הנחיות הקורונה בונציה

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה בונציה

הנחיות הקורונה בונציה בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות, שמירה על מרחק בין אנשים, שימוש בדרכון ירוק והגבלות התקהלות מסויימות. הנחיות הקורונה בונציה עצמה והנחיות הכניסה לאיטליה משתנות בהתאם למצב התחלואה בעיר, באיטליה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור בונציה בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 33%, במנת החיסון השנייה 75% ובמנת החיסון הראשונה81%, אך עדיין ישנם 92,000 חולים חדשים

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 47%, במנת החיסון השנייה 75% ובמנת החיסון הראשונה 81%, אך עדיין ישנם 180,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף באיטליה כולה, ולכן ישנן מספר הגבלות. ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה גם במקומות פתוחים וגם בסגורים. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) מסוג FFP2. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת. שימו לב, כי קנס על אי עטיית מסכה יכול להגיע עד 1000 אירו.

מאחר ומרבית המחוזות באיטליה מסווגים כצהובים חלה חובה להציג אישור התחסנות או החלמה בכניסה למרבית המקומות הסגורים – לא רק מוזיאונים ומסעדות, אלא גם תחבורה ציבורית. הצגת התו הירוק, או אישור החיסון/החלמה, נדרש בעבור כל מי שמעל גיל 12. בדומה לישראל גם באיטליה יש תו ירוק, או באיטלקית “Certificatione Verde”. מי שלא התחסן באיטליה לא יכול להוציא תו זה, אבל בכל המקומות מקבלים גם את התו הירוק הישראלי הכולל ברקוד סריקה QR. את התו יש להציג בכניסה למוזיאונים וגלריות, פארקי שעשועים, ספא, רכבות מהירות ותחבורה ציבורית בתוך העיר, וגם במלונות ומסעדות. ניתן להיכנס לכל המקומות הללו בהצגת תו ירוק איטלקי הניתן בעבור מי שהתחסן, החלים בחצי השנה האחרונה או ביצע בדיקת קורונה ב-48 השעות האחרונות. החל מתאריך 6.12.2021 חלה החמרה בדרישות להוצאת דרכון ירוק איטלקי לכניסה למקומות בהם יש רמת סיכון גבוהה יותר של הדבקה. ולכן, ומתאריך זה רק מי שהתחסן או החלים יכול לקבל אותו, דרכון ירוק לא ינתן בעבור בדיקת קורונה שלילית למי שרוצה לשבת במסעדות או ברים, להגיע לאירועי ספורט, הופעות, בתי קולנוע, הצגות או מועדוני לילה . הנחייה זו תהיה תקפה עד לתאריך 15.1.2022 אלא אם יאריכו אותה לתאריך מאוחר יותר.

תעלות ונציה שוממות במרץ 2020 (צילום: Mimidellaboheme)

מי יכול להיכנס לונציה

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העליה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

לפי הנחיות ממשלת איטליה – נכון לעכשיו ממשלת איטליה מאפשרת כניסה של ישראלים למדינה ללא צורך בבידוד עם ההגעה לאיטליה במידה ומדובר בתיירים אשר מחוסנים באופן מלא – כלומר קיבלו שתי מנות חיסון ועברו יותר משבועיים מקבלת החיסון האחרון. ממשלת איטליה מקבלת תיירים אסר התחסנו באחד מהחיסונים הבאים – פייזר, מודרנה, אסטרהזניקה וג’ונסון & ג’ונסון.

שימו לב כי בנוסף להצגת תעודת החיסון יש להציג גם תוצאה שלילית של בדיקת קורונה, ניתן לבצע בדיקת PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה לאיטליה או בדיקת אנטיגן שנעשתה ב-24 השעות לפני ההמראה לאיטליה ולא מוקדם יותר. בנוסף על כל מי שנכנס לאיטלי החלה חובה למלא טופס איתור נוסעים.

מבחינת ילדים:
ילדים מתחת לגיל 6 לא מחוייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילית כשלהי ואינם מחוייבים בבידוד (בתנאי שהוריהם גם אינם מחויבים בבידוד).
ילדים מעל גיל 6 ועד גיל 18 מחוייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילת, אך אינם מחויביים בבידוד (בתנאי שהואיהם גם אינם מחויבים בבידוד).

כמובן שיש למלא גם טופס יציאה מישראל – זאת בהתאם להנחיות ממשלת ישראל וללא קשר להנחיות ממשלת איטליה, ניתן לעשות זאת בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מונציה לישראל

איטליה הוצאה מרשימת המדינות האדומות, ונכון להיום הסיווג שלה הוא מדינה כתומה.

במידה ואתם שוהים באיטליה יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים באיטליה יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מאיטליה ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה בונציה

ונציה, על אף היותה מרכז תיירותי משמעותי באיטליה, אינה עיר גדולה מיוחד – מה שמקשה על ביצוע בדיקת קורונה בונציה עצמה ולא באחת הערים הגדולות במדינה. כן יש כמה מרכזי בדיקות קורונה, אבל מרביתם לא נמצאים באזור התיירותי של העיר. מרכזי הבדיקות בעיר מבצעים את כל סוגי בדיקות הקורונה – סרולוגיות, אנטיגן ו PCR. כדאי מאוד להזמין תור מראש לבדיקת קורונה (בחלק מהמקומות הדבר הכרחי ונדרש גם על ידי מרכז הבדיקות עצמו), הזמנת תור מראש גם תאפשר לכם להיות רגועים ובטוחים שתהיה לכם תוצאת בדיקת קורונה בזמן וגם תחסוך לכם זמן טיול יקר שהיה מבוזבז אחרת על המתנה בתור. אתרי מרכזי הבדיקות באיטלקית ולא באנגלית, דבר אשר מקשה על ההתנהלות והזמנת התורים. תוכלו להיעזר בצוות המלון או במאחרים שלכם על מנת לבצע נכון את הזמנת התור – תוך דגש על זמן קבלת התוצאות וביצוע בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן.

בדיקות קורונה מסוג אנטיגן בונציה

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ. את הבדיקה יש לבצע מקסימום 24 שעות לפני ההמראה מאיטליה לישראל ואת התוצאות שלה מקבלים לרוב תוך רבע שעה עד שעה. חשוב לדעת כי בדיקת אנטיגן תהיה תקפה רק במקרים בהם היא נעשתה במרכז בדיקות מוכר על ידי המדינה בה אתם שוהים, לא ניתן לעלות לטיסה עם תוצאות של בדיקת אנטיגן ביתית. ישנם כמה בתי מלון בונציה אשר מבצעים בדיקות מסוג אנגיטן, תוכלו לברר מול המלון שלכם האם הוא נותן שירות זה או אם יש מרכז מומלץ לביצוע הבדיקה. חשוב לשים לב שתוצאות הבדיקה יהיו גם באנגלית ולא רק באיטלקית ושיופע עליהם מספר הדרכון שלכם. במדיה ואתם חוזרים לישראל משדה התעופה מרקו פולו תוכלו לבצע את הבדיקה שם ולא בעיר עצמה. היתרון הברור הוא נוחות, אבל יש לקחת בחשבון זמן נוסף בשדה התעופה לביצוע הבדיקה ולקחת בחשבון גם שיש אלמנט של אי ודאות – שכן מבצעים את הבדיקה ממש לפני שנכנסים לשדה התעופה. הבדיקות מבוצעות מידי יום בין השעות 17:00-8:00, כך שאם הטיסה שלכם לא בחלון הזמן הזה אפשרות זו לא רלוונטית עבוכרכם. ניתן לקרוא פרטים על אפשרות זו בקישור הזה

בדיקות קורונה מסוג PCR בונציה

ניתן להזמין מראש בדיקת קורונה מסוג PCR בונציה בכמה דרכים. הראשונה היא להשתמש באתר www.ambimed-group.com אשר מאפשר למצוא מרכזי בדיקות קורונה באיטליה. באמצעות האתר תוכלו לראות אילו מרכזי בדיקות נמצאים במילאנו ואילו בדיקות מבוצעות בכל אחד מהמרכזים האלו. יש לאתר זה שני חסרונות – האחד הוא שהאתר לא כולל קישורים לאתרי מרכזי הבדיקות ולמעשה יש למלא טופס עם בקשה לבדיקה וחכות שיחזרו אליכם ולא ניתן לקבוע ישירות מועד לבדיקה. החיסרון השני הוא שלא מופיעות שעות הפעילות או דרכי יצירת קשר עם מרכזי הבדיקות. המידע שיש באתר הוא שם המרכז, כתובת ואיזה בדיקות נעשות בו. במידה ואתם עושים את ההזמנה מספיק זמן מראש תוכלו כמובן למלא את הטופס באתר, אך במידה ולא תוכלו להיעזר בו על מנת לדעת אילו מרכזים קיימים בונציה ואז לנסות ולקבוע אליהם תור באופן אצמעי.

על מנת למצוא מרכזי בדיקות ונציה עקבו אחרי ההוראות בתמונה מעלה

אתר נוסף אשר ניתן למצוא בו על מפה את מרכזי הבדיקות בונציה הינו אתר skyteam. על מנת לסנן את מרכזי הבדיקות הרלוונטים סמנו PCR כפי שמופיע בתמונה מטה. אתר זה מוצלח יותר מאחר ויש בו מידע על זמן קבלת התוצאות (באופן כמעט גורף מדובר על קבלת תוצאות עד 48 שעות מביצוע הבדיקה), ובמידה ויש למרכז הבדיקות אתר אינטרנט ישנו קישור אליו. כפי שאמרנו מרביתם באיטלקית בלבד, כך שיש להעזר בדובר איטלקית על מנת לבצע את הזמנת התור כפי שצריך. את הבדיקה צריך לקבוע כך שלא תתקיים יותר מ-72 שעות לפני ההמראה מאיטליה, אבל שתספיקו לקבל את תוצאת הבדיקה לפני ההגעה לשדה התעופה.

סננו את התוצאות כך שיופיעו רק מרכזי בדיקות המבצעים בדיקות PCR

לא התנסנו עדיין בעצמנו בבדיקות קורונה בונציה, ולכן נשמח מאוד לשמוע מכם על החוויה, האופן בו הבדיקות התבצעו והאם יש מקום שהייתם ממליצים עליו בתגובה מטה.

 

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה בונציה

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאן

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל