הנחיות הקורונה באמסטרדם

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 27.9.2021

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה באמסטרדם

אמסטרדם ידועה במורשת האומנותית שלה, מקומות כמו מוזיאון ואן גוך או כיכר דאם, הם רק חלק מהמקומות שיש לעיר הזו להציע. וגם הם, כמו בשאר ערי אירופה, נותרו שוממים בתקופת במהלך הסגרים וההגבלות המחמירות. נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בהולנד במנה השנייה הוא בערך 61% ובמנת החיסון הראשונה 68%, אך עדיין ישנם 2,435 חולים חדשים בממוצע בשבוע.

לפי הנחיות הממשלה ההולנדית  במקומות פתוחים ובמקומות בהם ניתן לשמור על מרחק העולה על מטר וחצי בין האחד לשני ניתן ללכת ללא מסכה המכסה את האף והפה. שמירת המרחק ללא מסיכה אינה תקפה בעבור אנשים בני אותה המשפחה, כלומר אם ניתן לשמור מרחק בין כל בני המשפחה לסובבים שאינו עולה על מטר וחצי ניתן ללכת ללא מסכה.

עדיין ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 13 ומעלה החלה בכל המקומות הסגורים ובמקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על מטר וחצי מטרים. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית לכל הנוסעים מעל גיל 13 (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת.

מבחינת פנאי ובילויים – התהקלויות בחוץ אינן מוגבלות במספר משתתפים. החנויות, הקולנוע, המוזיאונים ואולמות הקונצרטים, הברים, והמסעדות פתוחים, אך שעות פתיחה מוגבלות ל-6 בבוקר ועד השעה 12 בלילה, לאחר מכן ניתן להזמין אוכל רק בטייק אווי אך לא לשבת במקום. המועדונים לעומת זאת עדיין סגורים.

שימו לב כי קנס על אי עטיית מסיכה הינו 95 יורו

הניו מרקט ריק מאנשים בזמן סגר (צילום:Hay Kranen)

מי יכול להיכנס לאמסטרדם

נכון לעכשיו ישראל מוגדרת בהולנד כמדינה בסיכון גבוה מאוד, ולכן החל מתחילת חודש ספטמבר ישנן הגבלות מחמירות החלות על המגיעים להולנד מישראל. כעת בין אם אתם מחוסנים ובין אם לאו, עם הכניסה למדינה יהיה עליכם להיכנס לבידוד של עשרה ימים. בנוסף יש להציג תוצאת בדיקות קורונה שלילית בכניסה למדינה.

הצגה של תעודה חיסון או מחלים כבר אינה מספיקה כתנאי כניסה למדינה, ויש לפעול לפי ההנחיות, אך לא תתאפשר כניסה למדינה כלל בעבור תיירים שאינם מחוסנים ואינם מחלימים, גם לא תחת ההגבלות של הבידוד והצגת הבדיקה השלילית.

**פרסומת**חזרה מאמסטרדם

שימו לב כי מאחר והולנד מוגדרת כמדינה כתומה כל מי שחוזר ממנה, בין אם מחוסן או לא, מחוייב בבידוד.

מי שחוזר מאמסטרדם לאחר שהייה של יותר מ-72 שעות בין אם מחוסן ובין אם לא, חייב בביצוע בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. שימו לב שההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאה שלילית הכתובה באנגלית ובה יצוין מספר הדרכון של הנוסע.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מאמסטרדם ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

הודעת משרד הבריאות עקב חלוקת מנת חיסון שלישי לכלל האוכלוסיה

שימו לב כי החל מיום ראשון התאריך 3.10.21 עם כניסת התו הירוק בעבור מחוסנים במנה השלישית, מחוסנים שעברה פחות מחצי שנה מקבלת המנה השניה ובעבור מחלימים מחצי השנה האחרונה – תבוטל מדיניות חלוקת המדינות השונות לפי צבעים. החל מיום זה יהיו תהיה חלוקה למדינות אדומות אליהן הטיסה אסורה מלבד מקרים חריגים ושאר המדינות לא יסומנו ככתומות, צהובות וירוקות. מכל מדינה שאינה אדומה, לאחר קבלת תוצאת קורונה שלילית עם החזרה לארץ או השלמת בידוד של 24, בעלי תו ירוק תקף לא יצטרכו לשהות בבידוד.
מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל