הנחיות הקורונה בלונדון

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 22.8.2021

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בלונדון

לונדון, עיר הבירה של בריטניה היא אחת מהערים הסוערות ביותר באירופה, אשר בזכות המתווה ארוך הטווח שהחל ממרץ 2021 חוזרת לאט לאט לשיגרה שבזכותה נכנסים אליה גם תיירים. זאת לאחר שנה קשה לתיירות בעיר בה האתרים המרכזיים, מחזות הזמר והאטרקציות נותרו שוממים וללא מבקרים. בוריס ג’ונסון מוביל מדיניות לפיה יש ללמוד לחיות לצד הקורונה עם כמה שפחות הגבלות. נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בבריטניה במנה השנייה הוא בערך 67% ובמנת החיסון הראשונה 73%, אך עדיין ישנם 25,972 חולים חדשים בממוצע בשבוע בכל המדינה.

החל מה-22 בספטמבר הוחזרה החובה בעטיית מסיכה, גם בחללים סגורים וגם בנסיעה בתחבורה הציבורית כאשר פוגשים באנשים זרים שלא פוגשים בהם בדרך קבע. כמו כן אין הגבלת מסיכה במקומות פתוחים כל עוד מתקיים ריחוק חברתי של שני מטר או אחד לפחות.

כיכר פיקדילי שוממת בזמן הקורונה (צילום:Kwh1050)

מי יכול להיכנס ללונדון

נכון לעכשיו ישראל נחשבת כמדינה ירוקה, אך כזו שהסטטוס שלה עלול להשתנות. בהתאם לכם, כל עוד ישראל מוגדרת כמדינה ירוקה ההנחיות הן שגם אנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון וגם כאלו שאינם מוסנים מחוייבים בבדיקה קורונה שתוצאתה שלילית שנערכה ב72 השעות לפני עלייה למטוס בכניסה לבריטניה. בנוסף התיירים המגיעים ללונדון מחוייבים בקביעת תור ותשלום מראש בעבור בדיקת קורונה שנייה לאחר הנחיתה בעיר תוך יומיים מהנחיתה. במידה ותוצאת הבדיקה חיובים חובה להיכנס לבידוד. תוכלו למצוא מידע על מחירים ועל ספקי בדיקות הקורונה השונים באתר הזה של ממשלת בריטניה. כמו כן, יש למלא טופס ובו מכריזים על מקום השהות בכניסה לבריטניה, תוכלו לעשות זאת בקישור הזה.

שימו לב – החל מה4.10 יחול שינוי בכניסה של מטיילים מישראל ללונדון, אנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון לא יחוייבו בבידקה לפני ההמראה או בבדיקת היום השמיני וביוצא מכך גם לא יחוייבו בבידוד. עדיין יש צורך במילוי טופס מיקום ובביצוע בדיקת קורונה עד יומיים מההגעה ללונדון – אך אין צורך לשהות בבידוד עד לקבלת תשובת הבדיקה.

יש גם למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל, אותו יש להראות בנתב”ג. תוכלו למלא את הטופס בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מלונדון לישראל

שימו לב כי מאחר ובריטניה מוגדרת כמדינה כתומה כל מי שחוזר ממנה, בין אם מחוסן או לא, מחוייב בבידוד.

מי שחוזר מלונדון לאחר שהייה של יותר מ-72 שעות בין אם מחוסן ובין אם לא, חייב בביצוע בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. שימו לב שההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאה שלילית הכתובה באנגלית ובה יצוין מספר הדרכון של הנוסע.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מלונדון ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

הודעת משרד הבריאות עקב חלוקת מנת חיסון שלישי לכלל האוכלוסיה

שימו לב כי החל מיום ראשון התאריך 3.10.21 עם כניסת התו הירוק בעבור מחוסנים במנה השלישית, מחוסנים שעברה פחות מחצי שנה מקבלת המנה השניה ובעבור מחלימים מחצי השנה האחרונה – תבוטל מדיניות חלוקת המדינות השונות לפי צבעים. החל מיום זה יהיו תהיה חלוקה למדינות אדומות אליהן הטיסה אסורה מלבד מקרים חריגים ושאר המדינות לא יסומנו ככתומות, צהובות וירוקות. מכל מדינה שאינה אדומה, לאחר קבלת תוצאת קורונה שלילית עם החזרה לארץ או השלמת בידוד של 24, בעלי תו ירוק תקף לא יצטרכו לשהות בבידוד.
מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל