הנחיות הקורונה ברומא

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 27.9.2021

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה ברומא

רומא היא ללא ספק אחת מהערים המתויירות ביותר באיטליה, ובעולם בכלל. בדומה לשאר הערים באיטליה, בפרט באזור הצפון, העיר הייתה תחת סגר כבד וממושך, התיירות פסקה לגמרי לכמה חודשים ואתרים כמו הקולוסיאום, הותיקן והכיכרות הרבות בעיר עמדו שוממים וריקים, ללא מבקרים וללא תיירים. התמונות מאותם המקומות הריקים כמו פונטנה די טרווי הפכו לממחישות את הפגיעה של הקורונה בתיירות ובפנאי. מצבה של איטליה כרגע טוב בהרבה, נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השנייה הוא בערך 67% ובמנת החיסון הראשונה74%, אך עדיין ישנם 3,500 חולים חדשים בממוצע לשבוע באיטליה כולה.

עדיין ישנן כמה הגבלות החלות באיטליה. החל מתאריך ה-28 ביוני בכל רחבי איטליה במקומות פתוחים בהם ניתן לשמור על מרחק העולה על מטר בין אחד לשני ניתן ללכת ללא מסכה המכסה את האף והפה. אך יש חובה שתהיה איתכם בהישג יד תמיד, במידה והגעתם למקום בו לא ניתן לשמור על מרחק של מטר. בכל המקומות הסגורים הציבוריים כולל ברים, מסעדות מוזיאונים ותחבורה ציבורית חלה חובה לעטות מסיכה לכל מי שמלאו לו 6 שנים ואין לו אישור רפואי המצדיק זאת,

ישנן מספר הגבלות התקהלות, בניהן הגבלה לתפוסה של עד 80% באמצעי התחבורה הציבורית, בתי קולנוע ותאטרות מוגבלים לתפוסה של 50%, ובבמסעדות ישנה הגבלה לשולחונות עד שישה אנשים שאינם מאותו משק בית ולא בני אותה משפחה.

עדיין ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה החלה במכל המקומות הסגורים, במקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על מטר וחצי. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת. בין המחוזות השונים בספרד ניתן לעבור ללא הגבלה במידה ומדובר בבני אותה המשפחה אשר עוברים ממחוז למחוז.

שימו לב, כי קנס על אי עטיית מסכה יכול להגיע עד 1000 אירו.

גבעת פלטין למרגלותיה נמצא הפורום הרומי ריקה ושוממת בזמן הקורונה (צילום: CAPTAIN RAJU)

מי יכול להיכנס לרומא

נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת איטליה הן שאנשים מישראל אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה), ממלאים את טופס איתור נוסעים ומצגים בדיקה מולקורלית או בדיקת אנטיגן שלילית שבוצעה ב-72 השעות לפני הכניסה למדינה רשאיים להיכנס לאיטליה ללא צורך בבידוד.  במידה ונוסע לא עומד באחת מההנחיות הללו עליו להיכנס לבידוד של חמישה ימים עם הגעתו לאיטליה בסופם יש לבצע בדיקת קורונה.

**פרסומת**חזרה מרומא לישראל

שימו לב כי מאחר ואיטליה מוגדרת כמדינה כתומה כל מי שחוזר ממנה, בין אם מחוסן או לא, מחוייב בבידוד.

מי שחוזר מרומא לאחר שהייה של יותר מ-72 שעות בין אם מחוסן ובין אם לא, חייב בביצוע בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. שימו לב שההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאה שלילית הכתובה באנגלית ובה יצוין מספר הדרכון של הנוסע.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מרומא ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

הודעת משרד הבריאות עקב חלוקת מנת חיסון שלישי לכלל האוכלוסיה

שימו לב כי החל מיום ראשון התאריך 3.10.21 עם כניסת התו הירוק בעבור מחוסנים במנה השלישית, מחוסנים שעברה פחות מחצי שנה מקבלת המנה השניה ובעבור מחלימים מחצי השנה האחרונה – תבוטל מדיניות חלוקת המדינות השונות לפי צבעים. החל מיום זה יהיו תהיה חלוקה למדינות אדומות אליהן הטיסה אסורה מלבד מקרים חריגים ושאר המדינות לא יסומנו ככתומות, צהובות וירוקות. מכל מדינה שאינה אדומה, לאחר קבלת תוצאת קורונה שלילית עם החזרה לארץ או השלמת בידוד של 24, בעלי תו ירוק תקף לא יצטרכו לשהות בבידוד.
מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל