1. עמוד הבית
 2. »
 3. פריז 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. פריז מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה בפריז – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה בפריז

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפריז

הנחיות הקורונה בפריז בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות, שמירה על מרחק בין אנשים והגבלות התקהלות מסויימות. הנחיות הקורונה בפריז עצמה והנחיות הכניסה לצפרת משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בצרפת כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בפריז בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בצרפת במנה השלישית הוא בערך 44%, במנה השנייה 75% ובמנת החיסון הראשונה 79%, אך עדיין ישנם 290,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף במדינה כולה, ולכן ישנן מספר הגבלות. עדיין ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 11 ומעלה החלה במכל המקומות הסגורים, במקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על שני מטרים. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בכל כלי התחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנה).

הסירו את מגבלות התפוסה במקומות הבילוי, מסעדות מוזיאונים ומרכזי הקניות. במקום זאת החילו מדיניות של “תו ירוק” צרפתי אותו יש להציג בכניסה ולאחר סריקת ברקוד QR תתאפשר הכניסה למקומות אלו. על מנת לקבל את התו הצרפתי יש לעמוד באחד מהתנאים הבאים:

 1. חיסון מלא – שבעה ימים לאחר החיסון השני של חברת פייזר או מודרנה (החיסונים הניתנו בישראל). במידה והאדם מחלים הוא כיול להיות זכאי לתו שבוע לאחר קבלת מנת חיסון אחת.
 2. בדיקת קורונה – PCR או אנטיגן – שליליות הנעשו ב-48 השעות האחרונות.
 3. מחלימים אשר אושרו כמחלימיםעל ידי בדיקת PCR או אנטיגן לפני יותר מ15 ימים כל עוד לא עברו 180 ימים מאז קבלת הבדיקה החיובית לקורונה.

ניתן להגיש בקשה לקבלת התו הצרפתי באמצעות האתר הזה. לאחר קבלתו ניתן להציג אותו באופן מודפס או באופן דיגיטלי דרך אפליקציה TousAntiCovid או ע”י מסמך המציג זאת בשפה האנגלית.

הרחובות ליד שער הנצחון ריקים מאנשים בזמן סגר (צילום:ERIC SALARD)

משחקי כדורגל בזמן הקורונה בפריז

לפני שרוכשים כרטיסים למשחקי כדורגל בפריז כדאי לדעת כי כחלק מהתהליך ההקלה בהנחיות בניגוד לעונה הקודמת עונת 2022-2021 נכון לעכשיו מתקיימת בנוכחות קהל באצטדיון פארק דה פראנס, אצטדיון הבית של קבוצת הכדורגל של העיר פריז סן ז’רמן. אך שימו לב כי בכניסה לאצטדיון יש להציג את המקבילה הצרפתית לתו הירוק באפליקציית TousAntiCovid או באופן מודפס בעבור כל אדם מעל גיל 12. לצד אישור זה יש להציג תעודה מזהה עם פרטים באנגלית אפשרות נוספת היא להציג בכניסה לאצטדיון בדיקת קורונה שנעשתה בצרפת עד 72 שעות לפני המשחק. במקרה הזה גם בדיקות אנטיגן מהירות וזולות יותר וגם בדיקות PCR יקרות ואיטיות יותר תקפות, תצאות הבדיקה צריכות להיות מלוות בברקוד QR אותו יסרקו בכניסה לאצטדיון.  למרות שמדובר בחלל פתוח חלה חובה לעטות מסכה לאוכך כל השהות באצטדיון, ולשמור על ריחוק חברתי.
פירוט של הנחיות אלו באתר הקבוצה תוכלו למצוא כאן.

הנחיות הקורונה במוזיאונים ואתרים מרכזיים בפריז

ביקור בדיסנילנד פריז בזמן הקורונה

לאחר שפארקי השעשועים כמו דיסנילנד או אסטריקס היו סגורים לאורך חודשים ארוכים הם נפתחו, וגם בהם נשמרות הנחיות אלו הבאות לידי ביטוי גם במתקנים עצמם. ראשית בכנסיה לדיסנילנד יש להציג אישור רפואי על חיסון, החלמה מקורונה או תוצאות בדיקה שלילית לצד תעודה מזהה בעבור כל מבקר מעל גיל 12 וחודשיים. כך למשל בכל קרון ברכבות ההרים ובמתקנים השונים ניתן להעלות אנשים מאותה הקפסולה בלבד – דבר אשר משפיע על התור ומעלה את משך הזמן שיש להמתין בו עד לעליה למתקן. מגבלות ההתקהלות הובילו לביטולים ושינויים שונים בפארקים, למשל ביטול מצעד הדמויות בפארק דיסנילנד, במידה ואתם מתכננים להגיע לפארק בביקור שלכם מומלץ לקרוא בהרחבה על ביקור בדיסנילנד בזמן מגפת הקורונה.

ביקור במוזיאון הלובר בזמן הקורונה

בשל הגבלות ההתקהלות נכון לעדכון עמוד זה לא ניתן לרכוש כרטיסים ללובר במוזיאון עצמו וחלה חובה לרכוש כרטיסים מראש ללובר ליום ולשעה ספציפיים. מבקרים שאינם מגיעים במסגרת קבוצה יכולים להיכנס רק מהכניסה הראשית – ליד פרמידת הזכוכית – שם ישנם תורים שונים לפי השעה אליה הזמנתם את הכרטיס. כמו כן, לפני הבידוק הבטחוני נערכת בדיקה של התו הירוק הצרפתי באפליקציית TousAntiCovid או בגרסתו מודפסת.

מעבר לכך ישנן כמה הנחיות ושינויים בלובר על מנת להתאים את הביקור לשמירה על בריאותם המבקרים והעובדים.

 • כל מבקרי המוזיאון מעל גיל 11 מחוייבים בעטיית מסכה המכסה את האף והפה.
 • כעת לחדר התצודה של המונה ליזה יש יציאה וכניסה נפרדות על מנת לווסת את הצפיפות שבחדר ואת כמות הנכנסים אליו.
 • ישנן כמה תערוכות אשר סגורות כעת למבקרים

פירוט הנחיות והגבלות אלו באתר המוזיאון תוכלו למצוא כאן.

ביקור במגדל אייפל בזמן הקורונה

על מנת לעלות למגדל אייפל בעבור כל מבקר מעל גיל 12 ישנה חובה להציג תעודת חיסון (גם תעודת חיסון ישראלית בה מופיעים הפרטים באנגלית תקפה) לצד תעודה מזהה. בעבור מי שעשה חיסונים של חברות פייזר, מודרנה ואסטרהזניקה הכניסה אפשרית במידה וקיבלת שתי מננות חיסון ועבר שבוע לפחות מאז קבלת מנת החיסון השנייה. אפשרות נוספת היא להציג תוצאת בדיקת קורונה שלילית  (גם בדיקת PCR וגם בדיקת אנטיגן תקפות במקרה זה) שנעשתה ב-72 השעות האחרונות לצד תעודה מזהה. לנוחות המבקרים ישנן עמדות לביצוע בדיקות אנטיגן מהירות בשתי הכניסות למגדל.

כל מבקר מעל גיל 11 מחוייב בעטיית מסכה בעת הביקור במגדל, לשמור על מרחק של מטר וחצי לפחות בין המבקרים ולחטא את הידיים באופן תדיר. ניתן כמובן להזמין כרטיסים למגדל אייפל מראש, אך בניגוד ללובר הדבר אינו בגדר חובה.

מי יכול להיכנס לפריז

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העליה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

לפי הנחיות ממשלת צרפת – נכון להיום ישראל נמצאת ברשימת המדינות הכתומות של צרפת. משמעות הדבר היא שהכניסה אליה מתאפשרת רק בעבור תיירים אשר מחוסנים בשני החיסונים ועברו יותר משבוע מקבלת החיסון השני ומציגים תוצאת בדיקת קורונה שלילית שהתבצעה ב-48 השעות שלפני ההמראה לצרפת. יש להציג את תעודת החיסון – בה רשום המידע גם באנגלית, ותוצאות בדיקת קורונה שלילית באנגלית מסוג PCR. בנוסף להצגת תעודת החיסון ותוצאת הבדיקה יש למלא הצהרת בריאות הכוללת הצהרה כי אין לכם סימפטומים של המחלה ולא באתם במגע עם חולה מאומת, ניתן לעשות זאת בקישור הזה.

ילדים להורים מחוסנים מעל גיל 12 וחודשיים ומתחת לגיל 18 יכולים להיכנס לצרפת גם במידה ואינם מחוסנים. במקרים אלו אין צורך בבידוד עם הכניסה למדינה, אבל יש צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית. ניתן להציג תוצאת בדיקה מסוג PCR הנעשה ב-72 השעות לפני ההמראה או תוצאת בדיקה מסוג אנטיגן אשר נעשה ב-48 השעות לפני ההמראה.

כמובן שיש למלא גם טופס יציאה מישראל – זאת בהתאם להנחיות ממשלת ישראל וללא קשר להנחיות ממשלת צרפת, ניתן לעשות זאת בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מפריז לישראל

צרפת הוצאה מרשימת המדינות האדומות, ונכון להיום הסיווג שלה הוא מדינה כתומה.

במידה ואתם שוהים בפריז יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים בפריז יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מצרפת ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה בפריז

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בפריז

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ, את הבדיקה יש לעשות עד 24 שעות לפני ההמראה מפריז לישראל. בדיקת אנטיגן תהיה תקפה רק במקרים בהם היא נעשתה במרכז בדיקות מוכר על ידי המדינה בה אתם שוהים, לא ניתן לעלות לטיסה עם תוצאות של בדיקת אנטיגן ביתית. בהתאם לסטיגמה שיש על הצרפתם שאינם אוהבים אנגלית, אין אתר מידע מונגש ומסודר לתיירים באנגלית אשר מרכז בו מידע בנוגע לבדיקות קורונה מסוג אנטיגן. תוכלו להעזר ברשימה של מרכזי הבדיקות שפרסמה הממשלה הצרפתית בקישור הזה. על מנת שהרשימה תהיה רלוונטית יש לסמן בדיקות אנטיגן בלבד כפי שמתואר בתמונה מטה. עלות הבדיקה נעה בין 50-30 אירו, וחשוב לשים לב לפני שמזמינים את הבדיקה תוך כמה זמן אתם צפויים לקבל את תוצאות הבדיקה – שכן בעיקר כאשר מבצעים בדיקה מסוג זה חישוב הזמן חשוב במיוחד. כדאי להיעזר בצוות המלון או במארחים שלכם בביצוע ההזמנה של הבדיקה, יתכן אפילו שיהיה להם מרכז מסויים להמליץ עליו.

אפשרויות הסינון באתר הצרפתי

 

בדיקות קורונה מסוג PCR בפריז

יש בפריז מספר רב של מעבדות המבצעות בדיקות קורונה, גם באזור התיירותי של העיר – באזור שער הניצחון, טרוקרדו ומונפרנס. מרכזי בדיקות אלו מבצעים גם בדיקות PCR גם בפריז בדיקות ה PCR יקרות יותר מאשר בדיקות האנטיגן, והתוצאות לבדיקות מתקבלות בדרך כלל תוך 24 שעות מזמן ביצוע הבדיקה. לכן לא כדאי להתעקב ולבצא את הבדיקה ברגע האחרון כדי למנוע מצב בו אתם צריכים להגיע לשדה התעופה ולעלות על הטיסה חזרה לאץ ותוצאות הבדיקה עדיין לא הגיעו.

למרות שגם לבדיקות מסוג PCR אין עמוד מידע מסודר ומרוכז באנגלית, ישנה באתר משרד הבריאות הצרפתי מפה המאפשרת לאתר את מרכזי הבדיקות הקרובים אליכם ביותר. האתר עצמו בצרפתית, כמו גם אתרי מרכזי הבדיקות דרכם יש להזמין את התור – לכן תנסו להעזר בצוות המלון או במארחים אצלם את שוהים בביקור בפריז על מנת לקבוע תור לפגישה. בדגש על כך שהבדיקה תהיה בדיקת PCR שתתבצע מספיק זמן מראש על מנת לקבל את תוצאות הבדיקה בזמן, אך לא מוקדם יותר מ-72 שעות לפני הטיסה חזרה לישראל. היכנסו למפת מרכזי בדיקות הקורונה בצרפת והזינו את כתובת המלון או הדירה בהם אתם לנים על מנת למצוא את המרכזים הקרובים אליכם, ראו דוגמה בתמונה מטה. לאחר שתבצעו חיפוש על הכתובת המפה תתמרכז על האזור הזה ויופיעו עיגולים כחולים המסמלים את מרכזי הבדיקות באזור, לחיצה על העיגול תעלה את פרטי מרכז הבדיקות, בין השאר תוך כמה זמן מתחייבים לקבלת תשובה.

מפת מרכזי בדיקות הקורונה בצרפת

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בפריז

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

טיפים, המלצות ותגובות שעלו בקבוצת הפייסבוק הכל על פריז – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר האורות

 • האם למשחק של PSG צריך PCR?
  • בכניסה לאצטדיון של PSG צריך להציג את המקבילה הצרפתית לתו הירוק הישראלי, באפליקציית TousAntiCovid כפי שמתואר בעמוד או באופן מודפס.
 • ידוע לכם האם הם מאשרים גם חיסון של אסטרהזרניקה?
  • גם חיסון אסטרהזרניקה נכלל ברשימת החיסונים המוכרים בצרפת, כל עוד האדם מחוסן בשני חיסונים ועברו יותר משבועיים מקבלת מנת החיסון השנייה.

שאלות שנשאלנו במייל

 • איפה אפשר לעשות בדיקות PCR לקורונה באזור דיסנילנד פריז?
  • ככל הידוע לנו מרכז בדיקות קורונה אשר נמצא במרחק כמה דקות נסיעה מדיסנילנד פריז. שם המרכז Centre de Dépistage Gratuit Covid-19 du Val d’Europe וכתובתו 36 Allée de Dublin, 77144 Montévrain, צרפת. מצרפת קישור לאתר של קבוצת המעבודות אשר אחראית גם על מעבדת הבדיקות הזו. הוא בצרפתית, אבל תנסו להיעזר בעובדי הקבלה במלון לגבי המידע המופיע בו.

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל