רובע החלונות האדומים | De Wallen

רובע החלונות האדומים – הכניסה לילדים אסורה

מידע כללי

רובע החלונות האדומים (De Wallen) או כמו שהמקומיים קוראים לו "Walletjes" הוא רובע הפעיל בעיקר בשעות הלילה המציע שירותי ליווי. גודל הרובע עצמו הוא 6,500 מטר מרובע והוא נמצא בלב אמסטרדם בחלקה העתיק יותר, וכך יוצא שחלקים ממנו צמודים לכיכר דאם (De Dam) מצד אחד, לווטרלופליין (Waterlooplein) מצד שני ולניו מרקט (Niuewmarkt).

הולנד היא הראשונה ממדינות המערב שהכשירו את הזנות כענף ומקצוע חוקי. כל הפעילים בתחום מאוגדים באיגוד "החוט האדום" שנוסד בשנת 1984 ומשלמים מיסים כמו כולם. הזנות בהולנד חוקית כבר למעלה מ-100 שנה עוד מימי נפולאיון שפעל להסדרת הזנות באירופה בתקופת שילטונו.ברור שכל הנושא שנוי במחלוקת לרוב האנשים אך בהולנד טוענים שמיסוד הזנות תרם רבות לענף התיירות ואף לקופת המדינה. הענף מפוקח וקיימת אכיפה מבחינה בריאותית ואיסור על העסקת קטינים.

רחוב החלונות האדומים (צילום: Bjarki Sרישיון)

**פרסומת**מה רואים?

ברחבי הרובע תמצאו כ-300 חלונות ראווה. כל בחורה משכירה חלון ראווה ומציגה את עצמה לכיוון הרחוב בעירום כמעט מלא. מלבד סקס, האיזור מלא מועדוני חשפנות, חנויות מזכרות, קופי שופס, פאבים ומסעדות.

באיזור עצמו ניתן לטייל גם בשעות הצהריים, חלק מהאטרקציות באיזור מלבד החלונות הם מוזיאון הסקס (Sex Museum), מוזיאון האירוטיקה (Erotisch Museum), מוזיאון החשיש והמריחואנה (Hash Marijuana hemp museum)כנסיית אאוד קרק (Oude Kerk) ומוזיאון הקעקועים (Zuiderzee museum).

קיימים גם סיורים מאורגנים ברובע לאלה שרוצים לדעת קצת מעבר למה שקורה שם או סתם חוששים להסתובב באיזור לבד. חלק מהרובע הוא גם צ'יינה טאון ולכן ניתן למצוא באזור מסעדות אסייתיות ואוכל לא רע בכלל. כמו כן תוכלו למצוא מגוון בתי מלון באזור (למידע נוסף על מלונות באמסטרדם). יש לציין שיחסית לרובעי חלונות אדומים אחרים בעולם, רובע החלונות האדומים באמסטרדם נחשב לאחד הבטוחים כי הכל חוקי ומאובטח.

רובע החלונות האדומים – לא רק מטאפורה

המלצות "הכל על"

**פרסומת**מידע שימושי על רובע החלונות האדומים

שעות פתיחה

ראשון עד שבת, בין השעות 22:00 ועד 02:00 לפנות בוקר.

כתובת

De Wallen,
אמסטרדם, הולנד.
הגעה
directions_subway

טראם
קווים 4, 9, 16, 24 עד תחנת דאם, או באוטובוס: קווים 355, 357, 359, 361, 363 עד תחנת דאם.

directions_subway
מטרו

דרך אזור ניו מרקט (Nieuwmarkt) – קווים 51 (כתום), 53 (אדום) או 54 (צהוב) ויורדים בתחנת Nieuwmarkt.
למידע נוסף על תחבורה ציבורית באמסטרדם.

נגישות מלאה לבאים באופניים – למידע על השכרת אופניים ומסלולים באמסטרדם.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי