הנחיות הקורונה בברצלונה

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 27.9.2021

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בברצלונה

ברצלונה היא אחת מהערים המתויירות ביותר באירופה, שבתחילת המגיפה מצאה את עצמה בסגרים ארוכים בהם כל האתרים התיירותים בעיר נשארו שוממים. מצבה של ספרד כרגע טוב בהרבה, אך עדיין ישנן הגבלות מסויימות. נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בקטלוניה במנה השנייה הוא בערך 66% ובמנת החיסון הראשונה75%, אך עדיין ישנם 1700 חולים חדשים בממוצע לשבוע.

החל מתאריך 26 ביוני 2021 חלה הקלה בהוראת עטיית המסכה בברצלונה. במקומות פתוחים בהם ניתן לשמור על מרחק העולה על מטר וחצי בין אחד לשני ניתן ללכת ללא מסכה המכסה את האף והפה. שמירת המרחק ללא מסיכה אינה תקפה בעבור אנשים בני אותה המשפחה, כלומר אם ניתן לשמור מרחק בין כל בני המשפחה לסובבים שאינו עולה על מטר וחצי ניתן ללכת ללא מסכה.

עדיין ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה החלה במכל המקומות הסגורים, במקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על מטר וחצי. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת. בין המחוזות השונים בספרד ניתן לעבור ללא הגבלה במידה ומדובר בבני אותה המשפחה אשר עוברים ממחוז למחוז.

מבחינת פנאי ובילויים – התהקלויות מוגבלות עד עשרה אנשים, החנויות פתוחות עד השעה עשר בלילה ויכולות להכיל רק 70% מהתפוסה המירבית של החנות, אותה הגבלה על אחוז התפוסה קיימת גם בבתי הקולנוע, מוזיאונים ואולמות הקונצרטים. הברים, והמסעדות פתוחים משעה שש בבוקר ועד השעה 00:30 בלילה. במסעדות ניתן לשבת עד שישה אנשים בשולחן ובין השולחנות נשמר מרחק העולה על מטר וחצי. במסעדות סגורות ישנה הגבלה על התפוסה אשר עומדת על 50%, ויש לעטות מסכה על האף והפה כל עוד לא אוכלים ושותים. מועדונים פתוחים עד השעה שלוש וחצי בבוקר, שימו לב כי יש לעטות מסכה במועדון וישנה תפוסה מוגבלת של עד 50%, גם כאן קיימת ההגלבה שקבוצת מבלים לא תעלה על שישה אנשים במועדון סגור ועשרה אנשים במסיבה באוויר הפתוח. פארקי שעשועים (פורט אוונטורה למשל) פתוחים לקהל אך מוגבלים לתפוסה שאינו עולה על 50%. למבקרים בכנסיות (כמו קתדרלת יוליה הקדושה) שימו לב כי גם שם ישנה מגבלת תפוסה של 70%.

שימו לב, כי כנס על אי עטיית מסכה הינו כנס בגובה 100 אירו. כנסות נוספים בשל הפרת הנחיות יכולים לנוע בין 100 אירו ועד 3,000 אירו כתלות בחומרת העברה.

גרפיטי של וירוס הקורונה ברחובות ברצלונה (צילום:Zarateman)

מי יכול להיכנס לספרד

נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת ספרד הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה) יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בהצגת תוצאות בדיקות נוספות.

במידה ומדובר באנשים שאינם מחוסנים ניתן להיכנס במידה ומציגים תוצאת בדיקה אנטיגן שלילית מ48 השעות אשר קדמו לכניסה לספרד, תוצאת בדיקת PCR שלילית מ72 השעות אשר קדמו לכניסה לספרד, או תעודת מחלים שתוקפה עד 180 מההחלמה (ובתנאי שעברו יותר מ11 ימים מאז ההחלמה).

שימו לב כי על כל מי שנכנס למדינה יש למלא הצהרת בריאות (תוכלו למלא אותה בקישור הזה), את ההצהרה יש למלא 48 שעות לפני הטיסה לספרד.

**פרסומת**חזרה מברצלונה לישראל

שימו לב כי מאחר וספרד מוגדרת כמדינה כתומה כל מי שחוזר ממנה והתחסן או החלים בישראל אינו מחוייב בבידוד.

מי שחוזר מספרד לאחר שהייה של יותר מ-72 שעות בין אם מחוסן ובין אם לא, חייב בביצוע בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. שימו לב שההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאה שלילית הכתובה באנגלית ובה יצוין מספר הדרכון של הנוסע.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מספרד ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. יש לשהות בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית, אך אין צורך בבידוד מלא לאחר החזרה לישראל – אלא אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית כמובן, ואז יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

הודעת משרד הבריאות עקב חלוקת מנת חיסון שלישי לכלל האוכלוסיה

שימו לב כי החל מיום ראשון התאריך 3.10.21 עם כניסת התו הירוק בעבור מחוסנים במנה השלישית, מחוסנים שעברה פחות מחצי שנה מקבלת המנה השניה ובעבור מחלימים מחצי השנה האחרונה – תבוטל מדיניות חלוקת המדינות השונות לפי צבעים. החל מיום זה יהיו תהיה חלוקה למדינות אדומות אליהן הטיסה אסורה מלבד מקרים חריגים ושאר המדינות לא יסומנו ככתומות, צהובות וירוקות. מכל מדינה שאינה אדומה, לאחר קבלת תוצאת קורונה שלילית עם החזרה לארץ או השלמת בידוד של 24, בעלי תו ירוק תקף לא יצטרכו לשהות בבידוד.

בדיקות PCR בברצלונה

יש כמה מרכזים שמבצעים בדיקות PCR בברצלונה, במרביתם התשלום נקבע לפי הזמן בו ניתנות התוצאות. אפשר לבחור לעשות בדיקה עם תוצאה תוך 48 שעות שתהיה זולה יותר מבדיקה עם תוצאה תוך 24 שעות, כלומר ישנה התחייבות לזמן קבלת תוצאות הבדיקה כך שתוכלו להיות בראש שקט שהתוצאות יגיעו לפני הגעה לשדה התעופה. זכרו שבכל מקרה הבדיקה צריכה להיעשות פחות מ72 שעות לפני הטיסה, אחרת לא תהיה תקפה לפי הנחיות משרד הבריאות.
מרכזי הבדיקות נמצאים באזור הסגרדה פמיליה ובאזור פסאז’ דה גרסיה, כך שנוח להגיע אליהם באמצעות המטרו. כדי לעשות את התהליך כמה שיותר פשוט אנו ממליצים להיכנס לאתר הפרט את מרכזי הבדיקות בברצלונה בו תוכלו לראות את המחירים של הבדיקות בכל מרכז, שעות וימי הפעילות ודרכי ההגעה אל המרכזים. בנוסף יש באתר קישורים להזמנה מראש של מועד לבדיקה, כדאי להיעזר בזה וכך להיות בטוחים שתוכלו להיבדק בזמן בלי לחשוש מהשפעה של תורים ועומסים על מרכזי הבדיקות. לרוב בימים שישי עד שני יש עומס רב יותר במרכזי הבדיקות, ולכן המלצה זו תקפה וחשובה אף יותר במידה ועליכם לערוך את הבדיקה באחד מהימים
מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל