הנחיות הקורונה בפריז

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 25.8.2021

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפריז

פריז, אחת הערים הרומנטיות והמתויירות ביותר באירופה, ידועה בשל האתרים האייקונים שבה ובהם מגדל אייפל, מוזיאון הלובר ושער הניצחון, שבמהלך הקורונה והסגרים נותרו ריקים מתיירים ומבקרים. נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בצרפת במנה השנייה הוא בערך 65% ובמנת החיסון הראשונה 74%, אך עדיין ישנם 5,428 חולים חדשים בממוצע בשבוע מדינה כולה.

במסגרת הנחיות ממשלת צרפת במקומות פתוחים בהם ניתן לשמור על מרחק העולה על שני מטרים בין אחד לשני ניתן ללכת ללא מסכה המכסה את האף והפה. שמירת המרחק ללא מסיכה אינה תקפה בעבור אנשים בני אותה המשפחה, כלומר אם ניתן לשמור מרחק בין כל בני המשפחה לסובבים שאינו עולה על שני מטרים ניתן ללכת ללא מסכה.

עדיין ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 11 ומעלה החלה בכל המקומות הסגורים ובמקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על שני מטרים. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בכל כלי התחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנה) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת.

מבחינת פנאי ובילויים – אין הגבלה לאירועים במקומות פתוחים, יש תפוסה של עד 75% לאירועים במקומות סגורים. החל מחודש יולי הברים חזרו לפעול, באירועים מקומות סגורים עם תכולה של למעלה מאלף איש על הנוכחים לעמוד באחד מהתנאים הבאים: 1. שבועיים לאחר קבלת חיסון שני. 2. ארבעה שבועות לאחר חיסון ראשון. 3. שבועיים לאחר חיסון לאנשים שחלו בעבר בקרונה. 4. בדיקה שלילית לקורנה מה48 שעות האחרונות. 5. תעודת מחלים מאושרת ע”י בדיקה שלילית לקורונה 15 ימים לאחר ההחלמה ולא מאוחר משישה חודשים לא ההחלמה. את אישורי מעבר הבריאות ניתן להשיג דרך אפליקציה TousAntiCovid או ע”י מסמך המציג זאת בשפה האנגלית.

שימו לב כי לא בכל המקומות מכבדים תעודת חיסון ישראלית – שכן היא אומנם מתקבלת על ידי האיחוד האירופי כתעודת חיסון אך היא אינה תעודת החיסון של האיחוד האירופי. מבקשים לראות את תעודה החיסון לא רק בהופעות ואירועים עם משתתפים רבים, אלא גם בכניסה למקומות סגורים, ובכלל זה מקומות תיירותיים מרכזיים בפריז כמו מוזיאונים ואטרקציות. כדי לנסות לבדוק באופן ספציפי בעבור האתרים אליהם תרצו להגיע שהם אכן מקבלים ומכבדים תעודת חיסון ישראלית.

הרחובות ליד שער הנצחון ריקים מאנשים בזמן סגר (צילום:ERIC SALARD)

מי יכול להיכנס לפריז

נכון להיום ישראל נמצאת ברשימת המדינות הכתומות של צרפת. משמעות הדבר היא שהכניסה אליה מתאפשרת רק בעבור תיירים אשר מחוסנים בשני החיסונים ועברו יותר מ-28 ימים מקבלת החיסון השני. בעבור מחוסנים בשתי מנות החיסון אין חובה בהצגת בדיקת קורונה שלילית או בבידוד עם ההגעה לצרפת. יש להציג את תעודת החיסון – בה רשום המידע גם באנגלית, ומילוי הצהרה כי אין לכם סימפטומים של המחלה ולא באתם במגע עם חולה מאומת.

**פרסומת**חזרה מפריז לישראל

שימו לב כי מאחר וצרפת מוגדרת כמדינה כתומה כל מי שחוזר ממנה, בין אם מחוסן או לא, מחוייב בבידוד.

מי שחוזר מפריז לאחר שהייה של יותר מ-72 שעות בין אם מחוסן ובין אם לא, חייב בביצוע בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. שימו לב שההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאה שלילית הכתובה באנגלית ובה יצוין מספר הדרכון של הנוסע.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מפריז ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

הודעת משרד הבריאות עקב חלוקת מנת חיסון שלישי לכלל האוכלוסיה

שימו לב כי החל מיום ראשון התאריך 3.10.21 עם כניסת התו הירוק בעבור מחוסנים במנה השלישית, מחוסנים שעברה פחות מחצי שנה מקבלת המנה השניה ובעבור מחלימים מחצי השנה האחרונה – תבוטל מדיניות חלוקת המדינות השונות לפי צבעים. החל מיום זה יהיו תהיה חלוקה למדינות אדומות אליהן הטיסה אסורה מלבד מקרים חריגים ושאר המדינות לא יסומנו ככתומות, צהובות וירוקות. מכל מדינה שאינה אדומה, לאחר קבלת תוצאת קורונה שלילית עם החזרה לארץ או השלמת בידוד של 24, בעלי תו ירוק תקף לא יצטרכו לשהות בבידוד.
מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל