו) שימו לב לשטחי ההכלה הגאוניים שמספקים המרווחים בין שורות החומות (כך שגם מי שפרץ את החומות הקדמיות נתקל בשורה של קשטים נוספים. 
  עוד תוכלו לראות בחלק זה של המצודה את שער הבוגדים, בו היו מובאים העומדים למשפט בית שער מבני אחסון לאורך החומה הצפונית. לדעתנו כדאי גם לשים לב לחריצי הירי המדהימים ולמגני החי"ר (השיניים בראש החומות והמגדלים) שהם מעשה אמנות של ממש.
  כדאי לדעת! חומות אלה הפכו את המצודה למצודה כמעט בלתי חדירה, ואכן מעט מאוד פעמים היא נפרצה (הפעם המפורסמת ביותר היא בתקופת 
  מרד האיכרים במאה ה-14, אז כנראה קיבלו המורדים עזרה מתוך החומות).

   
 • החפיר - החפיר הוא למעשה חפירה באדמה בעומק של 37 מטר שהגנה על החומה מפני התקפות של חיילי חי"ר.
   
 • המטבע ומגורי השומרים - בחלק זה תוכלו לראות את מקום מושבה של המטבעה המלכותית ומקום מושבם של משמר בעלי הקרקעות, ששמרו על נאמנות בזכות האוכל הטוב לו הם זכו (לכן הם כונו על ידי האיכרים הצמיתים "אוכלי הבשר").
   
 • חיילי המשמר והמוזיאון של הרג'ימנט - כאמור, כיום תפקידה העיקרי של המצודה הוא אתר תיירות. לכן, כמעט כל הפעילות הצבאית והשלטונית שהייתה בה הועברה למקומות אחרים במחצית השנייה של המאה, מלבד היותה משכנה של המפקדה הטקסית של רג'ימנט הרובאים המלכותי, ומוזיאון המוקדש לו. המפקדה כוללת את 40 שומרי המצודה, שהם חלק מהיחידה שאחראית על משמר הארמון.
סרטון הסבר (באנגלית) על מצודת לונדון
 • המגדל הלבן - המגדל שלמעשה הגן על לונדון מאות שנים (כשסיימו את בנייתו היה המגדל בן ה-30 מטרים הגבוה ביותר בלונדון ובאי הבריטי כולו), עוד מימי ויליאם הכובש. המגדל הוא למעשה מצודה קטנה בתוך מצודה והוא אפשר הגנה פנימית על השליט גם לאחר שהמצודה נפרצה. בתקופת המאות ה-10-12 הוא היה נחשב לאחד מהביצורים החזקים באירופה.
  בתוך המגדל תוכלו לראות שלושה מפלסים, המחולקים כל אחד לשלושה חדרים. מפלסים אלה שימשו כפונקציות שונות, ממחסני נשק ועד מקום המגורים של מנהיגים.
  כאמור, תפקיד המגדל היה להגן על השליט בעת מלחמה ומצור, לכן הוא התנשא לגובה עצום, באותה תקופה, של 27 מטרים. הוא כולל חלקים מתחת לפני הקרקע ומספר צריחי הגנה מרובעים בפינותיו. הקומה התחתונה שימשה כמחסן חירום וכללה באר מים.

  מלבד הצרכים הפונקציונאלים הללו, אכלס המגדל גם קריפטה על שם סנט ג'ונס ששימשה כמקום תפילה. אמנם בימים עברו היא הייתה יותר מפוארת (כללה אבנים טובות וצלבים מזהב), אך גם היום היא מאפשרת חוויה מיוחדת למבקר בה.
   
 • מגדל גרין והמגדל העקוב מדם - אלה הם שניים מהמגדלים שהיו חלק מהחומה שהקיפה את המגדל הלבן, כאשר לכל אחד מהם סיפור שונה. בעוד שהמגדל העקוב מדם קשור להיעלמותם של שני נסיכים (שכנראה הוצאו להורג), הגנים הסמוכים למגדל גרין שימשו כמקום הוצאה להורג של אלו שהקהל אהב, כדי שהמלך ימנע ממבוכה בעקבות מחאות הציבור על הוצאתם להורג.
   
 • בית התכשיטים (Jewel House) - נמצא בתוך מבנה שבעבר שימש כקרקסטין (מחנה חי"ר). בבית התכשיטים תוכלו לראות את הכתרים, השרביטים ושאר מאביזרי הפאר של בית המלוכה הבריטי. המפורסם מכולם הוא הכתר של המלכה ויקטוריה המשובץ ב-2927 יהלומים. לא כדאי לנסות לגנוב! מדובר באחד האתרים המאובטחים בעולם.
   
 • קפלת פטרוס הקדוש בשלשלאות - קפלה שעיקר פרסומה הוא בכך ששליטים ומנהיגים רבים שהוצאו להורג באזור הטירה, נקברו בה.
   
 • העורבים של המצודה - המצודה מחזיקה במספר עורבים. האמונה הרווחת היא שכל עוד ישנם עורבים במצודה לונדון לא תיכבש. עורבים אל הם אטרקציה בפני עצמה.
מלבד כל אלה, אולי תזכו להיתקל ברוחות רפאים בטירה - במשך השנים דיווחו על הרבה מפגשים עם רוחות של מלכים שהוצאו להורג בטירה, כמו אן בויל האוחזת בראשה הכרות או המלך הנרי השישי.

גשר מצודת לונדון (Tower Bridge)

גשר מצודת לונדון הוא אחד הגשרים המפורסמים של העיר, יחד עם גשר לונדון. הגשר מחבר בין גבעת מצודת לונדון (Tower Hill) ובין רובע סאת'רק. זהו אחד הגשרים המפורסמים בעולם ובנייתו תוכננה כך שתאפשר עלייה של שני חלקי הגשר ופתיחת נהר התמזה למעבר של אוניות מחד, ומעבר עילי של הולכי רגל מאידך. אחד הדברים המלהיבים באתר זה הוא המנוף המדהים שלו, שאחראי על הרמת הגשר בשעה שעוברות אוניות גבוהות שדורשות זאת. הצריחים המחודדים לצד שני חלקי הגשר, העולים למעלה בשעת מעבר אוניות גבוהות, הם מסימני ההיכר של העיר.


ההיסטוריה של הגשר

בניית הגשר התבצעה במחצית השנייה של המאה ה-19 והסתיימה ב-1894, כתוצאה מפיתוח מוגבר של הגדה המזרחית של נהר התמזה.
מעבר הולכי הרגל שלא זכה לפופולאריות רבה הפך היום למוזיאון לבניית הגשר (הוא חסום למעבר היום).
הגשר, שבנייתו ארכה 8 שנים, הוא אחד מהיעדים הפופולאריים בלונדון ורבים מצלמים אותו מתרומם לטובת מעבר אוניה כזאת או אחרת.

מחיר: עלות הכניסה לתערוכה הינה 9 פאונד למבוגר ו-3 פאונד לילד. מומלץ להתעדכן בשעות הפתיחה באתר האינטרנט.
אתר אינטרנט: http://www.towerbridge.org.uk/TBE/EN/


 
--פרסומת--
המלצות "הכל על" למבקר במצודת לונדון ובגשר המצודה:
 • לדעתנו, אפשר לוותר על מוזיאון גשר הטאוור. הוא יקר וקטן וניתן להתספק להביט בו מבחוץ. לעומת זאת הטוואר (המצודה עצמה) מומלצת ביותר, אפשר ומומלץ להזמין כרטיסים דרך האתר שלנו בתחתית העמוד
 • שימו לב לא להתבלבל בין גשר מצודת לונדון (או הטאוור ברידג') לגשר לונדון - זה מבלבל אך אלו שני אתרים שונים לחלוטין.
 • אחת האטרקציות הפעילות היום באתר היא תצוגת יהלומי הכתר ובה יהלומים מהנדירים והיקרים בעולם, שעוצבה מחדש לרגל חגיגות 60 שנה להכתרת המלכה אליזבת'.
 • מדובר באחד האתרים העמוסים בעולם (קרוב לשני מיליון איש בשנה). תתכוננו להמתין בתורים ולהידחס עם הרבה אנשים בביקורכם באתר, במיוחד בעונות התיירות. כדי לחסוך את העמידה בתור לקניית כרטיסים (ukeck vbjv eybv) תוכלו להזמין כרטיסים מראש.
 • סיורים מודרכים יוצאים מדי חצי שעה מהקשת שליד הכניסה. הסיורים בני שעה וכלולים במחיר הכרטיס. 
 • להתמצאות באתר ולתכנון הביקור בו תוכלו להשתמש במפה של המקום בקישור זה.
 • למתלבטים לגבי לונדון פאס או לגבי ביקור באתר זה - הכניסה לטאוור ולטאוור ברידג' היא חינם למחזיקי הכרטיס. 
 • למחזיקי הטרוול קארד של הDLR ישנה אפשרות לקבל כרטיסים במבצע של 1+1 (ראה תחבורה בלונדון).
 • אם לא הזמנתם כרטיסים מראש באינטנרנט (מומולץ), ליד המצודה ישנם מספר דוכנים המוכרים את כרטיס הכניסה באופן מוזל ובפחות תור. 
 • אזור מצודת לונדון הוא אחד האזורים המבוקשים ללינה בחופשה בעיר - אזור הטאוור של לונדון כמו כל אזור הלונדון סיטי הוא אזור מרכזי - אחד מיסודות בנייתה של העיר לונדון יחד עם אזור ווסטמינסטר. ניתן למצוא באזור מלונות זולים (בכל הרמות אך בעיקר מלונות שלושה ארבע כוכבים) ונגישים מאוד לתחבורה ציבורית ולאתרי האזור, אך מי שמחפש מלונות על אזורי התיירות והבילוי המרכזיים עדיף שיפנה לאזורים אחרים של העיר (ווסטמינסטרקובנט גארדן). בין המלונות המומלצים בלונדון שנמצאים באזור זה ניתן למנות את: מלון קיווביק לונדון סיטי (Qbic Hotel London City)מלון איביס לונדון סיטי (ibis London City)מלון פרמייר אין לונדון בנק - טאואר (Premier Inn London Bank - Tower). ראה מלונות באזור מצודת לונדון ומלונות בלונדון סיטי תחת מלונות בלונדון.
 • למבקרים עם ילדים: הטאוור הוא מקום מצוין לביקור עם ילדים שמתלהבים מאוד מהמצודה, מהשומרים ומתכשיטי המלוכה.

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו לונדון למטיילים-London for travelers:

 • כדי לעלות על גשר לונדון, צריך לשלם ולעבור דרך מצודת לונדון?
  • כדי לעלות על גשר לונדון לא צריך לשלם מאומה. כדי לעלות על גשר המצודה צריך לשלם. ולא חייבים לעבור דרך המצודה. לפרטים.
  • לא צריך.
  • אפשר הסבר? גשר לונדון, עוברים עליו כהולכי רגל? איפה הגשר השקוף? איפה המצודה ביחס לגשר?
   • זו תמונה שצילמתי בשלג לפני שבוע וחצי. המצודה מסומנת בחץ כחול. גשר המצודה מסומן בחץ אדום, רצפת הזכוכית בחץ ירוק. כדי להגיע לריצפה, צריך לעלות מאחד הצריחים. קישור לאתר הגשר נמצא באחת התגובות שכתבתי כאן. גשר לונדון הוא גשר סתמי ורגיל, למעשה המיקום שלו הוא הבא בתור. בצמוד למגדל השארד.
 • גשר לונדון הוא גשר אפור וסתמי. מתבלבלים בינו לבין גשר מצודת לונדון. הגשר השקוף הוא ממש חתיכה קטנה מגשר המצודה. קונים כרטיס כדי לעלות לגשר (נמצא גם בהטבות של ה1+1 בטראוולכארד). היינו שבוע שעבר וזה די סתמי.
 • אז מספיק לדעתך לעשות שייט וככה לראות את הגשר מלמטה, או שכדאי לטייל עליהם?
  • לדעתי מספיק השייט.... אפשר לרכוש כרטיס משולב ללונדון איי ולשייט. גם זה במסגרת ה1+1 של הטרוולכארד. אם את רוצה לעלות לתצפית, לכי לסקאי גרדן. תצפית חינמית ממרומי מגדל משרדים. צריך להזמין מקום באתר שלהם כשבוע מראש לפני ההגעה.
   • ממליצה להזמין מקומות לסקיי גרדן קצת לפני השקיעה.
  •  אין קשר בין שני הדברים. שייט וגשר המצודה הן חוויות אחרות. לא הייתי מוותרת על גשר הזכוכית, זאת אטרקציה חמודה מאוד ולא יקרה.
 • מצודת לונדון (Tower of London) שווה ביקור לזוג צעיר? כמה שעות מומלץ להקדיש למקום?
  • כ- 3 שעות. וזה שעה להקדיש רק לתכשיטי הכס שנמצאים שם בתצוגה. שווה ביקור לזוג צעיר.
   • קראתי באחד הפוסטים שיש הדרכה משומר (או שחקן בתפקיד שומר), אני מתבלבלת עם מקום אחר?
    • היו מדריכים כאלה כשביקרנו, לא זוכר שזה בתשלום נוסף, אבל זה היה עם קבוצה מאד גדולה של מבקרים. אנחנו לא הצטרפו אליה. כרטיס הכניסה לא כולל הדרכה.
  • אם לא הייתם אז כן. זה לא רק התכשיטים והכתר שכבודו במקומו מונח, זו ההיסטוריה. למיטב זכרוני אין הדרכה. אולי יש אוזניות. בכל מקרה, אם זו פעם ראשונה אל תוותרו.
  • הכי שווה! פספוס אם לא תגיעו לשם לדעתי.
  • וואי, ההליכה מלונדון איי על הנמל הייתה מושלמת! באזור השקיעה יכול להיות רומנטי. ממש ממליצה.
 • מצודת לונדון - מי שכבר היה במצודות בחיים שלו יכול בכיף לוותר עליו, זה סתם יקר (יש הנחה לסטודנטים). מה שכן, לא לוותר על גשר מצודת לונדון שצמוד למצודה, יש שם גשר גבוה עם חלק מהרצפה שהיא זכוכית, חוויה!
 • מצודת לונדון- במילה אחת? וואו! מצודת לונדון היא אחד הבניינים המפורסמים ביותר בעולם שנבנה לפני יותר מ900 שנים! המצודה שימשה במהלך ההיסטוריה כבית סוהר, גן חיות, מחסן נשק, מקום מגוריהם של מלכי בריטניה ועוד ועוד... כיום האתר משמש כאתר תיירות בלבד, הכניסה בתשלום והמלצה שלי- תיקחו מדריך קולי, גם הוא בתשלום אבל משדרג מאוד את החוויה. בין החומות והמגדלים והאטרקציות שיש לראות במצודה תוכלו למצוא בין היתר את ''בית התכשיטים''- שם תוכלו לראות כתרים, שרביטים, חרבות ועוד מאביזרי הפאר ששימשו את בית המלוכה הבריטי. מדובר במוצגים האמיתיים! פשוט חוויה מדהימה! אם הכתר של המלכה ויקטוריה שמשובץ ב2927 יהלומים לא עושה לכם את זה... מה כן? גשר מצודת לונדון- אותו תוכלו לראות כבר מתוך המצודה, גשר יפייפה, שווה תמונה כמובן!

המלצות של גולשי האתר:

 • מצודת לונדון חובה! קנינו כרטיסים מראש, אבל לא היה צורך כי לקניית הכרטיסים אין תור ואפילו בכניסה לאתר לא היה. רק בפנים היכן שהתכשיטים מוצגים היו תורים ענקיים.

המלצות לקריאה נוספת:

 • ערך הויקפדיה הערוך והמפורט על האתר.

 • למי שמעוניינים בעוד מידע כללי על הטירה: בסידרה Bloody Tales of The Tower של הנשיונל ג'יאוגרפיק מציגים החוקרים קרואלי וליפסקומב מחקרים על ההוצאות להורג בטירה. דרך הוצאות אלה ניתן ללמוד על הטירה, על הפוליטיקה, על ההנדסה ועל אמנות יצירת הכלים של ימי הביניים.
  מי שרוצה לשמוע עוד על דמויות מפתח בחייה של לונדון בימי הביניים (כמו לורד ראסל, המלך ג'יימס השני, המוציא להורג ג'ון קץ', הכומר סיימון...) ועל אירועים היסטוריים מרתקים שעיצבו את לונדון כמו מרד האיכרים, מרד הברונים, והקמת הכנסייה האנגליקנית - מומלץ לצפות בכמה מפרקיה של סדרה זו (המציגה מערכת מחקרית מרתקת ומעמיקה).

 • במקום מתקיימים לא מעט אירועים לאומיים (אירועי זיכרון, חגיגות למלכה וכו'), לדוגמא: תיאור של אירוע זיכרון להרוגי מלחמת העולם הראשונה

להוספת תגובה או המלצה משלכם
 

מידע שימושי על מצודת לונדון (לונדון טאוור)

כתובת: EC3N 4AB London (כתובת הגשר: Camberwell, Greater London SE1 2, UK)

איך מגיעים למצודת לונדון?
- טיוב: 
Tower Hill Tube (קווים Circle, District)
- אוטובוס: קווים 15, 42, 78, 100, RV1
- סירה: Tower Pier


שעות פתיחה: ימי שלישי-שבת 9:00-17:30, ימי ראשון-שני 10:00-17:30, כניסה אחרונה בשעה 17:00.

מחיר: מבוגר 20.90 ליש"ט, ילדים עד גיל 16 10.45 ליש"ט, סטודנטים ופנסיונרים (בהצגת תעודה) 17.60 ליש"ט. מומלץ להזמין כרטיסים מראש דרכנו או באתר הטאוור כדי לחסוך זמן המתנה וכסף (חסכון של פאונד וחצי-שניים לכרטיס למבוגר, תלוי בשער המטבע).
מחזיקי 
לונדון פאס נכנסים חינם גם ללונדון טאוור וגם לגשר הטאוור.

אתר אינטרנט: http://www.hrp.org.uk/TowerOfLondon/

​מפת אתרים בלונדון

 

 
 

Skip the Line: Tower of London Tickets

 

הזמנת כרטיסים ללונדון טאוור

 • יתרונות בהזמנה מראש דרך האתר שלנו: אפשרות לבחור את זמן הכניסה, חסכון בזמן ההמתנה בתור, עזרה שלנו למי שמתקשה בהזמנה אינטרנטית, מחיר הכניסה מוזל ביחס להזמנה באתר עצמו. שימו לב שישנן גם חבילות הכוללות הדרכה ודמי כניסה לאתרים נוספים - חלקן מומלצות מאוד. 

 • חסרונות: למי שמתקשה באנגלית כדאי לדעת שההזמנה מתבצעת באנגלית, אך ניתן להיעזר בנו בכל שלבי ההזמנה.

צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בלונדון? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים/ות שלנו לתכנן את החופשה שלהם/ן בלונדוןברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאמדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף


 

              
                                     
                                     
                                      

 

 

 

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica