קמדן טאון | Camden Town

 מידע על השכונה הצפונית והמתויירת של לונדון

מידע כללי

קמדן טאון (Camden Town) היא שכונה הנמצאת במחוז קמדן בצפונה של לונדון המרכזית. השכונה בנויה סביב רחוב קמדן היי סטריט וכוללת כמה מהאתרים המיוחדים של לודון, ביניהם שוק קמדן וקמדן לוק. בדרומה ניתן למצוא את גן החיות של לונדון (אחד מגני החיות הנחשבים והמפורסמים בעולם) ואת גבעת פרימות’ (אחד מהאתרים היחידים שמאפשרים תצפית יפה על לונדון השטוחה). סמוך אליהם נמצאים ריג’נטס פארק ותעלת ריג’נטס.

מבנה השוק של קמדן לוק בשעת בין ערביים (צילום מקורי)

**פרסומת**היסטוריה וחשיבות תרבותית

קמדון טאון היא שכונה צעירה יחסית בהשוואה לשכונות האחרות של לונדון בכלל ומחוז קמדן בפרט. היא הוקמה רק בשלהי המאה ה-18 וכבר מהקמתה שימשה כמרכז קניות ובילויים של לונדון, כאשר צמחו בה כמה שווקים נפלאים שפועלים עד היום (ראה גם שווקים בלונדון וקניות בלונדון). חשיבות רבה ניתנה לשכונה לאחר התפתחות מסילות הרכבת ורשת התעלות בעיר, שהפכה אותה לצומת דרכים תחבורתי חשוב (ראה תחבורה בלונדון).
כמו לונדון כולה, גם קמדן חוותה מכה קשה בעת מלחמת העולם השנייה (ראה מלחמת העולם השנייה בלונדון), אך ניתן לומר שמאז סיום המלחמה ועד היום השכונה נמצאת בפרץ בנייה וקידום משמעותיים שהופכים אותה לאחד מאזורי הקניות המפורסמים בעולם.

מבחינה תרבותית שכונת קמדן היא בעלת חשיבות רבה. היא מוזכרת בספרים ושירים רבים, למשל בספרו של צ’ארלס דיקנס “מזמור לחג המולד”, בספר “דומבי” ובשירים רבים, כמו: “Come Back To Camden”.
באזור השווקים של קמדן האווירה משכרת. המקום סואן וצפוף, ותפגשו בו בכל המגוון התרבותי של לונדון. אוכל מגוון, סחורה צבעונית מוצאים אתניים לרוב וצורות ביטוי עצמי מגוונות (פנקיסטים לרוב, אבל לא רק).

מה רואים ואתרים מרכזיים באזור של קמדן טאון

* לכל אחד מהאתרים הקדשנו דף מידע נפרד

קמדן לוק – השוק והתעלה המפורסמים של השכונה – אתרים בהם באים לבקר בעיקר בסופ”שים

קמדן לוק – השוק והתעלה (תמונות מקור)

פרימות’ היל וגן החיות של לונדון – יום של חוויות

(צילומים מקוריים)

**פרסומת**המלצות "הכל על" למבקר בקמדן טאון

 • שימו לב בסופי שבוע העומס במקום אדיר והרכבת התחתית אינה עומדת בעומס הנוסעים לכיוון קמדן, ובמיוחד לכיוון קמדן לוק.
 • הגעה למקום לא מומלצת ברכב פרטי (ראה השכרת רכב בלונדון והשכרת רכב באנגליה).
 • הלינה באזור מומלצת למי שמחפש לינה במרכז המסחרי והמופרע של לונדון (ראה מלונות בקמדן תחת מלונות בלונדון). האזור מאפשר לינה זולה יחסית בלונדון והוא אופציה לא רעה גם לצעירים וגם למי שמחפש מלונות למשפחות בעיר.
 • בניגוד לרוב האתרים והאזורים המרכזים של לונדון אליהם נוח להגיע עם הטיוב – אל אזור זה לרוב מגיעים ב DLR בצורה נוחה יותר – בלילה יש לא מעט קווי אוטובוס לילים המגיעים אליו – מומלץ לקרוא על כך עוד תחת תחבורה בלונדון
 • מדובר בחגיגה לילדים. גן החיות, השוק הצבעוני, שיט על התעלה – מה הם צריכים יותר?

מידע שימושי על קמדן טאון

 • איך מגיעים?
  • תחנות טיוב באזור: Camden Town – קו Northern
  • רכבת: Camden Road station
 • אתר אינטרנטhttp://www.camden.gov.uk/
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי