הגן הבוטני אילת

הגן הבוטני באילת – פנינת טבע בלב המדבר. כל המידע שצריך לדעת לפני שמבקרים – למי מומלץ? מתי כדאי לבוא? וטיפים רבים נוספים.

מידע כללי על הגן הבוטני אילת

הגן הבוטני הוא אתר תיירות לא הכי מוכר באילת אבל זוכה לביקורות טובות רבות מהמבקרים בו. הוא מאפשר למבקריו להכיר את הצמחייה הייחודית של אזור אילת מצד אחד, מצד שני הוא גם מאפשר להכיר צמחים מאזורים אחרים של העולם, חלקם צמחים נדירים במיוחד. מבין האטרקציות התיירות של אילת הגן הבוטני הינו פנינה ייחודית, מקום המקדיש את הצגת הטבע למבקרים בו בצורה נעימה ונוחה וזמין כמעט לכל אורך עונות השנה.

כן חשוב לומר – יש גנים בוטנים גדולים ומרשימים מגן זה בוודאי שבעולם, וגם בארץ לא באמת ניתן להשוות אותו לזה שבירושלים או זה שבתל אביב, אבל ביחס לעובדה שהוא נבנה ללא תמיכה כספית ממסדית או ציבורית מתוך יוזמה פרטית או מרשים ביותר. הגן נחשב לייחודי בתחומו, בעיקר בגלל העובדה שהוא מגדל צמחיה טרופית בלב המדבר.

אחת מפינות החמד בגן הבוטני (צילום: Avi1111)אחת מפינות החמד בגן הבוטני (צילום: Avi1111, רישיון)

מה רואים ועושים בגן הבוטני של אילת?

הגן מחולק למספר חלקים. חלק אחד מתעסק בצמחייה המקומית ונקרא הגן הבוטני, החלק השני מוקדש לדימוי בזעיר אנפין של יערות גשם (די משנה, ואפילו עומד בניגוד לאווירת המדבר האילתית), והחלק השלישי הינו משתלת הגן בה אפשר גם לראות את תהליך הגידול של הצמחים האקולוגי, לקנות שתילים וצמחים ייחודיים ואף אביזירי גינה וחומרי דשן ייחודיים. חשוב גם להזכיר שהמקום מפעיל פעילויות ייחודיות לקבוצות מה שיכול להעצים את חווית הביקור לקבוצות ומשפחות גדולות המטיילות בעיר.

**פרסומת**מה אומרים המבקרים בגן הבוטני?

רוב המבקרים מופתעים מהמקום. הוא מצד אחד מאוד מרשים ומצד שני לא כל כך מוכר – וקצת מפתיע בשוני שלו מהאטרקציות השונות של אילת. רבים מהמבקרים נוטים לציין את הנוף האווירה, השירות והצילומים – כעל חוויות חזקות מהביקור בגן הבוטני.

לדעתנו אין זה מייצג, אך חשוב להבהיר כי איתרנו מספרים בודדים של תגובות שפחות אהבו את המקום, התאכזבו מהגן ו/או התללונו על חוסר סדר או ארגון של הגן.

המלצות "הכל על" למבקר בהגן הבוטני אילת

  • הדרך הנוחה ביותר להגיע לגן הבוטני הינה על ידי רכב פרטי או מונית, מאחר ואין תחבורה ציבורית העוצרת בסמוך לגן.
  • הגן פתוח משעות הבוקר ועד שעות הערב המוקדמות כאשר יש עוד אור, בקיץ מומלץ להגיע בשעות הפחות חמות כדי שהחום האילתי הכבד לא יעיב על הביקור.
  • הגן עובד בכל יום לאורך כל השנה, והביקור בו מתאים בין אם אתם מגיעים לעיר בקיץ, בחורף או בעונות המעבר.
  • המקום הוא חוויה יחודית בעיר, מאוד שונה מרוב האטרצקיות שיש באילת שהן בעלות אופי אקסטרימי יותר. ישנם צעירים שאוהבים את נושא הבוטיניקה ומחפשים גם מקומות שקטים ושלווים יותר, והם יהנו מהמקום – אם אתם מחופשים פעילות יותר אקסטרמית זה פחות המקום. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שהאתר פונה לכל המשפחה. כדאי לדעת שישנה הנחה קטנה לסטודנטים ולחיילים.
  • למחפשים חופשה זולה אנו פחות ממליצים על ההגן. מדובר באטרקציה שאינה מאוד זולה. למחפשים הנחות ישנם הנחות וקופנים לעיתים לאתר זה, ויש הנחות לילדים, אזרחים ותיקים, סטודנטים וחיילים.
  • הגן הבוטני מתאים לכל המשפחה וגם ילדים יהנו בו, במיוחד חובבי הטבע שבהם. בגן יש פעילויות המתאימות לילדים קטנים וגם לגדולים יותר, כמו כן, ישנה הנחה לילדים.
  • לתייר הדתי: המקום אינו מותאם ב100% לצרכי התייר הדתי, מארח והמקום פועל בחגים ושבתות, מצד שני ישנם תיירים דתיים שמבקרים בגן ומסתדרים עם התנאים הקיימים בו.
  • למי שמחפש עוד אתרים בהם נחשפים לחיות ולטבע אשר שונים משאר המקומות התיירותים באילת היינו ממליצים לשלב בחופשה גם את ריף הדולפינים, המצפה התת ימי או חוף אלמוג, ואם אתם באים לעיר בתקופה בה מזג האוויר מאפשר זאת והנכם חובבי טיולים ישנם לא מעט מסלולים שניתן לעשות בסמוך לעיר.

קריאה נוספת מומלצת:

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

סנן על ידי