הכל על - רומא פאס - Roma Pass
 

 


דף הבית >> רומא 2018, המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית >> אטרקציות ברומא >> רומא פאס - Roma Pass

הכל על רומא

עוד תחת אטרקציות ברומא:


עוד תחת הכל על רומא:

פרסומות
 
 
 
בניית חופשה ברומא:
מלונות | טיסות | חבילות | כדורגל| השכרת רכב
Booking.com

הצעות חמות למלונות 

רומא סיטי פאס (Rome City Pass)

רומא סיטי פאס טבלת ניווט מהיר
מידע כללי והסבר רשימת הטבות שהכרטיס מעניק למי הכרטיס מתאים? טיפים והמלצות שאלות ותשובות הזמנת כרטיס


מידע כללי

רומא סיטי פאס (Rome City Pass) הוא כרטיס התיירים המפורסם והפופולארי ביותר של רומא. הכרטיס מעניק כניסה חינם לאתרים מרכזיים (לא פחות חשוב מזה דילוג על התור בחלק מהאתרים), הטבות ונסיעה חופשית בתחבורה ציבורית בתוך העיר.

את הכרטיס ניתן לרכוש ליומיים או שלושה ימים (ככל שמספר הימים גדל התשלום פר יום קטן).


אפשר להתייעץ איתנו באופן אישי לפני הזמנה (על ידי הכנסת פרטים בטופס מתחת)
אנו מייעצים לכם לנצל שירות זה, כיוון שהכרטיס אינו משתלם לכל התיירים.
*פרסומת*
 

ההנחות וההטבות שניתנות למחזיקי הכרטיס

1. כניסה חינם

ניתן להיכנס עם הכרטיס בחינם לאחד עד שניים (תלוי במספר ימי הכרטיס) מהאתרים המרכזיים של רומא שהחשובים שבהם הם, הקולוסיאום והפורום הרומי, אתרים רבים בחלק העתיק של רומא והמוזיאון הקפיטולוני וכן לחלק מהמוזיאונים בפארק בורגוזה (Museo Carlo Bilotti ו- Museo Pietro Canoncia).

אתרים נוספים אליהם ניתן להיכנס חינם למחזיקי רומא פאס הם:

Academia Nazionale di San Luca
Museo della Repubblica Romana e della memoria garibaldina
Museo delle Mura
Museo Napoleonico
Villa di Massenzio
Museo di Scultura Antica Giovanni Barracco
Museo di Casal de' Pazzi (צריך להזמין מקום מראש)
Ara Pacis
Centrale Montemartini 
 

יש לשים לב שישנם מקומות נוספים שאליהם ניתן להיכנס חינם רק עם הכרטיס ל-3 ימים - הכרטיס של ה-3 ימים מקנה כניסה חינם לטירת סנט אנג'לו ולגלריית בורגוזה (עם כרטיס של יומיים יש רק הנחה בכניסה - בכל מקרה יש להירשם מראש לשעת ההגעה).

אחת מנקודות איסוף והקניה של הרומא פאס בשדה התעופה
אחת מנקודות האיסוף והקניה של הרומא פאס בשדה התעופה של רומא (צילום מקורי)

כניסה חינם למחזיקי הכרטיס המשולב רומא פאס ואומניה קארד (כרטיס ההנחות של הותיקן):

לאחרונה הושק כרטיס חדש (אומניה קארד) ויש חברות שמשווקות את שני הכרטיסים במשולב (ראה למשל פה). חבילה זו משלבת את הביקור באתרי רומא (רומא פאס) עם אתרי הותיקן. בכרטיס משולב זה ניתן להיכנס בחינם לקפלה הסיסטינית, ולכל מוזיאוני הותיקן (בתור המהיר - כמו אילו המזמינים כרטיסים מראש) כמו גם לזכות לעקיפת התור בבאזילקת סנט פטרוס, ולסיור מודרך בגני הותיקן. לצערינו הכרטיס של הותיקן כיום אינו נותן מענה ראוי לרוב התיירים ולמרבית גולשנו אנו ממליצים להימנע ממנו ולהסתפק בהזמנת כרטיסים מראש למוזיאון הותיקן בלבד. כרטיס אומניה הופך משתלם רק אם אתם מתכננים לעקוף את התור בכנסיית סנט פטרוס (בתשלום למדריך), ו/או ביקור מודרך בגני הותיקן בנוסף לביקור במוזיאון - דברים שאינם פופלארים כל כך - לא על התייר הישראלי ולא באופן כללי.

הקולוסיאום ברומא - מחזיקי הכרטיס נכנסים חינם (תמונה מקורית)
 
כיכר ובאזיליקת סנט פטרוס בותיקן -
כיכר ובאזיליקת סנט פטרוס בותיקן - כרטיס רומא פאס ואומניה הופכים משתלמים
רק למי שמתכנן לדלג על התור בתשלום בכנסייה הנ"ל (צילום מקורי)

2. הנחות

הכרטיס מקנה גם הנחות למוזיאונים רבים שאינם ברשימת הכניסה חינם, לאירועי תרבות ברומא - קונצרטים, אופרה והצגות, הנחות לפארקים ולגני חיות ושעשועים והנחה לאטרקציות ולסיורים מודריכים כמו הנחה בהשכרת אופניים וסגוואי לסיור בעיר.

החשמלית (טראם) ברומא - גם בו וגם בכל האוטובוסים והמטרו
הכרטיס מאפשר נסיעה תוך עירונית חינם (צילום מקורי)
 

3. נסיעה חופשית בתחבורה הציבורית של רומא - למחזיקי רומא פאס

ניתן להשתמש בכרטיס באופן חופשי בכל סוגי התחבורה הציבורית בתוך העיר – מטרו, חשמליות ואוטובוסים. מי שמזמין א הכרטיס המשולב של רומא סיטי פאס עם הכרטיס של מוזיאון הותיקן יכול לעלות באופן חופשי על האוטובוס הדו-קומתי שכולל סיור מודרך ברחבי העיר וכולל תחנות באיזורים מרכזיים ובאתרים רבים. חשוב להדגיש כי השימוש בתחבורה הציבורית למחזיקי רומא פאס היא חינם לכל אורך משך החזקת הכרטיס. השימוש החופשי לאוטובוס התיירים (האוטובוס הדו-קומותי / Hop-On Hop-Off Bus) הינו ליממה אחת! ושוב חשוב להדגיש שהוא רלוונטי רק למי שמזמין את הכרטיס היקר יחסית המשלב את אתרי הותיקן ורומא.

הזמנת כרטיסי הנחות מומלצים בעיר רומא

 

 

למי הכרטיס מתאים?

בניגוד לכרטיסים אחרים בערים אחרות (למשל ברצלונה קארד או לונדון פאס שאינם מתאימים לדעתנו לרוב התיירים הישראלים), כרטיס רומא פאס נותן מענה טוב למרבית התיירים המטיילים בעיר בפעם הראשונה או השניה. הוא מקיף את כל אתרי החובה ונותן הנחה משמעותית בנסיעה בתחבורה הציבורית של העיר ויום שלם באוטובוס התיירים הנחמד והפופלארי.
 

המוזיאון הקפיטולוני ברומא - הכרטיס מאוד משתלם למי שהולך למוזיאנים והאתרים ההיסטוריים והאומנותיים של העיר (צילום מקורי)

 
הכרטיס מתאים בעיקר למי שמגיע לרומא למספר ימים ומעוניין לבקר באתרים ההיסטוריים ובמוזיאונים החשובים. כמו כן, הוא מיועד למי שמעדיף לדלג על ההמתנה המייגעת בתורים בחלק מאותן אטרקציות ולהינות מנסיעה חופשית בעיר למספר ימים, שמאפשרת לראות חלקים רבים בה בזמן קצר וללא עיסוק מיותר בקניית כרטיסים. כלומר, הכרטיס מיועד למי שמעוניין בסיור קצר ואינטנסיבי ברחבי רומא. הכרטיס ככל הנראה פחות ישתלם למי שנהנה מהנחות קבועות (פנסיונרים, סטודנטים וילדים שזוכים בהנחות משמעותיות ואף כניסות חינם - ראה רומא לילדים) ובכל מקרה על מנת לחסוך, מומלץ לשקול לרכוש את הכרטיס למספר מועט של ימים (יומיים/שלושה) ולרכז לאותם ימים את הביקורים באותם אתרים, נסיעות לחלקים רבים של העיר ו/או סיור באוטובוס. כמו כן, הכרטיס אינו מומלץ למי שמתכוון להסתובב הרבה ברגל ברחבי העיר וללכת לאתרים חינמיים ברומא (ראו את העמוד רומא בחינם).
--פרסומות--

טיפים והמלצות לרומא פאס

  • כרטיס זה הינו פופלארי מאוד -ומשתלם לדעתנו ביחס לכרטיסים אחרים בערים אחרות, עם זאת הוא עדיין אינו משתלם לכל התיירים! ניסנו לפרט בעמוד למי הכרטיס מתאים בפסקאות הקודמות - אך אם אתם עדיין מתלבטים צרו עימנו קשר והתייעצו.
  • שימו לב! בניגוד למה שהיה בשנים קודמות הכרטיס עבר מספר שינויים: התווסף השילוב של רומא פאס וכרטיס הותיקן, לא ניתן יותר להזמין את הכרטיס הרגיל לשישה ימים (את הכרטיס המשלוב לרומא ולותיקן כן ניתן להזמין לשישה ימים). מצד שני, אוטובוס התיירים התווסף לכרטיס המשולב והפך אותו ליותר אטרקטיבי, וניתן להשתמש בכרטיס בטירת סנט אנג'לו במסגרת הכרטיס לשלושה ימים. לכן מי שהכיר את הכרטיס מפעמים קודמות ברומא, או מי שקרא פרסומים ישנים - או אפילו מענה ישן שלנו - חשוב שיכיר את השינויים האלו.
  • ישנם הרבה אופציות להזמנת הכרטיס - גם אונליין וגם בעיר עצמה. מניסיון שלנו אין העדפה משמעותית לחברה זו או אחרת.

תגובות והמלצות של גולשים על רומא פאס:

תגובות והמלצות אילו עלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו - רומא למטיילים-Rome for travelers

  • ממליצה על רומא פס. היינו במלון ממש קרוב לתחנת טרמיני, השתמשנו בתחבורה ציבורית חופשי ולא וויתרנו על שום דבר ברומא ולקולוסאום נכנסו בלי תור בכלל שזה היה פצצה.
  • אנחנו חזרנו אתמול מרומא , קנינו את הרומא פס ונסענו דיי הרבה במטרו , ונכנסנו לקולסאום בלי המתנה בתור וזה כבר כלל במחיר של הכרטיס , ונכנסנו לעוד מקום בלי המתנה בתור ובלי תשלום כי זה כלל , לדעתי זה משתלם אם את מתכוונת לבקר במקומות ולנסוע בתחבורה ציבורית.
  • אני לא יודע בנוגע לתורים בשער המקומות, אבל אם לוקחים אותו בקלוסויאום יש תור מקוצר ואז הכניסה לקולוסיאום פורום וגבעת הפלטין זה בחינם.
    ובכל מקרה, לאטרקציה אחת הכרטיס לא משתלם, אז במידה ולוקחים, יוצא טיפה יותר משתלם ללכת לוילת בורגוזה בתור האתר חינם (בתור אתר פופולארי ויקר יותר)
  • קנינו רומא פס.. נכנסנו לקוליסאום בתור שמיועד למי שיש את הכרטיס, נכנסו תוך כמה דקות.
דוגמאות לשאלות ותשובות שקבלנו במייל לגבי רומא פאס (לרשימת השאלות המלאה / להוספת שאלה או הוספת תגובה / המלצה):

האם כדאי לי לקנות רומא פאס אם כבר רכשתי בנפרד כרטיסים לותיקן?

שלום, אשמח לקבל ייעוץ אם כדאי לי לקנות רומא פאס. אני מגיעה עם אמי לעיר בין התאריכים 14/6-18/6, נשהה במלון מודילאני בויה ונטו. כבר רכשתי כרטיס כניסה לותיקן. אני מתלבטת האם כדאי לנו לרכוש רומא פאס?

לפי האתרים בהם אבקר, האם משתלם לי לקנות כרטיס רומא פאס?

שלום, אני רוצה לדעת האם משתלם לי לקנות כרטיס רומא פאס. אנחנו זוג וטסים ל- 4 ימים. מעוניינים לסייר במזרקת טרווי, בקולסואום, במדרגות הספרדיות, בוותיקן, בטירת סנט אנג'לו ובפיאצה נבונה.

האם יש רומא פאס לארבעה ימים?

שלום, אני מעוניינת לקנות שני כרטיסי רומא פאס לארבעה ימים. לי ולנכדתי הסטודנטית. אני פנסיונרית בת 70. התאריכים שאנו טסות בהם הם ה- 30 ליוני ועד ה- 5 לאוגוסט...

האם כדאי לרכוש רומא פאס לביקור בפורום הרומי ובקוליסאום?

שלום רב, אנחנו מגיעים לרומא ב- 14.07 בשעות הצהריים ועוזבים ב- 17.07 בשעות הבוקר. ביום ה- 16.07 יש לנו הופעה בשעות הערב. בזמן המועט שיש לנו ברצוננו לעשות ביקור בותיקן...

מדוע יש הבדל גדול במחיר בין שתי חברות שמוכרות את כרטיס הרומא פאס?

לא הצלחתי להבין, מה ההבדל ברכישת הכרטיסים בין שתי החברות שנתתם? מדוע יש הבדל מטורף במחיר?

כמה עולה הרומא פאס לשלושה ימים כולל הוותיקן?

שלום, אנו נוסעים לרומא בעוד שבועיים ורציתי לדעת כמה עולה הרומא פאס לשלושה ימים והאם כלול גם הותיקן. תודה

ייעוץ בעניין כרטיסים לאטרקציות

שלום, אני מעוניינת בייעוץ בעניין כרטיסים לאטרקציות. האם הכרטיס מקנה כניסה ללא תור בכל האתרים? כתוב באתר למטייל שהכרטיס אינו מוגבל בזמן - האם אני מתבקשת לנקוב בזמן הגעה מוגדר...

הנסיעה החופשית בתחבורה הציבורית עם הרומא פאס נחשבת ככניסה לאטרקציה אחת?

קצת מבולבלת לאיך שPASS ROMA עובד. אני רואה שניתן להזמין ב28 יורו וכנראה גם ביותר. האם הנסיעות לא מוגבלות בתחבורה הציבורית או שהם במקום אטרקציה אחת?

עדיף לרכוש את הרומא פאס מראש בארץ או בזמן החופשה ברומא?

רציתי לדעת אם להזמין כרטיס רומא פאס או משולב מהארץ והאם אפשר לקנות אותו במלון ברומא כשמגיעים?

כרטיס רומא פאס מקנה דילוג על התור בקולוסיאום?

האם כרטיס רומא פאס נותן קדימות בתור גם לקולוסיאום? זאת אומרת, אין צורך לעמוד בתור בכניסה לקולוסיאום במידה ויש לי רומא פאס?
 
 
 

 
להזמנה טלפונית, בירורים והתייעצות
 
 
צריך/ה עזרה בהזמנת אטרקציות ברומא? רוצה להתייעץ? אנחנו יכולים לעזור!

arrow, left icon

הכנס/י פרטים בטופס המצורף
 


              
                                     
                                     
  

 

 
 

 

 

Go Back  Print  Send Page

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica