רחבת משמר הסוסים Horse Guards Parade

מידע על רחבת משמר הסוסים

מידע כללי

רחבת משמר הסוסים, או בית משמר הפרשים / בית המשמר הרכוב (Horse Guards Parade) נמצאת ברחוב המלכותי הוויט הול ברובע ווסטמינסטר בלונדון, בסמיכות לדאונינג סטריט. זוהי רחבת מצעדים שהחלה את ההיסטוריה שלה במאה ה17 כאיזור התחרויות של ארמון וויט הול. הארמון עצמו נשרף בשריפה הגדול במאה ה-17, ומה שנשאר ממנו היא הרחבה והחצר של הארמון – הסקטולנד יארד.

**פרסומת**הרחבה שימשה בהמשך היא גם כמפקדה של הצבא הבריטי ומגרש אימונים פרטי של לא אחר מאשר המלך הנרי השמיני. בסוף המאה ה20 הרחבה שימשה כאיזור חנייה לעובדי הממשלה, אך בשנת 1997 חדלו ממנהג זה.

רחבת משמר הסוסים מכיוון פארק סיינט ג’יימס (צילום: Anna Anichkova

הרחבה מהווה שרשרת של פארקים המהווים רצף מהכניסה לארמון קנזיגטון, דרך גני קנזיגטוןהייד פארק בהמשך, אחריו גרין פארק, הכניסה לארמון בקינגהם ולבסוף פארק סיינט ג’יימס ורחבת משמר הסוסים בוויט הול.

מה רואים?

חוץ מהרחבה עצמה, ניתן לראות את הבניינים התוחמים אותה: בניין האדמירליות ולצדו מצודה צבאית תת קרקעית של האדמירליות, בניין משמר הסוסים, המשרד הממשלתי לענייני חוץ, ומעונו הרשמי של ראש ממשלת בריטניה. כמו כן הרחבה מוקפת בפסלים, פרסים צבאיים (כגון תותח תורקי מהמאה ה16) ואנדרטאות. בין היתר אפשר לראות את מגרש האימונים הפרטי של הנרי השמיני (מגרש למשחק שהינו האב טיפוס לטניס של ימינו).

טקס ברחבת משמר הסוסים

מלבד זאת במקום מתקיים טקס החלפת משמרות לעיתים תכופות יותר מאשר ארמון בקינגהם ב-שבת 11:00 א- 10:00 נכון ל2013). הטקס הרבה פחות מרשים, אך למי שלא מסתדר לו לצפות בטקס המרכזי של הארמון המלכותי זו אופציה לא רעה.

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

החלפת המשמרות ברחבת משמר הסוסים

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • מומלץ לשלב את הסיור עם אתרי ווסטמינסטר בעיקר אזור דאונינג סטריט בדגש על בית מספר 10, מקום מעונו של ראש ממשלת בריטניה- קרוב ביותר לרחבת משמר הסוסים. רחוב זה למעשה הוא אחד מהרחובות התוחמים את הרחבה.
  • רובע ווסטמינסטר הוא אחד האזורים המבוקשים ללינה בלונדון, תמצאו בו כמה מהמלונות היוקרתיים ביותר של העיר. למידע נוסף על מלונות באזור ווסטמינסטר תחת מלונות בלונדון.
  • רובע ווסטמינסטר הוא גם הרובע הכי מקושר ומרושת בלונדון. אין בעיה להגיע אליו מכל נקודה בעיר ברכבת, בטיוב, או בסירה. לדעתינו הצורה המומלצת לרוב התיירים להגיע לאתר זה בטיוב. כמו כל האתרים במרכז לונדון, גם למי שבטעות הגיע עם רכב לעיר, לא לחשוב על להתקרב לאזור עם רכב שכור (ראה השכרת רכב בלונדון).
  • האתר מתאים מאוד במיוחד בעת החלפת המשמרות (ראה עוד מידע על ילדים בלונדון).

מידע שימושי על רחבת משמר הסוסים

שעות פתיחה

הרחבה פתוחה לצפיה מרחוק בכל ימות השבוע בכל שעות היום, אך לא ניתן להיכנס לתוכה.

כתובת

The Household Division, Horse Guards, Whitehall, London SW1A 2AX, אנגליה
הגעה
directions_subway
מטרו

קו Bakerloo ו-Northern לרדת בתחנת Charing Cross.
קווים Circle , District, Bakerloo ו-Northern לרדת בתחנת Embankment.
קווים Circle, District ו-Jubilee לרדת בתחנת Westminster.

directions_bus
אוטובוס

קווים 3, 11, 12, 24, 53, 87, 88, 159, 453 לרדת בתחנת Horse Guards Parade.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי