1. עמוד הבית
 2. »
 3. ברצלונה 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
 4. »
 5. ברצלונה מידע שימושי
 6. »
 7. הנחיות הקורונה בברצלונה – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה בברצלונה

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בברצלונה

הנחיות הקורונה בברצלונה בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל אך מעט יותר נוקשה, מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות, שמירה על מרחק בין אנשים והגבלות התקהלות מסויימות. הנחיות הקורונה בברצלונה עצמה והנחיות הכניסה לספרד משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בספרד כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בברצלונה בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בספרד במנה השלישית הוא בערך 32%, במנה השנייה 80% ובמנת החיסון הראשונה 85% אך עדיין ישנם 130,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף, ולכן עדיין ישנן הגבלות מסויימות. בעקבות האומיקרון הרחיבו את חובת עטיית המסכה וכעת ישנה חובה לעטות מסיכה גם במקומות סגורים וגם במקומות פתוחים. שמירת המרחק ללא מסיכה אינה תקפה בעבור אנשים בני אותה המשפחה, כלומר אם ניתן לשמור מרחק בין כל בני המשפחה לסובבים שאינו עולה על מטר וחצי ניתן ללכת ללא מסכה. עדיין ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה החלה במכל המקומות הסגורים.

התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי.

מבחינת פנאי ובילויים – התקהלויות מוגבלות עד עשרה אנשים, החנויות פתוחות עד השעה עשר בלילה ויכולות להכיל רק 70% מהתפוסה המירבית של החנות, אותה הגבלה על אחוז התפוסה קיימת גם בבתי הקולנוע, מוזיאונים ואולמות הקונצרטים. הברים והמסעדות פתוחים משעה שש בבוקר ועד השעה 01:00 בלילה ויש להראות תעודת חיסון או מחלים בכניסה אליהם. במסעדות ניתן לשבת עד עשרה אנשים בשולחן ובין השולחנות נשמר מרחק העולה על מטר וחצי, מועודוני הלילה סגורים. פארקי שעשועים (פורט אוונטורה למשל) פתוחים לקהל אך מוגבלים לתפוסה שאינו עולה על 50%. למבקרים בכנסיות (כמו קתדרלת יוליה הקדושה) שימו לב כי גם שם ישנה מגבלת תפוסה של 70%.

שימו לב, כי כנס על אי עטיית מסכה הינו כנס בגובה 100 אירו. כנסות נוספים בשל הפרת הנחיות יכולים לנוע בין 100 אירו ועד 3,000 אירו כתלות בחומרת העברה.

גרפיטי של וירוס הקורונה ברחובות ברצלונה (צילום:Zarateman)

משחקי כדורגל בברצלונה בזמן הקורונה

משחקי הכדורגל בברצלונה חזרו להיות קהל באיצטדיון הקאמפ נואו. כדאי לדעת כי נכון לעכשיו אין חובה להציג תעודת מתחסן, תעודת מחלים או בדיקת קורונה שלילית בכניסה לאצטדיון. ישנן מספר הנחיות עליהן יש להקפיד בעת השהייה באצטדיון והמשחק וכדאי לקחת בחשבון לפני רכישת כרטיסים למשחקי כדורגל בברצלונה:

 • הכרטיסים הינם כרטיסים שמיים לפי אדם ויש להציג עם הכרטיסים תעודה מזהה.
 • ההושבה בקבוצות מוגבלת לשישה אנשים בלבד, על כל ששת האנשים להיות בני אותה המשפחה.
 • עטיית מסכה המכסה את האף והפה לאורך כל השהייה באיצטדיון כולל זמן המשחק.
 • שמירת מרחק ככל הניתן בינך לבין האנשים הסובבים אותך.
 • להימנע מהגעה למשחקים במידה וחווית סימפטומים של קורונה או היית במגע עם חולה מאומת בעשרה הימים שקדמו למשחק.
 • להקפיד על כניסה מהשער המופיע על כרטיס המשחק בלבד ובשעה הנקובה על הכרטיס, ולהישמע להוראות הסדרנים בסיום המשחק לגבי היציאה – זאת על מנת להפחית כמה שניתן מהתקהלויות.
 • העישון באיצטדיון אסור.

תוכלו לקרוא בפירוט את הנחיות הקורונה באתר הרשמי של הקבוצה בקישור הזה וגם בקישור הזה.

הנחיות הקורונה באתרים מרכזיים בברצלונה

פארק פורט אוונטורה

פארק פורט אוונטורה, בדומה לדיסנילנד ולפארקים נוספים בעולם, נקט בכמה צעדים ויצא בהנחיות המותאמות להתנהלות לצד הקורונה.  במסגרת צעדים אלו חלה הגבלה על כמות המבקרים בפארק, ולכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש, כמו כן ייתכן וחלק מהמתקנים והפעילויות יהיו סגורים על מנת לשמור על המרחק החברתי ומגבלות ההתקהלות ולשמור על בריאות המבקרים והעובדים בפארק. ישנה חובת עטיית מסכה המכסה את האף והפה בכל רחבי הפארק בעבור כל מבקר מעל גיל 6. כמו כן, במהלך הביקור בפארק יש לשמור על מרחק של לפחות מטר וחצי בין מבקר למבקר. אין צורך בהצגת תו ירוק, תעודת חיסון, תעודת מחלים או בדיקת קורונה שלילית מסוג כלשהו בכניסה לפארק.

תוכלו לקרוא עוד על האמצעים בהם הפארק נוקט בעמוד השאלות ותשובות באתר הרשמי של הפארק בקישור הזה.

סגרדה פמיליה

סגרדה פמיליה הייתה אחד מהמקומות העמוסים ביותר בתיירים בברבצלונה, אך כיום התקהלויות שכאלו במקומות סגורים מהווים סכנה משמעותית לעליה בסיכויי ההדבקות בקורונה. לכן, ישנה הגבלה על כמות המבקרים בכנסיה בכל עת אשר מאפשרת ביקור בטוח בסגרדה פמליה מבחינה בריאותית, לכן מומלץ להזמין כרטיסים מראש. על מנת למנוע התקהלות המגדלים ובניין בית הספר סגורים למבקרים והכניסה אליהם לא תתאפשר. ישנה חובת עטיית מסכה על כל המבקרים ויש להקפיד על שמירת מרחק העולה על שני מטרים בין המבקרים האחרים, כמו כן לא ניתן לשכור הדרכה קולית במקום. ברחבי הכניסה הוצבו עמדות לחיטוי ידיים לשימושכם. הכניסה תהיה מחזית המולד (החזית המזרחית) והיציאה תהיה מחזית הייסורים (החזית המערבית) או מהמוזיאון בחזית המולד.

תוכלו לקרוא עוד על הנחיות והגבלות הקורונה בסגרדה פמיליה באתר הרשמי של הכניסה בקישור הזה.

מי יכול להיכנס לספרד

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העלייה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

בנוסף יש למלא גם טופס יציאה מישראל – ניתן לעשות זאת בקישור הזה. יש למלא את הטופס ב-24 השעות שלפני ההמראה.

לפי הנחיות ממשלת ספרד – נכון לעכשיו ההנחיות של ממשלת ספרד הן שאנשים אשר מחוסנים בשתי מנות החיסון (ועברו 14 יום מאז מתן מנת החיסון השנייה) יכולים להיכנס למדינה ללא צורך בהצגת תוצאות בדיקות נוספות.

במידה ומדובר באנשים שאינם מחוסנים ניתן להיכנס במידה ומציגים תוצאת בדיקה אנטיגן שלילית מ48 השעות אשר קדמו לכניסה לספרד, תוצאת בדיקת PCR שלילית מ72 השעות אשר קדמו לכניסה לספרד, או תעודת מחלים שתוקפה עד 180 מההחלמה (ובתנאי שעברו יותר מ11 ימים מאז ההחלמה).

שימו לב כי על כל מי שנכנס למדינה יש למלא הצהרת בריאות (תוכלו למלא אותה בקישור הזה), את ההצהרה יש למלא 48 שעות לפני הטיסה לספרד. לאחר שתמלאו את הצהרת הבריאות תוכלו להנפיק את קוד הQR אותו תידרשו להציג בכניסה לספרד. את הקוד ניתן להפיק בקישור הזה.

שימו לב! החל מהתאריך 1.2.2022 רק תיירים אשר קיבלו את מנת החיסון האחרונה פחות מ-270 יום לפני ההגעה לספרד יחשבו כמחוסנים.

**פרסומת**חזרה מברצלונה לישראל

ספרד הוצאה מרשימת המדינות האדומות, ונכון להיום הסיווג שלה הוא מדינה כתומה.

במידה ואתם שוהים בספרד יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים בספרד יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מספרד ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה בברצלונה

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בברצלונה

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ, עלות בדיקת אנטיגן נע בין 55-30 אירו. כדי לעשות את התהליך כמה שיותר פשוט אנו ממליצים להיכנס לאתר המפרט את מרכזי הבדיקות בברצלונה בו תוכלו לראות את המחירים של הבדיקות בכל מרכז, שעות וימי הפעילות, דרכי ההגעה אל המרכזים והאם צריך להזמין תור מראש או שאפשר פשוט להגיע ולבצע את הבדיקה. כל מרכזי הבדיקות המופיעים באתר מנפיקים לכם תוצאות בדיקה מתאימות להצגה לפני ההמראה, או כמו שקוראים להם בברצלונה Fit to Fly. באתר תמצאו מידע על שני מרכזי בדיקה בברצלונה באזורים התיירותיים של העיר – הסגרדה פמיליה ובאזור פסאז’ דה גרסיה, תוכלו למצוא מידע על מרכזי בדיקות נוספים מטה. שימו לב כי בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע עד 24 שעות לפני ההמראה, את התוצאות אליהן מקבילים בערך חצי שעה לאחר שמבצעים את הבדיקה – כך שיש לקחת זאת בחשבון.
בכל אופן חשוב לנו להדגיש כי בדיקות אנטיגן שמבוצעות בבית ולא על ידי מרכז מוכר לא תקפות מבחינת ההנחיות של הממשלה.

בדיקות קורונה מסוג PCR בברצלונה

יש כמה מרכזים שמבצעים בדיקות PCR בברצלונה, במרביתם התשלום נקבע לפי הזמן בו ניתנות התוצאות והוא נע בין 150-85 אירו לרוב. אפשר לבחור לעשות בדיקה עם תוצאה תוך 48 שעות שתהיה זולה יותר מבדיקה עם תוצאה תוך 24 שעות, כלומר ישנה התחייבות לזמן קבלת תוצאות הבדיקה כך שתוכלו להיות בראש שקט שהתוצאות יגיעו לפני הגעה לשדה התעופה. זכרו שבכל מקרה הבדיקה צריכה להיעשות פחות מ72 שעות לפני הטיסה, אחרת לא תהיה תקפה לפי הנחיות משרד הבריאות.
מרכזי הבדיקות נמצאים באזור הסגרדה פמיליה ובאזור פסאז’ דה גרסיה, כך שנוח להגיע אליהם באמצעות המטרו. כדי לעשות את התהליך כמה שיותר פשוט אנו ממליצים להיכנס לאתר המפרט את מרכזי הבדיקות בברצלונה בו תוכלו לראות את המחירים של הבדיקות בכל מרכז, שעות וימי הפעילות ודרכי ההגעה אל המרכזים. בנוסף יש באתר קישורים להזמנה מראש של מועד לבדיקה, כדאי להיעזר בזה וכך להיות בטוחים שתוכלו להיבדק בזמן בלי לחשוש מהשפעה של תורים ועומסים על מרכזי הבדיקות. לרוב בימים שישי עד שני יש עומס רב יותר במרכזי הבדיקות, ולכן המלצה זו תקפה וחשובה אף יותר במידה ועליכם לערוך את הבדיקה באחד מהימים בין שישי לשני – אז מרכזי הבדיקות יותר עמוסים מאשר באמצע השבוע.

רשימת מרכזי בדיקות קורונה בברצלונה

אפשר להיעזר גם ברשימה הבאה של מרכזי הבדיקה בברצלונה – ברשימה יש מרכזים אשר מבצעים בדיקות PCR ובדיקות אנטיגן, חלק מהמרכזים מבצעים את שני סוגי הבדיקות כך ששימו לב שאתם מזמינים את הבדיקה בה אתם מעוניינים.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בברצלונה

הנחיות הקורונה משתנות ודינמיות. אנו מצרפים את השאלות שאנו נשאלים ואת תגובות הגולשים, אבל יש לקחת בחשבון שהן רלוונטיות לזמן בו נכתבו ויתכן שעכשיו ההנחיות השתנו ויש לפעול לפי ההנחיות המעודכנות ביותר בלבד.

שאלות שנשאלנו במייל

 • אשמח לשמוע על בדיקות קורונה בברצלונה לקראת החזרה לארץ- כמה זמן לפני הטיסה מומלץ לעשות אותם (בהנחה שאנחנו חוזרים לברצלונה מטיול במיוחד בשביל זה, ככה שיותר מאוחר יותר טוב), איפה, וכמה יעלה בערך?
  • יש כמה מרכזים שמבצעים בדיקות PCR בברצלונה, במרביתם התשלום נקבע לפי הזמן בו ניתנות התוצאות. אפשר לבחור לעשות בדיקה עם תוצאה תוך 48 שעות שתהיה זולה יותר מבדיקה עם תוצאה תוך 24 שעות.
   בכל אופן ישנה התחייבות לזמן בו תקבלו את תוצאות הבדיקה. כך שיכול להיות שכדאי לכם לשלם יותר על בדיקה עם תוצאה מהירה יותר מאשר לפספס יום של טיול, אך הדבר כמובן נתון לשיקולכם ובחירתכם.
   בכל מקרה הבדיקה צריכה להעשות פחות מ72 שעות לפני הטיסה.
   מצרפת קישור לאתר ובו פירוט מרכזי הבדיקות בברצלונה, המחירים, שעות הפעילות ואפילו דרכי ההגעה אל המרכזים האלו. באתר זה קישורים להזמנת תורים לבדיקה ומידע נוסף וטוב על בדיקות הקורונה בברצלונה.

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל