הנחיות הקורונה בפראג

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 27.9.2021

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפראג

פראג, בירת צ’כיה, נחשבת אחת לערי התיירות האהובות באירופה. אך גם בה האתרים התיירותים נותרו סגורים ושוממים במהלך מגיפת הקורונה. המדינה עברה עליות ומורדות בהתמודדות עם המגיפה ונכון לעכשיו אחוז המחוסנים במנה השנייה במדינה הוא בערך 55% ובמנת החיסון הראשונה 57%, וישנם בערך 450 חולים חדשים בממוצע בשבוע בכל צ’כיה.

במקומות סגורים ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 11 ומעלה החלה בכל המקומות הסגורים, במקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על שני מטרים ונפגשים עם אנשים שהם לא מאותו משק בית. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי. בקניונים ואירועי תרבות – כמו קונצרטים והופעות – יש לעטות מסכה הכוללת מסנן ולא מסיכה פשוט. בכניסה לאירועים ומסעדות יש להציג תעודת חיסון, בדיקת קורונה שלילית מ72 השעות האחרונות או תעודת מחלים באנגלית. גם בהגעה למלון יש להציג תעודת חיסון, מחלים או תוצאת בדיקה שלילית. מוזיאונים, גלריות ואתרים היסטורים- פתוחים לקבלת קהל תחת מגבלות ריחוק חברתי, ומוגבלים לתפוסה של 75%.

כיכר העיר העתיקה שוממת בזמן הקורונה (צילום:Tadeáš Gregor)

מי יכול להיכנס לפראג

למרות שישראל הוגדרה על ידי ממשלת צ’כיה כמדינה עם סיכון גבוה מאוד, היא מאפשרת כניסה של ישראלים. נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת צ’כיה הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה) יכולים להיכנס למדינה ואין חיוב בכניסה לבידוד עם ההגעה למדינה, החובות היחידות החלות עליהם הן הצגת תעודת חיסון ומילוי טופס איתור הנוסעים לנוסעים מגיל 6 ומעלה (במידה ונוסעים כמשפחה ניתן למלא פרטים של ילדים מתחת לגיל 17 בטופס של אחד ההורים).

באשר לילדים שאינם מחוסנים להורים שכן מחוסנים:

  1. ילדים מתחת לגיל 6 – אין צורך במילוי טופס איתור נוסעים ואין חובת בידוד עם הכניסה למדינה.
  2. ילדים בין הגילים 12-6 שאינם מחוסנים – צריכים לעבור בדיקת קורונה תוך 5 ימים מההגעה למדינה. עד לקבלת התשובה השלילית על הילד להיות בבידוד.
  3. ילדים שאינם מחוסנים בגילים 18-12 – יש להציג בדיקת PCR שלילית מ-72 השעות שלפני ההגעה לצ’כיה, ויש צורך בביצוע בדיקה נוספת תוך 5 מים מההגעה למדינה. עד לקבלת התשובה השלילית על הילד להיות בבידוד.

**פרסומת**חזרה מפראג לישראל

שימו לב כי מאחר וצ’כיה מוגדרת כמדינה צהובה כל מי שחוזר ממנה והתחסן או החלים בישראל אינו מחוייב בבידוד.

מי שחוזר מפראג לאחר שהייה של יותר מ-72 שעות בין אם מחוסן ובין אם לא, חייב בביצוע בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. שימו לב שההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאה שלילית הכתובה באנגלית ובה יצוין מספר הדרכון של הנוסע.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מפראג ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. יש לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית, אך אין צורך בבידוד מלא לאחר החזרה לישראל – אלא אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית כמובן, ואז יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

הודעת משרד הבריאות עקב חלוקת מנת חיסון שלישי לכלל האוכלוסיה

שימו לב כי החל מיום ראשון התאריך 3.10.21 עם כניסת התו הירוק בעבור מחוסנים במנה השלישית, מחוסנים שעברה פחות מחצי שנה מקבלת המנה השניה ובעבור מחלימים מחצי השנה האחרונה – תבוטל מדיניות חלוקת המדינות השונות לפי צבעים. החל מיום זה יהיו תהיה חלוקה למדינות אדומות אליהן הטיסה אסורה מלבד מקרים חריגים ושאר המדינות לא יסומנו ככתומות, צהובות וירוקות. מכל מדינה שאינה אדומה, לאחר קבלת תוצאת קורונה שלילית עם החזרה לארץ או השלמת בידוד של 24, בעלי תו ירוק תקף לא יצטרכו לשהות בבידוד.
מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל