הנחיות הקורונה בפירנצה

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בפירנצה

הנחיות הקורונה בפירנצה בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות, שמירה על מרחק בין אנשים, שימוש בדרכון ירוק והגבלות התקהלות מסויימות. הנחיות הקורונה בפירנצה עצמה והנחיות הכניסה לאיטליה משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, באיטליה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בפירנצה בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 47%, במנת החיסון השנייה 75% ובמנת החיסון הראשונה 81%, אך עדיין ישנם 180,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף באיטליה כולה, ולכן ישנן מספר הגבלות. ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה גם במקומות פתוחים וגם בסגורים. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) מסוג FFP2. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת. שימו לב, כי קנס על אי עטיית מסכה יכול להגיע עד 1000 אירו.

מאחר ומרבית המחוזות באיטליה מסווגים כצהובים חלה חובה להציג אישור התחסנות או החלמה בכניסה למרבית המקומות הסגורים – לא רק מוזיאונים ומסעדות, אלא גם תחבורה ציבורית. הצגת התו הירוק, או אישור החיסון/החלמה, נדרש בעבור כל מי שמעל גיל 12. בדומה לישראל גם באיטליה יש תו ירוק, או באיטלקית “Certificatione Verde”. מי שלא התחסן באיטליה לא יכול להוציא תו זה, אבל בכל המקומות מקבלים גם את התו הירוק הישראלי הכולל ברקוד סריקה QR. את התו יש להציג בכניסה למוזיאונים וגלריית (כולל גלריית אופיצי וגלריית האקדמיה), פארקי שעשועים, ספא, רכבות מהירות (למשל הרכבת המהירה מפירנצה לרומא) ותחבורה ציבורית בתוך העיר, וגם מלונות ומסעדות. ניתן להיכנס לכל המקומות הללו בהצגת תו ירוק איטלקי הניתן בעבור מי שהתחסן, החלים בחצי השנה האחרונה או ביצע בדיקת קורונה ב-48 השעות האחרונות. החל מתאריך 6.12.2021 חלה החמרה בדרישות להוצאת דרכון ירוק איטלקי לכניסה למקומות בהם יש רמת סיכון גבוהה יותר של הדבקה. ולכן, ומתאריך זה רק מי שהתחסן או החלים יכול לקבל אותו, דרכון ירוק לא ינתן בעבור בדיקת קורונה שלילית למי שרוצה לשבת במסעדות או ברים, להגיע לאירועי ספורט, הופעות, בתי קולנוע, הצגות או מועדוני לילה . הנחייה זו תהיה תקפה עד לתאריך 15.1.2022 אלא אם יאריכו אותה לתאריך מאוחר יותר.

גלריית האקדמיה ריקה מהרגיל ועם חובת עטיית מסיכה (צילום: Luistxo Fernandez)

מי יכול להיכנס לפירנצה

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העליה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

לפי הנחיות ממשלת איטליה – נכון לעכשיו ממשלת איטליה מאפשרת כניסה של ישראלים למדינה ללא צורך בבידוד עם ההגעה לאיטליה במידה ומדובר בתיירים אשר מחוסנים באופן מלא – כלומר קיבלו שתי מנות חיסון ועברו יותר משבועיים מקבלת החיסון האחרון. ממשלת איטליה מקבלת תיירים אסר התחסנו באחד מהחיסונים הבאים – פייזר, מודרנה, אסטרהזניקה וג’ונסון & ג’ונסון.

שימו לב כי בנוסף להצגת תעודת החיסון יש להציג גם תוצאה שלילית של בדיקת קורונה, ניתן לבצע בדיקת PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה לאיטליה או בדיקת אנטיגן שנעשתה ב-24 השעות לפני ההמראה לאיטליה ולא מוקדם יותר. בנוסף על כל מי שנכנס לאיטלי החלה חובה למלא טופס איתור נוסעים.

מבחינת ילדים:
ילדים מתחת לגיל 6 לא מחוייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילית כשלהי ואינם מחוייבים בבידוד (בתנאי שהוריהם גם אינם מחויבים בבידוד).
ילדים מעל גיל 6 ועד גיל 18 מחוייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילת, אך אינם מחויביים בבידוד (בתנאי שהואיהם גם אינם מחויבים בבידוד).

כמובן שיש למלא גם טופס יציאה מישראל – זאת בהתאם להנחיות ממשלת ישראל וללא קשר להנחיות ממשלת איטליה, ניתן לעשות זאת בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מפירנצה לישראל

איטליה הוצאה מרשימת המדינות האדומות, ונכון להיום הסיווג שלה הוא מדינה כתומה.

במידה ואתם שוהים באיטליה יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים באיטליה יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מאיטליה ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה בפירנצה

פירנצה אומנם עיר מרכזית מאוד בכל הקשור בתיירות, אך היא לא אחת מהערים הגדולות ביותר באיטליה, ובהתאם אין בה המון מרכזי בדיקות קורונה. כן יש בה מספר מרכזים אשר מבצעים את כל סוגי הבדיקות אבל מכיוון שכך מומלץ לקבוע תור לבדיקות קורונה מראש במידה ועליכם לבצע את הבדיקה לפני הטיסה לארץ בזמן בו אתם נמצאים בעיר. כך תוכלו להיות בטוחים שתהיה לכם בדיקה ובנוסף לא תבזבזו זמן יקר מהטיול על המתנה בתורים. לא כל אתרי מרכזי הבדיקות נגישים גם בשפה האנגלית, ולכן יתכן ותצטרכו להיעזר בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת לבצע את ההזמה – בדגש על זמן קבלת תוצאות מתאים וביצוע בדיקה מתאימה PCR או אנטיגן.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בפירנצה

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ. את הבדיקה יש לבצע מקסימום 24 שעות לפני ההמראה מאיטליה לישראל ואת התוצאות שלה מקבלים לרוב תוך רבע שעה עד שעה. חשוב לדעת כי בדיקת אנטיגן תהיה תקפה רק במקרים בהם היא נעשתה במרכז בדיקות מוכר על ידי המדינה בה אתם שוהים, לא ניתן לעלות לטיסה עם תוצאות של בדיקת אנטיגן ביתית.
מרכז הבדיקות העיקרי בעיר הוא lifebrain, למרכז בדיקות זה מספר סניפים ברחבי איטליה ויש לו גם סניף אחד בפירנצה שנמצא לא מאוד רחוק מהאזור התיירותי, קרוב לבית הכנסת הגדול של פירנצה. האתר עצמו באנגלית, וטופס הזמנת הבדיקה בקישור כאן הוא באיטלקית, אך אל תדאגו ישנן הוראות מפורטות באנגלית כיצד יש למלא את הטופס בחלקו העליון של העמוד. תוצאות הבדיקות מתקבלות תוך פחות משעה.
במידה ואתם ממריאים משדה התעופה של פירנצה ניתן לבצע בדיקה גם בשדה התעופה עצמו. היתרון הברור הוא נוחות, אבל יש לקחת בחשבון זמן נוסף בשדה התעופה לביצוע הבדיקה ולקחת בחשבון גם שיש אלמנט של אי ודאות – שכן מבצעים את הבדיקה ממש לפני שנכנסים לשדה התעופה. כמו כן מרכז הבדיקות בשדה התעופה עובד בשעות מצומצמות יחסית  15:00-8:00, כך שאם הטיסה שלכם לא בחלון הזמן הזה אפשרות זו לא רלוונטית עבוכרכם. ניתן לקרוא פרטים על אפשרות זו בקישור הזה, ולבצע הזמנה מראש למועד בדיקה ספציפי כאן.

בדיקות קורונה מסוג PCR בפירנצה

לא כל מרכזי בדיקות בפירנצה מבצעים בדיקת PCR, ולכן במדיה ואתם מעוניינים לבצע בדיקה זו חשוב לוודא כי המרכז אכן מבצע אותה.

ניתן להזמין מראש בדיקת קורונה בפירנצה בכמה דרכים. הראשונה היא להשתמש באתר www.ambimed-group.com אשר מאפשר למצוא מרכזי בדיקות קורונה באיטליה. באמצעות האתר תוכלו לראות אילו מרכזי בדיקות נמצאים בפירנצה ואילו בדיקות מבוצעות בכל אחד מהמרכזים האלו. יש לאתר זה שני חסרונות – האחד הוא שהאתר לא כולל קישורים לאתרי מרכזי הבדיקות ולמעשה יש למלא טופס עם בקשה לבדיקה וחכות שיחזרו אליכם ולא ניתן לקבוע ישירות מועד לבדיקה. החיסרון השני הוא שלא מופיעות שעות הפעילות או דרכי יצירת קשר עם מרכזי הבדיקות. המידע שיש באתר הוא שם המרכז, כתובת ואיזה בדיקות נעשות בו. במידה ואתם עושים את ההזמנה מספיק זמן מראש תוכלו כמובן למלא את הטופס באתר, אך במידה ולא תוכלו להיעזר בו על מנת לדעת אילו מרכזים קיימים בפירנצה ואז לנסות ולקבוע אליהם תור באופן אצמעי.

על מנת למצוא מרכזי בדיקות בפירנצה עקבו אחרי ההוראות בתמונה מעלה

אפשרות נוספת היא לבצע הזמנה מראש לבדיקות באתרי מרכזי הבדיקות עצמן. לא התנסו עדיין בעצמנו בבדיקות קורונה בפירנצה, ולכן נשמח מאוד לשמוע מכם על החוויה, האופן בו הבדיקות התבצעו והאם יש מקום שהייתם ממליצים עליו בתגובה מטה.

lifebrain – זוהי רשת מעבדות לה מספר מרכזי בדיקות באיטליה לו גם מעבדת בדיקה בפירנצה. האתר עצמו באנגלית, וטופס הזמנת הבדיקה בקישור כאן הוא באיטלקית, אך אל תדאגו ישנן הוראות מפורטות באנגלית כיצד יש למלא את הטופס בחקו העליון של העמוד.

istitutofanfani – חברה המבצעת בדיקות PCR מהירות ומבטיחה תוצאות לבדיקות תוך שש שעות מביצוע הבדיקה. שימו לב כי האתר באיטלקית בלבד, וכי המעבדה סגורה ביום שבת ושעות הפעילות שלה מצומצמות. בימים שני -שישי זמני הפעילות הם 12:00-9:30 ובימי שבת 10:30-8:30. היתרונות שלה הן תוצאות הבדיקה המהירות והמקיום הנוח שלה – במרחק הליכה קצר מהדואומו, גלריית האקדמיה וכנסיית סנטה מריה נובלה.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בפירנצה

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאן

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל