הכל על - ווסטמינסטר - City of Westminster
 
דף הבית >> לונדון 2018, המדריך התיירותי, המקיף ביותר בעברית >> אזורים מרכזיים בלונדון >> ווסטמינסטר - City of Westminster

הכל על לונדון
עוד תחת אזורים מרכזיים בלונדון:


עוד תחת אתרים בלונדון:


עוד תחת לונדון:
פרסומות

 
 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בלונדון:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל | השכרת רכב
Booking.com  

הצעות חמות למלונות 

ווסטמינסטר
City of Westminster


 

 מידע על האזור שהיה מרכזה השלטוני של בריטניה

על ווסטמינסטר מלונות באזור ווסטמינסטר תמונות בווסטמינסטר  אטרקציות וסיורים באזור ווסטמינסטר
 
     
   
 
 

טבלת ניווט מהיר - ווסטמינסטר
מידע כללי
היסטוריה וחשיבות תרבותית
מה רואים ואתרים מרכזיים
המלצות
מידע שימושי ומפת מסלול ווסטמינסטר
עזרה בתכנון חופשה בלונדון
להוספת תגובה, המלצה או תמוננה על אזור ווסטמינסטר

 מידע כללי

שכונת ווסטמינסטר היא השכונה החשובה ביותר שברובע ווסטמינסטר ואחת מהשכונות החשובות של לונדון. כמה מאתריה המרכזיים של העיר נמצאים בשכונה זו ובעיקר מבני שלטון, כמו כנסיית ווסטמינסטר (הכנסייה הראשית של בריטניה), ארמון בקינגהאם, וכמובן ארמון הפרלמנט של לונדון (הידוע גם כארמון ווסטמינסטר).

   *פרסומת*   


עמוד נלסון בכיכר טרפלגר, תחילת מסלול ווסטמינסטר (צילום מקורי)

 

היסטוריה וחשיבות תרבותית

שכונת ווסטמינסטר ורובע ווסטמינסטר (שניהם קרויים על שמו של ארמון ווסטמינסטר) הם יחד עם הסיטי של לונדון מהאזורים החשובים של העיר לונדון. בעוד שאזור הסיטי היה המרכז הבורגני והמסחרי של העיר, היווה ווסטמינסטר את המרכז השלטוני-דתי של לונדון ושל האי הבריטי כולו.
הרבה אירועים בהיסטוריה של לונדון, בריטניה והעולם המערבי כולו התרחשו באזור זה של לונדון.
כאן נאבקו ביניהם תומכי המלוכה ותומכי הפרלמנט באחת ממלחמות האזרחים הקשות שידע העולם המערבי (למידע נוסף ראה מלחמת האזרחים בבריטניה).


כיכר ויקטוריה
אנדרטת ויקטוריה הנמצאת בקצה של רובע ווסטמינסטר (צילום מקורי)

מה רואים ברובע, אתרים מרכזיים ונקודות ציון חשובות, ומסלול מומלץ באזור ווסטמינסטר

רובע ווסטמינסטר מורכב מכמה אתרים מרתקים ומעניינים, אשר חלקם נחשבים כאתרי חובה בלונדון. בחלק זה תוכלו לראות את האתרים המרכזיים (שלחלקם מוקדש דף נפרד באתר) ומסלול מומלץ למסייר ברובע. מסלול ההליכה מסומן על מפה הנמצאת בתחתית העמוד. במפה ישנם גם אתרים שנמצאים מחוץ למסלול, למי שמעוניין להשקיע זמן נוסף ולסייר בהם. 
ראשיתו של המסלול המוצע הוא בתחנת הטיוב צ'רינג קרוס (Charing Cross) וסיומו בתחנת סנט ג'יימס פארק. הוא עובר באתרים כמו הגלריה הלאומית, ארמון בקינגהאם, בית הפרלמנט וכדומה, שבכל אחד מהם יש אפשרות להשקיע עוד מספר שעות בסיור בתוך המבנה.
אתרים מרכזיים באזור ווסטמינסטר:
Charing Cross צ'רינג קרוס
כנסיית סנט מרטין אין דה פילדס
כיכר טרפלגר והגלריה הלאומית
וויט הול (Whitehall), סקוטלנד יארד (Scotland Yard), בית המשמר הרכוב ובקסטוויד האוס
משרד ההגנה הבריטי, רחוב דאוונינג ובית ראש הממשלה הבריטי
ארמון ווסטמינסטר, כנסיית ווסטמינסטר ומגדל השעון (הביג בן)
ארמון למבת' וגלריית הטייט
פארק סנט ג'ימס, ארמון בקינגהאם ומוזיאון המלחמה של צ'רציל
שיט על התמזה באזור ווסטמינסטר
 • תחנת הטיוב ודרך צ'רינג קרוס (Charing Cross)

תחנת טיוב זו היא האחת המפורסמות של לונדון, וכך גם הדרך המובילה ממנה לכיכר טרפלגר. שמם של הדרך והתחנה קרוי על שם כפר קטן שעמד במקום בימים עברו (כל לונדון בנויה למעשה מכפרים שנבלעו בעיר - ראה ההיסטוריה של לונדון ולונדון מידע כללי). שמו של הכפר היה Cyriing על שום עיקול התמזה שהכפר שכן בסמוך לו. המילה "קרוס" הגיעה בשלב מאוחר יותר, על שום צלב שנבנה באזור כדי לציין את מסע ההלוויה של המלכה אלינור. את שחזורו של צלב זה תוכלו לראות ממש ממול לתחנת הטיוב.
 


גשר צ'רינג קרוס
 • כנסיית סנט מרטין אין דה פילדס

  באותה נקודה מול תחנת הטיוב תוכלו לראות את כנסיית "סנט מרטין אין דה פילדס", בה תוכלו ליהנות מכנסייה קהילתית נחמדה ומקונצרטים של מוסיקת גא'ז או מוסיקה קלאסית ללא תשלום (למידע על ההופעות באתר הכנסייה). זו גם נקודה מומלצת למי שרוצה קפה או אוכל יסית בזול (במרתף של הכנסייה).
   

  אזור ווסטמינסטר צלב אלינור Cafe in the Crypt
  שחזור הצלב של המלכה אלינור (צילום: C. G. P. Grey)
  וקפה בכנסיית סנט מרטין (צילום: אתר המקום)
 • כיכר טרפלגר והגלריה הלאומית

זה הוא המרכז התיירותי הלונדוני בה"א הידיעה. לקריאה נוספת על כיכר טרפלגר או על הגלריה הלאומית לחצו על הקישור.
 
 • וויט הול (Whitehall), סקוטלנד יארד (Scotland Yard), בית המשמר הרכוב ובקסטוויד האוס.

  ביג בן
  מגדל ויקטוריה, אחד מסמלי העיר לונדון
   (צילום מקורי)


  ה"וויט הול" והסקוטלנד יארד הם שני רחובות מפורסמים הקרויים על שם ארמון שבעבר עמד כאן (וויט הול היה שם הארמון ואילו הסקוטלנד יארד הייתה אחת החצרות של ארמון זה). הארמון נשרף בשריפה הגדולה במאה ה-17 והיום הרחובות הללו הפכו לשמות נרדפים לממשל הבריטי ולמשטרה הבריטית (בגלל משרדי הממשלה הרבים היושבים בוויט הול והעובדה שהמשטרה הלונדונית ישבה שנים ברחוב הסקוטלנד יארד). ברחוב תוכלו לראות גם את פסלו של המלך צ'ארלס הראשון, המלך שראשו נערף לאחר מלחמת האזרחים הבריטית כאשר אוליבר קרומוול השתלט על בריטניה. הפסל נשלח לסוחר ברזל שיתיך אותו, אך זה שמר עליו ומכר אותו בחזרה לממשלה כאשר הממשל המלוכני חזר לשלוט בבריטניה.

  ברחוב תמצאו גם מספר פאבים, תיאטראות ומסעדות, שפקידי הממשל נוטים להעביר בהם את הפסקות הצהריים שלהם.
  מול המבנים הללו תוכלו לראות את בית המשמר, שמנציח את החייל החשוב ביותר בבריטניה (מבחינה תרבותית והיסטורית, לא מבחינה צבאית). בסמוך תוכלו לראות את מבנה ה"בסקטוויד האוס", שהוא המבנה הראשון שנחשב למבנה מהתקופה הקלאסית בלונדון ואחת השאריות היחידות לארמון הוויט הול שעמד במקום. תוכלו לראות בהם את ראשו של המלך צ'ארלס (בתוך מתחם מרשים לכשעצמו, הכולל תקרה מצויירת שצייר האמן הידוע רובנס). התקרה הוזמנה על ידי המלך צ'ארלס עצמו והייתה אחת המטרות אליהם כיוונו קרומוול וחבריו את טענותיהם על בזבוז הכספים של בית המלוכה).


 • משרד ההגנה הבריטי, רחוב דאונינג ובית ראש הממשלה הבריטי

  משרד ההגנה הבריטי הוא נקודה עליה כדאי לחלוף בזמן הסיור בווסטמינסטר. תוכלו לראות שם קבוצה של מספר פסלים של גיבורים אנגלים כמו הפידלמרשל סלים והגנרל הידוע מונטגומרי (שחתום על הניצחון האנגלי בקרב אל-עאלמיין המפורסם). מול הפסל של מונטגומרי תוכלו לראות את משכנם של ראשי הממשלה הבריטיים, ולידם תוכלו לראות את האנדרטה לחללים הבריטיים ממלחמת העולם הראשונה ומלחמת העולם השנייה. בהמשך תוכלו לראות את משרד החוץ הבריטי.
​לקריאה נוספת על דאונינג סטריט

 • ארמון ווסטמינסטר, כנסיית ווסטמינסטר ומגדל השעון (הביג בן)

  לפני הארמון תוכלו לראות את אחד הגשרים העתיקים ביותר בלונדון - גשר ווסטמינסטר. הגשר נמצא ממש על הרובע והוא אחד הגשרים החשובים בעיר. בנוסף, לידו נמצא אחד הרציפים הפעילים בהם ניתן לעלות על סירה לשיט על התמזה.
  ממש ליד הגשר תוכלו לחזות בפסלה של בודיקה, המלכה המקומית שנלחמה ברומאים. בתחילה היא נחלה הצלחה אך בהמשך גם היא נכנעה למכבש של רומא (אפשר לומר שהיא גרסה בריטית לבר כוכבא שלנו). כשהפסידה העדיפה להתאבד ולא ליפול בשבי.
  ארמון ווסטמינסטר הוא בית הפרלמנט הבריטי, עליו כתבנו דף נפרד. (קרא עוד על ארמון ווסמינסטר ועל מגדל השעון ופעמון הביג-בן).
  כנסיית ווסטמינסטר היא הכנסייה הראשית של בית המלוכה ובריטניה, קרא (עוד על כנסיית ווסטמינסטר). נקודת ציון נוספת באזור זה היא בניין התכשיטים המפורסם שהיום לא מוצגים בו תכשיטים אלא בעיקר פוסטרים של משפחת המלוכה.

גשר למבת' בין ערביים
 • ארמון למבת' (Lambeth Palace) וגלריית הטייט

  מול ארמון ווסטמינסטר תוכלו להביט לעבר צידה השני של התמזה ולראות את ארמון למבת', ארמון שנרכש על ידי הכנסייה והפך להיות ביתו של הארכיבישוף מקובנטרי. למי שמחפש מידע נוסף על האתר: http://www.archbishopofcanterbury.org/palace/detail.html.
  עוד באזור זה תוכלו לראות את גלריית הטייט (זהו אינו חלק מהמסלול אך זהו אתר מיוחד לכשעצמו, למידע נוסף קרא עוד על גלריית טייט).
  בהמשך המסלול תוכלו לראות את כיכר סמית' ובמרכזה תראו את כנסיית סנט ג'ון הנחמדה, שנחשבת למבנה הבארוקי המיוחד ביותר בלונדון (אין טעם להתעכב, רק לעבור, להסתכל ולהמשיך הלאה). בהמשך הדרך תעברו ליד בית הספר של ווסטמינסטר והחצר שלו (חצר הדיקן או ה-Dean's yard), שם משחקים תלמדיו בכדורגל או בצלחת מעופפת (למי שחושב לשלוח את ילדיו לבית הספר המוצלח הזה, שקשור לכנסייה, כדאי לקחת בחשבון ששכר הלימוד מגיע ל-7,000 ליש"ט בשנה).
  בדרך תעברו גם בתוך רחוב קטן וציורי ששמו שער המלכה אן. ברחוב זה אפשר לראות את הבנייה הבריטית היפה והקלאסית, כאשר לכל בית יש עיטור משלו על הדלת. הירידות למרתפי הבתים הן מיוחדות בפני עצמן, כמו גם המרזבים של הבתים וידיות הדלתות. בהחלט עדיף לעבור כאן ולא ברחוב הראשי.

פארק סנט ג'יימס, מוזיאון המלחמה של צ'רצ'יל וארמון בקינגהאם

משם תמשיכו בסיורכם לכיוון פארק סנט ג'יימס (לו מוקדש דף נפרד). כדאי לעשות זאת דרך אחד מהרחובות הפנימיים, כמו רחוב שער המלכה אן (פירוט למעלה). מול הפארק תוכלו לראות מוזיאון המלחמה של צ'רצ'יל (גם לו מוקדש דף נפרד) ובצידו השני את מוזיאון המשמר הבריטי. מהפארק תגיעו לארמון בקינגהאם ולאנטרדטת ויקטוריה.
כאן אפשר לסיים את המסלול תוך מעבר בגרין פארק, הפארק הפראי של בית המלוכה, בדרך לתחנת הטיוב הנושאת שם זה, או לחזור לכיכר טרפלגר והפעם דרך רחוב the mall, דרך האנדרטאות מתקופת מלחמת העולם השנייה, בתי הטראסות של נאש ואנדרטת האדמירלות היפה והמיוחדת.

 • התמזה באזור ווסטמינסטר

  אזור ווסטמינסטר הוא אחד האזורים המשיקים לנהר, ויש בו גם מספר לא מבוטל של רציפים (הגדול שבהם הוא זה שליד גשר למבת' ליד בית הפרלמנט). למידע נוסף על שיט על התמזה לחץ על הקישור.

המלצות "הכל על" למטיילים באזור ווסטמינסטר

 • למי שמחפש קפה או ארוחה במחיר שפוי באזור, אנו מציעים לבדוק את האופציות הזולות של כנסיית סנט מרטין אין דה פילדס שנמצא ממש מול תחנת צ'רינג קרוס (לאתר המקום). חשוב לנו לציין שלמי שהדבר מפריע שיטה של מכירה קפה או אוכל זול בכנסייות היא מכניזם מסיונרי שנועד למשוך קהל מאזינים לכנסייה (ותודה לDado Albahari שהעיר את תשומת ליבנו).
--פרסומת--


המלצות והערות של גולשי האתר

 

מפה

 

 
 צריך/ה עזרה בתכנון החופשה בלונדון? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים/ות שלנו לתכנן את החופשה שלהם/ן בלונדוןברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאמדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף


 

              
                                     
                                     
                                      

 
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica