1. עמוד הבית
 2. »
 3. פראג 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. פראג מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה בפראג – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה בפראג

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפראג

הנחיות הקורונה בפראג בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות בחללים סגורים, שמירה על מרחק בין אנשים והגבלות התקהלות מסויימות והצגת תעודת מתחסן או מחלים בכניסה למקומות מסויימים. הנחיות הקורונה בפראג עצמה והנחיות הכניסה לצ’כיה משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בצ’כיה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בפראג בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במנת החיסון השלישית הוא בערך 32%, במנה השנייה 63% ובמנת החיסון הראשונה 68%, וישנם בערך 16,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף בכל צ’כיה, ולכן ישנן מספר הגבלות. ראשית, החל מתאריך 22.11.21 על מנת לנסות ולעצור את הגל הנוכחי הכניסה למסעדות, אירועים ציבוריים, מכוני יופי, מלונות ושאר אפשרויות הלינה תהיה אפשרית בהצגת תעודת חיסון או מחלים בלבד. הצגת תעודות אלו לא נדרשת מילדים מתחת לגיל 18.

בנוסף, במקומות סגורים ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 11 ומעלה החלה בכל המקומות הסגורים, במקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על שני מטרים ונפגשים עם אנשים שהם לא מאותו משק בית. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי. בקניונים ואירועי תרבות – כמו קונצרטים והופעות – יש לעטות מסכה הכוללת מסנן ולא מסיכה פשוט. בכניסה לאירועים ומסעדות יש להציג תעודת חיסון, בדיקת קורונה שלילית מ72 השעות האחרונות או תעודת מחלים באנגלית. גם בהגעה למלון יש להציג תעודת חיסון, מחלים או תוצאת בדיקה שלילית. מוזיאונים, גלריות ואתרים היסטורים- פתוחים לקבלת קהל תחת מגבלות ריחוק חברתי, ומוגבלים לתפוסה של 75%.

כיכר העיר העתיקה שוממת בזמן הקורונה (צילום:Tadeáš Gregor)

מי יכול להיכנס לפראג

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העליה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

לפי הנחיות ממשלת צ’כיהלמרות שישראל הוגדרה על ידי ממשלת צ’כיה כמדינה עם סיכון גבוה מאוד, היא מאפשרת כניסה של ישראלים. נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת צ’כיה הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון לפחות (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה) ומחלימים יכולים להיכנס למדינה ואין חיוב בכניסה לבידוד עם ההגעה למדינה. כלל המגיעים למדינה נדרשים בהצגת תעודת החיסון או תעודת המחלים ומילוי טופס איתור הנוסעים לנוסעים מגיל 6 ומעלה (במידה ונוסעים כמשפחה ניתן למלא פרטים של ילדים מתחת לגיל 17 בטופס של אחד ההורים).

מחוסנים בשלוש מנות חיסון (פייזר או מודרנה) יכולים להיכנס לצ’כיה על בסיס הצגת תעודת חיסון בלבד.
מחוסנים בשתי מנות חיסון (פייזר או מודרנה) יכולים להיכנס לצ’כיה על בסיס הצגת תעוד חיסון ובנוסף אליה הצגת תוצאת בדיקת PCR שלילית שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה.
מחלימים יכולים להיכנס לצ’כיה בהצגת תעודת מחלים. תעודה תקפה תהיה כזו המעידה על החלמה בתקופה שבין 11 ימים לפני ההגעה לפראג ועד 180 ימים לפני ההגעה, מחלימים שעברה יותר מחצי שנה מאז החלמתם לא יוכלו להיכנס לצ’כיה על בסיס הצגת תעודת מחלים.
כל המסמכים צריכים לכלול את המידע הרלוונטי באנגלית.

באשר לילדים שאינם מחוסנים להורים שכן מחוסנים:

 1. ילדים מתחת לגיל 12 שאינם מחוסנים להורים מחוסנים – יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בכניסה לבידוד.
 2. ילדים בגילים 18-12 שאינם מחוסנים יכולים להיכנס למדינה אבל רק בתנאים הבאים:
  א. הצגת בדיקת קורונה שלילית מסוג PCR בלבד שנעשתה פחות מ-72 שעות לפני ההמראה לצ’כיה.
  ב. ביצוע בדיקת PCR לאחר חמישה ימים מהנחיתה, עד לביצוע הבדיקה וקבלת התוצאה השלילית עם הילדים חלה חובה לעטות מסכה מסוג N95 או מסוג FFP2 בכל המקומות הציבוריים ואמצעי התחבורה.

כמובן שיש למלא גם טופס יציאה מישראל – זאת בהתאם להנחיות ממשלת ישראל וללא קשר להנחיות ממשלת צ’כיה, ניתן לעשות זאת בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מפראג לישראל

במידה ואתם שוהים בפראג יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים בפראג יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מספרד ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה בפראג

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בפראג

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בידקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ, יש בפראג לא מעט מרכזי בדיקות אשר מבצעים בדיקה זו ואפשר להעיזר באתר https://covid.praha.eu/ על מנת לבחור מרכז בדיקות. ניתן לשנות את שפת האתר מצ’כית לאנגלית ולבחור באפשרויות סינון שונות כך שיוצגו לכם מרכזי הבדיקה הרלוונטים בלבד.

האפשרויות השונות לסינון ופרטים נוספים באתר

כאשר אתם מזמינים בדיקה שימו לב תוך כמה זמן תקבלו את תוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע ב-24 השעות שלפני ההמראה מפראג לישראל. חשוב לשים לב כי בדיקת אנטיגן תהיה תקפה רק במקרים בהם היא נעשתה במרכז בדיקות מוכר על ידי המדינה בה אתם שוהים, לא ניתן לעלות לטיסה עם תוצאות של בדיקת אנטיגן ביתית.

בדיקות קורונה מסוג PCR בפראג

בפראג יש כמה מרכזים המבצעים בדיקות קורונה ובין היתר גם את בדיקת הPCR אשר נחוצה בעבור החוזרים מפראג לישראל. בדומה לישראל, גם שם בדיקות בחינם ניתנות רק בעבור מי שיש חשד שהוא חולה, ואף נדרשת הפנייה מרופא. בעבור התיירים ישנן בדיקות זמינות שיש לשלם כדי לבצע אותן. הממשלה הצ’כית קבעה כי בדיקת PCR עם תוצאה בתוך 48 שעות יכולה לעלות לכל היותר 1,750 קרונות צ’כיות ולא מעבר. במרבית המקומות המחיר נמוך מכך, לפעמים אפילו בחצי. שימו לב כי ישנם מכונים אשר מספקים בדיקה תוך 24 שעות, 48 שעות ו-72 שעות, יש אפילו מרכזי בדיקה אשר מספקים תשובה תוך שעות ספורות בלבד. המחיר משתנה בהתאם לזמן בו מתקבלות התוצאות, ככל שהתוצאות מגיעות מוקדם יותר ככה עלות הדיקה גבוהה יותר. הבדיקה הזולה ביותר היא הבדיקה שאת התוצאות שלה מקבלים תוך 72 שעות, אך בדיקה זו לא רלוונטית לישראלים מאחר והזמן המוגדר לבדיקה כדי להיכנס לישראל היא 72 שעות, במידה והבדיקה התבצעה יותר מ-72 שעות לפני הטיסה הדבר יהיה בעייתי ואתם עשויים להיאלץ להישאר בפראג.

על מנת להפוך את ההתעסקות עם הבדיקה נוחה ישנו אתר ובו ריכוז של מרכזי הבדיקות בפראג להלן הקישור לאתר: https://covid.praha.eu/. על מנת שיוצגו המרכזים הרלוונטים לכם יש לבחור בבדיקת PCR בתשלום (שימו לב שאתם לא מסמנים בדיקת אנטיגן, שכן זו לא תקפה מבחינת נהלי ישראל), תוכלו גם לבחור האם לחפש מרכזים אליהם ניתן לזמן תור (מומלץ, כך תוכלו להיות בראש שקט ולא לבזבז זמן יקר מהטיול על המתנה בתור), ראו פירוט בתמונה מטה. באתר ישנו מידע על שעות הפעילות של כל מרכז וקישורים לאתרים של המרכזים עצמם על מנת לבצע את הזמנת התור לבדיקה. חלק מהאתרים קיימים גם בצ’כית וגם באנגלית, אך חלקם בצ’כית בלבד. היעזרו בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת להתמצא באתרים אלו ולעשות הזמנה נכונה – בדגש על זמן הבדיקה, הזמן בו יגיעו התוצאות וביצוע בדיקת PCR.

האפשרויות השונות לסינון ופרטים נוספים באתר

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בפראג

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על פראג – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול ביהלום של אירופה

 • האם משתמשים בפראג במסכות כמו אצלנו או שחייב N95?
  • בפראג מסיכות כמו בארץ.בשדה התעופה N95
  • בשביל לעלות על טיסה את חייבת n95 במקומות אחרים מסיכה רגילה זה מספיק. בשדה יש מכונות שניתן לרכוש מסיכה בעלות של 25 קרונות
   • תודה אבל לא צריך מסכה כזאת לטיסה לפראג?
    • לפראג לא, רק חזרה לארץ
 • היי, האם שלושה היי, לא הבנתי בנוגע לבדיקת pcr… לארץ.. אם יוצאים ברביעי וחוזרים בשבת מתי אני אמורה לבצע בדיקת קורונה חזרה ארצה? תודה
  • צריך להיבדק מתי שרוצים במהלך 72 השעות שלפני הטיסה חזרה (נעה ברנס)
  • לא צריכים בדיקה אם מהנחיתה עד ההמראה יוצא 72 שעות
 • מתכוננים לטוס ל6 לילות בחנוכה. מישהו יכול לתת לי בדיוק את הוואג’ראס של הבדיקות, מתי, איפה וכמה עולה?

שאלות שנשאלנו במייל

 • האם מחלימים יכולים להיכנס לצ’כיה עם חיסון אחד
  • בכל הנוגע לכניסה למחלימים אשר קיבלו מנת חיסון אחד ולא שתיים –
   הכניסה לצ’כיה (ולכל שאר מדינות האיחוד האירופי אלא אם הוחליטו אחרת) תלוי בהשלמת התהליך החיסוני. ישנם חיסונים של מנה אחת וישנם חיסונים של שתי מנות. אך כל עוד הושלם התהליך החיסוני ניתן להיכנס למדינה בהתאם לתעודת הקורונה הדיגיטלית של האיחוד האירופי או המקבילה המקובלת אליה בישראל.
   באיחוד האירופי, כמו בישראל, רואים במי שהחלים וקיבל מנת חיסון אחת מתוך שתיים כמי שהשלים את התהליך החיסוני הדרוש על מנת להיכנס למדינות האיחוד האירופי.
 • האם אפשר להיכנס לצ’כיה לאחר שעברה יותר מחצי שנה מהחיסון השני
  • לפי הבנתי ניתן לטוס במידה ועברת שני חיסונים ואין לך תסמינים של קורונה גם אם עבר תאריך תפוגת התוקף של החיסון.
   על תעודת החיסון שמציגים חייב להופיע לפי הנחיות הממשלה הצ’כית (אותן תוכלי לראות כאן): פרטי המתחסן, סוג החיסון שניתן, הגוף שנתן את אישור החיסון ושיהיה אפשרי לאמת את המידע. עוד מצויין כי התעודה תהיה תקפה כל עוד עברו שבועיים ממתן מנת החיסון השנייה (במקרה של פייזר).
   גם בהנחיות תעודה החיסון האירופית (כאן) לא מצויין תאריך תפוגה לחיסון – כלומר שבמידה ועברו כך וכך ימים מאז מתן החיסון השני התעודה אינה תקפה.
   על סמך הדברים הללו והיעדר ציון של זמן בו החיסון תקף (לעומת תעודת מחלים שלה הגדירה הממשלה הצ’כית זמן בו היתא תקפה) נראה שניתן לטוס גם אם עברה יותר מחצי שנה מאז מנת החיסון השניה- שזה התוקף של התעודה בישראל. גם באתר השגרירות הצ’כית בישראל (כאן) כאשר מפורט מי יכול להיכנס למדינה לא מצויין תאריך תפוגה של תעודות החיסון.
   כמובן שכדאי ומומלץ לודא ולברר את הדברים על מנת למנוע אי נעימויות.
 • האם ילדים בני 6 ו-10 להורים מחוסנים צריכים להיכנס לבידוד כשמגיעים לפראג?
  • ילדים בגילאים האלו צריכים לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאות בדיקה שלילית שהתבצעה תוך חמישה ימים. זה אומנם לא בידוד מלא של שבועיים אבל כן בידוד של כמה ימים עד שמבצעים את הבדיקרה ומקבלים את התוצאות שלה.
 • האם ניתן להיכנס לפראג כאשר עשיתי שני חיסונים ולאחר מכן חליתי, יש לי תעודת מחלים ובו רשומים גם שני חיסונים? תודה
  • לפי הבנתי מהנחיות הממשלה הצ’כית כל עוד את מחוסנת בשני חיסונים ועברו יותר מ-14 יום מקבלת החיסון השני של פייזר את רשאית להיכנס למדינה ללא צורך בבידוד. אולם מדובר במקרה ייחודי בו חלית לאחר קבלת שני החיסונים ולא ידוע לי על הנחיה ספציפית בעבור מקרה זה.

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל