מוזיאון רודן Musée Rodin

מידע על המוזיאון של הפסל אוגוסט רודן בפריז

מידע כללי

מוזיאון רודן (Musée Rodin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים בפריז. הוא מציג את רוב יצירותיו המשמעותיות של הפסל הצרפתי המפורסם אוגוסט רודן (פסל "האדם החושב"). למוזיאון שני אתרים. האתר הראשון נמצא ב-Hôtel Biron- אחוזה מתחילת המאה ה-18 במתחם האינווליד שברובע השביעי של פריז, בסמוך למוזיאון הצבא ולמוזיאון מסדר השחרור, (שניהם באותו מתחם). החלק השני של המוזיאון המוקדש לאומן נמצא בשולי דרום מערב פריז, בביתו של רודן.
רודן היה ידוע בסגנונו הריאליסטי והוא נחשב כאחד הפסלים החשובים ביותר בצרפת. הוא פעל במהלך תקופת המלחמה עם פרוסיה ועד לתחילת המאה ה20 בתקופת "הבל פוק" העידן היפה. בעידן סה תופסות באירופה כולה ובעיקר בצרפת ופריז רעייונות פילוסופיים ופוליטיים חדשנים  שגוררים אחריהם גם את האומנות (בתקופה הזו למשל מפתחת אסכולת האמפרסיוניזם כאשר חלק גדול מאוסף הציורים של רודן שייכים לזרם זה). רודן הוא חלק מתעוררות אומנותית זו בפריז  ולמעשה הוא קיבל את הזכות לפעול בבניין כאן ולקבל שכר על עמלו ובתמורה הוריש את יצירותיו לעם הצרפתי שזוכה להינות מיצירותיו בזמן הביקור במוזיאון זה על חלקיו השונים.

**פרסומת**מה רואים?

במוזיאון ניתן לראות את רוב יצירותיו של רודן, כגון "האדם החושב", "הנשיקה" ו-"שערי הגיהנום". רבים מפסליו של רודן פזורים בגינות הנרחבות של המוזיאון וכמו כן ניתן להתרשם מציורים של מונה, רנואר וואן גוך שהיו חלק מאוספו הפרטי של הפסל.

--פרסומת--

  • כרטיסים להזמנה מראש למגוון אתרים ואטרקציות בפריז באתר Tiqets » למידע נוסף.
  • מחפשים מלון בפריז? שווה לקרוא את הסקירות שלנו על המלונות המומלצים בעיר. אפשר גם להתייעץ » למידע נוסף

לפרסום עסק העוסק בפריז באתר, אנא צור קשר.

המלצות "הכל על"

**פרסומת**  • הביקור המלא במוזיאון אינו חובה לכולם. הוא מומלץ לחובבי האומנות או למי שכבר ביקרו באתרים האחרים והמוזיאונים החשובים יותר של פריז. רבים המבקרים בעיר שרקמבקרים בגנים בחוץ (עלות מינמאלית של אירו לאדם). סיור כזה אורך כ30 דקות.  למי שמתכנן ביקור מלא תוך המבנה מומלץ לתכנן על שעתיים של סיור.
  • למורת שיש חניה, אנו ממליצים מאוד לא להתקרב לאזור עם רכב פרטי (ראו השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת) ולהשתמש בתחבורה הציבורית. הדרך המומלצת היא להגיע במטרו הסמוך. כמו כן. למשתמשים באוטובוס התיירים של פריז, כדאי לדעת שבאזור אתר זה ישנה תחנה סמוכה ונוחה..
  • למי שמתכנן להיכנס פנימה, חשוב לדעת שיש כרטיס משפחתי שמוזיל מאוד את עלות הכניסה למשפחה, המוחרים לא פעם לא מציעים אותו וצריך לדעת לבקש. עוד כדאי לשים לב כי הכניסה למוזיאון היא חינמית הן למחזקי המוזיאון פאס והן למחזקי הפריז פאס, לכן למי שמתכנן לבקר באתר זה מומלץ לבדוק את הדיל שמציעים כרטיסים אילו (לא לקנות מיד, כדאי תמיד מראש לבדוק האם רכישת הכרטיסים אכן משתלמת עבורכם).
  • הקפטריה של המוזיאון מאוד פופלארית ומאפשרת לשלב קפה ועוגה לצד שיטוט בגן הפסלים הנפלא של המוזיאון.
  • הלינה באזור המוזיאון כמו הלינה באזור האינווליד כולו מצטיינת בקרבה לאתרים המרכזיים של אזור זה (בראשם כמובן מגדל אייפל ומתחם והמתחם). בנוסף, יתרונה הוא בכך שהיא מרכזית, אך מרוחקת מהרעש וההמולה של אזור השאנז אליזה וכוללת בתוכה לא מעט שטחים ירוקים ופתוחים ביחס ללינה במרכזה של עיר כה פעילה וגדולה.האזור הוא אזור תיירותי במשך שעות היום ו/או מדיני ועסקי וככזה הוא לא כולל חיי לילה סוערים (למי שמחפש בילויים ומסעדות עדיף לחפש מלונות ברובע הלטיני / מלונות במארה או כמובן מלונות באזור האורות האדומים שמתחת למונמרטר) ואינו מאופיין בשופינג (מחפשי מלונות באזורי קניות יחפשו מלונות באזור השאנז אליזה למשל). לבסוף צריך לומר שהאזור כולל מיעוט יחסי של אפשרויות לינה – רובם ברמה גבוהה של מחיר ושל שירות, והוא אחד מהאזורים היקרים שיש למלונות בפריז. בין המלונות המומלצים באזור אפשר למנות את Pullman Paris Tour EiffelHôtel Eiffel Turenne ו Amélie Hotel. מומלץ לקרוא עוד בנושא תחת מלונות בפריז.

תגובות והמלצות אילו עלו על  בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו – פריז למטיילים – Paris For Travelers:

  • מוזיאון רודן- מומלץ בחום. כדאי מאוד לקחת הדרכה קולית

המלצות לקריאה נוספת

מידע שימושי על מוזיאון רודן

שעות פתיחה

​ימי ראשון, שלישי, חמישי-שבת 10:00-17:00. ​ימי רביעי 10:00-20:00. ימי שני סגור.

כתובת

79 Rue de Varenne, 75007 Paris, צרפת

אתר רשמי
הגעה
directions_subway
מטרו

קו 8 לרדת בתחנת La Tour-Maubourg.
קו 12 לרדת בתחנת Solférino.
קו 13 לרדת בתחנת Varenne.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי