הכל על - טיסה סדירה
 
דף הבית >> תכנון חופשה עם הכל על >> טיסות וחבילות >> טיסות לחו"ל מידע ומושגים >> טיסה סדירה
 
עוד מידע באתר על מושגי בסיס לטיסות לחו"ל:

עוד מידע באתר על טיסות וחבילות לחו"ל:

פרסומות

 
מלונות | טיסות | ספורט והופעות | השכרת רכב
למידע נוסף על טיסות באתר: 
מידע, שאלות ותשובות
יעוץ אישי

רוצה שנעזור לך בתהליך ההזמנה?
 השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!


טיסה סדירה

הזמנת טיסה סדירה - טיפים, מידע והמלצות 

שותף בכיר בכתיבת העמוד: ליאור פרג'

טבלת ניווט מהיר
מידע כללי
יתרונות
חסרונות
המלצות וטיפים
לבקשת עזרה והתייעצות

מידע כללי

בין הטיסות השונות ניתן להבחין בין מספר דרכים. אחד המונחים שחשוב להכיר הוא "טיסה סדירה", אשר לפי ההגדרה היא טיסה המתקיימת לאורך עונת התיירות במסלול ובמועדים יחסית קבועים - זאת להבדיל מטיסות השכר (צ'ארטר) שנפתחות בעיקר במועדי התיירות המרכזיים על פי הביקוש. טיסה סדירה נקבעת על ידי אנשי חברת התעופה, בתיאום עם גורמים שונים (מנהל התעופה האזרחי, למשל), כשבדרך כלל מדובר על קו קבוע שנמשך חודשים ארוכים או אפילו שנים, עם שינויים מינוריים אפשריים.

 

חיפוש טיסות

 
 
 
 

יתרונות 

יודעים לקראת מה הולכים - במקרה של טיסות סדירות, אין כמעט מקום להפתעות. המועדים והיעדים קבועים, כך שקל יותר לתכנן את הנסיעה הספציפית שלכם לחו''ל. בנוסף לכך, להבדיל מטיסות השכר שנפוצות בעיקר בחודשי התיירות החמים (בעיקר הקיץ והחגים), טיסות סדירות ליעד מסוים עשויות לצאת בכל אחד מימות השנה.
דיוק - הסבירות שטיסה סדירה תצא ליעדה בזמן המיועד גבוהים מאשר המקרה של טיסת שכר. הסיבה לכך היא שטיסות השכר מבוססות על חברות להן צי מטוסים וכוח אדם מצומצם ביחס לטיסות הסדירות, מה שעלול להביא לאיחורים. כמובן שזהו לא הפרמטר היחידי שמגדיר את רמת הדיוק, מה גם שחברות תעופה שונות מאופיינות ברמות דיוק שונות. בתחילת השנה פורסם מחקר בינלאומי שהראה שהחברה הדייקנית ביותר בעולם היא Air Baltic, בעוד שאף חברה ישראלית לא נמצאת ברשימת 20 החברות המדויקות בעולם. 
ביטולים - גם מבחינת ביטולי טיסות לחו''ל אפשר להיות רגועים יותר מבמקרה של טיסות שכר, שעלולות להתבטל עקב תפוסה נמוכה של המטוס – מה שלא קיים בטיסות סדירות שיוצאות בכל מקרה (למעט מקרים נקודתיים מאד). אם טיסה סדירה מתבטלת, נקודה נוספת, מגיע פיצוי שלא ניתן לרוב בטיסות שכר. העובדה שהחברות המבצעות טיסות סדירות הן לרוב גדולות יותר מאשר אלה שמציעות טיסות שכר עשויות להיות פלוס נוסף מבחינת האמינות שלהן.
גמישות - למרות שאת מועדי הטיסות הסדירות לא ניתן לשנות, רוב חברות התעופה מעמידות אפשרות לשינוי פרטי הכרטיס, אפשרות שלא קיימת לרוב בטיסות שכר. הדבר כרוך בקנס כספי, בהתאם לתנאים הספציפיים של הכרטיס שנרכש, אך עדיין מציע גמישות וביצוע שינויים שנדרשים לא פעם.

*פרסומת*
 

חסרונות טיסות סדירות

המחיר - למרות שכל טיסה צריכה להישקל לגופה, אפשר לראות שברוב המקרים הטיסות הסדירות יהיו מעט יקרות יותר מאשר טיסות השכר. בנוסף לכך, מחירי הטיסות עולים ככל שהמושבים במטוס מתמלאים להם, כך שמי שמזמין טיסה ברגע האחרון (וזה יכול להיות גם ימים או שבועות לפני מועד הטיסה) נאלץ להוציא מכיסו לא מעט כספים.
היצע טיסות מצומצם - לא תמיד אפשר להסתמך על הטיסות הסדירות בלבד על מנת להגיע ליעדים מסוימים במועדים בהם חפצים בכך. זאת ועוד, אם מתבוננים רק על הטיסות הסדירות עלולים לגלות שהמטוסים מתמלאים בקצב מהיר ומבעוד מועד (כי הרי פרטי הטיסה ידועים זמן רב מראש), כך שאלה שמחכים עד לרגע האחרון יכולים להתבסס פעמים רבות רק על טיסות השכר שעשויות להיפתח ולהיסגר בתוך ימים.
פיצויים - זה לא נכון תמיד וגם לא בכל המדינות, אבל יש מקרים בהם לא ניתן לקבל פיצוי אם חברת טיסה סדירה פושטת רגל, בעוד שבמקרה של טיסת שכר דווקא כן.
--פרסומת--
 

המלצות וטיפים:

  • הן לטיסות סדירות והן לטיסות שכר יש יתרונות משלהן, כך שלא ניתן להגיע לתשובה חד משמעית לגבי איזו טיסה עדיפה. כלל האצבע שנכון פעמים רבות (אבל לא תמיד) הוא שבמקרה של טיסות "ספונטניות" או הזמנות מאוחרות יחסית טיסות סדירות מומלצות פחות אך נחשבות לפתרון מועדף כאשר יודעים מראש להיכן רוצים לטוס ומתי. טיסות שכר הרי קשה ולעיתים בלתי אפשרי להזמין חודשים קדימה.
  • לא תמיד הנוסע הישראלי יודע או מתעניין לגבי סוג הטיסה שהוא הזמין, ולא תמיד זה גם משנה: אם יש טיסה של חברה סבירה במועד שמתאים לנו ובמחיר סביר, כנראה שנזמין אותה. ובכל זאת, מכיוון שצריכות להיות ציפיות שונות לגבי כל אחת מהטיסות (למשל במקרה של איחורים וביטולים), כן מומלץ לברר במעמד ההזמנה אם הטיסה היא טיסה סדירה או טיסת צ'ארטר.
     
  • לצורך העניין ישנם טיסות סדירות יומיות מישראל לכל היעדים המרכזיים באירופה כמו ברצלונה, פראג, פריז, לונדון, רומא, מדריד ולכל היעדים הללו ישנם גם טיסות צ'ארטר כתלות בביקוש (בעונות החמות ולקראת אירועים חשובים יש יותר טיסות). לרוב ההבדלים בין הטיסות הסדירות לטיסות השכר ליעדים הללו מינורים עד לא קיימים. 
 
אולי יעניין אותכם גם:

עוד עמודי מידע באתר על טיסות:

שינוי וביטול טיסה

תנאי ביטול ושינוי הטיסה תלויים בחברה המשווקת (או סוכן הנסיעות שלכם) מחד - והחברה דרכה אתם טסים מאידך. חברות תעופה ישראליות מחוייבות לחוק הגנת הצרכן דרכו ניתן לבטל את הטיסה עד 14 יום ...

טיסות זולות

כשיוצאים ליעד תיירות או נופש, נדרשים להיפרד מסכומי כסף שעשויים להיות משמעותיים: החל מכמה אלפי שקלים ועד לסכום בן חמש ספרות...

טיסה ישירה

טיסה ישירה, כפי שניתן להסיק משמה, היא טיסה שאינה כוללת עצירת ביניים. טיסה ישירה תצא מיעד אחד ותנחת ביעד הסופי אליו חפצים להגיע תוך מספר שעות...

טיסת צ'ארטר

טיסת צ'ארטר (ידועה גם בתור "טיסת שכר") הוא סוג נפוץ במיוחד של טיסה: במקרה הזה, חברת התעופה שוכרת מטוס שמשמש אותה להטסת נוסעים...

טיסה עם עצירת ביניים

טיסות עם עצירת ביניים (נקראות גם טיסות לא ישירות או טיסות קונקשן) נחשבות כיום לנפוצות בכל קנה מידה...


לכל עמודי המידע באתר על טיסות לחו"ל

 

 
צריך/ה עזרה בבחירת טיסות וחבילות? אנחנו יכולים לעזור!

כבר זמן רב שאנו מסייעים לתיירים רבים בתכנון החופשה שלהם בחו"ל.
 
arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
             
                                     
                                     
                                      
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica