רובע החלונות האדומים | De Wallen

שימו לב! כדאי להישאר מעודכנים בנוגע להנחיות והגבלות הקורונה באמסטרדם, ההנחיות ליוצאים מישראל להולנד וההנחיות לחוזרים לישראל מהולנד. תוכלו לקרוא על כך בעמוד הנחיות הקורונה באמסטרדם.

רובע החלונות האדומים – הכניסה לילדים אסורה

מידע כללי

רובע החלונות האדומים (De Wallen) או כמו שהמקומיים קוראים לו “Walletjes” הוא רובע הפעיל בעיקר בשעות הלילה המציע שירותי ליווי. גודל הרובע עצמו הוא 6,500 מטר מרובע והוא נמצא בלב אמסטרדם בחלקה העתיק יותר, וכך יוצא שחלקים ממנו צמודים לכיכר דאם (De Dam) מצד אחד, לווטרלופליין (Waterlooplein) מצד שני ולניו מרקט (Niuewmarkt).

הולנד היא הראשונה ממדינות המערב שהכשירו את הזנות כענף ומקצוע חוקי. כל הפעילים בתחום מאוגדים באיגוד “החוט האדום” שנוסד בשנת 1984 ומשלמים מיסים כמו כולם. הזנות בהולנד חוקית כבר למעלה מ-100 שנה עוד מימי נפולאיון שפעל להסדרת הזנות באירופה בתקופת שילטונו.ברור שכל הנושא שנוי במחלוקת לרוב האנשים אך בהולנד טוענים שמיסוד הזנות תרם רבות לענף התיירות ואף לקופת המדינה. הענף מפוקח וקיימת אכיפה מבחינה בריאותית ואיסור על העסקת קטינים.

רחוב החלונות האדומים (צילום מקורי)

**פרסומת**מה רואים?

ברחבי הרובע תמצאו כ-300 חלונות ראווה. כל בחורה משכירה חלון ראווה ומציגה את עצמה לכיוון הרחוב בעירום כמעט מלא. מלבד סקס, האיזור מלא מועדוני חשפנות, חנויות מזכרות, קופי שופס, פאבים ומסעדות.

בעבר התקיימו סיורים מאורגנים ברובע, אך כיום נאסר על פעילות מדריכים באזור ולכן רוב הסיורים שעוסקים בנושא נעצרים מחוץ לרובע למעט הסברים וממשיכים לנקודות עניין אחרות. הסיבה לאיסור ההדרכות היא הניסיון של ההולנדיים לשמר את זכויות העובדות במקצוע ולכבד את מעמדן אשר הפך להיות “משעשע” עבור תיירים. קיום סיורים ברובע פוגע גם בפרטיות של הנשים העובדות, אך גם ובעיקר בפרטיות של הלקוחות, שהיו לחלוטין מעדיפים להישאר אנונימיים. הרובע הפך כה פופולרי שלמעשה רוב האנשים שמסתובבים בו במהלך שעות היממה – הם אינם לקוחות, אלא שם רק כדי לצפות בתופעה. החל מזוגות צעירים, חברים וכלה במשפחות עם ילדים.

באיזור עצמו ניתן לטייל גם בשעות הצהריים, חלק מהאטרקציות באיזור מלבד החלונות הם מוזיאון הסקס (Sex Museum), מוזיאון האירוטיקה (Erotisch Museum), מוזיאון החשיש והמריחואנה (Hash Marijuana hemp museum)כנסיית אאוד קרק (Oude Kerk) ומוזיאון הקעקועים (Zuiderzee museum).

חזית כנסיית אאוד קרק (Oude Kerk) – הכנסייה העתיקה באמסטרדם (צילום מקורי) 

חלק מהרובע הוא גם צ’יינה טאון ולכן ניתן למצוא באזור מסעדות אסייתיות ואוכל לא רע בכלל (מסעדת Bird התאילנדית היא אחת המומלצות באזור!). כמו כן תוכלו למצוא מגוון בתי מלון באזור (למידע נוסף על מלונות באמסטרדם). יש לציין שיחסית לרובעי חלונות אדומים אחרים בעולם, רובע החלונות האדומים באמסטרדם נחשב לאחד הבטוחים כי הכל חוקי ומאובטח.

רובע החלונות האדומים – לא רק מטאפורה

**פרסומת**המלצות "הכל על"

מידע שימושי על רובע החלונות האדומים

שעות פתיחה

ראשון עד שבת, בין השעות 22:00 ועד 02:00 לפנות בוקר.

כתובת

De Wallen,
אמסטרדם, הולנד.
הגעה
directions_subway

טראם
קווים 4, 9, 16, 24 עד תחנת דאם, או באוטובוס: קווים 355, 357, 359, 361, 363 עד תחנת דאם.

directions_subway
מטרו

דרך אזור ניו מרקט (Nieuwmarkt) – קווים 51 (כתום), 53 (אדום) או 54 (צהוב) ויורדים בתחנת Nieuwmarkt.
למידע נוסף על תחבורה ציבורית באמסטרדם.

נגישות מלאה לבאים באופניים – למידע על השכרת אופניים ומסלולים באמסטרדם.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי