1. עמוד הבית
 2. »
 3. מדריד 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. מדריד מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה במדריד – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה במדריד

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה במדריד

הנחיות הקורונה במדריד בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל אולם מעט יותר מחמירות, מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות, שמירה על מרחק בין אנשים והגבלות התקהלות מסויימות. הנחיות הקורונה במדריד עצמה והנחיות הכניסה לספרד משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בספרד כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור במדריד בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בספרד במנה השלישית הוא בערך 32%, במנה השנייה 80% ובמנת החיסון הראשונה 85% אך עדיין ישנם 130,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף, ולכן עדיין ישנן הגבלות מסויימות. בעקבות האומיקרון הרחיבו את חובת עטיית המסכה וכעת ישנה חובה לעטות מסיכה גם במקומות סגורים וגם במקומות פתוחים. שמירת המרחק ללא מסיכה אינה תקפה בעבור אנשים בני אותה המשפחה, כלומר אם ניתן לשמור מרחק בין כל בני המשפחה לסובבים שאינו עולה על מטר וחצי ניתן ללכת ללא מסכה. עדיין ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה החלה במכל המקומות הסגורים.

התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי.

מבחינת פנאי ובילויים – החנויות בתי הקולנוע, מוזיאונים (כמו מוזיאון הפארדו) ואולמות הקונצרטים פתוחים ללא מגבלות תפוסה. הברים, והמסעדות פתוחים ללא מגבלת שעה, במסעדות סגורות ישנה הגבלה על התפוסה אשר עומדת על 75%, ויש לעטות מסכה על האף והפה כל עוד לא אוכלים ושותים. במסעדות וברים סגורים ניתן לשבת עד שישה אנשים בשולחן, באזורים פתוחים של מסעדות וברים ניתן לשבת עד עשרה אנשים בשולחן.

שימו לב, כי כנס על אי עטיית מסכה הינו כנס בגובה 100 אירו. כנסות נוספים בשל הפרת הנחיות יכולים לנוע בין 100 אירו ועד 3,000 אירו כתלות בחומרת העברה.

רחובות מדריד ריקים בזמן הקורונה (צילום:Nicolas Vigier)

הנחיות הקורונה באתרים מרכזיים במדריד

פארק וורנר ברדרס מדריד

פארק וורנר ברדרס מדריד, בדומה לדיסנילנד ולפארקים נוספים בעולם, נקט בכמה צעדים ויצא בהנחיות המותאמות להתנהלות לצד הקורונה. במסגרת צעדים אלו ישנה הגבלה על מספר המבקרים בפארק, ולכן מומלץ מאוד לרכוש כרטיס מראש על מנת להבטיח את כניסתכם. צוות הפארק מקפיד על שמירת מרחק בין המבקרים ויש להישמע להנחיות שלהם. שימו לב כי חלק מהמתקנים אינם פעילים מתוך חשש לסיכוי הדבקה גבוה בשימוש בהם או מאחר והם כרוכים בהתקהלות. כדאי לדעת כי חלה חובה לעטות מספכה המכסה את האף והפה בכל מתחמי הפארק מלבד אטרקציות החוף. בנוסף, במידה ואתם חשים ברע או חווים סימפטומים של מחלת הקורונה אתם מתבקשים שלא להגיע לפארק.

תוכלו לקרוא עוד על ההנחיות ולהתעדכן בהן בעמוד המוקדש לכך באתר הרשמי של פארק וורנר ברדרס בקישור הזה.

הארמון המלכותי של מדריד

על מנת להתמודד עם הגעת מבקרים ותיירים לצד המשך ההתמודדות עם מגיפת הקורונה ישנן מספר הנחיות והגבלות לגבי הביקור בארמון המלכותי של מדריד. ראשית ישנה מכסת מבקרים אשר יכולים לשהות בארמון בבת אחת מה שהפך את מכירת הכרטיסים למוגבלת יותר. ההמלצה היא לרכוש כרטיסים מראש, עדיין אפשר לרכוש כרטיסים בקופות הארמון אך התשלום בהן נעשה באשראי בלבד. במהלך הביקור בארמון יש לשמור על מרחק של שני מטרים לפחות בין המבקרים, וכל מבקר מעל גיל 6 מחוייב בעטיית מסכה המכסה את הפה והאף לאורך הביקור. לא תינתן כניסה לארמון עם אוכל או שתייה, חלק מחדרי התצוגה יהיו סגורים ולא ינתנו מדריכים קוליים במוזיאון. יש להימנע משימוש במעלית במידה וניתן ולהשתמש במדרגות במקום.

מי יכול להיכנס לספרד

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העלייה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

בנוסף יש למלא גם טופס יציאה מישראל – ניתן לעשות זאת בקישור הזה. יש למלא את הטופס ב-24 השעות שלפני ההמראה.

לפי הנחיות ממשלת ספרד – נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת ספרד הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה) יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בהצגת תוצאות בדיקות נוספות.

במידה ומדובר באנשים שאינם מחוסנים ניתן להיכנס במידה ומציגים תוצאת בדיקה אנטיגן שלילית מ48 השעות אשר קדמו לכניסה לספרד, תוצאת בדיקת PCR שלילית מ72 השעות אשר קדמו לכניסה לספרד, או תעודת מחלים שתוקפה עד 180 מההחלמה (ובתנאי שעברו יותר מ11 ימים מאז ההחלמה).

שימו לב כי על כל מי שנכנס למדינה יש למלא הצהרת בריאות (תוכלו למלא אותה בקישור הזה), את ההצהרה יש למלא 48 שעות לפני הטיסה לספרד. לאחר שתמלאו את הצהרת הבריאות תוכלו להנפיק את קוד הQR אותו תידרשו להציג בכניסה לספרד. את הקוד ניתן להפיק בקישור הזה.

שימו לב! החל מהתאריך 1.2.2022 רק תיירים אשר קיבלו את מנת החיסון האחרונה פחות מ-270 יום לפני ההגעה לספרד יחשבו כמחוסנים.

**פרסומת**חזרה ממדריד לישראל

ספרד הוצאה מרשימת המדינות האדומות, ונכון להיום הסיווג שלה הוא מדינה כתומה.

במידה ואתם שוהים בספרד יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים בספרד יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מספרד ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה במדריד

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן במדריד

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ, עלות בדיקת אנטיגן נע בין 55-25 אירו. יש כמה מרכזים במדריד שמבצעים בדיקת אנטיגן בתשלום לתיירים ולא רק לאזרחים אשר מתאימות להצגה בשדה התעופה, בדיקות אלו נקראות Fit-to-Fly. שימו לב כי את הבדיקה יש לעשות עד 24 שעות לפני ההמראה, ואת התוצאות שלה מקבלים תוך 30-15 דקות מביצוע הבדיקה, כך שיש לקחת זאת בחשבון בבחירת הזמן לביצוע הבדיקה.
אתרי מרכזי בדיקות אנטיגן המתאימות לתיירים:

 • travel covid test center – ניתן לבצע את בדיקת האנטיגן שלהם בשדה התעופה של מדריד בטרמינל 2 ובטרמינל 4. במידה ותבחרו באפשרות זאת יש לקחת בחשבון זמן נוסף בהגעה לשדה התעופה ולוודא שיש תורים זמינים בשעות שמתאימות לטיסה שלכם. היתרונות של מרכז זה הם כמובן הנוחות וצמצום הזמן שמבזבזים בטיול עצמו בעבור הבדיקה והמחיר הזול – בדיקה זו יחסית זולה אך כמובן כרוכה יותר באי ודאות, מאחר ועושים אותה אחרי שכבר מגיעים לשדה התעופה וממש לפני שעולים לטיסה.
 • arpa medica – למרכז בדיקות זה יש כמה סניפים בעיר עצמה, אחד מהם ליד אצטדיון סנטיאגו ברנבאו, ואחד צפונית לפארק דל בואן רטירו.
 • med mesafe – גם מרכז זה נמצא צפונית לפארק דל בואן רטירו, אבל הוא מציע בדיקות זולות יותר, ולכן משתלם יותר לעשות את הנסיעה בעבור בדיקות במרכז זה.
 • centro medico pinar – מרכז זה מרוחק יותר מהאזור התיירותי של העיר ולכן ההגעה אליו פחות נוחה ודורשת יותר זמן.

בכל אופן חשוב לנו להדגיש כי בדיקות אנטיגן שמבוצעות בבית ולא על ידי מרכז מוכר לא תקפות מבחינת ההנחיות של הממשלה.

בדיקות קורונה מסוג PCR במדריד

במדריד יש מספר מרכזי בדיקות המבצעים גם בדיקות קורונה, במרביתם ישנן גם בדיקות אנטיגן וגם בדיקות PCR . מומלץ להזמין תור מראש לבדיקה על מנת לא לבזבז זמן יקר בטיול וגם כדי להבטיח שתוכלו להיבדק בזמן הנחוץ. את הבדיקה יש לעשות לא יותר מ-72 שעות לפני הטיסה אבל צריך גם לקחת בחשבון כי עד שיגיעו התוצאות עלול לקחת זמן, לפעמים אפילו יום שלם. מרבית אתרי מרכזי הבדיקות הן בספרדית בלבד – כך שתיצטרכו לבקש עזרה מצוות המלון או מהמארחים שלכם על מנת לתאם בדיקה ולוודא שהיא בדיקת PCR. כן הצלחנו למצוא כמה אתרי מרכזי בדיקות שהאתר שלהם גם באנגלית:

 • Unilabas – ניתן להעביר את שפת האתר לאנגלית על ידי לחיצה על דגל בריטניה בפינה הימנית העליונה של המסך. לחברה זו יש כמה מרכזים במדריד וניתן להזמין בדיקות אליהן מקבלים תשובה תוך עד 48 שעות או בדיקות שאת התשובות שלהן מקבלים תוך שעות בודדות. כמובן שככל שהתשובה ניתנת מהר יותר כך הבדיקה עולה יותר.
 • Arpamedica – חברה נוספת המבצעת בדיקות PCR במדריד ועמודי הזמנת הבדיקות בה ניתנים גם באנגלית. התשובות לבדיקות הנעשות בחברה זו מגיעות לאחר עד 24 שעות מביצוע הבדיקה.
 • travelcovidtestcenter – זוהי חברה המבצעת בדיקות קורונה בשדה התעופה עצמו. ניתן לבצע בדיקה עם תוצאה 12 שעות ובדיקה עם תוצאה תוך 35 דקות שהמחיר שלה דומה למחירי הבדיקות בעיר עצמה שאת תוצאותיהן מקבלים תוך 24-48 שעות. כך שמבחינת המחיר המחיר כן משתלם, השאלה היא רק האם אתם מעדיפים להיות בראש שקט ולהיות עם תוצאות הבדיקה אצלכם לפני שאתם מגיעים לשדה התעופה או שאתם בוחרים לבצע את הבדיקה בשדה עצמו.

חשוב לנו לציין שלא ביצענו בדיקות קורונה במדריד ולכן המידע לא מבוסס על חוויה אישית, במידה והייתם במדריד ויש לכם המלצה על מרכז בדיקות נשמח מאוד לשמוע, תוכלו לכתוב לנו בתגובה מטה את החוויה שלכם.

מעבר לכך ישנן חברות תעופה אשר מעניקות הנחה לטסים בהן בבדיקות קורונה במרכזים מסויים. במידה ואתם טסים עם חברת איביריה כדאי מאוד להיכנס לעמוד ובו רשימת מרכזי הבדיקות בהנחה לטסים באיביריה, ההנחה יכולה להיות משמעותית ביותר ולהוזיל את עלות הבדיקה בעשרות אירו. גם חברת התעופה אייר אירופה מציעה הנחה ללקוחות שלה במרכזי בדיקה מסויימים. במידה ואתם טסים למדריד עם חברה זו כדאי מאוד להיכנס לעמוד ובו מרכזי בדיקות הקורונה המאפשרים הנחה לטסים באייר אירופה.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה במדריד

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאן

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל