1. עמוד הבית
  2. »
  3. אמסטרדם 2022 המדריך התיירותי המקיף ביותר בעברית
  4. »
  5. אמסטרדם מידע שימושי
  6. »
  7. הנחיות הקורונה באמסטרדם – כל מה שצריך לדעת לפני שנוסעים

הנחיות הקורונה באמסטרדם

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה באמסטרדם

ראשית חשוב לדעת כי ישראל מסווגת כמדינה אדומה לפי ממשלת הולנד, ועל תיירים ישראלים להיכנס לבידוד של 10 ימים עם הגעתם למדינה.
מעבר לכך, הנחיות הקורונה באמסטרדם בשלב זה בשל וריאנט האומיקרון הן מהנוקשות ביותר באירופה, ומתבטאות בסגר ובדרישת עטיית מסכות בחללים סגורים, שמירה על מרחק בין אנשים והגבלות התקהלות. הנחיות הקורונה באמסטרדם עצמה והנחיות הכניסה להולנד משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, בהולנד כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור באמסטרדם בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים בהולנד במנה השלישית הוא בערך 44%, במנה השנייה 70% ובמנת החיסון הראשונה 76%, אך עדיין ישנם 36,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף. ההוראה על סגר חלקי שהחלה בתאריך 19.12.2021 הוארכה והינה בתוקף גם בימים אלו. במסגרת סגר זה אך ורק החנויות ומקומות העבודה החיוניים פתוחים לקהל. החנויות שאינן חיוניות וכן האתרים התיירותים – כמו מוזיאונים וגני חיות למשל – סגורים למבקרים לפחות עד לתאריך 25.1.22, לקראת תאריך זה תיערך בחינה מחודשת של המצב ובהתאם לבחינה זו יוחלט האם להאריך את הסגר או לא. כמובן שעדיין ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 13 ומעלה החלה בכל המקומות הסגורים ובמקומות פתוחים בהם לא ניתן לשמור על מרחק העולה על מטר וחצי מטרים. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית לכל הנוסעים מעל גיל 13 (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) וגם בנסיעה ברכב בה נוסעים אנשים שאינם חלק מהתא המשפחתי. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת.

שימו לב כי קנס על אי עטיית מסיכה הינו 95 יורו.

הניו מרקט ריק מאנשים בזמן סגר (צילום:Hay Kranen)

מי יכול להיכנס לאמסטרדם

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העליה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

לפי הנחיות ממשלת הולנדהחל מתאריך 16.1.2022 ישראל מוגדרת בהולנד כמדינה אדומה.

משמעות הדבר היא שכל מי שנכנס להולנד מישראל, בין אם הוא מחוסן או לא, מחוייב בהצגת תוצאת בדיקת קורונה שלילית ובכניסה לבידוד בן 10 ימים. המידע במסמכים הרלוונטים – הן תעודת החיסון או המחלים והן תוצאות בדיקת הקורונה – צריך להופיע באנגלית. כמו כן יש למלא בעבור כל נוסע מעל גיל 13 הצהרת בריאות, ניתן לעשות זאת בקישור הזה. מומלץ להגיע לטיסה עם עותק מודפס של הצהרה זו בנוסף לעותק הדיגיטלי כי חלק מחברות התעופה מקבלות את העותק הדיגיטלי וחלק לא.

כמובן שיש למלא גם טופס יציאה מישראל – זאת בהתאם להנחיות ממשלת ישראל וללא קשר להנחיות ממשלת הולנד, ניתן לעשות זאת בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מאמסטרדם

במידה ואתם שוהים באמסטרדם יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים באמסטרדם יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מספרד ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה באמסטרדם

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן באמסטרדם

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ. עלות הבדיקה נע לרוב בין 50-30 אירו והתוצאות מתקבלות תוך רבע שעה עד שעה – תלוי במרכז הבדיקות הספציפי בו תבחרו לעשות את הבדיקה. את הבדיקה צריך לעשות עד 24 שעות לפני המראה חזרה לישראל וחשוב לדעת כי בדיקת אנטיגן תהיה תקפה רק במקרים בהם היא נעשתה במרכז בדיקות מוכר על ידי המדינה בה אתם שוהים, לא ניתן לעלות לטיסה עם תוצאות של בדיקת אנטיגן ביתית. יש באמסטרדם מספר מרכזי בדיקה אשר מבצעים גם בדיקת קורונה מסוג אנטיגן ולמרביתם יש אתר אינטרנט בו ניתן להזמין את הבדיקה, לראות מה העלות שלה, תוך כמה זמן מובטחות תוצאות ואיך מקבלים אותן. אנו מצרפים כאן מידע על שני מרכזים, אך כמובן ניתן להזמין בדיקה גם בכל מרכז אחר – כל עוד הוא מרכז מוכר אשר מספק תוצאות בדיקה באנגלית הכוללות את מספר הדרכון שלכם.

  • spoedtest – למרכז בדיקות זה יש כמה סניפים אשר נמצאים גם באזורים התיירותיים של העיר למשל ליד רמברנטפליין וליד אודה קרק. תוצאות הבדיקה מתקבלות תוך חצי שעה.
  • pcrtestdirect – למרכז בדיקות זה יש סניף אחד בבאמסטרדם אשר ממוקם יחסית רחוק מהמרכז התיירותי, אבל הוא מציע בדיקות זולות יותר בכמה אירו (למרות שלא בטוח שהנסיעה והזמן שתזבזו שווה את החיסכון הזה). התוצאות מתקבלות תוך רבע שעה.

בדיקות קורונה מסוג PCR באמסטרדם

באמסטרדם יש כמה מרכזי בדיקה אשר מבצעים בדיקות קורונה מסוג PCR . למרבית המרכזים יש אתרי אינטרנט מלווים דרכם אפשר להזמין תור לבדיקה מראש, אך לא כולם באנגלית מה שמקשה על ההתנהלות וקביעת התור, ישנם אתרים בהם יש כמה עמודים באנגלית אבל לא כלל העמודים באנגלית ותוך כדי תהליך ההזמנה האתר עובר להולנדית. לכן כדאי להיעזר בצוות המלון או במארחים שלכם באמסטרדם כדי להזמין את הבדיקה בדגש על בדיקת PCR אשר התוצאות שלה מגיעים בזמן לפני הטיסה שלכם.

כמו שאמרנו, יש כמה חברות אשר מבצעות בדיקות קורונה, אנו מצרפים כאן מספר קישורים לאתרי מרכזי בדיקות שכאלו. לא יצא לנו עדיין לבדוק את מרכזי הבדיקות האלו באופן אישי, ככה שאם הגעתם לידע וביצעתם בדיקות קורונה במרכזים האלו או במרכזים אחרים נשמח מאוד לשמוע מכם על החוויה ועל ההתנהלות מול הבודקים ההולנדים, כתבו לנו בתגובה מטה.

pcrtestdirect – מעבדה זו מבצעת בדיקות PCR ומבטיחה כי במידה ומבצעים בדיקה לפני השעה 12 בצהריים התוצאות אליה ישלחו אליכם במייל עד השעה 22:00 בלילה. אנו בכל מקרה ממליצים לא לחכות עם הבדיקה ברגע האחרון כדי לא להגיע למצב שבלת”מים ודברים לא צפויים ישבשו לכם את החזרה לארץ.

coronalab – מעבדה זו מבצעת בדיקות אנטיגן, בדיקות סרולוגיות ובדיקות PCR, לכן שימו תשומת לב מיוחד על מנת לוודא שאתם מזמינים בדיקת PCR ולא בדיקת אנטיגן, שכן בדיקת אנטיגן לא תקפה לחזרה לארץ מבחינת המדיניות של ישראל.

klm – חברה נוספת לה כמה מרכזי בדיקות באמטרדם. מחיר בדיקת הPCR בחברה זו הוא היקר יותר מבין שלושת חברות הבדיקות המופיעות כאן, הם מתחייבים לשלוח את תוצאות הבדיקות תוך 24-8 שעות מביצוע הבדיקה.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה באמסטרדם

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאן

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל