כיכר המוזיאונים | Museumplein

כיכר המוזיאונים – מרכז התרבות והאמנות של אמסטרדם

מידע כללי

כיכר המוזיאונים (Museumplein) נמצאת ברובע המוזיאונים (Museumkwartier) באמסטרדם. הרובע כולל מספר רחובות בסמוך לכיכר המוזיאונים, והכיכר מהווה כמרכז הרובע כמו חלקים רבים ברובע זה הכיכר הוסבה כביש סואן שהיה כאן בעבר לפארק עצום ורחב ידיים שמושך אליו מקומיים ותיירים רבים.

כיכר המוזיאונים על רקע מוזיאון הרייקס

**פרסומת**מה רואים?

כאמור הכיכר כוללת מדשאה גדולה בה ניתן למצוא אנשים לכל אורך שעות היום הרוכבים על אופניים, קוראים ספר או מקיימים דיונים כאלו ו/או אחרים, מסביב לכיכר אפשר לראות לא מעט ספסלים עליהם תוכלו לשבת לנוח או לאכול ארוחה קלה לפני שתמשיכו בטיול שלכם. סביב הכיכר תוכלו למצוא את מוזיאון ואן גוך (Van Gogh museum)מוזיאון הרייקס (Rijksmuseum)המוזיאון העירוני אמסטרדם (Stedelijk Museum)וונדל פארק (Vondelpark) ועוד שפע מסעדות ואטרקציות הכיכר מארחת לא מעט אירועים עירוניים ממשטח החלקה על קרח הפתוח לכולם בחורף, דרך אירוח אירועי ספורט ועד לאירוח הפגנות, עצרות ופסטיבלים מקומיים.

אופניים בכיכר המוזיאונים – אופניים הם סימני ההיכר של כל אמסטרדם אך במיוחד בכיכר זו

משטח ההחלקה הפועל בכיכר בכל שנה בחורף (צילום: PersianDutchNetwork)

גם אירועי אתלטיקה מתקיימים פה (צילום: FaceMePLS)

**פרסומת**המלצות "הכל על"

  • בכיכר יש בריכה גדולה שבחודשי החורף הקרים הופכת לאתר החלקה על הקרח – חווייה כיפית מאוד!
  • כמובן שעדיף לתכנן יום מוזיאונים מרוכז ולהתחיל אותו בכיכר המוזיאונים, כל סיור במוזיאון עורך בסביבות ה-45 דקות וניתן לטייל בין המוזיאונים השונים בכיכר.
  • לבעלי כרטיס לאוטובוס התיירים של אמסטרדם – סמוך למקום יש תחנה נגישה ונוחה מאוד לשימוש (למידע נוסף על אוטובוס התיירים של אמסטרדם).
  • באזור זה יש מבחר גדול יחסית של מלונות, בכל דרגות האירוח, כמו גם דירות ובתי הארחה. ברוב בתי המלון באזור זה קיימת גם חניה פרטית, לרוב בתשלום. מגוון המלונות הרחב אידיאלי עבור משפחות המעוניינות לצמצם בעלויות ושהדבר לא יבוא על חשבון איכות הלינה, אך גם עבור מי שמעוניין בחופשה מפנקת, שקטה ולא מעוניין להיות במרכז העיר הסואנת. בין המלונות המומלצים באזור זה ניתן למנות את מלון קונסרבטוריום (Conservatorium Hotel)מלון אמסטרדם מריוט (Amsterdam Marriott Hotel) ומלון פארקוויו (Hotel Parkview) (למידע נוסף על מלונות באמטסרדם ומלונות באזור רובע המוזיאונים).
  • ניתן אך לא מומלץ להגיע ברכב, קיימות מספר מועט של חניות בתשלום באיזור המוזיאון. אם בכל זאת הגעתם עם רכב מומלץ לחנות בחניון מתחת לכיכר המוזיאונים בכתובת – Van Baerlestraat 33B (חניון קיו – Q) (למידע נוסף על השכרת רכב באמסטרדם).
  • עבור ילדים: באיזור הכיכר קיים בית קפה מיוחד לילדים בשם – קינדרקוק קפה (Kinderkookkafe). אם ביקרתם באיזור עם ילדים מומלץ להיכנס לבית הקפה הקסום הזה לאכול, לשתות ולהירגע קצת בזמן שצוות בית הקפה יערוך פעילויות לילדיכם (למידע נוסף על אמסטרדם עם ילדים).

מידע שימושי על כיכר המוזיאונים

שעות פתיחה

הכיכר פתוחה למבקרים בכל זמן. יש להתעדכן לגבי שעות הפעילות של המוזיאונים השונים.

כתובת

Museumpromenade, 1071, אמסטרדם, הולנד.
הגעה
directions_subway

טראם
קווים 2, 3, 5, 12 לרדת בתחנת ואן ברלסטראאט (Van Baerlestraat), או קווים 16 ו-24 לרדת בתחנת כיכר המוזיאונים (Museumplein).

directions_bus
אוטובוס

קווים 172, 179, 145 לרדת בתחנת כיכר המוזיאונים (Museumplein). לעוד מידע על תחבורה ציבורית באמסטרדם.

ניתן להגיע באופניים, להשכיר אופניים או לצאת לסיור מודרך על אופניים באיזור הכיכר. למידע נוסף על השכרת אופניים ומסלולים באמסטרדם.

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל

סנן על ידי