1. עמוד הבית
 2. »
 3. רומא 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. רומא מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה ברומא – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים לבירת איטליה

הנחיות הקורונה ברומא

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה ברומא

הנחיות הקורונה ברומא בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות, שמירה על מרחק בין אנשים, שימוש בדרכון ירוק והגבלות התקהלות מסויימות. הנחיות הקורונה ברומא עצמה והנחיות הכניסה לאיטליה משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, באיטליה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור ברומא בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 47%, במנת החיסון השנייה 75% ובמנת החיסון הראשונה 81%, אך עדיין ישנם 180,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף באיטליה כולה, ולכן ישנן מספר הגבלות. ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה גם במקומות פתוחים וגם בסגורים. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) מסוג FFP2. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת. שימו לב, כי קנס על אי עטיית מסכה יכול להגיע עד 1000 אירו.

מאחר ומרבית המחוזות באיטליה מסווגים כצהובים חלה חובה להציג אישור התחסנות או החלמה בכניסה למרבית המקומות הסגורים – לא רק מוזיאונים ומסעדות, אלא גם תחבורה ציבורית. הצגת התו הירוק, או אישור החיסון/החלמה, נדרש בעבור כל מי שמעל גיל 12. בדומה לישראל גם באיטליה יש תו ירוק, או באיטלקית “Certificatione Verde”. מי שלא התחסן באיטליה לא יכול להוציא תו זה, אבל בכל המקומות מקבלים גם את התו הירוק הישראלי הכולל ברקוד סריקה QR. את התו יש להציג בכניסה למוזיאונים וגלריות (מוזיאון הותיקן, וגלריית וילה בורגזה למשל), פארקי שעשועים, ספא, רכבות מהירות (לדוגמה ברכבת המהירה בין רומא לפירנצה) ותחבורה ציבורית בתוך העיר, וגם מלונות ומסעדות. ניתן להיכנס לכל המקומות הללו בהצגת תו ירוק איטלקי הניתן בעבור מי שהתחסן, החלים בחצי השנה האחרונה או ביצע בדיקת קורונה ב-48 השעות האחרונות. החל מתאריך 6.12.2021 חלה החמרה בדרישות להוצאת דרכון ירוק איטלקי לכניסה למקומות בהם יש רמת סיכון גבוהה יותר של הדבקה. ולכן, ומתאריך זה רק מי שהתחסן או החלים יכול לקבל אותו, דרכון ירוק לא ינתן בעבור בדיקת קורונה שלילית למי שרוצה לשבת במסעדות או ברים, להגיע לאירועי ספורט, הופעות, בתי קולנוע, הצגות או מועדוני לילה . הנחייה זו תהיה תקפה עד לתאריך 15.1.2022 אלא אם יאריכו אותה לתאריך מאוחר יותר.

גבעת פלטין למרגלותיה נמצא הפורום הרומי ריקה ושוממת בזמן הקורונה (צילום: CAPTAIN RAJU)

הנחיות הקורונה במוזיאונים ואתרים מרכזיים ברומא

מוזיאון הותיקן

מוזיאון הותיקן היה אחד מהמקומות העמוסים ביותר בתיירים ברומא, אך כיום התקהלויות שכאלו במקומות סגורים מהווים סכנה משמעותית לעליה בסיכויי ההדבקות בקורונה. לכן, ישנה הגבלה על כמות המבקרים במוזיאון בכל עת אשר מאפשרת ביקור בטוח במוזיאון מבחינה בריאותית. בגלל הגבלות אלו לא ניתן להגיע למוזיאון ללא הזמנת כרטיס מראש. נכון לכתיבת שורות אלו הכניסה למוזיאון מחייבת הזמנת כרטיס כניסה מראש המוגדר לתאריך ושעת כניסה מסויימים, אנו ממליצים להזמין כרטיסי כניסה מספר ימים קודם – כדי שלא יקרה מצב בו לא נותרו כרטיסים ליום בו תכננתם לבקר במוזיאון הותיקן. ניתן לרכוש כרטיסים מראש למוזיאון בכמה אתרים:

כרטיסי כניסה למוזיאון הותיקן באתר טיקטס

כרטיסי כניסה למוזיאון הותיקן באתר גט יור גייד

סיור מודרך במוזיאון הותיקן באתר גט יור גייד

מומלץ להגיע כחצי שעה לפני השעה לה הזמנתם את הכניסה כדי להבטיח את כניסתכם בזמן המבוקש. כמו כן תתבקשו להציג את תעודת המתחסן שלכם בכניסה למוזיאון – שכן הכניסה אליו מותרת רק בעבור מחוסנים או מחלימים. מאחר ומדובר בחללים סגורים יש לעטות מסכה בכל זמן הביקור. אנו ממליצים לעקוב אחרי הנחיות הקורונה של מוזיאון הותיקן – הדברים משתנים  כל הזמן – יש לקחת בחשבון שהתמודדות עם הקורונה בותיקן היא שונה מעט מהתמודדות של רומא.

הקולוסיאום והפורום הרומי

הכניסה לקולוסיאום ולפורום הרומי מתאפשרת רק בהצגת תו ירוק ותעודה מזהה. כפי שציינו מעלנה ישנו תו ירוק איטלקי, אבל גם תעודת חיסון ישראלית תקפה, אך יש לוודא כי מופיעים בה כלל הפרטים גם באנגלית ולא רק בעברית. את התו הירוק או תעודת המתחסן יש להציג לצד תעודה מזהה תקפה – כך שזיכרו להביא יעמכם תעודה מזהה (שאינה חייבת להיות דרכון) ביום הביקור בקולוסיאום.

במידה ואין לכם תו ירוק או שאינכם מחוסנים ניתן להציג בכניסה בדיקת קורונה שלילית שהתבצעה ב-48 השעות הקודמות לביקור. למקרה זה גם בדיקת PCR וגם בדיקת אנטיגן תקפות ומתקבלות על ידי המקום. כמו כן ניתן להציג תעודת מחלים – בה מופיעים הפרטים גם באנגלית – המעידה על כך שחליתם בקורונה בחצי השנה האחרונה. הנחיות הצגת התו הירוק, תעודת חיסון או מחלים תקפות רק בעבור מבקרים מעל גיל 12.

כמו כן שימו לב כי הכניסה אפשרית רק בהזמנת כרטיס מראש, יש להגיע לקולוסיאום כרבע שעה לפני המועד לו הזמנתם את הכרטיסים על מנת להבטיח את כניסתכם לאתר ההיסטורי המפורסם ביותר ברומא. הכניסה ממוקמת בSperone Valadier, בסמוך לקשת קונסטנטין.  ניתן להזמין כרטיסים מראש בקישור הזה.

מי יכול להיכנס לרומא

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העליה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

לפי הנחיות ממשלת איטליה – נכון לעכשיו ממשלת איטליה מאפשרת כניסה של ישראלים למדינה ללא צורך בבידוד עם ההגעה לאיטליה במידה ומדובר בתיירים אשר מחוסנים באופן מלא – כלומר קיבלו שתי מנות חיסון ועברו יותר משבועיים מקבלת החיסון האחרון. ממשלת איטליה מקבלת תיירים אסר התחסנו באחד מהחיסונים הבאים – פייזר, מודרנה, אסטרהזניקה וג’ונסון & ג’ונסון.

שימו לב כי בנוסף להצגת תעודת החיסון יש להציג גם תוצאה שלילית של בדיקת קורונה, ניתן לבצע בדיקת PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה לאיטליה או בדיקת אנטיגן שנעשתה ב-24 השעות לפני ההמראה לאיטליה ולא מוקדם יותר. בנוסף על כל מי שנכנס לאיטלי החלה חובה למלא טופס איתור נוסעים.

מבחינת ילדים:
ילדים מתחת לגיל 6 לא מחוייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילית כשלהי ואינם מחוייבים בבידוד (בתנאי שהוריהם גם אינם מחויבים בבידוד).
ילדים מעל גיל 6 ועד גיל 18 מחוייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילת, אך אינם מחויביים בבידוד (בתנאי שהואיהם גם אינם מחויבים בבידוד).

כמובן שיש למלא גם טופס יציאה מישראל – זאת בהתאם להנחיות ממשלת ישראל וללא קשר להנחיות ממשלת איטליה, ניתן לעשות זאת בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מרומא לישראל

איטליה הוצאה מרשימת המדינות האדומות, ונכון להיום הסיווג שלה הוא מדינה כתומה.

במידה ואתם שוהים באיטליה יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים באיטליה יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מאיטליה ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה ברומא

כיאה לעיר בירה יש ברומא לא מעט מרכזי בדיקות אשר מבצעים בדיקות קורונה. אותם מרכזים מבצעים פעמים רבות מספר סוגי בדיקות באותו המרכז – בדיקות סרולוגיות, בדיקות אנטיגן ובדיקות PCR. למרות שיש מרכזי בדיקה רבים אנו ממליצים לקבוע תור מראש לבדיקות, גם על מנת להיות בראש שקט ולדעת מתי יגיעו אליכם תוצאות הבדיקה וגם כדי לא לבזבז זמן טיול יקר על המתנה בתורים. שימו לב כי מרבית אתרי מרכזי הבדיקות באיטלקית בלבד ולא נגישים גם בשפה האנגלית, על כן היעזרו בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת לבצע זימון נכון. ודאו כי הבדיקה אותה הזמנתם היא בדיקת PCR או אנטיגן וכי תוצאות הבדיקה יתקבלו מספיק זמן לפני הטיסה שלכם.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן ברומא

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ. את הבדיקה יש לבצע מקסימום 24 שעות לפני ההמראה מאיטליה לישראל ואת התוצאות שלה מקבלים לרוב תוך רבע שעה עד שעה. חשוב לדעת כי בדיקת אנטיגן תהיה תקפה רק במקרים בהם היא נעשתה במרכז בדיקות מוכר על ידי המדינה בה אתם שוהים, לא ניתן לעלות לטיסה עם תוצאות של בדיקת אנטיגן ביתית.

 • lifebrain – זהו מרכז בדיקות לו יש מספ סניפים באטליה וגם כמה ברומא, מרבית הסניפים נמצאים במיקום מרוחק יחסית מהמרכז התיירותי של רומא, אל יש גם סניפים יותר נגישים ליד פארק וילה בורגזה וקצת אחרי הותיקן. למי שחוזר משדה התעופה פיומיצ’ינו גם בפיוצמינו יש שני מרכזי בדיקה – אולם לא ממש בשדה התעופה אלא במרחק כמה דקות נסעה ממנו. האתר עצמו באנגלית, וטופס הזמנת הבדיקה בקישור כאן הוא באיטלקית, אך אל תדאגו ישנן הוראות מפורטות באנגלית כיצד יש למלא את הטופס בחקו העליון של העמוד. תוצאות הבדיקות מתקבלות תוך פחות משעה.
 • ישנה אפשרות להיבדק בשדה התעופה פיומיצ’ינו בטרמינל 3. היתרון הברור הוא נוחות, אבל יש לקחת בחשבון זמן נוסף בשדה התעופה לביצוע הבדיקה ולקחת בחשבון גם שיש אלמנט של אי ודאות – שכן מבצעים את הבדיקה ממש לפני הטיסה. מרכז בדיקות זה פעיל לאורך כל היום מלבד השעות 00:00-20:00, כך שאם הטיסה שלכם בחלון הזמן הזה אפשרות זו לא רלוונטית עבוכרכם. ניתן לקרוא פרטים על אפשרות זו בקישור הזה, ולבצע הזמנה מראש למועד בדיקה ספציפי כאן. תוצאות הבדיקה מתקבלות תוך 20 דקות.

כמובן שיש מרכזי בדיקות נוספים ויתכן שצוות המלון או המארחים יוכלו להפנות אתכם אליהם, מה שחשוב לשים לב הוא שתוצאות הבדיקות יהיו באנגלית ולא רק באיטלקית ושעל גבי תוצאות הבדיקה יופיע מספר הדרכון שלכם.

בדיקות קורונה מסוג PCR ברומא

ניתן להשתמש לשם כך באתר www.ambimed-group.com אשר מאפשר למצוא מרכזי בדיקות קורונה באיטליה. באמצעות האתר תוכלו לראות אילו מרכזי בדיקות נמצאים ברומא ואילו בדיקות מבוצעות בכל אחד מהמרכזים האלו. יש לאתר זה שני חסרונות – האחד הוא שהאתר לא כולל קישורים לאתרי מרכזי הבדיקות ולמעשה יש למלא טופס עם בקשה לבדיקה ולחכות שיחזרו אליכם ולא ניתן לקבוע ישירות מועד לבדיקה. החיסרון השני הוא שלא מופיעות שעות הפעילות או דרכי יצירת קשר עם מרכזי הבדיקות. המידע שיש באתר הוא שם המרכז, כתובת ואיזה בדיקות נעשות בו. במידה ואתם עושים את ההזמנה מספיק זמן מראש תוכלו כמובן למלא את הטופס באתר, אך במידה ולא תוכלו להיעזר בו על מנת לדעת אילו מרכזים קיימים ברומא ואז לנסות ולקבוע אליהם תור באופן עצמאי.

על מנת למצוא מרכזי בדיקות ברומא עקבו אחרי ההוראות בתמונה מעלה

לא התנסנו עדיין בעצמנו בבדיקות קורונה ברומא, ולכן נשמח מאוד לשמוע מכם על החוויה, האופן בו הבדיקות התבצעו והאם יש מקום שהייתם ממליצים עליו בתגובה מטה.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה ברומא

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו –  הכל על רומא, הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר הנצחית של ארץ המגף

 • דחוף!!!! איפה יש מקומות ברומא לבדיקת קורונה שמתאימה לכניסה לארץ? קישורים בבקשה, בארץ הבדיקות בבית חולים תקף?
  • תורידי אפליקיה ufirst ושם תיכנסי לdatamedica ותיקבעי
   • כמה עולה בדיקה כזו והאם מקבלים אשראי?
   • אני עשיתי היום 60 יורו וקיבלה מזומן רק
 • בוקר אור
  קבעתי בדיקת קורונה בvia ostiense 38 כמה הוא רחוק והאם יש מה לראות באזור שם?
  תודה רבה

  • לא מאוד רחוק מהמרכז התיירותי.
   יש לך את הפרמידה לא רחוק משם. יש גם שוק איכרים שלא בדקתי מעולם.

   רובע טרסטוורה לא מאוד רחוק משם – אפשר לדעתי אחרי הבדיקה לקחת מונית/אוטובוס ולנסוע אליו.

 • הי, נהיה במלון Argentina residence Rome – Via di Torre Argentina, 47 – 00186
  איפה הכי קרוב להזמין בדיקת קורונה לפני חזרה לארץ ומהיכן מזמינים?

  • כדי לאתר מרכז אשר מבצע בדיקות קורונה (ולראות אילו בדיקות מבוצעות במרכז זה) תוכלי להשתמש בקישור הזה: www.ambimed-group.com, כדי להזמין בדיקה תצטרכי ליצור קשר עם המרכז עצמו, תוכלי לקרוא על כך יותר בפירוט בעמוד שהקדשנו לנושא הקורונה ברומא כאן – https://bit.ly/3017MCS. שימי לב שהבדיקה חייבת להיות מסוג PCR ובדיקות אחרות לא מתקבלות בחזרה לארץ.
 • אני טס עוד שבועיים, צריך להזמין מהארץ בדיקה?
  • אין הכרח להזמין בדיקת קורונה אותה תבצע (כמו שיש למשל בלונדון), אבל אתה כן יוכל לעשות זאת. חלק מאתרי המעבדות באיטלקית בלבד – מה שהופך את ההתמצאות וההזמנה בהם לבלתי אפשרית בלי מתרגם שיעזור לך לבחור בדיוק את סוג הבדיקה, המחיר ומשך הזמן עד קבלת תוצאות.
   • אחלה, אז כשאהיה ברומא המלון ימליץ לי, אני מניח, על מקום
   • בהחלט אפשר ומומלץ להיעזר בצוות המלון, אבל חשוב מאוד לוודא ולהבהיר לו שהבדיקה שאתה צריך היא בדיקה מסוג PCR. במרבית מדינות אירופה בדיקת אנטיגן מספיקה, ובשילוב עם העובדה שהיא זולה ונגישה בהרבה מבדיקת PCR לרוב הצוותים ימליצו ויכוונו לבדיקות אנטיגן. ישראל מחמירה יותר ומבחינת ההנחיות הישראליות בדיקת אנטיגן לא תקפה ורק בדיקת PCR רלוונטית. אז חשוב לוודא שהבדיקה אליה מפנים אתכם היא הבדיקה הנכונה.
 • האם מחוסנים (מבוגר ובן נוער) צריכים לעשות בדיקת pcr בארץ לפני כניסה לרומא?
  ואם השהיה בת פחות מ72 שעות – אפשר לחזור ארצה בלי בדיקה?

  • לפי ההנחיות החדשות של ממשלת איטליה גם מי שמחוסן צריך לעשות בדיקת קורונה בארץ כ-72 שעות לפני ההמראה לאיטליה. שימו לב כי במקרה הזה גם בדיקה מסוג PCR וגם בדיקה מסוג אנטיגן תקפות. בכל אופן תוצאות הבדיקה צריכות להופיע באנגלית. מבחינת החזרה לישראל – מאחר ומדובר על שהות בת פחות מ-72 בח”ל אין חובה לבצע בדיקת קורונה לפני ההמראה לישראל, אך כן יש חובה לבצע בדיקת קורונה עם החזרה לישראל.

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל