אלקוי ושמורת פונט רוחה - Alcoy & font roja

שמורת טבע וחורש ים תיכוני

מידע כללי

אלקוי (Alcoy) היא עיר עתיקה הממוקמת במחוז אליקנטה בספרד. העיר יושבת על שלושה נהרות, בניהם נהר הסרפיס. במקום ישנם מספר שרידים ארכיאולוגים כולל ציורי מערה מלפני כ-8000 שנה, בה התישבו ניאדרתלים ושרידים מימי המוסלמים.

שמורת הטבע פונט רוחה (Font Roja) היא שמורה לאומית ספרדית, הממוקמת דרום מערבית לעיר אלקוי ובה חורש ים תיכוני. בהיותו חורש ים תיכוני צורת הקרקע, האקלים והצמחיה דומים לאלו שניתן למצוא בארץ בגליל, בכרמל ובהרי יהודה.

סוג העצים והסלעים שניתן למצוא בשמורה (צילום: Alejandro Rodríguezרישיון)

**פרסומת**מה רואים?

השמורה מצטיינת בנופים מרהיבים ובחורש ים תיכוני שמור ביותר. במקום ניתן למצוא גם מקדש ומספר מבנים היסטוריים. אנשים מגיעים למקום בעיקר כדי לטייל ברגל ולהינות מהמראות.

Prev 1 of 1 Next
Prev 1 of 1 Next

הנופים המהממים של שמורת פונט רוחה

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • מאכל מקומי מומלץ באלקוי הוא הפלאדיאס (peladillas) – סוג של ממתק העשוי משקד המצופה סוכר.
  • מומלץ להערך בהתאם למזג האוויר לטיול אידיאלי- בכללי ניתן לאמר שמזג האוויר הינו ים תיכוני, ודומה בקיץ בגסות למזג האוויר בחורשים בארץ (למידע נוסף ראו מזג האוויר בולנסיה).
  • שמורת הטבע פונט רוחה משנה את פניה לחלוטין לפי עונות השונה. למרות שרוב התיירים מגיעים אליה בקיץ, בחורף היא כוללת גם הרים מושלגים ויפים מאוד, ומומלץ לבקר בשמורה לא רק בקיץ אלא גם בסתיו כיוון שהחלפת העלים של השמורה נחשבת לאחת היפות בספרד.
  • גם בעיר אלקוי אפשר למצוא מבנים היסטוריים מעניינים וכדאי לעבור גם בהם, אם מבנים היסטוריים קורצים לכם.
  • יש לקחת בחשבון שלא כל מדריכי הטיולים כוללים את אלקוי ברצועת קוסטה בלאנקה.
  • לצורך התכנון הגיאוגרפי של טיולכם תוכלו להתחשב במידע הבא: העיירה התיירותית הסמוכה לאלקוי היא גואדלסט– גם היא בהרים, לכיוון מזרח. מזרחה יותר תוכלו למצוא את כל העיירות על רצועת החופים של קוסטה בלנקה (מדרום לצפון): בנידורםאלטאהקלפהמוריירה ופארק הטבע מונטגו.
  • אלקוי לא מחוברת למערכת ה-TRAM שעוברת בין ערי קוסטה בלנקה. ניתן להתנייד בתחבורה ציבורית, אך בתלוי במקום אליו אתם מנסים להגיע, הנסיעה עלולה להיות לא נוחה במיוחד בשל החלפות של אוטובוסים. במידה ואתם מתכננים לבקר ביותר מיעד אחד או שניים עדיף לעשות זאת ברכב. למידע נוסף על השכרת רכב בולנסיה והשכרת רכב בספרד.
  • אם החלטתם להשאר ללון באלקוי, תוכלו להעזר בדף מלונות באלקוי.
  • ילדים: בהחלט ניתן לטייל עם ילדים בשמורה, הנופים המקסימים ישבו גם אותם. ראו גם ולנסיה עם ילדים.

מידע שימושי על אלקוי ושמורת פונט רוחה

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי