הנחיות הקורונה במדריד

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 27.9.2021

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה במדריד

מדריד, עיר הבירה של ספרד, מצאה את עצמה בתחילת המגפה בסגרים ארוכים בהם כל האתרים התיירותים והאטרקציות בעיר נסגרו ונשארו שוממים. בתחילת המגיפה סבלה ספרד מאבידות קשות וסגרים ארוכים מאוד, מצבה של ספרד כרגע טוב בהרבה, אך עדיין ישנן הגבלות מסויימות. נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בכל ספרד במנה השנייה הוא בערך 70% ובמנת החיסון הראשונה80%, אך עדיין ישנם 2,500 חולים חדשים בממוצע לשבוע.

בחודש יוני החלו הקלות בהנחיות הקורונה. ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה החלה במכל המקומות הסגורים, במקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על מטר וחצי. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס). גם בנסיעה במונית יש לעטות מסיכה ולא ניתן לסוע במושב הקדמי, כך שהנסיעה במונית מוגבלת לשלושה אנשים בלבד. ישנה הקפדה רבה על מרחק בחללים פתוחים ללא מסיכה, שימו לב למשל כי אסור העישון בחוץ במידה ולא ניתן לשמור על מרחק של שני מטרים מהסובבים אותך. חובה עטיית המסכה אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת. בין המחוזות השונים בספרד ניתן לעבור ללא הגבלה במידה ומדובר בבני אותה המשפחה אשר עוברים ממחוז למחוז.

מבחינת פנאי ובילויים – התהקלויות מוגבלות עד שמונה אנשים, החנויות פתוחות עד השעה עשר בלילה ויכולות להכיל רק 75% מהתפוסה המירבית של החנות, אותה הגבלה על אחוז התפוסה קיימת גם בבתי הקולנוע, מוזיאונים (כמו מוזיאון הפארדו) ואולמות הקונצרטים. הברים, והמסעדות פתוחים משעה שש בבוקר ועד השעה אחת בלילה. במסעדות סגורות ישנה הגבלה על התפוסה אשר עומדת על 50%, ויש לעטות מסכה על האף והפה כל עוד לא אוכלים ושותים. מועדונים פתוחים עד השעה שלוש וחצי בבוקר, שימו לב כי יש לעטות מסכה במועדון וישנה תפוסה מוגבלת של עד 50%. פארקי שעשועים (פארק האטרקציות למשל) ואתרי התיירות באוויר הפתוח (כמו גן החיות) פתוחים לקהל גם הם. למרות זאת כדאי לברר האם ובאילו שעות אתר או קניון ספציפי בו תרצו לבקר פתוח באתר הרשמי של המקום.

שימו לב, כי כנס על אי עטיית מסכה הינו כנס בגובה 100 אירו. כנסות נוספים בשל הפרת הנחיות יכולים לנוע בין 100 אירו ועד 3,000 אירו כתלות בחומרת העברה.

רחובות מדריד ריקים בזמן הקורונה (צילום:Nicolas Vigier)

מי יכול להיכנס לספרד

נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת ספרד הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה) יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בהצגת תוצאות בדיקות נוספות.

במידה ומדובר באנשים שאינם מחוסנים ניתן להיכנס במידה ומציגים תוצאת בדיקה אנטיגן שלילית מ48 השעות אשר קדמו לכניסה לספרד, תוצאת בדיקת PCR שלילית מ72 השעות אשר קדמו לכניסה לספרד, או תעודת מחלים שתוקפה עד 180 מההחלמה (ובתנאי שעברו יותר מ11 ימים מאז ההחלמה).

שימו לב כי על כל מי שנכנס למדינה יש למלא הצהרת בריאות (תוכלו למלא אותה בקישור הזה), את ההצהרה יש למלא 48 שעות לפני הטיסה לספרד.

**פרסומת**חזרה ממדריד לישראל

שימו לב כי מאחר וספרד מוגדרת כמדינה כתומה כל מי שחוזר ממנה והתחסן או החלים בישראל אינו מחוייב בבידוד.

מי שחוזר מספרד לאחר שהייה של יותר מ-72 שעות בין אם מחוסן ובין אם לא, חייב בביצוע בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. שימו לב שההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאה שלילית הכתובה באנגלית ובה יצוין מספר הדרכון של הנוסע.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מספרד ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. יש לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית, אך אין צורך בבידוד מלא לאחר החזרה לישראל – אלא אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית כמובן, ואז יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

הודעת משרד הבריאות עקב חלוקת מנת חיסון שלישי לכלל האוכלוסיה

שימו לב כי החל מיום ראשון התאריך 3.10.21 עם כניסת התו הירוק בעבור מחוסנים במנה השלישית, מחוסנים שעברה פחות מחצי שנה מקבלת המנה השניה ובעבור מחלימים מחצי השנה האחרונה – תבוטל מדיניות חלוקת המדינות השונות לפי צבעים. החל מיום זה יהיו תהיה חלוקה למדינות אדומות אליהן הטיסה אסורה מלבד מקרים חריגים ושאר המדינות לא יסומנו ככתומות, צהובות וירוקות. מכל מדינה שאינה אדומה, לאחר קבלת תוצאת קורונה שלילית עם החזרה לארץ או השלמת בידוד של 24, בעלי תו ירוק תקף לא יצטרכו לשהות בבידוד.
מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל