גואדלסט - Guadalest

עיירה קטנה בעלת מבנים עתיקים ומרשימים

מידע כללי

העיירה הקטנה אל קאסטל דה גואדלסט, המוכרת יותר בשם גואדלסט (Guadalest), מתפרשת על שטח של 16 קמ”ר במחוז אליקנטה ומונה כ-220 תושבים. גואדלסט נמצאת במרחק של כ-25 ק”מ מהעיר בנידורם (Benidorm) המתוירת ובמרחק של כשעה וחמישים דקות נסיעה מהעיר ולנסיה.

העיירה נבנתה סביב המבצר ובמקור האוכלוסייה חיה בתוך חומות הטירה, אליה ניתן היה להיכנס רק באמצעות מנהרה באורך 15 מטרים שנחצבה בסלע ליד שער סאן חוזה. מנהרה מרשימה זו משמשת עד היום כדרך הכניסה לגואדלסט מה שמאשר לעיירה לשמור על אופי שקט וותנטי יחסית למרות המוני התיירים המבקרים בעיר.

חלקה המרכזי של העיירה הוא אזור “el Arrabal” הכולל מספר רחובות וכיכרות ובו נמצאות מרבית החנויות, המסעדות והמוזיאונים. גואדלסט הוכרזה ב-1974 כעיירה שהיא סמל לערך היסטורי ואמנותי ומבקרים בה כ-2 מיליון תיירים בשנה.

נופי העיירה גואדלסט (צילום: Phillip Capperרשיון)

**פרסומת**מה רואים?

האתר החשוב ביותר בגואדלסט שאין לפספס אותו הוא הטירה, אשר נחשבת לאחת מנקודות התצפית היפות של האזור.
העיירה מתפרנסת בעיקר מתיירות, ולמעט הטירה מציעה לתיירים ביקור באתרים כגון: מגדל הצוק של אלקלה (Tower-crag of Alcalá), הכנסיה הקתולית בסגנון הבארוק, כלא שנבנה במאה ה-12 (למידע נוסף על היסטוריה של ספרד) ועוד. בנוסף, גואדלסט מציעה מספר מוזיאונים ואטרקציות דוגמת שיט בסירה המונעת על ידי אנרגיה סולארית במאגר סמוך, ומוזיאון המניטורות שהוא המוזיאון המפורסם של העיירה.

סרטון המציג את העיירה גואדלסט

**פרסומת**המלצות "הכל על"

 • רבים הם המגיעים לגואדלסט כחלק מסיור יומי מבנידורם, זו אחת האופציות היותר נוחות להגיע אליה למי שאין לו רכב שכור. ניתן לחפש סיור זה דרך המלון בו אתם מתארחים (ראו גם מלונות בבנידרום).
 • מבחינת מזג האוויר, אם היום אינו יום יפה לטיול אין מה לטרוח להגיע לגואדלסט.
 • יש לקחת בחשבון שלא כל מדריכי הטיולים כוללים את גואדלסט ברצועת קוסטה בלאנקה.
 • לאחר יום של סיורים באתרים היסטוריים ותרבותיים בגואדלסט ניתן להמשיך לעיר בנידורם לטיול של אחר הצהריים על החוף ובילוי לילי במועדוני המוזיקה, הסטנד-אפ והפאבים של העיר. אתרי תיירותיות נוספים באזור החופים של קוסטה בלנקה על החוף הן אלטאהקלפה, סלע הענק פניאל ד’איפאץ’מוריירה ופארק הטבע מונטגו– כל אלו ממזרח לגואדלסט. ממערב לגואדלסט תוכלו להמשיך לאלקוי ושמורת פונט רוחה.
 • רצוי לשלב את הביקור בטירת גואדלסט (Castell De Guadalest) עם ביקור בנקודת התצפית המשקיפה על המאגר אשר נמצאת ממש ממול לטירה.
 • אמנם מספר מקומות הלינה בגואדלסט הוא קטן, אך אם התעייפתם ממאורעות היום ותחליטו ללון בה לפני שתמשיכו הלאה- תוכלו להציץ בעמוד מלונות בגואדלסט.
 • ההגעה אל גואדלסט ברכב תקח לכם פחות זמן ותחסוך כאב ראש של החלפת שלושה אוטבוסים מולנסיה– למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.

מידע שימושי על גואדלסט

 • כתובת: Guadalest, Alicante,Spian
 • איך מגיעים (מולנסיה)? 
  • באוטובוס- הנסיעה אורכת כ-3 שעות והיא כוללת שלושה אוטובוסים. מגיעים לתחנת האוטובוס המרכזית של ולנסיה, עולים על קו Barcelona-Cartagena ויורדים בתחנת Estación de Autobuses de Benidorm. בתחנה זו עולים על קו Benidorm-Callosa ויורדים בתחנת Callosa Ensarria (לאחר כ35 דקות נסיעה). בתחנה זו עולים על קו Callosa-Confrides ונוסעים בו כ10 דקות על לתחנה המרכזית של גואדלסט (תחנת Guadalest). למידע נוסף על אוטובוסים בולנסיה.
  • ברכבת- אין קו רכבת שנוסע מולנסיה לגואדלסט.
  • ברכב- הנסיעה אורכת כשעה וחמישים דקות. קחו את ‪Carrer d’Alacant‬‏ ו-‪Carrer de les Filipines‬‏ ל-‪Av. d’Ausiàs March‬‏/‪V-31‬‏. לאחר מכן סעו בכביש ‪A-7‬‏ ו-‪CV-40‬‏ ל-‪CV-790‬‏. קחו את היציאה ‪441‬‏ מ-‪A-7‬‏/‪ .CV-40‬‏לאחר מכן סעו על כביש  ‪CV-70‬‏ ל-‪CV-755‬‏  30 ק”מ (כ43 דקות) עד שתגיעו לגואדלסט. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.
 • אתר רשמי: https://www.costablancaspain.org/guadalesthome
צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי