1. עמוד הבית
 2. »
 3. לונדון 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. לונדון מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה בלונדון – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה בלונדון

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בלונדון

הנחיות הקורונה בלונדון בשלב זה, בשונה מישראל, מתבטאות בעיקר בהגבלות בכניסה לבריטניה ובדרישה לבדיקות בעבור מי שנכנס למדינה, כפי שיפורט בהמשך. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בלונדון בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן. נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בבריטניה במנה השלישית הוא בערך 53%, במנת החיסון השנייה 71% ובמנת החיסון הראשונה 77%, אך עדיין ישנם 82,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף בכל המדינה.

בהתאם למדיניות של בוריס ג’ונסון, ראש ממשלת בריטניה, הגבלות הקורונה בבריטניה עצמה קלות בהשוואה למדינות אחרות. אין הגבלה על התקהלות כחלק מהמדיניות שהחל להוביל ממרץ 2021 לפיה יש ללמוד לחיות לצד הקורונה עם כמה שפחות הגבלות. לאור ההחמרה במצב הקורונה במדינה חזרו לחובת עטיית המסכות בתחבורה ציבורית, בחנויות, כמו גם במוזיאונים ואולמות מופעים (בהם מועלים מחזות הזמר למשל). הממשלה הבריטית כן ממליצה על עטיית מסכה ועל שמירת מרחק בין אחד לשני גם בשאר המקומות אבל לא מדובר בחובה. הממשלה מעודדת את האזרחים והתיירים להיות מודעים לסיכון שבמחלת הקורונה ולפעול בזהירות הנדרשת על מנת לשמור על בריאותכם ועל בריאות הסובבים אתכם. כן יש ציפיה לעטות מסיכה במקומות סגורים עם אנשים רבים.

כיכר פיקדילי שוממת בזמן הקורונה (צילום:Kwh1050)

משחקי כדורגל בלונדון בזמן הקורונה

באופן כללי הפריימר ליג ביקשה מקבוצות הליגה לבדוק האם הקהל שנכנס למשחקי הכדורגל בלונדון אינו מסכן בהדבקה בקורונה את הסובבים אותו – בין אם בהוכחה על חיסון, בדיקה או החלמה מקורונה. אבל כל קבוצה מנהלת מדיניות מעט שונה באשר לתנאי הכניסה לאצטדיון, חלקן מקלות יותר וחלק נוקשות יותר.

משחקי כדורגל באצטדיון האמירויות – אצטדיון הבית של ארסנל

נכון לעדכון שורות אלו מדיניות הכניסה לאצטדיון האמירויות למשחקים של ארסנל היא המקלה ביותר. אין הוראה מסודרת לפיה כל מי שנכנס לאצטדיון מחוייב בהצגת תעודה מתחסן או מחלים, והמועדון משאיר לעצמו את החופש להכניס אנשים גם בלי בדיקה של תעודה מתחסן, מחלים או בדיקת קורונה שלילית. במידה ותדרשו להציג מסמכים בכניסה לאצטדיון תעודת מתחסן או מחלים (בחצי השנה האחרונה) ישראלית מספיקה, זאת בתנאי והפרטים רשומים בה גם באנגלית עם ברקוד QR. לחלופין ניתן להציג בדיקת קורונה שלילית מסוג אנטיגן או PCR שנעשתה ב-48 השעות לפני המשחק. אין צורך להציג אישורים אלו בעבור מי שעוד לא מלאו לו 18.

תוכלו לקרוא בפירוט על הנחיות הכניסה לאצטדיון האמירויות במסגרת הנחיות הקורונה באתר הקבוצה בקישור הזה.

משחקי כדורגל באצטדיון הבית של טוטנהאם

על הבאים לאצטדיון למשחקים של טוטנאם והינם מעל גיל 18 להיות ערוכים לכך שיתבקשו להציג תעודת חיסון, מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילי. במידה ותדרשו להציג מסמכים בכניסה לאצטדיון תעודת מתחסן או מחלים (בחצי השנה האחרונה) ישראלית מספיקה, זאת בתנאי והפרטים רשומים בה גם באנגלית עם ברקוד QR. לחלופין ניתן להציג בדיקת קורונה שלילית מסוג PCR שנעשתה ב-48 השעות לפני המשחק. בעבור מי שמגיע למשחק ואינו בן 18 מספיק להראות רק כרטיס כניסה. על אף שאין הוראה מחייבת לעטות מסכה באנגליה כולה וגם לא באצטדיון, הנהלת הקבוצה מבקשת ומעודדת את הקהל לעטות מסיכה בזמן המשחקים.

תוכלו לקרוא בפירוט על הנחיות הכניסה לאצטדיון טוטנהאם במסגרת הנחיות הקורונה באתר הקבוצה בקישור הזה.

משחקי כדורגל בסטמפורד ברידג’ – אצטדיון הבית של צ’לסי

נכון לעדכון שורות אלו זוהי הקבוצה המחמירה ביותר באכיפה לפי בקשה הפריימר ליג. לפני הכניסה לאצטדיון סטמפורד ברידג’ למשחקים של צ’לסי כל מי שמעל גיל 11 מתבקש להציג תוצאת בדיקת קורונה שלילית אשר התבצעה ב-48 השעות לפני תחיחלת המשחק, ניתן להציג בדיקת PCR או אנטיגן שלילית – ובלבד שנעשתה במכון בדיקות אשר מאושר על ידי הממשלה הבריטית (ניתן לראות רשימה של מכונים אלו כאן). תעודת החיסון המקובלת היא תעודת חיסון באפליקצייה הבריטית המקבילה לאפליקצית הרמזור NHS, אך מקבלים גם תעודות חיסון מקבילות לה – למשל זו של האיחוד האירופי של ארה”ב. למרות שלפי הנחיות הקורונה בלונדון לא חלה חובת עטיית מסיכה, בסטמפורד ברידג’ מחייבים עטיית מסיכה בחללים הסגורים של האצטדיון ובמסדרונות (אלא אם כן אוכלים או שותים באזורים אלו), אך לא מחייבים עטיית מסיכה במשחק עצמו כאשר נמצאים במושבים בחלל הפתוח.

תוכלו לקרוא בפירוט על הנחיות הכניסה לסטמפורד ברידג’ במסגרת הנחיות הקורונה באתר הקבוצה בקישור הזה וגם בקישור הזה.

כניסה לאתרים ומוזיאונים בלונדון בזמן הקורונה

ארמון בקינגהאם

ארמון בקינגהאם מחייב הזמנה מראש של כרטיסי כניסה לכל מתחמי הארמון, בין אם מדובר על כרטיסים לגלריית המלכה, הארוות המלכותיות או שאר החלקים הפתוחים למבקרים בארמון. ניתן להזמין את הכרטיסים ביום הביקור, אבל יש לקחת בחשבון שלא בהכרח ישארו כרטיסים פנויים לאותו היום או לשעות הנוחות לכם, לכן מומלץ לבצע את ההזמנה לפחות יום לפני הביקור עצמו. כמו כן אנו ממליצים להגיע לפני השעה לה הזמנתם כרטיס, מי שמאחר יוכל להיכנס רק על בסיס מקום פנוי בשעות הכניסה הבאות.
מצופה מהמבקרים לעטות מסכות בעת הביקור בחללים הסגורים בארמון על אף שאין זו חובה, בחצרות ובגני הארמון אין צורך ולא מצופה מהמבקרים לעטות מסכה. בכניסה לארמון לא יבדקו חום ולא יבדקו תעודות חיסון, תעודות מחלים או בדיקות קורונה שליליות.
תוכלו לקרוא על הנחיות הקורונה המפורטות של ארמון בקינגהאם באתר הרשמי כאן.

סיור באולפני וורנר ברד’ר בלונדון בעקבות הארי פוטר

בסיור באולפני וורנר ברד’ר בעקבות הארי פוטר ישנה חובה לעטות מסכה החלה על כל מבקר מגיל 11 ומעלה. ישנה בקשה לעטות מסכה גם לילדים מגיל 8 ומעלה, אבל הדבר בגדר בקשה שמעודדים למלא ולא חובה. בכניסה למתחם יש למדוד את החום, ובמידה ואינכם מרגישים טוב אתם מתבקשים לא להגיע ולשנות את תאריך הביקור שלכם. בנוסף, צימצמו את מספר האנשים שיכולים לבקר בסטודיו בזמן נתון ולכן יש פחות כרטיסים זמינים ומומלץ אפילו יותר מבדרך כלל להזמין כרטיסים מראש.
תוכלו לקרוא על הנחיות הקורונה במקום באתר הרשמי של הסטודיו כאן.

מוזיאון מאדאם טוסו

גם מוזיאון מאדאם טוסו צימצם את כמות המקרים בו בכל זמן נתון, ועל כן מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי לוודא שתוכלו להיכנס בזמן בו תכננתם להגיע למוזיאון. בניגוד לאולפני הארי פוטר המוזיאון לא מחייב את המבקרים בו לעטות מסכה, אך מעודד אותם לעשות זאת (בדומה למדינויות הכללית בלונדון). במידה ואינכם מרגישים טוב או שיש לחם חום גבוה אתם מתבקשים לא להגיע למוזיאון ולכבד את האורחים והעובדים האחרים ולא לסכן אותם בהדבקות בקורונה. שימו לב כי חלק מהאטרקציות במוזיאון לא פעילות כעת בגלל חשש מהדבקה.

מי יכול להיכנס ללונדון

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העליה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

לפי הנחיות ממשלת בריטניה – במידה ואתם מחוסנים באופן מלא עליכם לקבוע תור בתשלום מראש בעבור בדיקת קורונה תוך יומיים מהנחיתה בלונדון, זו הבדיקה בשם day 2. שימו לב כי חל שינוי במדיניות הבידוד לנכנסים לבריטניה ומתאריך 7.1.2022 אין צורך לבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית לבדיקה זו, במידה ותוצאת הבדיקה חיובית חובה להיכנס לבידוד כמובן בהתאם להנחיות הממשלה הבריטית. תוכלו למצוא מידע על מחירים ועל ספקי בדיקות הקורונה השונים באתר הזה של ממשלת בריטניה.
החל מתאריך 9.1.2022 פג התוקף של ההנחיה לפיה בדיקת day 2 תהיה בדיקה מסוג PCR, בלבד, וניתן לבצע בעבור בדיקה זו בדיקת אנטיגן או בדיקת PCR, לפי מה שתבחרו. שימו לב כי אין חובה לעשות את הבדיקה ביום השני מההגעה ללונדון (כאשר יום הנחיתה נחשב יום 0) אלא יש לבצע אותה עד לסוף היום השני. כלומר, אפשר לעשות את בדיקת day 2 ממש לאחר הנחיתה בלונדון. חברת expresstest מציעה בדיקות קורונה גם בעיר עצמה וגם בשדות התעופה הית’רו וגטוויק, ואפשר להזמין דרכה בדיקה שתתבצע כבר בשדה התעופה במידה ואתם נוחתים בהית’רו או גטוויק.
כמו כן, יש למלא טופס ובו מכריזים על מקום השהות בכניסה לבריטניה, תוכלו לעשות זאת בקישור הזה. שימו לב שצריך קודם להזמין את הבדיקה ורק לאחר מכן למלא את הטופס – שכן מספר אישור הבדיקה הוא אחד מהשדות שיש למלא בטופס. וכמובן יהיה עליכם להציג את תעודת המתחסן בכניסה למדינה, מחוסן יחשב מי שעברו יותר משבועיים מקבלת החיסון השני של חברת פייזר או מודרנה.

מבחינת מחלימים – למרות שבישראל מי שמחלים ומחוסן במנת חיסון אחד נחשב כמחוסן באופן מלא (וכך גם במרבית מדינות אירופה) לפי הנחיות הממשלה הבריטית יש צורך בשני חיסונים גם אם אתם מחלימים. מחלים אשר קיבל מנת חיסון אחת צריך לפעול כמו מי שאינו מחוסן. כל מה שחל על מחוסנים מבחינת בדיקת day 2 חל גם על מחלימים.

מי שלא מחוסן יכול להיכנס לבריטניה אך הוא יהיה מחוייב בבדיקה קורונה שתוצאתה שלילית שנערכה ב-72 השעות לפני עלייה למטוס בכניסה לבריטניה. בנוסף חלה חובה לקבוע תור בתשלום מראש בעבור בדיקת קורונה שנייה לאחר הנחיתה בעיר תוך יומיים מהנחיתה ובדיקה נוספת ביום השמיני לאחר הנחיתה. יש לשהות בבידוד למשך עשרה ימים מיום הנחיתה. תוכלו למצוא מידע על מחירים ועל ספקי בדיקות הקורונה השונים באתר הזה של ממשלת בריטניה. כמו כן, יש למלא טופס ובו מכריזים על מקום השהות בכניסה לבריטניה, תוכלו לעשות זאת בקישור הזה.

בכל הנוגע להגעה ללונדון עם ילדיםילדים מתחת לגיל 17 לא מחוייבים בבידוד כלל עם ההגעה ללונדון, וילדים מתחת לגיל 4 גם אינם חייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילית. ילדים בגילים 17-5 אינם מחוייבים בבדיקת קורונה לפני ההמראה ללונדון, אך מחוייבים בבדיקת קורונה תוך יומיים מההגעה לעיר.

כמו כן יש למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל, אותו יש להראות בנתב”ג. תוכלו למלא את הטופס בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מלונדון לישראל

בריטניה הוצאה מרשימת המדינות האדומות, ונכון להיום הסיווג שלה הוא מדינה כתומה.

במידה ואתם שוהים בלונדון פחות מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים בלונדון יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מלונדון ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה בלונדון

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בלונדון

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ, עלות בדיקת אנטיגן נע בין 50-30 פאונד. את הבדיקה יש לעשות עד 24 שעות לפני ההמראה לישראל ויש לא מעט מרכזי בדיקות בלונדון אשר מציעים בדיקות אנטיגן – שהם זולות ומהירות יותר מאשר בדיקות PCR. את התוצאה של הבדיקה מקבלים עד שעה מהרגע בו מבצעים אותה – תלוי בחברת הבדיקות בה בוחרים לבצע את הבדיקה, שימו לב שכדאי שהבדיקה תהיה בדיקה מסוג Fit to Fly אותה מקבלות כל חברות התעופה. אנו מצרפים כאן רשימה ובה כמה אתרים של מרכזי בדיקות בלונדון, אך הם ממש לא היחידים וניתן לראות רשימה מלאה של מרכזי הבדיקות המוכרים בלונדון בקישור הזה.

 • expresstest – מציעים בדיקות קורונה מסוג אנטיגן גם בעיר עצמה וגם בשדות התעופה הית’רו וגטוויק. ניתן לבצע בדיקות אנטיגן ולקבל את תוצאות הבדיקה תוך עד 40 דקות. במידה ואתם בוחרים לעשות את הבדיקה בשדה התעופה עצמו קחו בחשבון גם את זמן הבדיקה כאשר אתם יוצאים מהעיר לכיוון שדה התעופה, וקחו גם בחשבון שדחיית עשיית הבדיקה לרגע האחרון ממש לפני הטיסה עלולה להוביל למצבים של אי ודאות שפחות מתאימים לחלק מהתיירים.
 • doctap – מרכז בדיקות בלונדון אשר מציע בדיקות אנטיגן לטיסה, כדאי לשים לב שהתשובות מגיעות עד שעה מרגע ביצוע הבדיקה.
 • qured – מרכז בדיקות זה מציע בדיקות אנטיגן זולות יותר מהממוצע בלונדון עצמה, אבל התוצאות יגיעו אליכם עד שעתיים מביצוע הבדיקה – זמן איטי יחסית.

כמובן שיש מרכזי בדיקה רבים נוספים, תוכלו לערוך חיפוש בעצמם ולבחור איזה מרכז הוא המועדף עליכם מבחינתם מיקום, מחיר וזמן הגעת התוצאות. כדאי לבדוק האם המרכז בו בחרתם נמצא ברשימה הזה של מרכזי הבדיקות המוכרים על ידי הממשלה הבריטית. זאת מאחר ולפי ההנחיות של ישראל בדיקת אנטיגן תהיה תקפה רק במקרים בהם היא נעשתה במרכז בדיקות מוכר על ידי המדינה בה אתם שוהים, לא ניתן לעלות לטיסה עם תוצאות של בדיקת אנטיגן ביתית.

בדיקות קורונה מסוג PCR בלונדון

יש לא מעט מרכזים אשר מבצעים בדיקות PCR בלונדון, כאשר הבדיקות משתנות בזמן שעובר עד לקבלת התוצאות ובסוג הבדיקה – בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן. בהתאם לשני המשתנים האלו נקבע מחיר הבדיקה, כאשר בדיקת PCR יקרה יותר מבדיקת אנטיגן, וככל שעובר פחות זמן מביצוע הבדיקה עד קבלת התוצאות כך עלות הבדיקה תהיה גבוהה יותר. טווח המחירים מגיע עד 160 פאונד ויותר לבדיקת PCR עם תוצאה מהירה שמתבצעת בבית המלון או הדירה בה אתם שוהים.

הנחות לבדיקות קורונה בלונדון

מרבית חברות התעופה בעלות קווים קבועים בין ישראל ללונדון – איזיג’ט, איינאייר ובריטיש איירוויז – מעניקות הנחות בביצוע בדיקות PCR. כל חברת תעופה עובדת עם מרכזי בדיקות שונים ותוכלו לקבל הנחה על ביצוע הבדיקה במידה ותבחרו במרכז שעובד עם חברת התעופה איתה אתם טסים.

לטסים עם חברת התעופה בריטיש איירוויז – היכנסו לקישור הבא ובו רשימת מרכזי בדיקות הקורונה עם הנחה לטסים בבריטיש איירוויז. בעמוד זה מפורטת עלות הבדיקה לפי סוג הבדיקה ואיזה קוד הנחה יש להזין בעת הזמנת הבדיקה על מנת לממש את ההנחה אותה חברת התעופה מספקת.

לטסים עם חברת התעופה איזיג’ט – החברה עובדת עם שני מרכזים בלבד, ותוכלו לראות בקישור הבא את פירוט מחירי הבדיקות לטסים באיזיג’ט שיש לבצע לפני ההמראה חזרה לישראל ועם ההגעה לבריטניה.

לטסים עם חברת ריינאייר – חברה זו עובדת עם חברת בדיקות אחת בלבד, ומציעה “חבילת” בדיקות בהנחה בהתאם ליעד ממנו אתם באים לבריטניה מאחר והדרישות לבדיקות משתנות במידה והמדינה ממנה אתם באים ירוקה או צהובה, כמו גם בדיקה בעבור מי שחוזר למדינה המחייבת בדיקה שלילית לפני החזרה אליה. כמו המדיניות של ישראל למשל. תוכלו לראות בקישור הבא את חבילות בדיקת הקורונה לטסים בריינאייר, לבחור בחבילה המתאימה לכם ולהזמין בדיקה מראש.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בלונדון

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

המלצות טיפים ותגובות שעלו בקבוצה שלנו – הכל על לונדון – הקבוצה ממנה מתחילים את הטיול בעיר שלא מחכה

 • צריכה קצת הבהרות לגבי בדיקות הקורונה:
  1. כשממלאים את הטופס להזמנת הבדיקה של day 2 צריך לבחור ממי קונים את הערכה? הערכה מגיעה בדואר למלון? יש אפשרות לעשות את הבדיקה כבר בשדה”ת?
  2. בדיקת ה pcr לפני הטיסה לארץ: צריך גם להזמין או שאפשר פשוט ללכת ולעשות במקום? איפה הכי נוח לעשות במרכז לונדון?
  הכל כל כך מבלבל ומלחיץ שממש אשמח לעזרה.
  תודה
  • 1. יש כמה אפשרויות – קודם כל יש אפשרות בחירה בין בדיקת אנטיגן לבין בדיקת PCR, לאחר מכן יש אפשרות בחירה האם לבצע בדיקה עצמית או במעבדה/מרכז בדיקות. במדיה ובוחרים בבדיקה עצמית ערכת הבדיקה מגיעה בדואר או עם שליח, במידה ובוחרים לבצע את הבדיקה במרכז בדיקות הדבר תלוי במיקום המרכז. בכל אופן אפשר לבצע את הבדיקה עד לסוף היום השני (כאשר יום הנחיתה נחשב יום אפס).

   2. עדיף לקבוע תור מראש גם לבדיקת קורונה לפני החזרה לארץ – ההזמנה מראש גם תיתן לכם ראש שקט וגם תחסוך זמן יקר בטיול במקום לחכות בתור. אפשר גם כאן לבחור מתוך אותן החברות וההצעות שמופיעות באתר הממשלה הבריטי (https://bit.ly/3bGaMa5) אבל כדאי גם להסתכל בעמוד שלנו על הקורונה בלונדון (https://bit.ly/3mJq1Fs) ולראות האם חברת התעופה איתה אתם טסים מעניקה הנחות לבדיקת קורונה לפני הטיסה. בכל אופן חשוב לזכור שבדיקת day 2 יכולה להיות בדיקת אנטיגן או בדיקת PCR, אבל הבדיקה לפני הטיסה חזרה לארץ חייבת להיות מסור }PCR בלבד

 • מבולבלת מכל הבדיקות, אם אני נוחתת בלונדון ב01.12.21 עד 06.12.21 האם אצטרך 2 בדיקות או אחת?
  • אחת במהלך 72 שעות שלפני הטיסה חזרה לישראל ועוד אחת בנחיתה (בנתב״ג)
   • בטוח רק אחת? כאילו בדיקת היום השני נכללת בבדיקה של ה72 שעות לפני?
   • בדיקת היום השני למחוסנים היא בדיקת antigen ולכן לא תופסת לבדיקת 72 שעות לפני הטיסה.
    את יכולה לעשות PCR וזה יתפוס, אבל גבולי כי אם הטיסה תזוז את לא תוכלי לטוס בחזרה בלי לעשות עוד בדיקה.
  • מספר הבדיקות תלוי בעיקר בשעת ההמראה הצפויה ב6.12. מבחינת ההנחיות בלונדון צריך לעשות בדיקת קורונה עד סוף היום הקלנדרי השני מהנחיתה (כאשר יום הנחיתה נספר כיום אפס, זה שלאחריו כיום הראשון ולאחריו היום השני). אפשר לבחור אם לעשות בדיקת אנטיגן (זולה יותר) או בדיקת PCR (יקרה יותר). מבחינת ההנחיות בישראל צריך לבצע בדיקת PCR בלבד עד 72 שעות לפני ההמראה לישראל. במידה והטיסה ממריאה בבוקר או בצהריים תוכלו לעשות בדיקת PCR אחת ביום שישי 3.12 בשעות אחר הצהריים או הערב ואז בדיקה אחת תכסה את הדרישות של שתי המדינות. אם הטיסה מלונדון יוצאת בלילה אז הדבר כבר לא יתאפשר ויש לבצע שתי בדיקות שונות.
   בנוסף כמובן יש לבצע בדיקת קורונה עם החזרה לישראל. אך כמו שאמרו מעלי – זה יכול ליצור בעיה במידה והטיסה תידחה או תתעכב, ויש לקחת זאת בחשבון. בכל אופן במידה ותעשי בדיקה אחת זו תהיה חייבת להיות בדיקה מסוג PCR.
   תוכלי לקרוא עוד על ההנחיות ומציאת מרכזי בדיקה בעמוד סקירה שלנו על הקורונה בלונדון כאן – https://bit.ly/2YgZTIu מבחינת עלות הבדיקה – אין מחיר קבוע לבדיקות והמחיר משתנה ממכון בדיקות אחד לאחר, בבדיקה אותה את עושה ובזמן שלוקח לתוצאות להגיע.
 • איפה הכי מומלץ להזמין בדיקת day2?
  ובדיקת pcr לפני חזרה לארץ גם תריך להזמין מראש ?

  • לפי הפוסטים והדיונים עד כה- הכיוון הוא רנדוקס
  • the regenerative clinic
  • בדקתי מכצה כיוונים כדי לא להשקיע בזה תקציב משמעותי, אבל בסופו של דבר עשיתי בביוגרופ.
   כ-55 פאונד לכל בדיקה, נעשה במעבדה שלהם באיזור שבחרתי כי היה קרוב אלי (כאמור- עשיתי אצלהם במעבדה לא בדיקה עצמית במלון) וסלאמאת..
   לא שווה להסתבך… (גם אם אופציות זולות יותר יעלו לדוגמא 30 פאונד- לא שווה להסתרבל בשביל כמה פאונדים.. בטיול של שבוע זה בטל ב60…)
 • היי, אני אמורה לטוס ב11.12-16.12 עם חברות ללונדון, כמה בדיקות אנחנו נצטרך לעשות אם אנחנו מחוסנות שלוש פעמים?
  ואם כן כמה עולה כל בדיקה?

  • בלונדון 2 ובישראל כשנוחתים מי שיש תעודת מתחסן של משרד הבריאות לא צריך בדיקה לפני הטיסה ללונדון
  • מספר הבדיקות תלוי בעיקר בשעה בה אתן ממריאות ב-16.12. מבחינת ההנחיות בלונדון צריך לעשות בדיקת קורונה עד סוף היום הקלנדרי השני מהנחיתה (כאשר יום הנחיתה נספר כיום אפס, זה שלאחריו כיום הראשון ולאחריו היום השני). אפשר לבחור אם לעשות בדיקת אנטיגן (זולה יותר) או בדיקת PCR (יקרה יותר). מבחינת ההנחיות בישראל צריך לבצע בדיקת PCR בלבד עד 72 שעות לפני ההמראה לישראל. במידה והטיסה שלכם ממריאה בבוקר או בצהריים תוכלו לעשות בדיקת PCR אחת ביום שני 13.12 בשעות אחר הצהריים או הערב ואז בדיקה אחת תכסה לכן את הדרישות של שתי המדינות. אם הטיסה שלכן יוצאת בלילה אז הדבר כבר לא יתאפשר ותצטרכו לבצע שתי בדיקות שונות.
   בנוסף כמובן יש לבצע בדיקת קורונה עם החזרה לישראל.
   תוכלו לקרוא עוד על ההנחיות ומציאת מרכזי בדיקה בעמוד סקירה שלנו על הקורונה בלונדון כאן – https://bit.ly/2YgZTIu
   • היי, אם ההמראה היא ב16.12 בשעה 20:20? הנחיתה 12.12 בלונדון באחת בלילה
    זה ממש מבלבל כי בתכלס עבר יום אבל רק כי אחת בלילה ועבר השעה 12..
   • אם הנחיתה בלונדון היא ב1 בלילה שבין יום שבת לראשון זה אומר שאת הבדיקה של day 2 צריך לעשות עד הסוף של יום שלישי ה-14.12(תאריך הנחיתה הוא יום 0). כלומר שלפי הבנתי אין בעיה שתעשו בדיקה (מסוג PCR כמובן)
    במהלך יום שלישי והיא תהיה פחות מ-72 לפני ההמראה חזרה לישראל ביום חמישי ה16.12 בשמונה בערב.
 • אשמח לעזרה לגבי הבדיקות.
  נוחתים ברביעי הקרוב ב-9:35 בבוקר וממריאים בחזרה בראשון ב-21:25 (בארץ ב-4:25 בבוקר).
  מתי צריכים לעשות בדיקה? איך וממי מזמינים?
  אובדת עצות….
  • בגלל שאתם נוחתים ברביעי בבוקר וממריאים בראשון בערב כדי להיות בטוחים ובראש שקט תצטרכו לעשות שתי בדיקות בלונדון.
   כל מי שנכנס מישראל ללונדון (גם אם מחוסן) מחוייב בבדיקת קורונה מוזמנת מראש ביום השני לביקור – במקרה שלכם מדובר ביום חמישי.
   בנוסף, כל מי ששהה בחו”ל יותר מ-72 שעות וחוזר לישראל צריך לעשות בדיקת PCR עד 72 שעות לפני הטיסה. שאצלכם זה אומר שהבדיקה המוקדמת ביותר שאתם יכולים לעשות ותתפוס בשביל החזרה לישראל צריכה להתבצע ביום חמישי ב21:25, בדיקות שיעשו לפני זה לא יהיו קבילות מבחינת ההנחיות הישראליות, וסביר שלא יהיו מעבדות שיעשו בדיקות לאחר שעה זו.
   לכן, לפי הבנתי לא תוכלו לחבר את שתי הבדיקות ולעשות רק בדיקה אחת. כלומר תצטרכו לעשות בדיקה במהלך יום חמישי בגלל ההנחיות של בריטניה, ותצטרכו לעשות בדיקה בימים שישי או שבת בגלל ההנחיות של ישראל – כאשר חשוב לוודא שהבדיקה הזו היא בדיקת PCR ולא בדיקה מהירה, ושאת התוצאות לבדיקה תקבלו לפני ההגעה לשדה התעופה להמראה חזרה לארץ.
   ניתן להזמין בדיקות מראש באתרי מרכזי הבדיקות, ישנו עמוד המרכז את כל המרכזים הללו באתר ממשלת בריטניה בקישור הזה – https://bit.ly/3lRBF0p. אפשר להכנס לאתרים של הרמכזים ולהזמין דרכם תור לבדיקה.
   עוד על הנחיות הקורונה בלונדון תוכלי לקרוא בעמוד שהקדשנו לנושא כאן – https://bit.ly/30DCC4s
   • נאמר לי שבגלל שאני מגיעה לחמישה ימים מספיקה בדיקת day2 שאבצע בשישי בבוקר
   • מתקנת את התגובה שרשמתי למעלה – ספירת הימים היא כזו שיום הנחיתה נחשב יום 0, היום שלמחרת הוא יום 1 ולמחרת (שאצלכם יוצא יום שישי) זה יום 2. ככה שאתם בהחלט יכולים לעשות את הבדיקה ביום שישי בבוקר, לוודא שהיא PCR ושתקבלו את התוצא לפני יום ראשון בערב וכך לחסוך בבדיקות, בכסף ובזמן טיול בעיר. מתנצלת מאוד על אי הדיוק בתגובה מעלה!
   • נושמת לרווחה
 • האם סופרים ימים או שעות מהנחיתה לצורך הבדיקת יום2 . כי אנחנו נוחתים במוצש בשעה 11:30 .. וחוזרים בשישי בבוקר 8:30 האם זה יהיה קריטי אם נעשה את בדיקת היום ה2 PCR בשלישי בבוקר ?
  • יום הנחיתה נספר כיום אפס, היום לאחר הטיסה יום אחד ויומיים אחרי הטיסה יום 2. ככל הידוע לנו מדובר על ספירת ימים קלנדריים ולא על ספירת שעות מהנחיתה

שאלות שנשאלנו במייל

 • מה עם חלילה נדבקים שם בקורונה? ילד ואבא או אחד מהם? תודה מחוסן פעם שנייה הילד האבא פעם שלישית. תודה
  • מבחינת הנחיות הקורונה בלונדון לחולים אשר נדבקו בקורונה – זה לא משנה האם התחסנתם או לא ובכמה חיסונים. במידה ואתם מפתחים סימפטומים יש להיבדק לקורונה, ובמידה והתוצאה חיובית יש להיכנס לבידוד של לפחות עשרה ימים וניתן לצאת ממנו רק לאחר 10 וזאת במידה שביומיים האחרונים של הבידוד לא חוויתם סימפטומים. תוכל לקרוא בהרחבה את הוראות הבידוד של ממשלת בריטניה כאן.
 • אנו זוג שטסים ללונדון עם אלעל, נוחתים בלונדון ביום שלישי וחוזרים לארץ ביום ראשון בשעה 22:00. נעשה את בדיקת day 2 ביום חמישי בשעה 18:00. האם הבדיקה תקיפה לבדיקה של 72 שעות לחזרה לארץ ב14/11 כפי שציינתי או שאנו צריכים עוד בדיקה לפני החזרה לארץ
  • הבדיקה שתעשו ביום חמישי מתבצעת למעשה 76 שעות לפני ההמראה לישראל, ככה שבמחינת הנחיות הקורונה של ישראל היא לא אמורה להיות תקפה. את הבדיקה של day 2 צריך לעשות עד לסוף היום השני של הנחיתה ככה שברמה העקרונית אם תצליחו לקבוע בדיקה בלילה – אחרי השעה 22:00 יכול להיות שתוכלו לחסוך לכם את הבדיקה הכפולה, כך שגם אם הבדיקה האחת תעלה יותר מאחר ומדובר בשעה חריגה היא תהיה זולה יותר מאשר שתי בדיקות נפרדות.

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל