הכל על - טיול מאורגן, חבילה או הרכבה עצמית
 
דף הבית >> תכנון חופשה עם הכל על >> טיסות וחבילות >> טיסות לחו"ל מידע ומושגים >> טיול מאורגן, חבילה או הרכבה עצמית
 
עוד מידע באתר על מושגי בסיס לטיסות לחו"ל:

עוד מידע באתר על טיסות וחבילות לחו"ל:

פרסומות

 
רוצה שנעזור לך בתהליך ההזמנה?
 השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

טיול מאורגן, חבילה או הרכבה עצמית


טבלת ניווט מהיר - טיול מאורגן, חבילה או הרכבה עצמית
מידע כללי
טיולים מאורגנים
חבילות נופש לחו''ל
הרכבה עצמית
לבקשת עזרה והתייעצות

מלונות | טיסות | ספורט והופעות | השכרת רכב
למידע נוסף על טיסות באתר: מידע, יעוץ ושאלות ותשובות
לקבלת יעוץ אישי במציאת טיסה וקבלת קופני הנחה לגולשי האתר
   
 
 


מידע כללי

יש לנו עולם שלם ששווה לחקור, ושלל דרכים לעשות את זה. כל מי שרוצה לבקר ביעד תיירותי זה או אחר ניצב בפני דילמה כיצד להגיע אליו, כששאלה עיקרית נוגעת לשילוב שבין כרטיס הטיסה למלון. בהקשר הזה אפשר להצביע על שלושה אופנים עיקריים, אליהם נתייחס בסקירה הנוכחית: טיול מאורגן, חבילת נופש או הרכבה עצמית של הטיול.
 
חשוב לקחת בחשבון שבכל מקרה ומקרה, אי אפשר לתת תשובה חד משמעית לשאלה "מה עדיף?". היא תלויה באלף ואחד משתנים, כולל מאפייני הטיולים, היעד הספציפי והרצונות של הנוסעים.

*פרסומת*

טיולים מאורגנים

טיול מאורגן, על פי ההגדרה הבסיסית ביותר, הוא טיול שנערך בקבוצות עם מדריך טיולים. המסלול של הטיול נקבע בהתאם לשיקול דעת של החברה, שלוקחת על עצמה במסגרת התשלום הסעה למקומות התיירותיים, הסבר עליהם ועוד. חברות התיירות הישראליות משווקות טיולים מאורגנים לכל יעד מבוקש (פעמים רבות חברות שונות יציעו אותן טיולים), בעוד שיש כאלה המיועדים למרחיקי לכת ויגיעו עם תג מחיר גבוה יותר.
 
אין תמימות דעים ביחס לטיולים המאורגנים. בצד החיובי, הם מקלים מאד במלאכת התכנון של הטיול, כאשר לא צריך לחשוב איפה לישון, מה לעשות ואיך להגיע למקומות. כמו כן, בחלק מהיעדים מדובר באופציה שהיא זולה יותר מאשר רכישה של חבילת נופש או תכנון עצמאי (בייחוד אם לוקחים בחשבון את העלויות שנחסכות כאן על תחבורה ציבורית, כניסה לאתרים ועוד).
 
בצד השלילי, טיולים מאורגנים לדעת רבים לא מאפשרים לחוות באמת את היעדים התיירותיים. טיולים שכאלה עלולים להציע מסלולים בעייתיים, למשל עם מספר "מלכודות" דוגמת ביקור בחנויות מפעל שאין להן ערך תיירותי, או הגעה למקומות כדי לסמן ״וי״, ותו לא. כמו כן, העובדה היא שהתיירים לא יכולים לבחור באטרקציות שמדברות אליהם ביותר. אם הם היו רוצים לבקר במקום אחר או להתעכב באתר מסוים, הם לא יכולים לעשות זאת. בעיה אחרת היא שטיולים מאורגנים עלולים לחסוך במלונות, שממוקמים לא פעם בפאתי הערים, ומציעים גם ימים חופשיים לא פעם – בימים אלה יש כמובן שלל אפשרות לטיולים, בתשלום מופרז שמייקר מאוד את הטיול.

חבילות נופש לחו''ל

האופציה הבאה היא רכישה של חבילת נופש לחו''ל, המשלבת טיסה ומלון גם יחד (ולעיתים גם העברות למלון והטבות נוספות). זוהי הבחירה המקובלת ביותר של ישראלים רבים שרוצים גמישות מסוימת בבחירת המלון ובתכנון החופשה, אך מעדיפים שלא להזמין בנפרד את כל אחד מהחלקים של החופשה. חבילות נופש לחו''ל מוצעות לכל אורך השנה, כאשר יש חבילות של ימים מובנים ולעומתן כאלה שאפשר להרכיב בהתבסס על תאריכים ספציפיים.
 
חבילות נופש עשויות להציע מחירים משתלמים ביחס לאפשרויות האחרות, גם אם אי אפשר לתת תשובה חד משמעית לסוגיה הזו. ההנחה היא שכוח הקנייה של חברת התיירות יהיה גבוה יותר מאשר התייר שניגש לבדוק את המלונות והטיסות באופן עצמאי: התוצאה של כך היא דילים שקשה לעיתים להשיג בדרכים אחרות. העובדה שחוסכים כאן מאמצים וגם זמן מהווה פלוס נוסף.
 
הבעיה היא שלא תמיד חבילות הנופש הן באמת משתלמות כמו שמציגים אותן. חברות תיירות רבות משווקות חבילות אך ורק (או בעיקר) למלונות שאינם אידיאליים מבחינת הרמה שלהם או המיקום שלהם. היצע המלונות במסגרת חבילות נופש או מצומצם, והמחיר של המלונות הטובים מביניהם עלול להיות יקר. בנוסף לכך רבות מחברות התיירות גובות עמלות שונות על ההזמנה דרכן, לדוגמא בהזמנה טלפונית, שמייקרות את מחיר העסקה.

אפשרות הרכבה עצמית

האופציה האחרונה היא לרכוש בנפרד כרטיס טיסה ולהזמין חדר במלון לאחר מכן. פעם זו הייתה משימה קשה מאד, אך כיום הפכה לפשוטה פי כמה בעקבות האינטרנט. האחרון מציע לא רק אתרים לבצע את ההזמנה בצורה פשוטה מבלי לצאת מפתח הבית, אלא גם מנגנונים שעשויים לסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר: אתרי ביקורות על מלונות או חברות תעופה, אתרי השוואת מחירים וכן הלאה.
 
היתרון המרכזי של הרכבה עצמית של חופשות היא שהמטיילים הופכים באמצעותן לאדונים לגורלם. כמעט כל טיסה וכל מלון פתוחים עבורם, מה שמגדיל את הסיכויים שהם יבחרו באופציה המתאימה כמו כפפה ליד לצרכים שלהם. נכון, כדי לקבל את ההחלטה הנכונה צריך לבצע מחקר ולא מעט בדיקות, אבל מי שעושה זאת יתוגמל באופן מלא בחלק הארי של המקרים.
 
מן העבר השני של המשוואה, הרכבה עצמית של חבילות לא מבטיחה דבר מבחינת המחיר, שעשוי להיות יקר יותר מאשר האופציות שהובאו מעלה. עובדה נוספת היא שטיולים כאלה מצריכים מראש תכנון מוקפד יותר גם בשטח, למשל הגעה משדה התעופה למלון או תכנון של לוח הזמנים (נכון גם במקרה של חבילות נופש). התכנון יצריך מכם עצמאות וסבלנות, מאחר וייתכן שיידרשו שעות ארוכות עד אשר תבחרו באופציות המתאימות לכם ביותר.
 
--פרסומת--

אולי יעניין אותכם גם:

עוד עמודי מידע באתר על טיסות:

שינוי וביטול טיסה

תנאי ביטול ושינוי הטיסה תלויים בחברה המשווקת (או סוכן הנסיעות שלכם) מחד - והחברה דרכה אתם טסים מאידך. חברות תעופה ישראליות מחוייבות לחוק הגנת הצרכן דרכו ניתן לבטל את הטיסה עד 14 יום ...

טיסות זולות

כשיוצאים ליעד תיירות או נופש, נדרשים להיפרד מסכומי כסף שעשויים להיות משמעותיים: החל מכמה אלפי שקלים ועד לסכום בן חמש ספרות...

טיסה ישירה

טיסה ישירה, כפי שניתן להסיק משמה, היא טיסה שאינה כוללת עצירת ביניים. טיסה ישירה תצא מיעד אחד ותנחת ביעד הסופי אליו חפצים להגיע תוך מספר שעות...

כבודה

כבודה היא מיטלטליו של הנוסע בין אם היא עולה איתו (כבודת יד) או נשלחת לבטן המטוס. יש לבדוק עם חברת התעופה או סוכן הנסיעות מהי זכאות הכבודה לטיסה (מה ההגבלה, כמה יחידות ומה המשקל והמידות המותרים)...

מחלקות

המטוס מחולק בדרך כלל לשלוש מחלקות שירות: תיירים, עסקים וראשונה. ברוב הטיסות הסדירות יש מחלקת תיירים ומחלקת עסקים. מחלקה ראשונה נפוצה יותר בטיסות...


לכל עמודי המידע באתר על טיסות לחו"ל

 

 
צריך/ה עזרה בבחירת טיסות וחבילות? אנחנו יכולים לעזור!

כבר זמן רב שאנו מסייעים לתיירים רבים בתכנון החופשה שלהם בחו"ל.
 
arrow, left icon
רוצה שנעזור גם לך?
הכנס/י פרטים בטופס המצורף

 
             
                                     
                                     
                                      
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica