הכל על - מגדל אייפל - La Tour Eiffel
 
דף הבית >> פריז 2018, המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית >> אתרים מרכזיים בפריז >> מגדל אייפל - La Tour Eiffel

פריז

עוד תחת אתרים מרכזיים בפריז:


עוד תחת פריז:

פרסומות
 
 
 
הכל על - מידע לתייר ולמטייל הישראליבניית חופשה בפריז:
מלונות | טיסות | הופעות | השכרת רכב
למידע נוסףמלונות המומלצים  | יעוץ אישי למלונות
Booking.com

הצעות חמות למלונות 

מגדל אייפל - טבלת ניווט מהיר
מידע כללי והיסטוריה
מה רואים?
המלצות
מפה ומידע שימושי
להוספת תמונות, המלצות או תגובות
עזרה בתכנון חופשה בפריז


מידע כללי

מגדל אייפל (Tour Eiffel) הוא סמלה המוכר ביותר של העיר פריז ואחד המבנים המפורסמים ביותר בעולם כולו. המגדל, שעד לשנת 1930 היה המבנה הגבוה בעולם (הפסיד את הבכורה לבניין קרייזלר בניו-יורק) עשוי כולו ברזל ומגיע לגובה של 324 מטר. כיום הוא המבנה הגבוה ביותר בצרפת, והאתר בתשלום בו מבקרים הכי הרבה תיירים במדינה. הוא נמצא בחלק הצפוני של אזור האינווליד ממש על הגדה של נהר הסיין.
   

למעשה, מגדל אייפל נבנה בפריז במקרה. הוא היה אמור להיבנות בעיר אחרת בכלל - ברצלונה, לטובת היריד הבינ"ל שהתקיים במקום ב-1888. ברצלונה, שפחדה שמגדל יפגע באופיה האדריכלי ובסגנון המודרניסטה המפורסם שלה, העדיפה לבנות לטובת היריד את שער הניצחון שנמצא בה עד היום ליד פארק סטיודלה, ובניית המגדל עברה לפריז בה ציינו בבנייתו ב-1889 הן את התערוכה הבינ"ל והן מאה שנה למעמד המכונן של צרפת המודרנית - המהפכה הצרפתית (ראה גם ההיסטוריה של פריס).

סרטון מידע על מגדל אייפל מתוך ערוץ היוטיוב של אתר הכל על

הזמנת כרטיסים והדרכות מומלצות במגדל אייפלההיסטוריה של המגדל

התכנון והבנייה של המגדל בוצעו על ידי המהנדס הצרפתי גוסטב אייפל, שהצליח להשיג את האישור לבניית המגדל בקושי רב. המגדל היה נתון למחלוקת וגרר ביקורת רבה מצד אמנים ואנשי רוח פריזאים רבים שטענו כי המבנה התעשייתי והמחודד לא מתאים לאופי הארכיטקטורה בעיר (תופעה קבועה בפריז, ראו מרכז פומפידו). הקבוצה המתנגדת קראה לעצמה "וועדת השלוש מאות" (לפי גובהו של המגדל) וטענו כי מדובר בארובת עשן שחורה שתאפיל בברבריות שלה על המונומנטים הצרפתיים המעודנים. מספרים כי הסופר גי דה מופסאן שהיה ממבקרי המגדל, היה נוהג לאכול את ארוחותיו במסעדה שבמגדל "שכן זהו המקום היחיד בפריז ממנו אין רואים את האייפל". 
*פרסומת*

 
לאחר שספג ביקורות רבות, גוסטב אייפל מהנדס המגדל הסתגר והתבודד בחדר בקצה המגדל. ניתן להניח כי אם היה יודע שהמגדל יהפך להיות החשוב שבאתרי פריז, לסמל לפריז ולצרפת כולה ולאייקון עולמי, היה אדיש יותר למבקרים.
 
SAM_0227
כיאה לסמל לאומי, תמיד ניתן לראות ילדים מבתי
ספר שונים בצרפת פוקדים את המגדל
(צילום מקורי)
כדאי לדעת! על המגדל עצמו חרוטים שמותיהם של 72 מהנדסים, מדענים ומתמטיקאים צרפתיים כהכרה על תרומתם בבניית המגדל. גוסטב אייפל הוא שהחליט לחרוט את שמותיהם בשל החשש מהמחאות נגד המגדל, והללו נחרטו בצדי המגדל מתחת למרפסת הראשונה. בראשית המאה ה-20 התחריטים נצבעו, אך שוחזרו בשנות ה-80'.
 
SAM_0228
פסלו של גוסטב אייפל בכניסה למגדל
(צילום מקורי)
למרות המחאות הרבות - המגדל החזיר את הכסף שהושקע בבנייתו תוך שנה מהפתיחה רק ממכירת כרטיסי הכניסה (ניתן להבין מכך שאחד מסמלי ההיכר של המגדל - התור בכניסה, היה קיים עוד מראשיתו). ההצלחה האדירה של המגדל בקרב המבקרים בפריז, הביא להחלטה להשאירו על קנו למרות שהיה אמור להיות מפורק כ-20 שנה לאחר הקמתו.
בנוסף, הוא זכה לפיתוחים רבים 
(תוספות של מעליות, אנטנות וכדומה) ולשמש בתפקידים פונקציונאליים חשובים שניצלו את גובהו. למשל הוחלט כי ישמש כתחנת אלחוט ממשלתית- ממגדל אייפל שודרו אותות הרדיו הראשונים, הוא שימש כתחנת רדיו צבאית במלחמת העולם הראשונה ולבסוף גם שידר את תוכנית הרדיו הציבורית הראשונה ב-1925 ומאוחר יותר אף שידורי טלוויזיה. 

סיפור היסטורי מעניין נוסף הקשור במגדל הוא בזמן שפריס הייתה תחת כיבוש גרמני

בזמן מלחמת העולם השנייה כאשר צרפת הייתה תחת הכיבוש הגרמני, הצרפתים דאגו לחתוך את הכבלים של המעליות כך שלא יהיה ניתן להשתמש במגדל כתצפית וכעמדה צבאית. בשל כך, החיילים הגרמנים היו חייבים לטפס ברגל את כל הדרך לקומה העליונה בשביל להניף צלב קרס מעל המגדל. לקראת סוף המלחמה וכניעת גרמניה, היטלר ציווה על הגנרל דיטריך פון קולטיץ להרוס את מגדל אייפל ביחד עם יתר העיר, אך פון קולטיץ סירב לבצע פקודה זו.

מבנה המגדל

הקונסטרוקציה והעיצוב החדשניים לזמנו, הצביעו על יכולות טכנולוגיות ומדעיות גבוהות, ארכיטקטורה מתקדמת והציגו הנדסה ותעשייה צרפתית מרשימה לעולם כולו. למעשה, כל הרעיון של מגדלי פלדה היה חדשני ביותר באותה תקופה. היה ייחודי ביותר לחשוב שניתן לקחת את מאות חלקי הפלדה ולהרכיבם לכדי מגדל אחד במספר שלבים ובנוסף לנצל את הפלדה הן לבניה בסיסית והן כמרכיב ויזואלי.


SAM_0251 SAM_0248
בקומה השלישית של המגדל משווים אותו למבנים גבוהים
אחרים בעולם - כולל עזריאלי (צילום מקורי)
אנחנו על רקע הנוף הנשקף מהמגדל
(צילום מקורי)

רעיון הפלדה ומרכיביו הם דוגמא ומופת לבניה שמאזכרת את תקופת המהפכה התעשייתית שהאייפל נבנה בשיאה. הוא שואב הן רעיונות של בניה פונקציונאלית "עירומה" (בלי ויטרז'ים, עיטורים וכדומה) והן תכנון דקורטיבי-תעשייתי. למשל התכנון של בסיס המגדל 4 שבכות/שערים שמתלכדים והופכים לאחד ובכך יוצרים יציבות גבוהה מחד וגמישות מאידך. השילוב הזה שמאפשר למגדל להתמודד עם רוחות, ונטיה הנוצרת בגלל התרחבות המתכת בזמן החום של הצהריים היה יכול להיות מושג עם אלכסונים פשוטים - אך הקשתות משווות למגדל את המראה הייחודי שלו. 

עוד שווה להתעכב על המעליות במגדל. הם מבוססות על מנגנון הידראולי שאז נחשב למתקדם מאוד בפני עצמו (הם נבנו כך שהבטיחות תהיה לפני המהירות ולכן עד היום המעליות במקום די איטיות). המנגון הישן עובד עד היום - אם כי הוכנסו מספר שידרוגים שהפכו אותו לאוטמטי יותר.
 
      
שלבי הבנייה של מגדל אייפל (Public Domain)

מגדל אייפל במספרים:
 
- המגדל נבנה בשנתיים וחודשיים וחמישה ימים. 
- מאז פתיחת המגדל ב-1889 ביקרו בו כ-250 מיליון מבקרים מכל העולם.
- מדי שנה, מבקרים במקום כ-7 מיליון איש.
- המבנה נחנך ב-31 במרץ 1889.
- מדי שנה נצבע המגדל בכ60 טונות של צבע.
- בשנת 1909, לאור המשך ההתנגדות המקומית כמעט ופורק האייפל. 
- במבנה 7 מעליות הנוסעות בשנה 103 אלף ק"מ.
- המגדל מורכב מ-18,000 חלקי מתכת ו-2 וחצי מיליון ברגים ומסמרים. 
- על המגדל ישנם 120 אנטנות.
- בלילה המגדל מואר ב-336 פרוז'קטורים. 
- חלקו העליון של המגדל מושפע מטמפרטורת הסביבה ויכול להשתנות בגודלו ב-18 ס"מ.
- במגדל ישנן 1,665 מדרגות עד לקומה השלישית. לקהל פתוחות המדרגות רק עד הקומה השנייה.
- ב-1982 המעליות הוחלפו לאחר 97 שנות שירות, וזמן העלייה צומצם מ-8 דקות ל-2 דקות.

 

מה רואים?

בבניין שלוש קומות- בקומה הראשונה בגובה של 57 מטר ובקומה השנייה בגובה של 115 מטר יש מסעדות, בתי קפה וחנויות ואליהן ניתן לעלות ברגל (1,120 מדרגות לאמיצים מבניכם). לקומה השלישית והגבוהה ביותר, 267 מטר, ניתן להגיע רק במעלית וממנה נשקף נוף פנורמי של פריז כולה וסביבותיה. בקומה זו נמצא בר יינות, והחדר בו הסתגר המהנדס אייפל בשל הביקורת הרבה שהופנתה אליו, והוא מהווה כיום מוזיאון קטן עם הריהוט המקורי ובובות שעווה של גוסטב אייפל ותומאס אדיסון בעת הביקור הראשון במגדל. 

הנוף מהמגדל מרשים כמובן ניתן לראות בו את כל האתרים החשובים של פריס ולמעשה ניתן לראות ממנו ביום בהיר עד למרחק של 72 ק"מ.


הנוף ממגדל אייפל לכיוון צפון מערב
גני טורקאדו 
(צילום מקורי)
הנוף ממגדל אייפל לכיוון דרום מזרח
שדה מארס Champ de Mars
(צילום מקורי)

כמובן שניתן גם להסתפק בלהתרשם מהמגדל בלי לטפס למעלה, הוא יפה גם בשעות הבוקר וכאשר מאירים אותו בשעות הערב. בכל שעה עגולה משעות החשכה המגדל מנצנץ באורות ויוצר אווירה רומנטית ומיוחדת. הגן מסביב למגדל עמוס במבקרים ובמוכרי מזכרות למיניהם. 

האייפל (תמונה: Waithamai) האייפל בלילה (צילום מקורי)
פרסומת

המלצות "הכל על"

 • הביקור במגדל אייפל הוא ביקור חובה כמעט לכל תייר המבקר לראשונה בפריז. הוא מתאים הן לחופשה רומנטית והן לבילוי משפחתי עם ילדים. אם אתם מנסים לחסוך זמן וכסף הסתפקו בהצצה על המבנה מבחוץ (אז צריך להקדיש לו כ15-30 דקות) אם אתם יכולים להרשות לעצמכם את הביקור בפנים גם מבחינה כספית וגם מבחינת זמן כנסו, זה שווה את הזמן והמחיר. במקרה שאתם נכנסים פנימה צריך לתכנן את הביקור במקום לטווח של שעה וחצי עד שעתיים.
 • מומלץ לדלג על התור הארוך המשתרך לקניית הכרטיסים למעליות, באמצעות קניית הכרטיס מראש באינטרנט. ניתן לקנות עד יום אחד לפני הביקור אך שימו לב שקנייה ספונטנית מדי תאלץ אתכם להתפשר בשעות הביקור או אפילו ביום הביקור. במהלך הקנייה יהיה עליכם להחליט אם תרצו לעלות במעלית עד הקומה השנייה בלבד או עד קצה המגדל. את הקבלה יש להדפיס או לשמור עותק בסמארטפון ולהציגו בכניסה. לקניית הכרטיסים מראש. לצערינו קניית הכרטיסים למדרגות איננה דרך האתר, אלא יכולה להתבצע רק במקום עצמו. לפעמים קשה גם להשיג כרטיסים מראש (לפעמים המכירה באתר לא עובדת או שאין כבר כרטיסים, במיוחד בקיץ) במקרה כזה מומלץ לחשוב על אפשרות של הצטרפות לסיור מודרך במקום - זה אומנם הרבה יותר יקר, אך חוסך זמן וגם מאפשר להבין יותר מה שהנכם רואים. למידע על סיור מודרך ועקיפת התור במגדל אייפל אופציה 1, למידע על סיור מודרך ועקיפת התור אופציה 2. ישנם גם הצעות משולבות להדרכה במגדל עם שילוב של אטרקציות נוספות כמו שיט על הסיין שיכול להפוך את ההזמנה ליותר משתלמת (ראה מידע פה).
לא תאמינו כמה התור ארוך! תוכלו ״לבלות״ כאן יום שלם בעמידה בתור,
וזאת בדיוק הסיבה שאנו ממליצים להזמין כרטיסים מראש, אפילו אם מדובר בתוספת תשלום
 • חשוב מאוד לדעת שגם בעונת התיירות וגם לא בעונת התיירות- התורים לעלייה למגדל במעלית ארוכים מ-א-ו-ד. תור לקניית הכרטיסים, אחריו תור לעלייה למעלית לקומה השנייה, תור לעלייה למעלית לקומה העליונה, תור לעלייה במדרגות למרפסת, וכמובן תור לירידה במעלית. צריך להקדיש לא מעט זמן וסבלנות לכל התהליך הזה, אז קחו זאת בחשבון. עלייה רגלית לקומה השנייה מספקת תצפית לא פחות יפה מאשר בקומה העליונה, וחוסכת את ייסורי התורים ואת מחיר הכרטיס (קחו זאת בחשבון).
 • מומלץ לתכנן את הביקור כך שתגיעו לאזור לפנות ערב ותספיקו לראות את המגדל גם באור יום וגם מואר בלילה. לטובת עליה לאתר למעלה ותצפית מומלץ לתכנן להגיע באור יום.
 • בתקופת החורף השהיה במגדל אייפל בקומה הראשונה והשניה יכולה להיות מאוד לא נעימה (הקומה השלישית כאמור מקורה ובחורף די חם שם). שווה לבוא עם ביגוד מתאים - גם באביב ובקיץ בשעות הערב - יכול להיות שם קר ולא נעים לעמוד. המלצה זו נכונה שבעתיים למטיילים עם ילדים (ראה עוד מידע בנושא זה תחת חופשת חורף בפריז).
 • לא להתפתות למוכרי השמפניה והיין במקום, תצטיידו לפני ההגעה לאייפל בשמיכה, בקבוק יין או שמפניה ותוכלו לשבת ולצפות בפלא בחצי מחיר.
 • המסעדות שבמגדל אייפל עצמו יקרות מאוד והם מיועדות למי שרוצה להשקיע בבילוי ייחודי ויוקרתי (מתאים מאוד לחופשה רומנטית) מומלץ למי שרוצה לעשות כן להשמין מקום מראש (ראה למשל מידע פה), אך למי שמחפש משהו יותר זול וזמין, הליכה קצרה תוביל אתכם לשפע המסעדות המצוינות של הרובע השביעי (מסעדות מומלצות בפריז).
 • קנייה של מגדלי אייפל קטנים (מחזיקי מפתחות, פסלים וכו') מומלצת לא בקרבת מגדל אייפל עצמו, אלה במרחק קצר ממנו. תוכלו לחסוך קצת יורו.

המלצות שעלו בקבוצת הפייסבוק השותפה שלנו פריז למטיילים - Paris For Travelers

 • מאיזה אתר עדיף לקנות כרטיסים לאייפל?
  • אם מדובר על כרטיסים למועד רחוק (לא לחודשיים הקרובים) אני ממליץ לך לקנות מהאתר הרשמי. גם אם תמצאי כרטיסים במחירים מוזלים יותר - זה יהיה במספר יורואים בודדים, אז למה להסתבך? אם כן מדובר בתאריכים קרובים וכבר אין כרטיסים באתר הרשמי - נסי דרך 365tickets או אתרים אחרים שעולים בתוצאות החיפוש בגוגל.
   • חייבים לקנות כרטיס ליום ושעה מסויימת, או שיש אפשרות לכרטיס חופשי?
    • נדמה לי שדווקא באתר 365tickets ראיתי איזושהי אופציה לכרטיס פתוח שכולל גם ארוחה בבית קפה/מסעדה שנמצאת בקומה העליונה, אבל הכרטיס יקר בטירוף.
  • הגענו לשם השבוע ישירות, בשעות אחר הצהריים. בלי תורים, בלי אינטרנט. היה יעיל ונחמד. מהשוואה שעשינו לרכישה באינטרנט יותר יקר. פשוט להגיע או מוקדם בבוקר או בשעות אחר הצהריים. נסיעה טובה!
 • ספציפית אייפל, אבל נכון גם לכל שאר המוזיאונים- להגיע מוקדם ולחסוך המתנה של תור נוראי לכרטיסים ולבידוק הבטחוני. עדיף להגיע מעט לפני הפתיחה של המקום. לגבי האייפל, אני הייתי כשהיה שם קר ולא יכולתי להישאר יותר מכמה דקות כי קפאתי. קחו כפפות וכובע צמר. ובאופן כללי עדיף לבדוק את מזג האוויר. אני לקחתי מעיל סתם.
 • חשוב ביותר - להזמין מראש את כרטיסים לעלייה לקומה השנייה של האייפל! ההמתנה בתורים העצומים שם נראית מייאשת. הגענו, הצגנו את הכרטיסים שהזמנו מראש ונכנסנו תוך דקות. כמובן, לא לפספס לראות את האייפל מנצנץ בלילה. זו חוויה שלא שוכחים.
 • נסענו במטרו לאייפל. בניגוד להמלצות הרווחות, לטפס על האייפל זה חובה! הכניסה למגדל כולל בטחון לקחה בדיוק גג חצי שעה (הגענו על הבוקר) והנוף בפסגה מרהיב ולא כמו בקומה השניה בכלל, פשוט חובה! עייפים מההתרגשות ורעבים (שוב) החלטנו לא לאכול בקפיטריה שבאייפל וקנינו לנו כריך טעים ברחוב מקביל. ישבנו בגני מרס המופלאים על הדשא, האכלנו יונים, צפינו באייפל והיינו בעננים. כמה אזהרות שקיבלנו ממטיילים וגם מיהודית מרלמשטיין Judith Mermelstein מדריכת טיולים מדהימה שבעזרת האדיבות, הטיפים, הידע והחוכמה שלה תכננתי טיול מופלא ובטוח עזרו לנו להמנע מחוסר נעימות, מצרפת ציטוט: "לא להתפתות ל'עזרה' שמציעים אנשים ברכישת כרטיסי מטרו. הם מנסים למכור לתיירים תמימים כרטיסים משומשים, שסימן ההחתמה עליהם קלוש ביותר או כלל לא מופיע." ברחבי העיר מסתובבות חבורות של מספר בנות, לפי תווי פניהן הן צועניות. הן תנסנה להחתים אנשים על דף, למכור סיפור על זכויות אדם, להוציא מכם תרומה ולכייס אתכם. *לגרש, בשניה הראשונה!*. על כך אעיד שבעודנו מנסים להנות מהפיקניק למרגלות האייפל, נתקלנו בהן וזה כלל לא נעים ואכן צועניות. על הגשרים עומדת לעיתים חבורה שמציעה משחקי הימורים על זריזורת ידיים שבהעלמת חפצים ומציאתם. שלושה גברים ואז לפתע מגיעה 'תיירת' ועוד תייר שכאילו מהמרים וזוכים, כדי שאחרים, עוברים ושבים (תיירים), יתפתו גם הם להמר. אם תשבו שם חצי שעה, תראו איך ה'תיירים' חוזרים לעוד סיבוב.
 • מהו המיקום הכי יפה להצטלם בו על רקע האייפל?
  • בכיכר טרוקדרו. כמה דקות הליכה מהאייפל עצמו.
  • התחנה הכי קרובה לאייפל היא bir hakim, הנוף הכי יפה מטרוקדרו לדעתי. תלוי כמה קרוב את רוצה לראות אותו.
  • ממדרגות גני טרוקדרו.
  • מהטרוקדרו!
 • ניסינו להזמין כרטיסים מראש דרך האתר ולא הצלחנו. זה ממש לא קריטי. בהמלצת יוהן הגענו למגדל ביום שישי דווקא, ב-9:10. הקופות נפתחות ב-9:30 והכל היה מהיר מאוד ולא מסורבל. ב-10:00 כבר היינו בראש המגדל.
 • חובה לבקר, אין מה לדבר. גם ביום וגם ב- 22:00, הוא מנצנץ לכמה דקות וזה מאוד נחמד ויפה. יש מסעדה טובה ממול האייפל במוזיאון הארכיאולוגיה, אני לא זוכרת את שמה, אבל צריך להזמין מקום מראש.
 • אייפל - הלכנו כמה פעמים. בצהריים להצטלם, בשקיעה לעשות שייט / לעלות עליו ובלילה לראות אותו מנצנץ כל שעה עגולה ל- 5 דקות.
 • אייפל - כמו שהרבה המליצו לי להגיע בשעות אחרי הצהריים המאוחרות, אני הגעתי בשעה 18:30 והיה זמן המתנה של 20 דקות כולל קניית כרטיס (האתר היחיד שלא הצלחתי לקנות כרטיס מהארץ) לא להפסיד לראות בשעות הערב כאשר כל המגדל מואר. האתר של האייפל פותח חודש עד חודשיים לפני את מכירת הכרטיסים בכמות קטנה וצריך להיות עם היד על הדופק להספיק לקנות.

המלצות גולשים:

 • לעלות לאייפל ויתרנו, כי הכרטיסים לחתוך את התור יקרים תופת ובלי זה זה פשוט לחכות שעות בתור (גם לעלות ברגל). אז במקום זה עלינו למגדל מונפרנס שהוא יותר גבוה מהאייפל ויותר זול ובלי תורות עם תצפית יפה על האייפל בעצמו.
 
 

מידע שימושי

 • כתובת: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007
 • איך מגיעים? דרכי ההגעה למגדל אייפל רבות ומגוונות, ניתן לשלב אותם לפי הנוחות ובהתאם לתוכניות היום, או שניתן להגיע במיוחד דרכם: מטרו- קו 6 לתחנת "Bir-Hakeim". תחנה זו מומלצת במיוחד- בניגוד למרבית קווי המטרו, הקו הזה נוסע מעל הקרקע כך שעם ההגעה לתחנה זו תקבלו תצפית מרהיבה למגדל. אופציה אחרת היא קו 9 לתחנת ה"Trocadero". זרם האנשים יוביל אתכם החוצה לנקודת תצפית גבוהה ומרשימה בדיוק מול האייפל במרפסת מעל גני טרוקדורו (Jardin du Trocadero). הליכה קצרה בגנים וחציית הסן והופס - אתם במגדל. 
  • RER- קו C וירידה בתחנת "Champ de MarsTour Eiffel" 
  • אוטובוס- קווים 82 ו-42 בתחנת "Tour Eiffel" וקווים 87 ו-69 בתחנת "Champ de Mars"
  • אופניים- אופניים להשכרה זמינים 24 שעות ביממה (תראו תחנות השכרה ברחובות רבים בפריז, אופניים אפורות-כסופות של Velib). גם דרך מומלצת להגיע לאייפל דרך הרחובות היפייפים של האזור.
  • סירה- דרך מקורית ומעניינת להגיע למגדל אייפל, תוך חציית לב פריז על נהר הסן. מרבית ההפלגות אורכות כ-20 דקות וכוללות מעבר באתרים מרכזיים נוספים בפריז כמו שער הניצחון, נוטרדאם והלובר. פרטים, מחירים ומידע נוסף- http://www.batobus.com/index.htm
  • רכב- כמו למרבית האתרים בפריז, גם למגדל אייפל מומלץ להגיע ללא רכב. חניה לעקשנים ב-Quai Branly, רק 300 מטר מהאייפל עצמו (למידע נוסף ראה השכרת רכב בפריז והשכרת רכב בצרפת).
 • ילדים: כן, אם לא שם אז איפה? (ילדים בפריז).
   
 • שעות פתיחה: פתוח כל השנה. מאמצע יוני עד תחילת ספטמבר פתוח מ-9:00 בבוקר עד חצות, וביתר השנה פתוח מ-9:30-23:00, אך המדרגות פתוחות עד 18:30 בערב בלבד. גם בחגים ובחופשות במהלך תקופה זו מאריכים את שעות הפתיחה עד חצות. 
 
 
שאלות ותשובות, טיפים והמלצות על מגדל אייפל (לרשימה המלאה | להוספת שאלה):

ניתן לרכוש כרטיסים למגדל אייפל במקום נוסף מלבד האתר הרשמי?
אני לא מצליח להזמין כרטיסים לאייפל כל תאריך שאני מנסה רשום שאין מקום יש עוד אתר חוץ מהאתר הרגיל?

האם כדאי להזמין כרטיסים לקבוצה של 20 איש לסיור באייפל או לשייט?
הי , אני יוצאת לפריז עם קבוצה של 20... משפחות עם ילדים. אנחנו מעונינים לעלות למגדל אייפל ולעשות סיור/שיט התאריך הפנוי שלנו הוא 2/5 לסיור. מה אתה ממליץ? ודרך איפה לקנות כרטיסים? תודה מראש אלינור

האם אפשר להזמין כרטיסים לעקיפת התור באייפל לפני פברואר?
שלום לכם-אנחנו נהייה בפריז בשבוע הבא, ואני רוצה לרכוש כרטיסים לכמה מקומות- לאייפל אפשר להזמין רק ל-פברואר-יש אפשרות אחרת-? תודה מראש- יאיר.

 

מפת אתרים

 
 

 
 צריך עזרה בתכנון החופשה בפריז? אנחנו יכולים לעזור!

במשך תקופה ארוכה אנו עוזרים לגולשים שלנו לתכנן את החופשה שלהם בברצלונהקוסטה בראווהפראגרומאלונדון, פריז, מדריד ובכל אירופה.

arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס פרטים בטופס המצורף


 


              
                                     
                                     
                                      

חזור למעלה

חזור אל:
אתרים מרכזיים בפריז

 
 

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica