הכל על - השכרת רכב ידני או אוטומטי?
 
דף הבית >> תכנון חופשה עם הכל על >> השכרת רכב בחו"ל >> השכרת רכב ידני או אוטומטי?


עוד מידע באתר על השכרת רכב בחו"ל:


עוד תחת בנה לעצמך חופשה:

פרסומות


 

רוצה שנעזור לך בתהליך ההזמנה?
 השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

 
 
הכנס פרטים במנוע החיפוש המופיע למטה 
וקבל את הצעות המחיר הזולות ביותר להשכרת רכב ביותר מ-6,000 יעדים!


אם אינך רואה היטב את טבלת החיפוש (תלוי דפדפן בו הנך משתמש) עבור לקישור זה
CentauroSixtGoldcar
AdvantageBudgetEuropcar
 
 
 
 
 
 

השכרת רכב ידני או אוטומטי?

למצוא את המחיר הטוב ביותר לרכב המתאים לחופשה שלך 

חופשה בחו"ל עם רכב יכולה להיות מהנה ומענגת אך לפעמים קורות תקלות מצערות שהופכות את החוויה הנעימה לסבל. הזמנה נכונה של רכב בחו"ל תמנע הרבה מאוד מקרים לא נעימים!

מטרתו של דף זה היא לעזור לגולשי אתר הכלעל , ולהעניק להם את המידע עליו צריך להקפיד לפני השכרת רכב בחו"ל.

שיתוף פעולה של אתר "הכל על" ואתר Rentalcars

רכב ידני: יתרונות וחסרונות
רכב אוטומטי: יתרונות וחסרונות
טיפים נוספים
לחיפוש הצעות מחיר להשכרת רכב

סביר להניח שהשקעתם הרבה מאד מחשבה בבחירת הרכב בו אתם נוהגים בישראל. גם אם השכרת רכב בחו''ל לא מצריכה מכם מחשבה עמוקה כל כך, עדיין חשוב שתכניסו לתוך משוואת הבחירה שלכם לא מעט משתנים. אחת ההחלטות הראשונות והחשובות ביותר נוגעת לסוג הרכב, כשההתלבטות העיקרית היא בין רכב ידני לאוטומטי. כפי שתראו מיד, לכל החלטה יש מעלות משלה, וכל אחת מתאימה בסוג אחר של טיולים או עבור אנשים שונים.

*פרסומת*

רכב ידני: יתרונות וחסרונות

הסיבה העיקרית להשכיר רכב ידני היא המחיר שלו, שנוטה להיות זול בעשרות אחוזים (ולכן באלפי שקלים) ביחס לרכב האוטומטי. הפערים כאן עצומים ומשמעותיים תמיד, בייחוד בטיולים בהם הרכב מלווה אתכם תמיד, או בטיולים בהם בוחרים ברכב גדול המיועד למשפחה. אם מוסיפים לכך את הטיעון לפיו רבים לומדים בישראל לנהוג על גבי רכב ידני, ולכן לא מאבדים את היכולת לעשות זאת גם לאחר שנים של נהיגה באוטומט, אפשר להבין מדוע השד כאן ממש לא חייב להיות נורא. אותם אנשים עשויים לגלות שחווית הנסיעה שלהם ברכב דווקא עולה, מכיוון שבדרך זו הם מרגישים טוב יותר את הרכב ולכן גם את הנסיעה.

מתחם השכרת הרכב בשדה התעופה של פראג:
מתחם השכרת הרכב בשדה התעופה של פראג:
כמו ביעדים נוספים רכב אוטומט יהיה פה יקר בעשרות
אחוזים מרכב ידני (צילום מקורי)

פרמטר נוסף שצריך להתחשב בו הוא הזמינות של הרכבים. בלא מעט מדינות בעולם היצע הרכבים האוטומטיים מצומצם, על אחת כמה וכמה בשוק השכרת הרכב. יש חברות השכרה, אפילו מובילות, שלא מציעות כלל רכבים אוטומטיים עבור נהגים המעוניינים לאסוף את הרכב בתחנה מסוימת במדינה מוגדרת. לעומת זאת, רכבים ידניים יהיו תמיד, בהיצע רחב עם המון אפשרויות וקטגוריות רכב. יש כאן מספיק אפשרויות בחירה, כך שכל אדם יוכל לבחור בהצעה המתאימה והמשתלמת ביותר עבורו.


כביש הררי בצפון איטליה - לנהג מנוסה יעדים הררים רכב ידני יהיה יותר נוח לנהיגה מרכב אוטומט (צילום מקורי).

מן העבר השני של המשוואה, צריך לזכור שנהיגה ברכב ידני מצריכה מיומנויות ותרגול שאין לכל נהג (מה גם שלרבים יש רישיון לרכב אוטומטי בלבד). רבים חוששים מאד להשכיר רכב בחו''ל, עם נהיגה ברכב שלא מכירים ותקנות תחבורה ששונות ממה שמקובל בישראל. לכן הוספה של תפעול הרכב לתוך התמונה עלולה להפוך אותה למורכבת, ואת הנהיגה בחו''ל למלחיצה עוד יותר. בנוסף לכך, יש מדינות בהן הנהיגה ברכב ידני לא ממש פשוטה, למשל עקב עליות או פקקים שמקשים על הנהיגה עבור רבים.

רכב אוטומטי: יתרונות וחסרונות

לחלק מהיתרונות והחסרונות של רכב אוטומטי התייחסנו כבר מעלה, בעקיפין, וכעת הגיע הרגע להיכנס לעובי הקורה. היתרונות המרכזיים של השכרת רכב אוטומטי הם שהוא הופך את הנהיגה בחו''ל לפשוטה הרבה יותר, בעיקר בגלל שתפעול הרכב האוטומטי הוא כזה. מפלס החרדה שלכם צפוי לרדת כשאתם בוחרים לנהוג על אוטומט, וכך גם מספר הפעמים שהרכב שלכם נתקע במהלך הדרך. יש מדינות אשר בהן הנהיגה ברכב ידני היא מלאכה מורכבת, בייחוד עבור מי שמגדיר את עצמו כ"חלוד".

הגראן ויה של מדריד בערב טיפוסי - בהשוואה לרכב אוט
הגראן ויה של מדריד בערב טיפוסי -  בהשוואה לרכב אוטומט רכב ידני יביא לחוויה עוד פחות נעימה מעמידה בפקק זה (צילום מקורי).

החסרונות של רכב אוטומטי הן, כאמור, מחיר גבוה פי כמה ביחס לרכבים ידניים, והיצע רכבים מצומצם ולעיתים גם לא קיים. בנוסף לכך, יש תנאים בהם הרכב האוטומטי לא בהכרח יספק מענה ראוי: הוא יכול להיות מצוין בנסיעות עירוניות או בין עירוניות, אבל להתאים הרבה פחות בנסיעות שטח, למשל, בהן נדרש תפעול מורכב יותר של הרכב מאשר זה שמאפיין את הרכבים האוטומטיים.
--פרסומת--

טיפים נוספים

 • ישנם יעדים שבהם להשכרת רכב אוטומט יש משמעות רבה. בואו ניכח למשל לדוגמא יעדים פופלארים באיטליה וספרד כדי להמחיש את הנקודה. למשל למי שנוסע לקוסטה בראווה  (ראה גם השכרת רכב בקוסטה בראווה) בחודשי הקיץ מומלץ להתכונן לחלקי נסיעות שיכללו פקקים ועומס תנועה מה שיהפוך עוד פחות נסבל במקרה של רכב ידני כך גם למי שנוסע לטיול עירוני באיטליה בין ונציה למילאנו למשל (ראה גם השכרת רכב בונציה). לעומת זאת למי שנוסע לטיול ביעד הררי כמו מרחב אגם גארדה, או הפירנאים (ראה עוד גם ב השכרת רכב באזור אגם גארדה, והשכרת רכב בפירנאים) שלא לדבר על מי שנוסע לטיול שטח - רכב אוטומט יכול להיות פחות נוח (מומלץ לקרוא בנושא עוד תחת השכרת רכב בספרד והשכרת רכב באיטליה).
   
 • יעד הנסיעה, תנאי הדרך, מדיניות חברות ההשכרה הרלוונטיות ומאפייני הנהגים צריכים להשפיע על ההחלטה שלכם. הכניסו את כולם לתוך המשוואה, ונסו לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבור נסיבות הטיול שלכם. יש אנשים למשל שמעדיפים להשכיר בפעם הראשונה שלהם בחו''ל רכב אוטומטי (הנסיעות הראשונות הן תמיד הקשות מכולן), אך בפעמים הבאות רכב ידני.
 • המחיר - הפערים בין רכב אוטומטי לידני הם גדולים, אבל לא חייבים להשפיע לבדם על ההחלטה שלכם. קחו בחשבון פערי מחירים בין החברות השונות, שעשויים להשפיע על ההחלטה שלכם לכאן או לכאן: השכרת רכב אוטומטי בחברה זולה יכולה להיות לא יקרה בהרבה מאשר רכב ידני בחברה יקרה. עם זאת, המחיר הוא ממש לא חזות הכל בהשכרת רכב, כשאתם צריכים לוודא קודם כל שההשכרה מתאימה לכם, שתנאי ההשכרה הוגנים ושבחרתם בחברה אמינה.

ראו גם:


 
להוספת טיפ, תגובה, המלצה משלכם (אפשר גם תמונות)

 

מדוע להשתמש בשירות השוואת הרכב של Rentalcars ואתר הכל על?

 • התחייבות למחיר הטוב ביותר -  מנועה החיפוש יחפש עבורכם את מחיר הרכב הטוב ביותר ברשת בזמן נתון.
 • התחייבות לעבודה עם חברות אמינות ומובילות בלבד!
 • אפשרות לשינוי וביטול הזמנה דרך האתר.
 • תוצאות חיפוש, מידע על הרכבים ותהליך ההזמנה בעברית
 • עזרה שלנו במציאת רכב לפרטים
רוצה שנעזור לך בתהליך ההזמנה?
 השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם! 
 

 
 
 
 
+ שלח משוב
+ שלח הצעה כיצד יש לערוך את העמוד

 

 מצאתם שגיאת כתיב או ניסוח לא ברור? יש לכם מה להגיד? המחיר השתנה?
יש לכם המלצה או שאתם רוצים להוסיף הערה עובדתית?
רוצים שנפרסם תמונה או מאמר שלכם באתר?


הגיבו ועזרו לנו לבנות את אתר התיירות המעמיק ביותר בעברית! 

(בעלי אתרים יקרים - לינקים שאינם מועילים לגולשים לא יפורסמו
אך אנו יותר מנשמח לפרסם קרדיטים ולינקים למידע, תמונות או עריכה חדשה ומועילה).  

© כל הזכויות שמורות לצוות "הכל על" 

הזכויות לאייקונים שמורות ל:Alessandro Rei , WebIconSet.comIconFinderIconkaKidaubis DesignSebastien DurelSvengraphIcons LandDaddyDesignCyberchaos05DunedhelSvengraphLazyCrazy  Artdesigner.lv  VistaICO.com www.aha-soft.com Ana softLa Glanz Studio - Eugen Buzuk IconBlock  Bevelandemboss.net
יעוץ בקידום האתר: קידום אתרים ע"י עידן בן אור 

לכל שאלה ניתן ליצור עמנו קשר במייל 
למקרים דחופים 0544-979-371 (972+)
Yandex.Metrica