הנחיות הקורונה באגם גארדה

עמוד זה עודכן לאחרונה בתאריך 21.1.2022

אנו משתדלים לעדכן את העמוד כך שהמידע בו יהיה הרלוונטי ביותר, אך ייתכן וישנם שינויים מאז עדכונו האחרון שלא מופיעים בו. יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולהתעדכן בהנחות העדכניות ביותר ליוצאים מישראל ולנכנסים לישראל.

הנחיות הקורונה באגם גארדה

הנחיות הקורונה באגם גארדה בשלב זה , באופן לא כל כך שונה מישראל, מתבטאות בעיקר בדרישת עטיית מסכות, שמירה על מרחק בין אנשים,שימוש בתו ירוק והגבלות התקהלות מסויימות. הנחיות הקורונה באגם גארדה עצמה והנחיות הכניסה לאיטליה משתנות בהתאם למצב התחלואה במחוז, באיטליה כולה ומצב התחלואה בישראל. אנו משתדלים לעקוב ולעדכן את העמוד בהתאם להנחיות העדכניות ביותר, ונשמח תמיד לעדכונים מהשטח ולשמוע את החוויות והטיפים שלכם מביקור באגם גארדה בזמן הקורונה, השאירו לנו תגובה כאן.

נכון לעכשיו אחוז המחוסנים במדינה במנה השלישית הוא בערך 47%, במנת החיסון השנייה 75% ובמנת החיסון הראשונה 81%, אך עדיין ישנם 180,000 חולים חדשים בממוצע ליום לפי נתוני השבוע החולף באיטליה כולה, ולכן ישנן מספר הגבלות. ישנה חובת עטיית מסכה בעבור מי שמלאו לו 6 ומעלה גם במקומות פתוחים וגם בסגורים. התחבורה הציבורית פועלת ללא מגבלות תפוסה אך יש לעטות מסכה בנסיעה בתחבורה ציבורית (כולל זמן ההמתנה על הרציף או בתחנת האוטובוס) מסוג FFP2. חובה זו אינה חלה על מי שיש ברשותו אישור רפואי המצדיק זאת. שימו לב, כי קנס על אי עטיית מסכה יכול להגיע עד 1000 אירו.

מאחר ומרבית המחוזות באיטליה מסווגים כצהובים חלה חובה להציג אישור התחסנות או החלמה בכניסה למרבית המקומות הסגורים – לא רק מוזיאונים ומסעדות, אלא גם תחבורה ציבורית. הצגת התו הירוק, או אישור החיסון/החלמה, נדרש בעבור כל מי שמעל גיל 12. בדומה לישראל גם באיטליה יש תו ירוק, או באיטלקית “Certificatione Verde”. מי שלא התחסן באיטליה לא יכול להוציא תו זה, אבל בכל המקומות מקבלים גם את התו הירוק הישראלי הכולל ברקוד סריקה QR. את התו יש להציג בכניסה למוזיאונים וגלריות, פארקי שעשועים (כמו גארדה לנד), ספא, תחבורה ציבורית וגם במלונות ומסעדות. ניתן להיכנס לכל המקומות הללו בהצגת תו ירוק איטלקי הניתן בעבור מי שהתחסן, החלים בחצי השנה האחרונה או ביצע בדיקת קורונה ב-48 השעות האחרונות. החל מתאריך 6.12.2021 חלה החמרה בדרישות להוצאת דרכון ירוק איטלקי לכניסה למקומות בהם יש רמת סיכון גבוהה יותר של הדבקה. ולכן, ומתאריך זה רק מי שהתחסן או החלים יכול לקבל אותו, דרכון ירוק לא ינתן בעבור בדיקת קורונה שלילית למי שרוצה לשבת במסעדות או ברים, להגיע לאירועי ספורט, הופעות, בתי קולנוע, הצגות או מועדוני לילה. הנחייה זו תהיה תקפה עד לתאריך 15.1.2022 אלא אם יאריכו אותה לתאריך מאוחר יותר.

רחובות איטליה ריקים בקורונה (צילום: N i c o l a)

מי יכול להיכנס לאגם גארדה

לפי הנחיות מדינת ישראל – יש להציג לפני העליה למטוס או תו ירוק בתוקף המראה על חיסון בתוקף או החלמה בחצי שנה האחרונה. במידה ולנוסע אין תו ירוק תקף יש להראות תוצאת בדיקת PCR בה מופיעים באנגלית פרטי הנוסע (כולל מספר דרכון) ותוצאות הבדיקה. את הבדיקה יש לבצע עד 72 שעות לפני ההמראה, אפשר לעשות אותה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות אלו התקפות לטיסה (תוכלו לראות רשימה שלהם בקישור הזה) או במקום אחר המורשה לבצע בדיקת קורונה המתאימה לטיסה.

לפי הנחיות ממשלת איטליה – נכון לעכשיו ממשלת איטליה מאפשרת כניסה של ישראלים למדינה ללא צורך בבידוד עם ההגעה לאיטליה במידה ומדובר בתיירים אשר מחוסנים באופן מלא – כלומר קיבלו שתי מנות חיסון ועברו יותר משבועיים מקבלת החיסון האחרון. ממשלת איטליה מקבלת תיירים אסר התחסנו באחד מהחיסונים הבאים – פייזר, מודרנה, אסטרהזניקה וג’ונסון & ג’ונסון.

שימו לב כי בנוסף להצגת תעודת החיסון יש להציג גם תוצאה שלילית של בדיקת קורונה, ניתן לבצע בדיקת PCR שנעשתה ב-72 השעות לפני ההמראה לאיטליה או בדיקת אנטיגן שנעשתה ב-24 השעות לפני ההמראה לאיטליה ולא מוקדם יותר. בנוסף על כל מי שנכנס לאיטלי החלה חובה למלא טופס איתור נוסעים.

מבחינת ילדים:
ילדים מתחת לגיל 6 לא מחוייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילית כשלהי ואינם מחוייבים בבידוד (בתנאי שהוריהם גם אינם מחויבים בבידוד).
ילדים מעל גיל 6 ועד גיל 18 מחוייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילת, אך אינם מחויביים בבידוד (בתנאי שהואיהם גם אינם מחויבים בבידוד).

כמובן שיש למלא גם טופס יציאה מישראל – זאת בהתאם להנחיות ממשלת ישראל וללא קשר להנחיות ממשלת איטליה, ניתן לעשות זאת בקישור הזה, יש למלא אותו ב24 השעות שלפני ההמראה.

**פרסומת**חזרה מאגם גארדה לישראל

איטליה הוצאה מרשימת המדינות האדומות, ונכון להיום הסיווג שלה הוא מדינה כתומה.

במידה ואתם שוהים באיטליה יותר מ-72 שעות תוכלו לחזור לישראל ללא צורך בהצגת בדיקת קורונה שלילית, במידה ואתם נמצאים באיטליה יותר מ-72 שעות תצטרכו לבצע בדיקת קורונה לפני החזרה לישראל. החדשות הטובות הן כי החל מיום שישי 26.11.21 ניתן לבחור האם לעשות בדיקת קורונה מסוג PCR או בדיקת קורונה מסוג אנטיגן – זה בניגוד להנחיייה הקודמת לפיה רק בדיקה מסוג PCR הייתה תקפה. לפי ההנחייה החדשה במידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת PCR יש לבצע אותה עד 72 שעות לפני הטיסה, ובמידה ואתם בוחרים לעשות בדיקת אנטיגן יש לבצע אותה עד 24 שעות לפני הטיסה. ההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאות בדיקה שלילית באנגלית עליה מצויין מספר הדרכון של הנוסע.
שימו לב כי במידה ואתם בוחרים לבצע בדיקה מסוג אנטיגן יש לבצע אותה באמצעות גוף מוכר במדינה הזרה, בדיקת אנטיגן ביתית לא תהיה תקפה בעבור ההצגה לפני ההמראה גם אם נעשתה בזמן הדרוש.

לאחר מכן, יש למלא טופס הצהרה כניסה לישראל במהלך עשרים וארבע שעות לפני עלייה למטוס.

רק לאחר מילוי הטופס ניתן לשלם עבור בדיקת PCR שתתקיים עם הנחיתה בישראל, הבדיקה היא חובה ונוספת לזו שבוצעה לפני ההמראה מאיטליה ויש אפשרות לקבל הנחה למשלמים מראש עלות הבדיקה היא 100 ש”ח ולמשלמים מראש הבדיקה תעלה 80 ש”ח. אם תוצאת הבדיקה יצאה חיובית יש לפעול לפי הנחיות הבידוד לחולים בקורונה.

שימו לב כי על פי ההנחיות העדכניות ביותר ישראלים אשר חוזרים מחו”ל ובעלי תו ירוק ישראל בתוקף לא צריכים להיכנס לבידוד של כמה ימים. כל מי חוסנו במנת חיסון שנייה ומעלה (שלישית או רביעית) בחצי השנה האחרונה או החלימו מקורונה בחצי השנה האחרונה צריכים להיכנס לבידוד בישראל עד לקבלת תוצאת הבדיקה שנעשתה בנתב”ג או למשך 24 שעות – השחרור מהבידוד לפי המוקדם מבניהם. הנחיה זו תקפה בעבור כל מדינה שאינה מדינה אדומה.

במהלך הטיסה יש לעטות מסיכה לכל נוסע שמלאו לו שש שנים, בנוסף עד כמה שניתן לשמור על ריחוק עם שאר הנוסעים שלא בתא המשפחתי שלכם.

לגבי כניסה של אזרחים זרים, ישנו צורך בקבלת אישור מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה.

בדיקות קורונה באגם גארדה

באזור אגם גארדה יש הרבה עיירות קטנות ואין עיר גדולה ממש סביב האגם, דבר אשר מקשה על ביצוע בדיקות קורונה באזור זה. ככל הידוע לנו בכל העיירות סביב האגם ישנו מרכז בדיקות רק בדסנזאנו דל גארדה הנמצאת בחלקו הדרומי של האגם. מרכז זה מבצע בדיקות קורונה מסוג PCR ומסוג אנטיגן – שאלו הן שתי הבדיקות התקפות מבחינת מדיניות ממשלת ישראל. מאחר ובכל האזור ישנו רק מרכז בדיקות אחד אנו מאוד ממליצים להזמין תור מראש במידה ועליכם לבצע את הבדיקה באזור האגם ואין באפשרותכם להגיע לעיר גדולה מספיק זמן לפני ההמראה חזרה לישראל. הזמנת תור מראש גם תאפשר לכם להיות רגועים ובטוחים כי תהיה לכם את הבדיקה הנחוצה בזמן ביד וגם לא תצטרכו לבזבז זמן טיול יקר על המתנה בתורים.

מרכז הבדיקות בדסנזאנו דל גארדה הוא של חברת SYNLAB וניתן לזמון תורים לבדיקות בו בקישור הזה. שימו לב כי האתר באיטלקית ולכן תיעזרו בצוות המלון או במארחים שלכם על מנת לעשות את הזמת התור באופן נכון, תוך שימת דגש על ביצוע בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן וביצוע הבדיקה בזמן הדרוש אך גם שתספיקו לקבל את התוצאות בזמן.

ההנחיה החדשה והמקלה של ממשלת ישראל מאפשרת לבצע בדיקת אנטיגן מהירה וזולה לפני ההמראה חזרה לארץ. את הבדיקה יש לבצע מקסימום 24 שעות לפני ההמראה מאיטליה לישראל ואת התוצאות שלה מקבלים לרוב תוך רבע שעה עד שעה. חשוב לדעת כי בדיקת אנטיגן תהיה תקפה רק במקרים בהם היא נעשתה במרכז בדיקות מוכר על ידי המדינה בה אתם שוהים, לא ניתן לעלות לטיסה עם תוצאות של בדיקת אנטיגן ביתית.

בדיקות מסוג PCR יש לבצע מקסימום 72 שעות לפני ההמראה חזרה לישראל, ואת התוצאות שלהם מקבלים או תוך כמה שעות עד יומיים – תלוי בסוג הבדיקה שעושים. ככל שזמן קבלת התוצאות קצר יותר כך עלות הבדיקה גבוהה יותר. מאחר ויש באזור אגם גארדה מרכז בדיקות אחד אין זמינות תורים גבוהה במיוחד, ולכן במידה ואתם רוצים לעשות בדיקת PCR חשוב וכדאי להזמין תור לבדיקה מראש. אפשרות נוספת היא לבצע בדיקת PCR מהירה, שתעלה יותר, באחת הערים הגדולות או בשדות התעופה – במידה ויש אפשרות כזו בשדה התעופה ממנו אתם ממריאים.

**פרסומת**המלצות, שאלות, טיפים ותגובות בנושא הקרונה באגם גארדה

עוד לא קיבלנו בנושא זה תגובות, שאלות או המלצות. נשמח מאוד לשמוע מכם, צרו איתנו קשר כאן

**פרסומת**


מספרי טלפון ואתרים חשובים

צור קשר
פרטי הפונה (חובה למלא)

בנה לעצמך חופשה
מלונות
טיסות
רכב
כדורגל