קולז' דה פראנס Collège de France

מידע על מוסד המחקר החינוכי הפתוח של פריז

מידע כללי

קולז' דה פראנס (Collège de France) הוא מוסד ציבורי להשכלה גבוהה ברובע הלטיני בפריז, מול הקמפוס ההיסטורי של הסורבון – אוניברסיטת פריז המפורסמת. הקולז' נוסד ב-1530 על ידי המלך פרנסואה הראשון כחיקוי לקולז' שלושת השפות שבעיר לוון בבלגיה. את המבנה המרכזי בנה בשנת 1780 ז'אן פרנסואה שלגרן (שבנה גם את שער הניצחון).

**פרסומת**מוסד זה מטרתו להביא את ההשכלה הגבוהה לכולם – הסיסמה המלווה את המקום הוא "docet omnia" – שפירושו בתרגום חופשי – "כאן מלמדים כל אדם". בניגוד לשאר מוסדות ההשכלה הגבוהה בצרפת, הקולז' מציע הרצאות אשר פתוחות לקהל הרחב ובחינם. הוא לא מעניק תארים בחינם אך כולל כיתות, מעבדות מחקר וספריית מחקר שהיא בין הטובות באירופה.

--פרסומת--

  • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
  • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף

לפרסום עסק העוסק בפריז באתר, אנא צור קשר.

הכניסה למתחם (צילום:FLLL)

מה רואים?

כפי שצויין מעלה, ההרצאות ניתנות לקהל החופשי ובחינם כך שאפשר להכנס לאחת מההרצאות, אם כי זה יעיל רק לדוברי הצרפתית. המתחם עצמו אינו מתקרב בייחודיות ויופי שלו למתחם הסורבון הסמוך אך גם הוא מאפשר הצצה לקרביים של אחד מהמוסדות האקדמים הותיקים והמיוחדים שיש. חלק מהמבקרים באתר אוהבים לעלות על הגג שלו ולתפוס זוויות צילום מעניינות על העיר (צריך לומר שלא הבנו ממש את הרעיון בדבר… אבל אנו לא מבינים גדולים בצילום).

חצר המתחם (צילום: Guilhem Vellut)

תצפית מגג הקולג' דה פראנס לכיוון גבעת המנומרטר (צילום: Martin Greslou)

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • הביקור באתר מתאים תוך כדי סיור ברובע הלטני תוך שילוב עם הביקור בסורבון בפנתאון של פריזובגני לוקסמבורג. מרבית התיירים לא ישאפו להיכנס פנימה, אך היות והכניסה חינם אין צורך לפחד מלהיכנס ולהציץ.
  • א מומלץ להגיע למקום עם רכב פרטי (ראה מידע נוסף תחת השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת). מי שבכל זאת רוצה להגיע למקום עם רכב שכור ישנם חניונים סמוכים (בתשלום)
  • הלינה באזור הקולז', כמו הלינה באזור הרובע הלטיני הבוהמייני וברובע סאן ז'רמן היוקרתי הסמוך, היא דבר מבוקש למבקרים בפריז, בשל הקרבה למרכז העיר ולאתרים המרכזיים של פריז, המסעדות המצויינות הנמצאות ברובע והאופי הצעיר והעכשווי השורה רובע. כמו כן, ישנן הרבה אפשרויות לינה פשוטות, פונקציונאליות ונוחות שמתאימות למי שבא לטייל בעיר, רוצה להיות קרוב לכל מקום וללון במקום נגיש ופעיל, אך עם זאת לא מעוניין בלינה יקרה.זה הוא אזור שאהוב על מחפשי הלינה הזולה, על הזוגות הצעירים והצעירים ברוחם והמחפשים לינה באזור צעיר ושוקק. כמו כן, מגיעים לפה הרבה סטודטנים שרוצים ללון במרכז הסטודניאלי של פריז. בין המלונת המומלצים באזור ניתן למנות את Best Western Le Jardin de ClunyHotel Abbatial St Germain וHotel De Suez. מומלץ לקרוא על כך עוד תחת מלונות באזור הרובע הלטיני.

מידע שימושי על קולז' דה פראנס

שעות פתיחה

ימים שני עד שישי: 9:00-17:00.

כתובת

11 Place Marcelin Berthelot, 75005 Paris, צרפת

הגעה
directions_subway
מטרו

קו 10 לרדת בתחנת Cluny – La Sorbonne.

directions_subway

RER

קו B לרדת בתחנת Luxembourg.

קו C לרדת בתחנת Luxembourg או Saint-Michel – Notre-Dame.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי