הכל על - נוסע מתמיד
 
דף הבית >> תכנון חופשה עם הכל על >> טיסות וחבילות >> טיסות לחו"ל מידע ומושגים >> נוסע מתמיד
 
עוד מידע באתר על מושגי בסיס לטיסות לחו"ל:

עוד מידע באתר על טיסות וחבילות לחו"ל:

פרסומות

 
מלונות | טיסות | ספורט והופעות | השכרת רכב
למידע נוסף על טיסות באתר: 
מידע, שאלות ותשובות
יעוץ אישי

רוצה שנעזור לך בתהליך ההזמנה?
 השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!


נוסע מתמיד

נוסע מתמיד - טיפים, מידע והמלצות 

שותף בכיר בכתיבת העמוד: ליאור פרג'

טבלת ניווט מהיר
מידע כללי
מי מרוויח מהמועדון?
מועדוני התעופה המרכזיים לישראל
המלצות וטיפים
לבקשת עזרה והתייעצות

מידע כללי

אם אתם מרבים לטוס לחו''ל, בעיקר על ידי אותן חברות תעופה, כדאי שתכירו את מועדוני הנוסע המתמיד. ברמת ההגדרה, אלו הם מועדוני לקוחות של חברת תעופה מסוימת, שפועלים בדומה לכרטיסי מועדון אחרים.


העיקרון כאן הוא שבכל טיסה דרך חברת התעופה הנוסע צובר נקודות או מיילים, שמתווספים למאזן שלו באותה חברה. את הנקודות האלה הוא יכול לממש על מנת לקבל הנחות משמעותיות במחירי כרטיסים בעתיד, או לחלופין לקבל הטבות אחרות: למשל, שדרוג למחלקה גבוהה יותר בטיסה או הרחבת הכבודה שאפשר להעלות למטוס. לנקודות, צריך לזכור, יש תוקף מסוים עליו חשוב להתבונן.

 

חיפוש טיסות

 
 
 
 

מי מרוויח מהמועדון?

ההיסטוריה מראה שמועדון הנוסע המתמיד הראשון הוקם ב-1981 על ידי חברת American Airlines, כשמאז הרעיון הבסיסי נשמר אך עם מספר שינויים הכרחיים. הרציונל של חברות התעופה נשאר דומה: הן מעוניינות לצרף למעגל הלקוחות שלהן לקוחות קבועים, פחות או יותר, כאלה שיעדיפו לטוס דרכן ולא דרך חברות תעופה אחרות על מנת לצבור עוד נקודות/מיילים. הטיעון הציני יותר הוא שחברות התעופה יודעות שמרבית החברים במועדונים לא מנצלים עד תום את הנקודות, ולכן העסקה עשויה להיות משתלמת עבורם.

מנקודת המבט של הנוסעים, מועדוני הנוסע המתמיד הם דרך לקבל הנחות ובכך להוזיל את עלויות הטיסה בצורה ניכרת. אם תנאי המימוש אטרקטיביים ועלות החברות במועדון לא גבוהה מדי (ראו בהמשך), הם יכולים לחסוך לא מעט כספים. מנגד, בלא מעט מצבים מתברר כי המועדון לא ממש משתלם פשוט כי לא טסים מספיק כדי להפוך את העלויות שלו לכדאיות.

*פרסומת*

מועדוני התעופה המרכזיים לישראל

נכון לעכשיו, יש ארבע אפשרויות מרכזיות עבור ישראלים להצטרף למועדוני נוסע מתמיד. לפניכם פירוט על המועדונים בנקודת הזמן הנוכחית, כשעליכם לקחת בחשבון שהתנאים הספציפיים של המועדון משתנים מפעם לפעם:

  • אל על - מועדון תעופה הנוגע לטיסות באמצעות חברת התעופה הישראלית, לצד חברות בינלאומיות ספורות הנמצאות בהסכם כמו קוואטנס (Qantas) או אירו-מקסיקו (Aeroméxico). המועדון מקנה הטבות בנתב''ג או זכויות אחרות, כשמבחינה השוואתית צבירת הנקודות והמימוש הם מהירים יחסית. המועדון מאפשר בחלק מהמקרים להמיר נקודות שנצברו בכרטיסי אשראי שונים לנקודות. עלות ההצטרפות עומדת על כ-25-35 דולרים, אם כי יש מבצעים נקודתיים שמאפשרים להצטרף אליו בחינם. צריך לקחת בחשבון דמי החזקה חודשיים של הכרטיס העומדים על 20-40 ש''ח.
  • Star Alliance - מועדון תעופה גדול המאגד כ-30 חברות תעופה, ביניהן לופטהנזה (Lufthansa), סוויס (Swiss) ו-יונייטד איירליינס (United Airlines). ניתן להצטרף אליו לרוב ללא תשלום, כשדמי חזקת הכרטיס עשויים להגיע ל-20 ש''ח לחודש.
  • One World - מועדון שמאגד 15 חברות תעופה, דוגמת אמריקן אירליינס (American Airlines), בריטיש איירוויז (British Airways) או אייר ברלין (Air Berlin). ניתן להצטרף אליו חינם.
  • Sky Team - במועדון הזה חברות כ-20 חברות, הכוללות את דלתא (Delta), אייר פראנס (Air France) או אלאיטליה (Alitalia). אינו מצריך דמי הצטרפות.

צורת התגמול, כאמור, משתנה בין החברות השונות. הצבירה יכולה להיעשות על פי מרחקי הטיסה, מחיר כרטיס או לחלופין בהתאם לתדירות בה הנוסע טס באמצעות החברות המהוות חלק מהמועדון. התמונה דומה גם במקרה בו מעוניינים לממש את היתרה, כאשר משתנים הנוגעים לחבר המועדון עצמו ולטיסה משפיעים כאן.

--פרסומת--
 

המלצות וטיפים:

  • מועדוני הנוסע המתמיד מתאימים בעיקר לאנשים שמרבים לטוס לחו''ל לצורך עבודתם, למשל אנשי עסקים. גם אנשים פרטיים המרבים בטיולים יכולים להצטרף למועדונים אלה, אם כי ממש לא מובן מאליו שהם ייסעו דרך אותה חברת תעופה בכל פעם. רצוי מאד שהם יבחנו את הצרכים שלהם טרם ההצטרפות ויחליטו האם זה כדאי עבורם.
  • בחלק ממועדוני התעופה יש תנאים מגבילים עליהם חשוב להתבונן, למשל מבחינת אחוז הנוסעים המתמידים שיכולים לרכוש כרטיס טיסה לטיסה מסוימת, או עלויות נלוות למימוש הנקודות בטיסה (למשל, מיסי נמל גבוהים "מדי"). שימו לב שסביר שהכרטיסים החינמיים או המוזלים לא יכללו אוכל או כבודה, מה שעשוי להביא לתוספת תשלום.
  • חלק ממועדוני התעופה מאפשרים לצבור נקודות גם באמצעות פעולות שלא קשורות בהכרח לטיסה, דוגמת רכישה ברשתות קמעונאיות, תדלוק בתחנות דלק, לינה במלונות מסוימים ועוד.
  • הכדאיות של מימוש ההטבה במסגרת מועדון התעופה תלויה גם במחירי הכרטיסים הכלליים לטיסה הספציפית. בררו זאת לפני שאתם מבצעים את המימוש, כי ייתכן שיהיה עדיף להמתין לפעם הבאה.
  • ניתן בהחלט להצטרף כבר עכשיו למועדונים שלא מצריכים תשלום, אך רק אם הסכום החודשי לא גבוה מדי עבורכם. במקרה של מועדונים אחרים, ובעיקר הנוסע המתמיד של אל על, יכול להיות שיהיה לכם כדאי להמתין למבצעים הבאים בהם ההצטרפות תהיה ללא תשלום.
אולי יעניין אותכם גם:

עוד עמודי מידע באתר על טיסות:

שינוי וביטול טיסה

תנאי ביטול ושינוי הטיסה תלויים בחברה המשווקת (או סוכן הנסיעות שלכם) מחד - והחברה דרכה אתם טסים מאידך. חברות תעופה ישראליות מחוייבות לחוק הגנת הצרכן דרכו ניתן לבטל את הטיסה עד 14 יום ...

טיסות זולות

כשיוצאים ליעד תיירות או נופש, נדרשים להיפרד מסכומי כסף שעשויים להיות משמעותיים: החל מכמה אלפי שקלים ועד לסכום בן חמש ספרות...

טיסה ישירה

טיסה ישירה, כפי שניתן להסיק משמה, היא טיסה שאינה כוללת עצירת ביניים. טיסה ישירה תצא מיעד אחד ותנחת ביעד הסופי אליו חפצים להגיע תוך מספר שעות...

טיסת צ'ארטר

טיסת צ'ארטר (ידועה גם בתור "טיסת שכר") הוא סוג נפוץ במיוחד של טיסה: במקרה הזה, חברת התעופה שוכרת מטוס שמשמש אותה להטסת נוסעים...

טיסה עם עצירת ביניים

טיסות עם עצירת ביניים (נקראות גם טיסות לא ישירות או טיסות קונקשן) נחשבות כיום לנפוצות בכל קנה מידה...


לכל עמודי המידע באתר על טיסות לחו"ל

 

 
צריך/ה עזרה בבחירת טיסות וחבילות? אנחנו יכולים לעזור!

כבר זמן רב שאנו מסייעים לתיירים רבים בתכנון החופשה שלהם בחו"ל.
 
arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
             
                                     
                                     
                                      
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica